IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    Както много пъти съм писал. На теория звучи правилно, ама на практика нещата не седят баш така.

    Първо банките може да не са кредитни институции, а просто да служат за разплащания.

    Второ коректните кредитополучатели са краен брой, съответно банките на тях се бият да им дават кредити около или под 1% лихва. А останалите, дето не са коректни, просто не им дават.

    И трето не си ти този дето ще казва кой да хлопва кепенците или не. Даже не е и правителството - а пазара.

    Ама, разбира се, че пазарът е факторът за тяхното съществуване.

    Разбира се, че коректните кредитополучатели НЕ са краен брой! Краен брой трябва да бъдат банките, които се роят в преследване на "келепира" и раздуват своята издръжка!

    Да се върнем на твоето твърдение, че "банките
    ​​​​​ били пълни с кеш, който нямаЛО на кого да го дават", т.е. - тия (банки), които не могат да се справят с пазарната ситуация - са чао! И нещата с кеша си идват на мястото!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
      Веднага след избора и, Йончева се активизира бясно, ама после изведнъж странно млъкна за цели 9 - 10 месеца. Сещах се няколко пъти и все се чудех, какво са се умълчали като мушнати гайди.

      А то какво било?!
      СТАНИШЕВ ВОДИ ЕЛЕНА ЙОНЧЕВА НА ТАЙНА СРЕЩА ПРИ БОРИСОВ ЗА „СДЕЛКА“

      Отново имаме фейк-манипулация от Nachev.Афера.bg
      Пък някой от публиката вика: "Много поръчково писание. Йончева осъжда бибитко като „Главен лъжец на републиката“ и след това отива да моли за пощада…, а? Начев, мама рече, че вчера те е срещнала на Женския пазар!"

      Пък аз му викам: покажи ми какво четеш (и пишеш), за да ти кажа какво си
      Last edited by barbaron; 15.09.2020, 12:36.

      Коментар


      • Гепаджииииииииииии!
        Не унивайте, днес още не съм ви почнал.
        Викайте овреме матвейкин н а помощ, защото имам разни изненадки за вас.

        Само една човешка молба имам: Кажете, моля, рендета такива, днес каква неземна гнусотия сте замислили, щото искам да съм във форма за политическата битка. Като се сетя за мръсната ви изцепка с политическия вот, още усещам затихващи вълни на ярост, а в битка се влиза концентриран и съсредоточен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Че то тука по голем измамник от тебе има ли

          Коментар


          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

            "Кеш, който няма на кого да го дават..."

            Ти си наистина гоУЕм майтапчия!

            Я тръгнИ от смисъла на съществуването на банките. От какво се издържа една кредитна институция?

            Е? Е, де!

            "Пълни с кеш" - така, ли? А, кое пречи да намалят раздутата си издръжка и да пласират (поне част от) тоя кеш? А? Или смяташ, че свършиха коректните кредитополучатели в тая страна?

            Като не могат да съществуват като институции с определен предмет на дейност - да хлопват кепенците и да хващат друго!

            "Пълни (билЕ) с кеш..."
            Както много пъти съм писал. На теория звучи правилно, ама на практика нещата не седят баш така.

            Първо банките може да не са кредитни институции, а просто да служат за разплащания.

            Второ коректните кредитополучатели са краен брой, съответно банките на тях се бият да им дават кредити около или под 1% лихва. А останалите, дето не са коректни, просто не им дават.

            И трето не си ти този дето ще казва кой да хлопва кепенците или не. Даже не е и правителството - а пазара.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              Хич да не ми се излиза с програмистки простотии.
              Слез в реалния живот на истинска България, на живата улица, и няма да оцелееш и 5 минути.
              Има само един неясен въпрос: Кой се изсра в кацата?
              Ти набеждаваш патреотарете, ама то беше съгласувано и съчетано мероприятие по колективно сране.

              Един ден ще те заведа при Христо Иванов, че да те покажем на младите демократи като пример за това, какво не се прави и как не трябва да се правят нещата.
              Това беше кратка схватка, сега отново трябва да с е запази радиомълчание. Иначе ще разкажа на новите ти геппаджийски съдружници, какви си ги вършил. А те са много набожни и с право ще с е обидят. Я глей, бХ все си намира повод да с е прекръсти.
              Не е възможно един негоден счетоводител да проумее, че
              тактиката на
              червените негодници да разделят българите, за да ги владеят,
              вече не може да се пробутва и на младите демократи

              Младите демократи добре разбират, че в
              ГЕРБ има много здравомислещи хора,
              но и известен процент
              мърша, която може да бъде елиминирана
              след съвместни активни действия на ДБ и ГЕРБ

              Още по-добре разбират, че всичко останало е
              червени негодници .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение



                Коментирах ето тази твоя част че пазарът ще иска висока лихва.

                А повествованието накъде води няма да коментирам, че админа ще ме блокира

                Ако мога меко да се изразя, че си изкусен манипулатор, който използва всеки един момент да прави неверни внушения.
                Изводът е ясен: не се ебавайте с изкусните специалисти, а си стойте по дупките. Там е по-сигурно, навън бият!

                Оценката ти за мен няма отношение към мен, тя има отношение към теб! Питай на лични докотора на математическите науки - той е силен в абстрактното мислене и "Размитата логика" (fuzzy logic),

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                  Сериозно фантазираш за рисковите премии.

                  В момента сме в ЕРМ2. Българските банки продължават да са пълни с кеш, който няма на кой да го дават.
                  .............
                  "Кеш, който няма на кого да го дават..."

                  Ти си наистина гоУЕм майтапчия!

                  Я тръгнИ от смисъла на съществуването на банките. От какво се издържа една кредитна институция?

                  Е? Е, де!

                  "Пълни с кеш" - така, ли? А, кое пречи да намалят раздутата си издръжка и да пласират (поне част от) тоя кеш? А? Или смяташ, че свършиха коректните кредитополучатели в тая страна?

                  Като не могат да съществуват като институции с определен предмет на дейност - да хлопват кепенците и да хващат друго!

                  "Пълни (билЕ) с кеш..."

                  Коментар


                  • Божкеееееееееее!
                    Ей ги и другите хубостници!
                    Онзи ден Йончева прави включване в ефир от Брюксел и пред нея стои една камара бумаги, барем 30 см. висока. Вика - всичко е тук по барселонската афера, дала съм сигнала с най-големи подробности на прокуратурата, ама онези се спотайват като прасета в бостан с тикви. Корнела не иска да ми подпише сигналите, попадох ги сама.

                    Сега Корнела вика, че Йончева се скатала и не и разрешила да и подпише сигналите.
                    Аман от криви огледала!

                    Имаше нещо много съмнително в цялата ситуация. Веднага след избора и, Йончева се активизира бясно, ама после изведнъж странно млъкна за цели 9 - 10 месеца. Сещах се няколко пъти и все се чудех, какво са се умълчали като мушнати гайди.

                    А то какво било?!
                    СТАНИШЕВ ВОДИ ЕЛЕНА ЙОНЧЕВА НА ТАЙНА СРЕЩА ПРИ БОРИСОВ ЗА „СДЕЛКА“

                    Вие сега да не вземе да се хванете, днес за пореден път аз бях демаскиран като сътворител на фалшиви новини.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                      Айде не ми се прави и ти сега! Не бил казал!
                      Обсъждаме потенциален недостиг на обществен ресурс, а ти излизаш с твърдение, че банките са пълни с пари, които не знаят какво да правят. Накъде води повествованието?!
                      Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                      През тази година те вече веднъж направиха опит да дръпнат тези пари от пазара, но пазарът е плашлив и хитър и не се оставя да бъде лесно излъган. Напраска им такива рискови премии, че гепардите свиха перките и се отказаха.
                      Коментирах ето тази твоя част че пазарът ще иска висока лихва.

                      А повествованието накъде води няма да коментирам, че админа ще ме блокира

                      Ако мога меко да се изразя, че си изкусен манипулатор, който използва всеки един момент да прави неверни внушения.
                      Last edited by mathematician; 15.09.2020, 12:09.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                        Ще се тегли НОВ заем от 2 милиарда евро, да не забравите, че заради КТБ правителството на Тиквата взе заем в края на 2014 г. оня т. нар. мостов заем от 1, 5 млрд. евро. В края на миналата година брутният външен дълг достигна до 33, 4 млрд. евро !!!!
                        Няма страшно, българи
                        България: 35 000 000 000 / 7 000 000 = 5 000 евро на 1 българска глава

                        Има и по-зле от вас
                        Франция: 2 438 000 000 000 / 67 000 000 = 36 388 на 1 френска глава
                        Last edited by barbaron; 15.09.2020, 12:03.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                          Не става с твоята аритметика
                          Ако един ден разбереш "Размитата логика" (fuzzy logic),
                          обади се да си поговорим

                          https://en.wikipedia.org/wiki/Fuzzy_logic
                          Хич да не ми се излиза с програмистки простотии.
                          Слез в реалния живот на истинска България, на живата улица, и няма да оцелееш и 5 минути.

                          Има само един неясен въпрос: Кой се изсра в кацата?
                          Ти набеждаваш патреотарете, ама то беше съгласувано и съчетано мероприятие по колективно сране.

                          Един ден ще те заведа при Христо Иванов, че да те покажем на младите демократи като пример за това, какво не се прави и как не трябва да се правят нещата.

                          Това беше кратка схватка, сега отново трябва да с е запази радиомълчание. Иначе ще разкажа на новите ти геппаджийски съдружници, какви си ги вършил. А те са много набожни и с право ще с е обидят. Я глей, бХ все си намира повод да с е прекръсти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                            Точно обратното е. Заеми се вземат когато икономиката буксува - има спадове.

                            Ако икономиката работи и генерира растеж над 3-4% на година и вземеш заем, това ще създаде балон някъде.
                            Това си е твое разбиране затова си и математик, но тия заеми ти и твоята жена, и твоите деца и внуци ще ги плащате тия заеми, не аз ....
                            А за балона си направи услуга и по-добре си замълчи, че ще трябва да се отворя нова тема във форума

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                              Айде стига с тези фалшиви новини - къде съм казал такова нещо

                              Да не чудите после че сте на 2%.


                              Казах че българските банки едва ли ще искат високи лихви, за да дадат пари на правителството.
                              Айде не ми се прави и ти сега! Не бил казал!
                              Обсъждаме потенциален недостиг на обществен ресурс, а ти излизаш с твърдение, че банките са пълни с пари, които не знаят какво да правят. Накъде води повествованието?!

                              Уфффф, математика, занимават ме тук с разни простотии ... трябвало да се прави бвп, че да може после БХ да прави фокуси.
                              Не мога да си гледам на спокойствие форума


                              Ето - след най-бърз и повърхностен сърч, който и ти сам можеше да си направиш:

                              Тиктакащата бомба на задлъжнялостта в България

                              Държавата опитва да изтегли заем за 4 млрд. евро*

                              Лихвата ще покаже дали бавенето беше грешка

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                                Я да проверим сега математическата логика!
                                Като събереш на едно място:
                                1. Чистото и неопетнено име гепп, все невинни като деца недокоснати от скверна ръка девици, коалиционен партньор
                                плюс
                                2. псевдоПатридиоти преобладават анти-европейска, про-путинистка, корупционна ориентация; коалиционен пратньор
                                и какво се получава като резултат? А-ааааа, без тези номера!
                                И аз съм ходил на училище и съм се учил прилежно на събиране на положителни и отрицателни числа
                                Не става с твоята аритметика
                                Ако един ден разбереш "Размитата логика" (fuzzy logic),
                                обади се да си поговорим

                                https://en.wikipedia.org/wiki/Fuzzy_logic

                                Коментар

                                Working...
                                X