IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Гледам Барбито са го захранили с нови опорки
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар



    • Путинская мафия. Дзюдоисты: https://youtu.be/A5y4NqNCfrs
      «Архив Пандоры»: тайные богатства любовницы и друзей Путина: https://youtu.be/jkhnYwXlhrY
      Золотые детки путинских дружков: https://youtu.be/NBRrWbLxPew

      Таймкоды:
      00:00 — О чем наш новый ролик
      01:05 — Университетские годы Путина
      02:51 — Ильдар Рагимов
      03:36 — Виктор Хмарин
      05:05 — Николай Егоров
      06:09 — Олег Марков
      06:51 — Александр Бастрыкин
      08:23 — Сергей Ролдугин
      10:18 — Другие университетские друзья Путина



      Путинская мафия. Университетские: https://youtu.be/8R7k-dUZ7hM

      Таймкоды:
      00:00 — О чем наш новый ролик
      01:19 — Путин и Ротенберги
      06:12 — Николай Кононов
      06:51 — Василий Степанов 0
      7:31
      — Василий Шестаков
      08:35 — «Массажист Путина»
      09:42 — «Русское афонское общество»
      10:16 — Клуб «Явара-Нева»
      Last edited by barbaron; 01.12.2021, 16:22.

      Коментар


      • Коментар


        • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

          глупости!
          кремълска повърня
          Е да , за бягалия от часовете по история фактите са без значение.

          След революцията в Русия от 1917 на нейна територия има интервенти на над 14 страни. Американци, Англичани, Французи, Канадци, Японци, Китайци, Поляци, Чехи, Словаци, Финландци и т.н. Тези всичките са с основна цел да откъснат парчета земя и богатства от разпадащата се Руска империя. Последните интервенти са изгонени чак през 1924 година след като Комунистите са успели да се консолидират и да им обърнат подобаващо внимание.

          Та е хубаво като през цялото време ни се навират в очите извадки от историята около ВСВ за "невинните Поляци и Финландци" , да се прочете малко преди това дали пък двадесет години по рано тези същите "невинни жертви" не са се възползвали от суматохата около революцията са избиват и крадат чужда земя и имущество на Руска земя ......

          ...................................

          Военните контингенти от 14 държави нахлуват едновременно, а най-многобройните от тях (американци, японци, британци, канадци, китайци) дебаркират в Далечния изток. Броят на чуждестранните военни в Далечния Изток достига 100 хиляди души. Общо над 1 милион чуждестранни интервенти дебаркират на територията на бившата Руска империя през 1917-1919 г.

          Причините за десанта на американски войски са изложени в секретно писмо, което на ЖП гарата в Канзас Сити е предадено на командващия американския експедиционен корпус „Сибир“ ген. Уилям Грейвс от военния министър на администрацията на президента Удроу Уилсън Нютон Бейкър: Да се създаде в Далечния изток възможност за избиране на ново правителство, да се защитят американските инвестиции в Русия, в това число сигурността на арсенала за 1 милиард долара, доставен от САЩ на Царска Русия и блокирано в складовете по Транссибирската железница от Владивосток до Пенза, да се помогне на 40-хилядния Чехословашки легион да излезе от Русия за прехвърляне на Източния фронт, да се обърне настъплението на германците от запад на Изток.

          Американците имат намерение да държат чехите и словаците в Русия дотолкова, колкото е нужно за завземането на градовете по Транссибирската железница, където се е установила съветска власт. Чехословашкият легион се отличава в Русия с кланета на мирни жители и грабежи. Завзети са Пенза, Челябинск, Курган, Омск, Новониколаевск, Барнаул, Томск, Мариинск, Канск, Владивосток. Генерал-лейтенантът от армията на Колчак Александър Будберг докладва, че легионерите са взели със себе си 600 вагона награбено имущество.

          През декември 1918 година държавният департамент на САЩ одобрява програма за икономическото усвояване на руските територии. Планира се в течение на 3-4 месеца в САЩ да бъдат изведени 200 хил. тона стоки и суровини. На сайта на Националния архив на САЩ е посочено, че президентът Уилсън се стреми към прокарване на демокрация, към „самоопределение” на Далечния изток и към защита на американския капитал.

          На 15 август 1918 година американските патрули завземат под контрол участъци от Транссибирската железница. След това за осигуряване на движението на стоки от изток на Запад две роти от 27-и пехотен полк на армията на САЩ и части на военната полиция заемат Верхнеудинск и Бурятин. Скоро числеността на американския контингент в Русия достига 8000 души. Генерал Грейвс се обръща към населението на тези райони: „… призоваваме ви към сътрудничество и предупреждаваме, че няма да търпим никаква намеса в работата на железницата”.

          Междувременно на Далечния изток се води партизанска война срещу интервентите. Партизанското движение в приморието се централизира и получава общо командване. На 25 юни 1919 година се случва събитие, известно в Америка като сражението при село Романовка – червените партизани атакуват американския гарнизон при Владивосток. В този ден партизаните атакуват частите на 27-ми пехотен полк. “Земята беше осеяна с кървавите тела на американските войници”, описва полесражението лейтенант Кендъл, пристигнал със санитарен влак.

          По това време англо-американците са победени от червените войски в другия край на страната в битките за Шенкурск (Архангелска област) и за Мурманска железница. Народният комисариат на външните работи на РСФСР протестира във връзка с действията на британските, американските и френските войски, но Лондон, Вашингтон и Париж игнорираха протеста.

          На остров Мудюг в Бяло море интервенционистите откриват концентрационен лагер за руснаци. Мудюг получава прякор Островът на смъртта. Всички заподозрени за отхвърляне на интервенцията са хвърлени в затвора там. През 1958 г. на Мудюг е издигната 24-метрова стена в памет на 1242 затворници, държани в нечовешки условия. 23 от тях са застреляни, 310 са загинали от болест и тормоз, 150 са останали инвалиди. Общо 25 хиляди граждани на младата съветска република преминават през подземията на интервенционистите в руския Север, 4000 загиват..

          По време на интервенцията американската армия губи близо 400 души, убити и умрели от рани и болести, около 200 от тях в Сибир и Далечния Изток. Тези загуби предизвикват протести в САЩ от обществени организации и част от конгресмените и през април 1920 г. американските войници напускат Русия.

          В град Троя, Мичиган, на гробището на американски войници от загиналите в Русия отряди "Полярни мечки" е издигнат паметник - полярна мечка, шлем и кръст под него. До 1983 г. тук се провеждат срещи на бивши интервенционисти.
          Last edited by markov; 01.12.2021, 09:53.
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            Та историята е низ от взаимно свързани събития и ваденето на факти от контекста на събитията може да заблуди само душевно бедните и необразовани индивиди !

            И продължението:

            Крахът на Германската империя обаче сложи край на Кралство Финландия. Ноемврийската революция в Германия доведе до падането на монархията и установяването на парламентарна демокрация. Германия вече не можеше да контролира финландското ръководство. Финландците разбраха, че е време да сменим домакините. На 18 ноември 1918 г. сенатът, съчувстващ на Германия, е разпуснат. На 12 декември 1918 г. крал Фредерик Карл абдикира. На 16 декември германските войски тръгват от Финландия към Германия. Суинхувуд обяви оставката си от регентския пост и го предаде на Манерхайм, който се съсредоточи върху Антантата. Законодателно Финландия става република едва през 1919г.
            Преориентацията на Финландия към Антантата незабавно се отрази на отношенията с Русия. Още на 15 октомври 1918 г. финландските войски окупират част от Карелия. Финландците започнаха да обстрелват съветски кораби. Манерхайм в Лондон проведе неофициални преговори с британците, по които направи редица предложения. И така, той поиска официално одобрение на интервенцията от Обединеното кралство, подкрепа за финландското нападение над Петроград, въвеждането на британския флот в Балтийско море, разоръжаването на руските сили в Балтийско море, разширяването на Финландия за сметка на Русия, автономията на провинциите Архангелск и Олонец и др.
            Още в края на ноември 1918 г. Великобритания започва да се подготвя за интервенция в Прибалтика. Британските кораби пристигнаха под Копенхаген под командването на контраадмирал А. Синклер. Оръжия бяха доставени в Ревел за белоестонците. Естонците получиха пушки, картечници и хиляди пушки. През декември британските кораби започнаха да стрелят по червени войски на южното крайбрежие на Финския залив. Балтийският флот имаше повече кораби, отколкото британските. Но корабите не са ремонтирани от няколко години и повечето от тях просто не можеха да влязат в открито море. Освен това дисциплината сред моряците беше изключително ниска. Офицерският корпус беше силно отслабен. Балтийският флот е загубил по-голямата част от своята бойна ефективност. Следователно британските кораби, предимно от най-новото строителство - 1915-1918 г., бързо установяват господство във Финския залив. На 26 декември британците превзеха разрушителите „Спартак“ и „Автроил“, които на практика не оказаха съпротива. Съветските разрушители бяха теглени в Ревел и прехвърлени във ВМС на Естония. Разрушителите бяха ремонтирани и заедно с английските кораби действат срещу корабите на Балтийския флот и войски на Червената армия.
            В края на 1918 г. финландският корпус под командването на генерал-майор Ветцер кацна в Естония. Формално това беше доброволчески корпус, всъщност това бяха редовни финландски войски. Общата команда е извършена от Манерхайм. Финландският корпус участва в битки с Червената армия до края на февруари 1919 г. През януари 1919 г. финландските войски превземат друга част от Карелия. На конференция във Версай през февруари 1919 г. финландската делегация поиска цялата Карелия и полуостров Кола да бъдат прехвърлени във Финландия.
            Под ръководството на Манерхайм финландската военна разработи план за мащабно нападение срещу Съветска Русия. Според този план, след като снегът се стопи, южната група (редовна армия) трябваше да започне офанзива в посока Олонец - Лодейное полюс. Северната група (Финландски корпус за сигурност - Шютскор, шведски и карелски доброволци) е трябвало да нанесе удар в посока Кунгозеро - Сямозеро. Финландската офанзива трябваше да започне едновременно с настъплението на силите на белия генерал Юденич, които бяха разположени в Естония. За помощ на бялата армия Манерхайм поиска Юденич да раздаде Карелия и полуостров Кола. Юденич се съгласи да даде на Карелия, но полуостров Кола се съгласи да даде едва след изграждането на железопътната линия до Архангелск.
            На 21-22 април финландските войски преминаха границата с Русия в няколко участъка и, не срещайки съпротива от страна на съветските войски, които не бяха тук, започнаха да се движат дълбоко в Съветска Русия. На 21 април Вилица е превзета, на 23 април - Толокса и Олонец, на 24 април - Вешкелица. На 25 април финландските войски достигат Прежда, заплашвайки вече Петрозаводск. Ситуацията беше критична. Карелия може да падне за няколко дни. Необходимо е също така да се вземе предвид, че по същото време от север Кондопога - Петрозаводск беше нападнат от британско-канадските части и от бялата гвардия. По време на упоритите битки обаче финландската офанзива върху Петрозаводск е спряна. На 2 май 1919 г. Съветът за отбрана на РСФСР обявява провинциите Петрозаводск, Олонец и Череповец в състояние на обсада. 4 май обяви общата мобилизация на Северо-Западния регион на Съветска Русия.
            През май - юни 1919 г. в района на Ладожското езеро се водят ожесточени сражения. Малките отряди на Червената армия (основните сили бяха окупирани на други фронтове и посоки) сдържаха натиска на добре въоръжена, обучена и числено превъзходна финландска армия. Белите финландци напредваха на Лодейное полюс. Няколко финландски войски бяха в състояние да насилват Свир под Лодейное поле. Офанзивата на финландските войски помогна за сдържането на съветските кораби.
            Съветското командване подготви офанзивна операция с цел да победи войските на Белофин и да унищожи „Междуправителственото плацдармо“ на противника. В операцията е трябвало да участват сухопътни сили и военноморски сили. В основата на съветските сили са били полковете на 1-ва пехотна дивизия, 1-ви финландски съветски стрелков полк, корабите на Онегската военноморска флотилия и два разрушителя на Балтийския флот. Операцията „Видлицки“ (27 юни - 8 юли 1919 г.) е ръководена от ръководителя на секция „Олонец“ М.П. Гусаров, комисар Е.А. Ракхя и командирът на Онегската военна флотилия E.S. Едуард Pantserzhanskiy.
            На 27 юни 1919 г. съветските кораби започват огнева атака по отбранителната система на врага при Видлица и кацат две войски. В същото време силите на 1-ва пехотна дивизия преминават в настъпление. Впоследствие съветските кораби подкрепиха настъплението на сухопътните сили чрез военноморски артилерийски огън. И двете кацания бяха успешни. Финландските батареи бяха смазани, финландските войски бяха победени и отстъпили на север в паника. Четири немски 88-мм оръдия, пет 57-мм морски оръдия и други оръжия станаха трофеи на Червената армия. В резултат на настъплението силите на финландската армия бяха разгромени и прогонени обратно отвъд държавната граница. На Червената армия беше заповядано да не преминават границата

            глупости!
            Last edited by RUBLA; 01.12.2021, 09:59. Причина: Спазвайте добрия тон!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

              Поздрави :
              Та историята е низ от взаимно свързани събития и ваденето на факти от контекста на събитията може да заблуди само душевно бедните и необразовани индивиди !

              И продължението:

              Крахът на Германската империя обаче сложи край на Кралство Финландия. Ноемврийската революция в Германия доведе до падането на монархията и установяването на парламентарна демокрация. Германия вече не можеше да контролира финландското ръководство. Финландците разбраха, че е време да сменим домакините. На 18 ноември 1918 г. сенатът, съчувстващ на Германия, е разпуснат. На 12 декември 1918 г. крал Фредерик Карл абдикира. На 16 декември германските войски тръгват от Финландия към Германия. Суинхувуд обяви оставката си от регентския пост и го предаде на Манерхайм, който се съсредоточи върху Антантата. Законодателно Финландия става република едва през 1919г.
              Преориентацията на Финландия към Антантата незабавно се отрази на отношенията с Русия. Още на 15 октомври 1918 г. финландските войски окупират част от Карелия. Финландците започнаха да обстрелват съветски кораби. Манерхайм в Лондон проведе неофициални преговори с британците, по които направи редица предложения. И така, той поиска официално одобрение на интервенцията от Обединеното кралство, подкрепа за финландското нападение над Петроград, въвеждането на британския флот в Балтийско море, разоръжаването на руските сили в Балтийско море, разширяването на Финландия за сметка на Русия, автономията на провинциите Архангелск и Олонец и др.
              Още в края на ноември 1918 г. Великобритания започва да се подготвя за интервенция в Прибалтика. Британските кораби пристигнаха под Копенхаген под командването на контраадмирал А. Синклер. Оръжия бяха доставени в Ревел за белоестонците. Естонците получиха пушки, картечници и хиляди пушки. През декември британските кораби започнаха да стрелят по червени войски на южното крайбрежие на Финския залив. Балтийският флот имаше повече кораби, отколкото британските. Но корабите не са ремонтирани от няколко години и повечето от тях просто не можеха да влязат в открито море. Освен това дисциплината сред моряците беше изключително ниска. Офицерският корпус беше силно отслабен. Балтийският флот е загубил по-голямата част от своята бойна ефективност. Следователно британските кораби, предимно от най-новото строителство - 1915-1918 г., бързо установяват господство във Финския залив. На 26 декември британците превзеха разрушителите „Спартак“ и „Автроил“, които на практика не оказаха съпротива. Съветските разрушители бяха теглени в Ревел и прехвърлени във ВМС на Естония. Разрушителите бяха ремонтирани и заедно с английските кораби действат срещу корабите на Балтийския флот и войски на Червената армия.
              В края на 1918 г. финландският корпус под командването на генерал-майор Ветцер кацна в Естония. Формално това беше доброволчески корпус, всъщност това бяха редовни финландски войски. Общата команда е извършена от Манерхайм. Финландският корпус участва в битки с Червената армия до края на февруари 1919 г. През януари 1919 г. финландските войски превземат друга част от Карелия. На конференция във Версай през февруари 1919 г. финландската делегация поиска цялата Карелия и полуостров Кола да бъдат прехвърлени във Финландия.
              Под ръководството на Манерхайм финландската военна разработи план за мащабно нападение срещу Съветска Русия. Според този план, след като снегът се стопи, южната група (редовна армия) трябваше да започне офанзива в посока Олонец - Лодейное полюс. Северната група (Финландски корпус за сигурност - Шютскор, шведски и карелски доброволци) е трябвало да нанесе удар в посока Кунгозеро - Сямозеро. Финландската офанзива трябваше да започне едновременно с настъплението на силите на белия генерал Юденич, които бяха разположени в Естония. За помощ на бялата армия Манерхайм поиска Юденич да раздаде Карелия и полуостров Кола. Юденич се съгласи да даде на Карелия, но полуостров Кола се съгласи да даде едва след изграждането на железопътната линия до Архангелск.
              На 21-22 април финландските войски преминаха границата с Русия в няколко участъка и, не срещайки съпротива от страна на съветските войски, които не бяха тук, започнаха да се движат дълбоко в Съветска Русия. На 21 април Вилица е превзета, на 23 април - Толокса и Олонец, на 24 април - Вешкелица. На 25 април финландските войски достигат Прежда, заплашвайки вече Петрозаводск. Ситуацията беше критична. Карелия може да падне за няколко дни. Необходимо е също така да се вземе предвид, че по същото време от север Кондопога - Петрозаводск беше нападнат от британско-канадските части и от бялата гвардия. По време на упоритите битки обаче финландската офанзива върху Петрозаводск е спряна. На 2 май 1919 г. Съветът за отбрана на РСФСР обявява провинциите Петрозаводск, Олонец и Череповец в състояние на обсада. 4 май обяви общата мобилизация на Северо-Западния регион на Съветска Русия.
              През май - юни 1919 г. в района на Ладожското езеро се водят ожесточени сражения. Малките отряди на Червената армия (основните сили бяха окупирани на други фронтове и посоки) сдържаха натиска на добре въоръжена, обучена и числено превъзходна финландска армия. Белите финландци напредваха на Лодейное полюс. Няколко финландски войски бяха в състояние да насилват Свир под Лодейное поле. Офанзивата на финландските войски помогна за сдържането на съветските кораби.
              Съветското командване подготви офанзивна операция с цел да победи войските на Белофин и да унищожи „Междуправителственото плацдармо“ на противника. В операцията е трябвало да участват сухопътни сили и военноморски сили. В основата на съветските сили са били полковете на 1-ва пехотна дивизия, 1-ви финландски съветски стрелков полк, корабите на Онегската военноморска флотилия и два разрушителя на Балтийския флот. Операцията „Видлицки“ (27 юни - 8 юли 1919 г.) е ръководена от ръководителя на секция „Олонец“ М.П. Гусаров, комисар Е.А. Ракхя и командирът на Онегската военна флотилия E.S. Едуард Pantserzhanskiy.
              На 27 юни 1919 г. съветските кораби започват огнева атака по отбранителната система на врага при Видлица и кацат две войски. В същото време силите на 1-ва пехотна дивизия преминават в настъпление. Впоследствие съветските кораби подкрепиха настъплението на сухопътните сили чрез военноморски артилерийски огън. И двете кацания бяха успешни. Финландските батареи бяха смазани, финландските войски бяха победени и отстъпили на север в паника. Четири немски 88-мм оръдия, пет 57-мм морски оръдия и други оръжия станаха трофеи на Червената армия. В резултат на настъплението силите на финландската армия бяха разгромени и прогонени обратно отвъд държавната граница. На Червената армия беше заповядано да не преминават границата


              Last edited by markov; 30.11.2021, 17:16.
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

                Поздрави :
                Само дето и това има предистория а после и след история:

                Гражданската война във Финландия (27 януари - 16 май 1918 г.) завършва с пълната победа на белите финове. Червената Финландия беше победена, хиляди хора попаднаха под пързалката на белия терор. Руснаците бяха изгонени от Финландия, имуществото им беше конфискувано. Финландците получили на свое разположение руски военни съоръжения, крепости, арсенали, държавна и частна собственост на стойност милиарди златни рубли е конфискувана (Финландия в съюз с Кайзер Германия срещу Русия). Така Финландия успя за сметка на Русия да създаде основите на своята армия и икономика.

                След като получи независимост, Финландия стана враг на Русия. Първо финландците действаха съвместно с Германия, после с Антантата. Белите финландци превзеха цялата територия на бившето Велико княжество на Финландия. Това обаче не беше достатъчно за финландските националисти. Те мечтаеха за „Велика Финландия. Освен това за това беше необходимо да се вземат земи от Русия. На 7 март 1918 г. ръководителят на правителството на Белофин Суинхувуд обяви, че Финландия е готова да сключи мирен договор със Съветска Русия при„ умерени условия “. Финландците поискаха те да бъдат предоставени на Източна Карелия, част от железопътната линия Мурманск и целия полуостров Кола.На 15 март главнокомандващият на армията Белофин генерал Манерхайм изпраща три групи за нахлуване, за да завладеят Източна Карелия. завземането на руска територия по линията на Пецамо - полуостров Кола - Бяло море - Онегското езеро - река Свир - Ладожското езеро. Политикът и военният Курт Марти Валений (1893-1968) се застъпва за създаването на "Велика Финландия", през 1918-1921 г. той е начело гранична служба в Лапландия.
                Манерхайм също беше пълен с експанзионистични намерения. По-специално той предложи ликвидирането на Петроград като столица на Русия и превръщането на този град и неговите околни региони и сателитни градове в „свободен град-република“. На 18 март в Ухта, която е окупирана от финландски войски, е събран „Временният комитет за Източна Карелия“, който приема указ за присъединяването на Източна Карелия към Финландия. Финландското ръководство не само планира значително да разшири земята си, но и да изземе складове с оръжие, различни материали и оборудване, храна в Мурманск. Съюзниците на Руската империя доставяха товари по море. Преди революцията царското правителство не успява да извади ценно имущество и след него износът е напълно спрян.
                През април 1918 г. голям финландски отряд се премества в пристанището на Печенга (Пецамо). Британците не се интересували от завземането на ценни имоти от финландците, в допълнение, това може да попадне в ръцете на германците, така че те прехвърлят отряд на руската червена гвардия в Печенга на своя крайцер и ги подсилват с отряд английски моряци. С общи усилия на руснаците и британците атаките на Финландия бяха отблъснати на 10-12 май. Освен това британците помогнаха да защитят Кандалакша. Финландците решиха да не се забъркват с британците и не нападнаха Кандалакша. В резултат на това местните руски власти с подкрепата на Антантата, която нямаше да укрепи Финландия за своя сметка, успяха да запазят полуостров Кола.
                Заедно с Антантата срещу Русия
                На 15 май Финландия официално обявява война на Съветска Русия. Финландското ръководство смята, че Русия трябва да компенсира "загубите", причинени на Финландия от войната (гражданска война във Финландия). Като компенсация за загубите финландското ръководство иска да получи Източна Карелия и полуостров Кола.
                Тук обаче се намеси Германия. Берлин разсъждава, че широкото нападение на финландски войски, включително нападението над Петроград, ще предизвика мащабен патриотичен подем в Русия. И това може да доведе до падането на съветското правителство и до създаването на руското правителство, което ще се съсредоточи върху Антантата. Брестският мир ще бъде разрушен. Още на 8 март 1918 г. германският император Вилхелм II официално обявява, че Германия няма да води война за интересите на Финландия със Съветска Русия, която беше подписала Брестския мир, и няма да подкрепи финландските войски, ако се бият извън техните граници. В края на май - началото на юни Берлин по ултиматум поиска Финландия да се откаже от атаката срещу Петроград. Финландското ръководство трябваше да се примири и да започне преговори със съветското правителство. „Фински ястреб“ Барон Манерхайм отхвърли. Генералът замина за Швеция.
                През лятото на 1918 г. Финландия и Съветска Русия започват предварителни преговори за условията на мирно споразумение. На 12 юли финландците подготвиха проект за прехвърляне на финландската граница с Русия по Карелския прешлен в замяна на значителна компенсация в Източна Карелия. Проектът е одобрен в Германия. Всъщност този проект за териториален обмен повтаря предложенията на СССР, които ще направи на Финландия преди началото на съветско-финландската война от 1939-1940 г. През август 1918 г. в Берлин се провеждат преговори между финландската и съветската делегации с посредничеството на германците. Финландците обаче си починаха и отказаха да сключат мирно споразумение. Тогава германците, без съгласието на финландците, сключиха „Допълнително споразумение“ към Брестския мир. Според него Берлин гарантира мир от страна на Финландия, ако съветското правителство предприеме всички мерки за отстраняване на войските на Антанта от Севера на Русия. След експулсирането на силите на Антантата на север трябваше да се установи руска власт. Финландците бяха възмутени и прекъснаха преговорите. В резултат на това на границата между Русия и Финландия беше установен крехък неутралитет. Германия все още пазеше Финландия от атака срещу Русия.
                Трябва да кажа, че през този период Берлин планира да превърне Финландия в свой протекторат. На 18 август 1918 г. финландският "обрязан" парламент (почти половината от неговите заместници на социалдемократите са арестувани или бягат в Русия) провъзгласява Финландия за кралство. На 9 октомври 1918 г. парламентът избира принц Фридрих Карл, зет на германския кайзер, финландския крал на Хесен. Преди пристигането на избрания крал във Финландия и коронацията му задълженията на главата на кралството трябваше да се изпълняват от регента. Той стана настоящият действителен държавен глава, председател на Сената (правителството) на Финландия, Пер Евинд Суинхувуд.

                следва
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                  Няма как да се разберат противоречивите , разбъркани и без логическа последователност мисли.


                  Сега и на Казахстан ли си дигнал мерника? Щото на Руснаците вече им разказа играта виртуално
                  Поздрави :
                  наТазиДата
                  Това не са просто камъни, а паметник на Зимната война от 1939-1940 край Суомусалами, Финландия.
                  Тук 750 финландски герои в продължение на месец жертват живота си, отбивайки атаките на многократно превъзхождащите орди на Империята на Злото - #Moсковия. Загубите на агресора са 29 000. За всеки убит тук е положен по един камък. Битката при Суомусалами завинаги ще остана в паметта на света, като един удивителен подвиг на един малък народ, на една шепа защитници, изправени пред огромните пълчища и военна машина на една гигантска мракобесна империя.
                  На тази дата преди 82 години започва Зимната война.
                  Финландския народ се оказва в сферата на влияние на СССР според договора за подялба на Европа между Московия и националните социалисти на Хитлер от август 1939. Зимната война е модел по който са се развивали и ще се развият много агресивни войни на Империята на злото (както днес е случая с Украйна, Молдова, Грузия).
                  През есента на 1939 г. Финландия и Съветският съюз провеждат преговори на високо ниво по териториални въпроси, при които от скандинавската страна се иска да прехвърли на СССР някои области на Карелския провлак и острови във Финския залив, както и да даде под аренда град Ханко. В замяна Финландия ще получи два пъти по-голяма, но по-малко ценна територия в съветската Карелия.
                  Демократично избраното правителство и парламент в Хелзинки както и обществеността отказват тази замяна, защото не считат територията в далечния север, която предлага Кремъл, за изконно финска, а това, което иска Сталин е гъсто населена с финландци от векове територия и е от стратегическо значение за финландската сигурност.
                  Отказът на Финландия и съюзът на Москва с нацистите, развързват ръцете на Кремъл за война.
                  По подобие нацисткото активно мероприятие т.нар. "Глайвицки инцидент" срещу Полша, Москва организира т.нар. "Майнилски инцидент", при който съветската артилерия обстрелва съветски граничен пункт. За обстрела Москва обвинява Финландия, в което намира повод за война.
                  Срещу 340 000 финландски войници, 52 танка и 114 самолета, Московия хвърля 760 000 армия, 6 541 танка, 3 880 самолета. В полза на Финландия е линията Манерхайм (система от укрепления, просеки и капани), която тя изгражда за защита от своя агресивен съсед - гигант.
                  Въпреки героичната и изключително успешна съпротива Финландия (оставена практически сама от своите съседи и целия свят) е принудена да се съгласи на мир след 3.5 месеца сражения, при които финландската армия нанася чудовищни загуби на огромната военна машина на Империята на Злото и така запазва своята независимост.
                  СССР губи 197 000 убити или изчезнали, 200 000 ранени или болни (сред които поне 60 000 от измръзване).
                  Финландия - 21 000 убити и 43 000 ранени
                  Московията заграбва финландски територии. 430 000 финландци губят домовете си. И до днес заграбените територии са в пределите на най-мракобесната дъжава в човешката история.
                  Въпреки, че губи територия, Финландия запазва своята независимост, нейната съпротива дава ясно да се разбере на Москва, че финландците няма да се примирят и ще се борят.
                  Днес Финландия е държавата с един от най-високите индекси на човешко развитие в света и с жизнен стандарт 6 пъти по-висок от този на Московия.

                  Click image for larger version

Name:	262790139_1588533548164927_6122944701674218561_n.jpg
Views:	1
Size:	73.2 КБ
ID:	3837659

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                    Че що той бе....вие сте тесни специалисти по това
                    Ще е новост за мен русофил да каже нещо негативно за Русия( не че не могат да се изброят сума ти неща) та затова ми е интересно. Аз примерно въпреки че съм капиталист по убеждение мога да ти изброя без проблем негативните неща в ЮК, САЩ, Германия....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski

                      и да ти се обясни 10000000000000000000000000000000000 пъти няма да разбереш

                      ТОВА Е БЪДЕЩЕТО на *северна монголия*
                      Няма как да се разберат противоречивите , разбъркани и без логическа последователност мисли.


                      Сега и на Казахстан ли си дигнал мерника? Щото на Руснаците вече им разказа играта виртуално
                      Last edited by markov; 30.11.2021, 14:43.
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        Я изброй лошите страни на Русия, че ми стана интересно
                        Че що той бе....вие сте тесни специалисти по това
                        Last edited by markov; 30.11.2021, 14:42.
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Преди обяснявах защо съм тук и как съм дошъл, вече отговарям- демокрация. Пък и къде видя да обяснявам колко е хубаво в русия и колко е велик путин. Русия като всяка друга държава си има своите добри и лоши страни. Само че седерастите се опитват дори това което е добро да го изкарат лошо. В момента в който някой им опонира става комунист/путинист/русофил/рублофил. Което разбира се че не е така
                          Я изброй лошите страни на Русия, че ми стана интересно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Дефинирай "американски" смешник- кога ще се научите да се изразявате правилно- говедария не са америка, ако това имаш предвид. За теб говедария е америка, но за мен освен тази държава има още канада, мексико, хондурас, чили аржентина и ред други
                            USA ще рече United States Of America( обединените държави( щати) на Америка) Когато искаш да говориш за континента се ползва South America or North America. Никой не ползва термина Америка когато има предвид Чили или Аржентина...... И преди да говориш за смешници вземи си погледни аватара
                            Last edited by mitko2848; 30.11.2021, 13:42.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                              Не мое да се мисли трезво.
                              Трябва да влезем в руслото на новата краваристанска секта:
                              1. Русия .....лошо, лошо, лошо.....
                              2. САЩ ......хубаво, хубаво, хубаво......
                              Не мога да разбера защо отговаряте на откровени идиоти...Влизаш в темата набиваш му ритника в муцината и чао Гергино

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                Преди обяснявах защо съм тук и как съм дошъл, вече отговарям- демокрация. Пък и къде видя да обяснявам колко е хубаво в русия и колко е велик путин. Русия като всяка друга държава си има своите добри и лоши страни. Само че седерастите се опитват дори това което е добро да го изкарат лошо. В момента в който някой им опонира става комунист/путинист/русофил/рублофил. Което разбира се че не е така
                                Не мое да се мисли трезво.
                                Трябва да влезем в руслото на новата краваристанска секта:
                                1. Русия .....лошо, лошо, лошо.....
                                2. САЩ ......хубаво, хубаво, хубаво......
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X