IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
    Проблемите са, че демокрацията не работи на високо ниво.
    Демек проблемите на днешния Свят не са демокрацията, а централизацията.
    Никога в човешката история не е имало централизация. Всичко се е решавало на местно ниво. С напредването на технологиите - телеграф, телефон, ТВ, Интернет - ролята на централната власт се засилва, за сметка на местната власт. Преди 100-200 години просто никой не е пращал вестоносец да язди 1 седмица да занимава Царя или правителството с глупости от неговото село.

    Хората разсъждават по един начин на ниво семейство, малко по-друг начин на ниво приятели, после по трети начин на ниво квартал, на ниво община мислят по четвърти начин. На ниво град по пети начин. На ниво държава по шести. На ниво ЕС вече мислят съвсем по друг начин.

    Проблема е глобален ,на цялото Земно кълбо, и той е че Американския начин на живот,който ни наложиха ,няма как да се приложи за всички.Трябват ни ресурсите на 6 земни кълба в момента при 7млрд .Ето вече и нашите мангали искат да имат големи вили с по 2 коли на семейство и 10 тв и кво ли още не.
    Ресурсите вече са кът и не стигат и големите почнаха да дърпат всеки към себе си.И оттам вече всички други проблеми тръгват оттук .Целия модел на човечеството е сбъркан

    Коментар


    • Проблемите са, че демокрацията не работи на високо ниво.

      Демек проблемите на днешния Свят не са демокрацията, а централизацията.

      Никога в човешката история не е имало централизация. Всичко се е решавало на местно ниво. С напредването на технологиите - телеграф, телефон, ТВ, Интернет - ролята на централната власт се засилва, за сметка на местната власт. Преди 100-200 години просто никой не е пращал вестоносец да язди 1 седмица да занимава Царя или правителството с глупости от неговото село.

      Хората разсъждават по един начин на ниво семейство, малко по-друг начин на ниво приятели, после по трети начин на ниво квартал, на ниво община мислят по четвърти начин. На ниво град по пети начин. На ниво държава по шести. На ниво ЕС вече мислят съвсем по друг начин.


      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
        Генния материял, а и интелектиалното развитие на българина е много назад в еволюцията все още и ние НЕ СМЕ ДОРАСЛИ за демокрация .Изоставаме от Белия свят по горните два показателя с поне 80-100г .Поради това при нас демокрацията никога няма да има ефект.Бай Ганъо /или Грую ако щеш/ го оправя само диктатура,или в най-лошия случай нещо като в Китай или Русия или полу-диктатура,полу-комунизъм,полу-демокрация.

        Я си представете 40 пияници китайци да идат и да блокират главното кръстовище на Пекин ???? И власта да спи ??? ахаххаха

        До половин -един час ще ги превозят някъде,ще ги трупясат,после кремират и до 2 часа ще им разпръснат праха някъде и никой и няма нито да разбере, нито нищо.Аз лично подкрепям едни такива мерки !

        Затова и хората са напред,а ние сме последна дупка на кавала ,хем имаме географско предимство /близо сме до цивилизации с равитие 50-100г пред нас /
        ха ха. Ние откога имаме демокрация. Има няма 3-4 ХИЛЯДИ ГОДИНИ.
        А глупостите които описваш са диктатура
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Генния материял, а и интелектиалното развитие на българина е много назад в еволюцията все още и ние НЕ СМЕ ДОРАСЛИ за демокрация .Изоставаме от Белия свят по горните два показателя с поне 80-100г .Поради това при нас демокрацията никога няма да има ефект.Бай Ганъо /или Грую ако щеш/ го оправя само диктатура,или в най-лошия случай нещо като в Китай или Русия или полу-диктатура,полу-комунизъм,полу-демокрация.

          Я си представете 40 пияници китайци да идат и да блокират главното кръстовище на Пекин ???? И власта да спи ??? ахаххаха

          До половин -един час ще ги превозят някъде,ще ги трупясат,после кремират и до 2 часа ще им разпръснат праха някъде и никой и няма нито да разбере, нито нищо.Аз лично подкрепям едни такива мерки !

          Затова и хората са напред,а ние сме последна дупка на кавала ,хем имаме географско предимство /близо сме до цивилизации с равитие 50-100г пред нас /
          Last edited by petrg5s; 14.08.2020, 08:25.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

            Бхах...абе милионерчето, теб ли те занимават да им сменяш диска? Нямате ли айтидасвършиштаяработа във вашите фирми?
            Малко ми звучи, като да се обадя на боко, да мине да ме вземе от вкъщи и да ме закара на протеста
            Ама те и при болежки в кръста при него одят, и кУрона лекува, па за рак и хоб да не ти казвам, сал с 2 сеанса празни приказки и си чисто нов. А па как ги научи всички на ПМО и сал милионери и милиардери са все дет са се докоснали до главата на господ ака вездесъщия матейко .
            Уф че съм глупак, терорист. лумпен и забравям - всички страдаме от синдрома на Дънинг Крюгер
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение
              Това каза пред БНР макроикономистът проф. Димитър Иванов.
              Ванче,издишаш отвсекъде!Да цитираш кумунета е висша форма на падение за одобрената емиграция,изключвам изключително редките случаи когато Заданието е спуснато Отгоре....

              -----------------------По надолу не е за тебе ----------------------

              Неясно защо на тая бутафория(протестите) трябва да й се броят дни!

              Всичко е толкова смешно и жалко откъм прояви,че надминава съшитите с бели конци подвизи на шумкарите от периода 1941-44 г.А е известно от Историята,че те взеха властта с Помощ от Вън.
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Палките 100% рано или късно ще играят ! По- добре полицията да си свърши работата сега,отколкото да стане гражданска война и тея платени лумпени по блокадите да ги погребват после !
                Търпението на 99.93% от останалите граждани вече е на изчерпване.Вчера в ПЛД щеше да има трупове за малко ,добре че им вдигнаха циганиите.В СФ да почерпят опит

                Коментар






                • Протестите на българите са уникален автентичен вулкан на народния гняв и този вулкан е за реалното бъдеще на България“.


                  Това каза пред БНР макроикономистът проф. Димитър Иванов.


                  https://bnr.bg/post/101320275/prof-d..._sTUaax5CFeT2c
                  Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Това пък откъде си го измисли или нощес го сънува? Никога не съм казвал, че АЗ съм се опитвал да регистрирам акаунт. Опитваше се приятел, и аз му съдействах, защото не е на ти с компютрите, но опита се оказа безуспешен.

                    Иначе всичко започна с това, че когато някой колега или приятел дойде с лаптоп и се жалва, че върви много бавно, аз му сменям диска със SSD и после зачиствам глупостите, които той е инсталирал в невежеството си. Така му правя компютъра 10 пъти по-бърз, и той започва да се хвали. И така за добро или лошо досега ми се е случвало поне 5-6 пъти да забързвам различни лаптопи, като така им давам нов живот поне за следващите 5-6 години.

                    Та това е обяснението за прекалено любопитните, които имат навика ДА СИ ИЗМИСЛЯТ ИНФОРМАЦИЯ, когато нямат такава от първа ръка.
                    Бхах...абе милионерчето, теб ли те занимават да им сменяш диска? Нямате ли айтидасвършиштаяработа във вашите фирми?
                    Малко ми звучи, като да се обадя на боко, да мине да ме вземе от вкъщи и да ме закара на протеста

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
                      Aбе Ванчо, вие защо биете негрите, та цяло лято ви трошаха магазините !? мм
                      Америка в края на 18 век, или Англия век по-рано, не са демокрации в днешния смисъл на думата, защото там избирателни права имат само мъжете с имуществен ценз,днес в демократизацията на обществото участват като основни фактора: реформаторско малцинство, желаещо демократизация, ретроградно мнозинство, чиито искания не съвпадат с тези на реформаторите и, следователно, то е главното препятстващо демократизацията ....


                      Снимката---Виж какво искат българите....



                      В.Буковски: За политическата коректност


                      https://www.youtube.com/watch?v=jDab4vaIg3I







                      Click image for larger version

Name:	Untitled.jpg искаме си социализма.jpg
Views:	1
Size:	48.7 КБ
ID:	3638587

                      Last edited by vanevski; 13.08.2020, 22:01.
                      Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                      Коментар


                      • Aбе Ванчо, вие защо биете негрите, та цяло лято ви трошаха магазините !? мм

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                          Ване, ...
                          От една страна твърдиш, че за всичко е "виновна" цивилизоваността, която от своя страна е резултат на някакви исторически натрупвания, а от друга страна даваш за пример млади нации, които имат скромни исторически натрупвания и където действителна цивилизованост има в тънки прослойки.


                          Баш сега с половин око гледам един филм със Самюел Л. Джексън,
                          Лека!
                          Начев,не можеш да отречеш съществената разлика в стандарта на живот на споменатите от теб общества! Както се казва това трябва да го видиш,почувствуваш,не става само с ядене,както в рекламата!

                          Протестанските общества/САЩ.Канада/} просперират,защото вижданията им за права,свободи и отговорности се различават съществено от другите деноминации по света/Латинска Америка в случая/...!...И новите заселници тогава в Новият свят носят тези ценности и ги прилагат различно според вижданията си,а не по това колко столетия са просъществували метрополиите им ! Персия,например е стара държава -казват,че и ние имаме жилка от нея/,и е съществувала да речем,колкото е съществувал познатият ни свят,но,днешният и приемник Иран е една от изостаналте държави,тънещи в беззаконност и нищета за гражданите си!

                          По темата....

                          Докъде води внезапното внасяне на демокрация в едно неподготвено за нея общество! Случаите са доста и показателми....

                          Бегло примери-

                          Турция при Ататюрк-при въвеждане на многопартийна система преаз 1930 г.- това бързо дестабилизира държавата и новоучредените партии са

                          разтурени силово!

                          Афганистан крал Аманула 20 те год. на миналият век,свален от "народно"/религиозно/ въстание

                          Русия-император Александър Втори убит заради реформаторство....

                          Арабска "пролет" и т.н.


                          В България при липсата на гражданско общество,малкото реформатори остават капка в морето! Допускането на повече от поносимото количество

                          свобода в обществото води до обществен дискомфорт със сериозни последствия!.

                          Решаващото мнозинство съставено от "освободени "роби/,ако е вярно за Османското "робство"/ което не може да

                          понесе така "лелеяната" свобода...

                          на първите избори ще възстанови "статуквото",за жалост!


                          Виждали ли сте животно,нападнато от паразити,как бавно

                          линее,линее....краят е предизвестен-това ли трябва да се случи?

                          Така е при диктатурите!


                          A
                          Самюел Л. Джексън, e милионер,не го мисли,както се казва ,тая шия не е от туршия.такава е била

                          конюктурата,иначе в Африка щеше да бъде лузър....

                          Като нашият дето уж компютъра,щеше да пасе козите по баирите на Родината.....
                          Last edited by vanevski; 13.08.2020, 22:33.
                          Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                          Коментар


                          • Правителството има срок до 1 септември да предложи споразумение на Миньо Стайков

                            Коментар


                            • А бе този ламбовски и човека от 8-те джуджета 3 един и същи ли са, защото в джуджетата не си спомням да си е казал името

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                                Мен ме брой в средите на покерджиите нищо че излязох от играта преди 10 год ама още ме помнят Поне тия дето са останали живи , много избягаха от България щото ги търсеха едни момчета заради големи заеми, други се пропиха други станаха наркомани има и по затворите дето лежаха и те така .... Може и да чуеш нещо за мене за Асото или Пиката и ако нещо чуеш за мене тия дето най много ме псуват да знайш че тях най- много съм ги обирал Ама и мене много са ме обирали мамка му , най- много пари ми е отмъквала кат сума една туркиня , 4 пъти съм играл с нея и 4 пъти ме е обирала и от тогава с жени не играя покер , за онова време говоря преди 10 год
                                Е вальо беше със заровете. Последното което чух че някакъв го метнал с един милион на два пъти. Колко е вярно не знам.
                                Last edited by X_Y; 13.08.2020, 20:25.

                                Коментар

                                Working...
                                X