IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ...И, като започнахме, та, се сетих защо македонската армия не познава поражението. Както и победите, прочее:
    - Не може да победи (нито да бъде победен) някой или нещо, което, не е съществувало.
    ​​​​

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Точно щото са ми мили българските интереси ма боли за Македония.Предпочитам излаз на Бяло море а не тия чукари населени с диваци.Повтарям за енти път който от тях се чувства българин добре дошъл е който смята че е маке боли ма оня орган.насила хубост не става.Щом не ни искат тяхна работа.Но когаро рязаните от Запад ги напънат да искат помощ от Русия и Сърбия..Аз не знам моите прадеди дали са положили кости за Македония но много ще се радвам да не са.Не го заслужават.Нямаме работа с хора които ни мразят и се чувстват сърби марсианци и каквито се сетиш.Да влизат не в ЕС а ако искат в Галактическия съюз.Крадци на история и политически диваци.Само индианци не са се писали.
      Сложих ти плюс. Не, че нещо но, и Александър, НЕ Е БИЛ македонец...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

        "Македонският" език и азбука са дело на българина Венко Марковски и са сътворени на българска пишеща машина,
        пълен ташак.
        Това е самата истина!
        Става дума за първата комисия, която е съставена от "македонски" писатели и поети. Съставът сигурно може да се види в нета.

        Вместо да преразказвам някакви общи спомени, потърсих в нета и ето резултат:

        Езикови комисии на АСНОМ

        Комисиите са три, като втората и третата са фактически доминирани от "здравите югославски (сръбски) сили" и това е резултатът.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Начев истината е че протестът приключи.Тия какво обявяват няма значение.Промяна в България има само когато дойде Руската армия.Тя малко се позабави ама ще дойде.Са дали ще ни хареса не зная но само тогава ще има някаква промяна.
          Включително вчера протестът беше факт и въздействието му се чувстваше. Не е актуално да ти го преразказвам, но само отчети дори един семпъл факт: дори в няколкото дни на много ограничено присъствие - 250 - 300 човека, голямо количество полицейски коли и др. полицейски сили бързаха пред шествието за да затварят кръстовища, че да не се случи засичане на протест с трафика.

          На фона крайно уродливите безобразия и оперираност от срам, които демонстрира, сътвори, допусна и извърши властта в България, протестът дори в началните си фази беше скромен.
          Без поне 200, 300 хил. на улицата, резултатите са това, което са.
          Коря се, че дори аз не съм направил достатъчно!
          Всеки, без никакво изключение, ще си получи заслуженото, само индивидуалният лаг ще е различен.

          Всеки ден, сред протестиращите върви бавно един възрастен човек със собственоръчно изработен плакат, изписан двустранно. Ще цитирам само едната страна, другата има елемент на първична неприличност:

          Всеки народ, който е мачкан от управляващите го, не е жертва, а съучастник!

          С всеки изминат ден все по-брутално в мен се надига съмнение, че ...
          Виждаш какво става дори в този сайт. Дори не визирам откровено болните от клиентелизъм, корист, предателство, късогледство, доктринерство, делнична простотия, уродливи социални заболявания.

          Не съм напълно сигурен, дали това за руската армия го казваш с чувство за обреченост или на надежда. Те всъщност и двете не са особено за препоръчване. В нашата история два огромни и решителни прелома са били извършени след фактическо стъпване (идване) на руска армия - 1878 и 1944.
          Третият голям прелом се извърши, обече, след нейното символично излизане.
          Сложна картина.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Батка, мен, като наследник на македонски българи от една страна, а от друга на бойци от Девета плевенска дивизия, ме боли. И то много ме боли - ти си умен човек, но точно заради такива заебавния като твоето през 1918 се е стигнало да нйа-голямата мизерия и предателство в новата ни история, а именно войнишкия метеж при Владая, направен от родоизменници, на които им е било писнало, нищо че повечето са били читави хора. Гневът не винаги е най-добрият съветник. Моите деди са положили кости в и за Македония като българска земя, за мен заветът им е свят! А твоето мнение твърде много прилича на стандартния гурбетчия, към които ти винаги си питаел особено "топли" чувства. България и българските интереси са над всичко за мен и когато такива интереси се провождат дори и от сегашните управляващи, то те имат моята подкрепа за тях
            "Македонският" език и азбука са дело на българина Венко Марковски и са сътворени на българска пишеща машина,
            пълен ташак.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              Вчерашният 116-ти ден на протест беше ознаменуван и с едновременно провеждане на чествания, отбелязвания.
              Хората се събираха в различни части на София - всеки със своите приоритети:

              1. Ден на Народните будители - проведе се пред Националната библиотека.
              2. Протест организиран от партия Възраждане.
              3. Протест на пл. Независимост.
              4. Майките имат традиционно присъствие пред НС2

              В някакъв момент части от тези протести се събираха на различни места.

              Отровното трие е на мнение, че ежедневният протест на пл. Независимост трябва да се измени в друга форма и цикличност на провеждане при създалата се остра епидемиологична обстановка.
              Част от претестиращите на пл. Независимост (водеща роля имат жените) не са съгласни с тази постановка и снощи имаше заявки за продължаващи мероприятия там.
              Обстановката е сложна.



              Протестите: Ден 116 - "Променяме протеста, няма да създаваме риск от заразяване"

              Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/society/pro...s_1515561.html
              © Actualno.com


              Начев истината е че протестът приключи.Тия какво обявяват няма значение.Промяна в България има само когато дойде Руската армия.Тя малко се позабави ама ще дойде.Са дали ще ни хареса не зная но само тогава ще има някаква промяна.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Батка, мен, като наследник на македонски българи от една страна, а от друга на бойци от Девета плевенска дивизия, ме боли. И то много ме боли - ти си умен човек, но точно заради такива заебавния като твоето през 1918 се е стигнало да нйа-голямата мизерия и предателство в новата ни история, а именно войнишкия метеж при Владая, направен от родоизменници, на които им е било писнало, нищо че повечето са били читави хора. Гневът не винаги е най-добрият съветник. Моите деди са положили кости в и за Македония като българска земя, за мен заветът им е свят! А твоето мнение твърде много прилича на стандартния гурбетчия, към които ти винаги си питаел особено "топли" чувства. България и българските интереси са над всичко за мен и когато такива интереси се провождат дори и от сегашните управляващи, то те имат моята подкрепа за тях
                Точно щото са ми мили българските интереси ма боли за Македония.Предпочитам излаз на Бяло море а не тия чукари населени с диваци.Повтарям за енти път който от тях се чувства българин добре дошъл е който смята че е маке боли ма оня орган.насила хубост не става.Щом не ни искат тяхна работа.Но когаро рязаните от Запад ги напънат да искат помощ от Русия и Сърбия..Аз не знам моите прадеди дали са положили кости за Македония но много ще се радвам да не са.Не го заслужават.Нямаме работа с хора които ни мразят и се чувстват сърби марсианци и каквито се сетиш.Да влизат не в ЕС а ако искат в Галактическия съюз.Крадци на история и политически диваци.Само индианци не са се писали.
                Last edited by X_Y; 02.11.2020, 12:39.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  От мен един .............
                  Ти имаше един много силен текст за разни исторически обстоятелства и факти, при което България като някакво събирателно понятие носи определена историческа вина за развития там. Скоро ми беше потрябвал, но не можах да го открия.

                  Само и единствено ако имаш личен архив с лесен достъп (намиране) на материали, моля публикувай отново. Може и в История, че тук и без това живи сме си съдрали кожите.

                  Използвам случая, само и единствено воден от желание да напомня, че преди една година нашият Парламент гласува с изненадващо мнозинство, дали пък не беше и единодушие??, една Рамкова позиция по отношение на РСМ.

                  Позицията ни като държава там е изказана пределно ясно и Каракачанов и Екатерина просто са безусловно задължени да я следват.



                  Народно събрание на Република България

                  09/10/2019


                  ДЕКЛАРАЦИЯ


                  на Четиридесет и четвъртото Народно събрание на Република България във връзка с разширяването на Европейския съюз и Процеса на стабилизиране и асоцииране на Република Северна Македония и Република Албания
                  Last edited by nachev; 02.11.2020, 11:46.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Груец мен ма боли за Македония.Това е най голямата злина и глупост в историята на Третата Българска държава....Като си помисля само как печелим Балканската война и какви територии завоюваме и заради политическа простотия и тия лайна губим всичко това...ми иде да хвана гората.Що е маке се е лайно.Крайно време е да забравим че има такива.Който се чувства българин границите са отворени който е маке да връви п...а си майчина.Тая територия ще я завладеят албанците щото макетата са гомна.Не ми пука за тях.И категорично съм против да се пролее дори капка българска кръв и да се даде стотинка на такива говна.Пак повтарям що е маке се е лайно
                    Батка, мен, като наследник на македонски българи от една страна, а от друга на бойци от Девета плевенска дивизия, ме боли. И то много ме боли - ти си умен човек, но точно заради такива заебавния като твоето през 1918 се е стигнало да нйа-голямата мизерия и предателство в новата ни история, а именно войнишкия метеж при Владая, направен от родоизменници, на които им е било писнало, нищо че повечето са били читави хора. Гневът не винаги е най-добрият съветник. Моите деди са положили кости в и за Македония като българска земя, за мен заветът им е свят! А твоето мнение твърде много прилича на стандартния гурбетчия, към които ти винаги си питаел особено "топли" чувства. България и българските интереси са над всичко за мен и когато такива интереси се провождат дори и от сегашните управляващи, то те имат моята подкрепа за тях
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Вчерашният 116-ти ден на протест беше ознаменуван и с едновременно провеждане на чествания, отбелязвания.
                      Хората се събираха в различни части на София - всеки със своите приоритети:

                      1. Ден на Народните будители - проведе се пред Националната библиотека.
                      2. Протест организиран от партия Възраждане.
                      3. Протест на пл. Независимост.
                      4. Майките имат традиционно присъствие пред НС2

                      В някакъв момент части от тези протести се събираха на различни места.

                      Отровното трие е на мнение, че ежедневният протест на пл. Независимост трябва да се измени в друга форма и цикличност на провеждане при създалата се остра епидемиологична обстановка.
                      Част от претестиращите на пл. Независимост (водеща роля имат жените) не са съгласни с тази постановка и снощи имаше заявки за продължаващи мероприятия там.
                      Обстановката е сложна.



                      Протестите: Ден 116 - "Променяме протеста, няма да създаваме риск от заразяване"

                      Прочетете целия материал на следния линк: https://www.actualno.com/society/pro...s_1515561.html
                      © Actualno.com



                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        От мен един поздрав за управляващите (досега винаги съм им пращал по-здрав) и по-специално опитомените полуидиоти, които в случая няма да нарека МВРО. Браво на Каракачанов и Захариева за твърдата и ясна позиция към братята около Вардар и Охридското езеро - или казват, че до 1944 са българи с българска история и език от 13 века, или няма ЕС за тях. Това е националният интерес на България! А след 1944 или 1990 да се описват на каквито си искат, ние проблем с това нямаме. Е, някои избягали може и да имат, пробвайки се да се пишат испанци, французи или немци, вместо българи, но за предателите и изменниците ми е все тая.

                        Браво. Каракачанов, браво, Захариева!
                        Груец мен ма боли за Македония.Това е най голямата злина и глупост в историята на Третата Българска държава....Като си помисля само как печелим Балканската война и какви територии завоюваме и заради политическа простотия и тия лайна губим всичко това...ми иде да хвана гората.Що е маке се е лайно.Крайно време е да забравим че има такива.Който се чувства българин границите са отворени който е маке да връви п...а си майчина.Тая територия ще я завладеят албанците щото макетата са гомна.Не ми пука за тях.И категорично съм против да се пролее дори капка българска кръв и да се даде стотинка на такива говна.Пак повтарям що е маке се е лайно
                        Last edited by X_Y; 02.11.2020, 11:12.

                        Коментар


                        • От мен един поздрав за управляващите (досега винаги съм им пращал по-здрав) и по-специално опитомените полуидиоти, които в случая няма да нарека МВРО. Браво на Каракачанов и Захариева за твърдата и ясна позиция към братята около Вардар и Охридското езеро - или казват, че до 1944 са българи с българска история и език от 13 века, или няма ЕС за тях. Това е националният интерес на България! А след 1944 или 1990 да се описват на каквито си искат, ние проблем с това нямаме. Е, някои избягали може и да имат, пробвайки се да се пишат испанци, французи или немци, вместо българи, но за предателите и изменниците ми е все тая.

                          Браво. Каракачанов, браво, Захариева!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • ИНВЕСТОР-е, какво е станало с постовете ?

                            пп Бахти, излиза ми някаква мешавица от руски, латински и трънскобългарски ....
                            Last edited by 4i40; 01.11.2020, 23:16.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                              Не разбирам какво да ми хареса- до сега са умрели 7 милиона човека от глад по света, не можеше ли да се купи по един хляб на тези хора а трябва да се дават за безполезни неща. Как смяташ дали путин смята да нападне франция че си увеличавате военния бюджет, или ще се защитавате от мюслимите
                              Е как бе , Путин смята конкретно да нападне персонално Барбито. А после да налюби бабата на Макроня...
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                Тази новина ще ти хареса

                                "По статистическим данным, обнародованным на сайте Альянса, сумма оборонных расходов всех союзников в 2020 году составляет, в эквиваленте, 1 триллион 92 миллиарда 482 миллиона долларов США. Из этой суммы только на долю США приходится 784 миллиарда 952 миллиона долларов.

                                По объемам оборонных расходов на второй позиции находится Великобритания - 59 634 миллиона. Расходы на оборону, которые превышают 50 миллиардов долларов, зафиксированы еще у двух стран - Франция (50 274 ​​миллиона долларов) и Германия (56 074 миллиона).

                                Еще две страны-союзницы потратили на оборону более 20 миллиардов долларов - Канада (22 150 миллионов долларов США) и Италия (24 853 миллиона долларов). В следующую категорию «выше 10 миллиардов» попали Нидерланды (12 067 миллионов долларов), Польша (12 043 миллиона долларов), Испания (14 069 миллионов долларов) и Турция (13 303 миллиона долларов). Сумму, превышающую 5 миллиардов долларов США, на оборону потратили Бельгия, Норвегия и Румыния. Наименьшие оборонные расходы, в абсолютном измерении, у Черногории - 97 миллионов долларов США."

                                Не разбирам какво да ми хареса- до сега са умрели 7 милиона човека от глад по света, не можеше ли да се купи по един хляб на тези хора а трябва да се дават за безполезни неща. Как смяташ дали путин смята да нападне франция че си увеличавате военния бюджет, или ще се защитавате от мюслимите

                                Коментар

                                Working...
                                X