IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Едно от нещата на които се кефя е че патриотите и всички техни партии няма да са в следващия парламент

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

      Не, в пленарна зала!

      Комисията беше нещо като процедура по прелиминъри хиъринг, ама нашите балкански юнаци голЕм го извадиха.
      Не ме разбра. Европейския парламент е по скоро с представителни функции и за такива като пияндето войвода да си начешат егото. Фактическата власт е в Европейската комисия. Не съм навлизал в подробности , но мисля че от парламента се минава на по горно ниво- ЕК. Всъщност там хората се назначават, а не се избират, но това са подробности. Но нашите са юнаци защото имат много време докато се задвижи цялата машина

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

        Зависи къде ще са дебатите- ако са в комисията- да има шансове за промяна, парламента е мижи да те лажем- ще излезе с декларация и това е. В комисията са парите и всички лостове, парламента е за такива като пияндето да си начешат егото
        Не, в пленарна зала!

        Комисията беше нещо като процедура по прелиминъри хиъринг, ама нашите балкански юнаци голЕм го извадиха.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Да, самият факт на насрочването на дебати по темата е страшен плесник за страната ни.
          Истината е, че не можем да знаем отсега за протичането на дебата - БХ има и поддръжници там, на които е нужен и полезен, но ако се стигне до негативна резолюция на парламента (след толкова много години Механизъм за Сътр. и Пров.), това ще е краят му.

          Ето тук има един много тънък елемент. Ако гласуват негативно, това ще бъде някаква форма на индиректно признание, че през всичките тези години на МСП, БХ ги е водил за носа и ги е карал с 200. Страсбургци/брюкселци са хора и те обичат парите, лукса, прожекторите, камерите, лъснали погледи и ... липсата на проблеми. Не обичат каране с 200. Не е ясно как ще го извъртят.
          Битката трябва да продължи!
          Зависи къде ще са дебатите- ако са в комисията- да има шансове за промяна, парламента е мижи да те лажем- ще излезе с декларация и това е. В комисията са парите и всички лостове, парламента е за такива като пияндето да си начешат егото

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
            ...Човекът е стойностен - изтъкан е от практичност, всеядност и всяка произнесена от него дума може да служи за пътеводител на това - как се защитана личен и користен интерес. Това са все безспорни житейски стойности и качества.
            Личен и користен интерес защитава всеки, и именно това оправдава протестите, както и подскачанията във форума в политическите теми. Интереса клати феса, и ако някой не е съгласен с това, значи е лицемер.

            Проблемът е, че мирогледа, разбиранията на процесите, и на действията на други хора, е много различен при различните борци за "справедливост". Повечето им е много лесно да критикуват от позицията на незнанието и неразбирането на това, което се прави от другите хора. Всеки си е въобразил, че неговото мислене е единственото правилно, и от позицията на него се прави на специалист по всичко.

            ПП: Няма да намеквам за Дънинг-Крюгер .....

            Коментар


            • https://www.dw.com/bg/%D0%BF%D0%BE%D...%B0/a-47530713

              Като се зачетох в линка, който си постнал за изборния кодекс и за машинното гласуване излезе и нещо по-старичко не по-малко притеснително. Т.е. явно методично и целенасочено си е това с изборния кодекс и гласуването.

              Коментар


              • България

                Цветозар Томов: Оставките на Борисов и Гешев са само първата крачка


                Още един, с когото имам изненадващо сходство в очакванията си.

                "Цветозар Томов: Страната навлиза в продължителна политическа криза, която няма да бъде решена с едни парламентарни избори. Няма да бъде решена с оставката на сегашното правителство и на главния прокурор, но тези оставки биха дали възможност да тръгнем в посоката, която рано или късно ще разреши кризата. Не виждам възможност при това изостряне на политическите страсти едни парламентарни избори да създадат условия за сформиране на правителството, което да може да разчита на трайно и широко общество доверие. В такава ситуация не би могло една партия бързо да получи достатъчно подкрепа, за да управлява самостоятелно или с един партньор. Според мен ще минем през няколко избора преди да бъде променена политическата карта на България. На изхода на тази криза ще имаме друга политическа карта и надявам се, страната ще бъде скъсала поне в известна степен с порочните практики, които съпътстват управлението от началото на Прехода и особено през последните 10 години."

                Навлизаме в етап на турбулентност и хаос, предстоят провалени парламенти и доста мъка, но няма ... няма алтернатива.
                Какво да кажем относно частта на материала, в която се говори за машинното гласуване. По върховете на държавата стоят дребни хитреци и пълни идиоти. Не може така да продължава. Не може!
                Last edited by nachev; 18.09.2020, 14:47.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                  Според мен битка е силна дума, просто е въпрос на време и това ми е мнението от поне 3 години. Защо мисля така. Виж европейската прокуратура е вече създадена и започва да действа. Т.е. отдавна е решено. Просто тиквите до много скоро не се бяха усетили и се боричкаха на местно ниво за местната власт да си дерибействат и да си правят каквото си искат, но ЕС бавно и методично им издърпа килимчето под краката. Е хак да им е.
                  Дано да си прав!
                  През последните дни няколко пъти обсъждахме тук онзи въпросник - 29-те въпроса, които бяха изпратени от ЕП по повод на практически провалените изслушвания на комисията ЛИБЕ, доколкото БХ и Кандидата назидателно отказаха да идат и да защитят позициите си, а пратиха бледите и постни заместници. Те си мислят, че ЕП е нещо като парламентарен контрол в нашето НС, което може да се байпасира арогантно.

                  Да, ама не!
                  Снощи акцентирано прочетоха няколко от по-характерните въпроси. Отделни от тях звучат почти реторично и ако има смисъл и някаква правда в този живот, нашите са пътници.

                  Е, аз не обичам да приемам желаното за действително, щото животът ме е научил, че преди смисъла и правдата винаги има интереси, които са по-силни!

                  Коментар


                  • Според мен битка е силна дума, но такава трябва да има задължително. За мен е просто въпрос на време и това ми е мнението от поне 3 години. Защо мисля така. Виж европейската прокуратура е вече създадена и започва да действа. Т.е. отдавна е решено. Просто тиквите до много скоро не се бяха усетили и се боричкаха на местно ниво за местната власт да си дерибействат и да си правят каквото си искат, но ЕС бавно и методично им издърпа килимчето под краката. Е хак да им е.

                    Сега и да програмират и да правят, като спрат кранчето ще видят една голяма нула. Докато не оправят върховенството на закона ще е все нула.
                    Last edited by pepe1234; 18.09.2020, 13:27.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                      Я, нещата стават много по-бързо отколкото очаквах. Колкото и да се правят че всичко е наред, лайната си смърдят в гащите.


                      Ето това го казах още щом се споразумяха за бюджета преди няколко месеца!!!! Това е темата, върховенството на закона, само тя може да гътне мафията.
                      https://www.investor.bg/ikonomika-i-...dovete-312195/
                      Да, самият факт на насрочването на дебати по темата е страшен плесник за страната ни.
                      Истината е, че не можем да знаем отсега за протичането на дебата - БХ има и поддръжници там, на които е нужен и полезен, но ако се стигне до негативна резолюция на парламента (след толкова много години Механизъм за Сътр. и Пров.), това ще е краят му.

                      Ето тук има един много тънък елемент. Ако гласуват негативно, това ще бъде някаква форма на индиректно признание, че през всичките тези години на МСП, БХ ги е водил за носа и ги е карал с 200. Страсбургци/брюкселци са хора и те обичат парите, лукса, прожекторите, камерите, лъснали погледи и ... липсата на проблеми. Не обичат каране с 200. Не е ясно как ще го извъртят.
                      Битката трябва да продължи!

                      Коментар


                      • Винаги когато пропусна поредната ругатня и псувня, която е отправил Матеев към мен (а те са безчет - имам вече набор от 2 стандартни машинописни страници), усещам рациото и душата си ограбени. Усещам се човешки онеправдан.

                        Човекът е стойностен - изтъкан е от практичност, всеядност и всяка произнесена от него дума може да служи за пътеводител на това - как се защитава личен и користен интерес. Това са все безспорни житейски стойности и качества.

                        Изложеното ми напомня за една статия, която четох вчера. Сами ще си я прочетете, но поантата е, че когато си вторачен в себе си, неизбежно губиш връзка с голямата картина, отнема ти се възможността да сложиш верните акценти, да зададеш верните въпроси.
                        Високото самомнение и изявената претенциозност те прави гнуслив и политически вреден!

                        2020: Време разделно
                        Last edited by nachev; 18.09.2020, 14:49.

                        Коментар


                        • Я, нещата стават много по-бързо отколкото очаквах. Колкото и да се правят че всичко е наред, лайната си смърдят в гащите.


                          Ето това го казах още щом се споразумяха за бюджета преди няколко месеца!!!! Това е темата, върховенството на закона, само тя може да гътне мафията.
                          https://www.investor.bg/ikonomika-i-...dovete-312195/
                          Last edited by pepe1234; 18.09.2020, 13:01.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                            Снощи е имало голяма препирня относно отравянето на Навални.

                            Отговорът по казуса е много прост.
                            На кого Навални ще му свърши повече работа мъртъв, отколкото жив!
                            Доколкото разбирам цялата дандания е за пари. Отделно че навални искал да се отдели от спонсорите си и те му казали- инвестирали сме 33 милиона евро- връщаш парите и фонда е твой.Ама той не иска да връща пари. Отделно този фонд го закриваха няколко пъти. Още Била-русия осъди навални за 1,1 милиона евро. И той фалира фонда за да не плаща тези пари. Регистрира го пак и този път- дървото гриз

                            Коментар


                            • Разбрахте ли какво са решили идиотогепите вчера за ИК????????
                              Проф. Пламен Киров за изборните промени: Този парламент удари дъното! Остава само да се смеем

                              Коментар


                              • Вече имаме точна дата

                                Европарламентът ще обсъди върховенството на закона в България на 5 октомври


                                Коментар

                                Working...
                                X