IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение
    Изключително схематично и изклчително удобно схващане за робство. Това схващане е по мерките на първи век от новата ера. През 19 век стандартите за свобода и несвобода са различни. Това че руските крепостни селяни сяа били по безправни от българските такива, неправии българите в османската империя нероби.
    Да имали са право на собственост, но това право е било толкоз крехко и необезпечено от изконно несправеддливата правосъдна система, че през 1876 година, тези имащи право на собстввеност хора, решават да се лишат от нея и от правото си.
    Панягюрските въстаници са били основно хора с имоти и със собствен бизнес, но са го жертвали срещу правото си да бъдат свободни.
    Явно гарантираните им от шериата "свободи" и "права" и "само няколко ограничения", не са ги удовлетворявали.
    Ако не го бяха направили през 1876, то 20 или 30 години по-късно щеше да се случи нещо подобно на това, което днес наричаме "Арменски Геноцид".
    При това евентуалния "Български Геноцид" щеше да е доста по-мащабен от арменския, просто защото сме повече от арменците.
    Що се отнася до това дали трябва да се срамуваме от робското положение на дедите си, ами не нетрябва защото дедите ни са намерили сили да оспорят това си положние, за разлика от руските селяни които кротко си чакат указа на Император Александър II.
    Има и още един интересн факт относно това какво е било положението на народа ни в рамките на Отоманската Империя. А имено наложената ни от Великите Сили форма на управление. Самия факт, че великите сили без никакви угризения се разпореждат със съдбата ни е доказателство че за тях ние сме непълноценен робски народ. Те не са допуснали бългърско присъствие нито при подписването на "Санстефанския Договор", нито на Берлинската Конференция,
    Защо?
    Не мислиш ли,че въпросът ти е меко казано глупав?! Каква представителна власт сме имали по времето на тези две събития...Единствените ,за които се сещам са селските първенци..И какво предлагаш - няколко хиляди селски първенеца да се изтупкат при подписването на Санстефанския договор и на Берлинската конференция?!И защо изобщо Великите сили ще си правят труда да разговарят с тях,при положение че в настоящия момент тази,все още само бивша османска територия е окупирана от войска и реално държавата ,чиято е тази войска е единствения представител,с когото имат някакви точки ,по които трябва да се дискутира...Тепърва на тая територия ще се оформят контурите на държава -ще се свиква Велико народно събрание,княз ,правитилство и т.н.,органи,които трябва да бъдат признати от света и тогава чак да участват в преговори,договори,конференции и т.н.

    Коментар


    • Аbe vaте, виж кво четем:
      Заплювани, обиждани, нападани: какво е да си чернокож в Германия


      Разкажи моля какво е...?

      Last edited by RUBLA; 05.12.2021, 10:33. Причина: Спазвайте добрия тон!
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

        Интересно ми е какво ще го правят това оръжие
        Е как какво ще пуцат в Париж щото до САЩ трудно стигат .....
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

          Барби във войната в Ирак , Руски войски не са участвали та си написал пълни глупости.
          Резултата , Американците позорно избягаха и оставиха това оръжие на онези с джапанките
          Интересно ми е какво ще го правят това оръжие

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
            В Ирак руски възпитаници участваха с руско оръжие
            А на талибаните им оставиха оръжие, за да го ползват
            в Тюркменистан, Узбекистан, Таджикистан и Иран
            Да му мисли русия Америка е далече и вече има опит
            Ако се върнеш назад има достатъчно данни как воюват руснаците и как ирански/иракски/сирийски / ............../........./ възпитаници. Просто трябва да отидат руснаците някъде за да свършат работата на военните. Пък ако щеш и на футболен мач в париж

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              В Ирак руски възпитаници участваха с руско оръжие
              А на талибаните им оставиха оръжие, за да го ползват
              в Тюркменистан, Узбекистан, Таджикистан и Иран
              Да му мисли русия Америка е далече и вече има опит
              В афганистан участваха американци + НАТО + Афганистанските им възпитаници. Въоръжени с най-съвременно оръжие.....и се изнесоха като нас.ани като дойдоха онези с джапанките, балканчетата и калашниците.

              Щото онези с джапанките бяха готови да умрат за идеите си докато от другата страна бяха обикновенни наемници за заплата !!!
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                Марков, Марков.......имаше една песен дето се пее "Ооо колко си п.... има ли смисъл с теб да говоря" Въртиш, сучеш и не искаш да отговориш на елементарния въпрос който ти зададох с да или не. Измисляш неща които не съм казал..... както и да е. Важното е че в училищната програма вече се употребява правилния научно- обоснован термин "България под османска власт( владичество)" а не измисления и наложен от соц пропагандата. Та с времето нещата ще си дойдат на мястото( ще се учи нормална неполитизирана история). Аз за разлика от теб не съм обременен, не ми се привиждат никакви агенти, еднакво харесвам и руснаци и американци и англичани и беларуси( имам приятели от всичките изброени нации) стига да са нормални хора. Говоря и езиците им на доста добро ниво( без беларуски )
                А като изкъпеш един беларус, и става украинец. А като изкъпеш един украинец, и отдолу е един поляк.

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                  Барби във войната в Ирак , Руски войски не са участвали та си написал пълни глупости.
                  Но аз сега ще ти дам ептен пресни данни където войски на САЩ участваха и позорно избягаха:
                  Афганистан 31,08,2021:
                  От страна на Талибаните едни хора с джапанки,балканчета и калашници.
                  От американска страна: [ATTACH=CONFIG]n3840045[/ATTACH]
                  Резултата , Американците позорно избягаха и оставиха това оръжие на онези с джапанките
                  В Ирак руски възпитаници участваха с руско оръжие
                  А на талибаните им оставиха оръжие, за да го ползват
                  в Тюркменистан, Узбекистан, Таджикистан и Иран
                  Да му мисли русия Америка е далече и вече има опит
                  Last edited by barbaron; 04.12.2021, 15:01.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Русия пак дрънка танкове край Украина, защото има къса памет

                    В 1991 г. во время войны в Персидском заливе произойдут последние крупные танковые сражения 20-го века.
                    Барби във войната в Ирак , Руски войски не са участвали та си написал пълни глупости.

                    Но аз сега ще ти дам ептен пресни данни където войски на САЩ участваха и позорно избягаха:

                    Афганистан 31,08,2021:

                    От страна на Талибаните едни хора с джапанки,балканчета и калашници.

                    От американска страна:
                    Click image for larger version

Name:	m_halaf_talibani.jpg
Views:	1
Size:	50.8 КБ
ID:	3840045




                    Резултата , Американците позорно избягаха и оставиха това оръжие на онези с джапанките
                    Last edited by markov; 04.12.2021, 13:06.
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      Марков, Марков.......имаше една песен дето се пее "Ооо колко си п.... има ли смисъл с теб да говоря" Въртиш, сучеш и не искаш да отговориш на елементарния въпрос който ти зададох с да или не. Измисляш неща които не съм казал..... както и да е. Важното е че в училищната програма вече се употребява правилния научно- обоснован термин "България под османска власт( владичество)" а не измисления и наложен от соц пропагандата. Та с времето нещата ще си дойдат на мястото( ще се учи нормална неполитизирана история). Аз за разлика от теб не съм обременен, не ми се привиждат никакви агенти, еднакво харесвам и руснаци и американци и англичани и беларуси( имам приятели от всичките изброени нации) стига да са нормални хора. Говоря и езиците им на доста добро ниво( без беларуски )
                      Ама ти си като украинска латерна бе човек. Нищо смислено и убедително не можеш да дадеш като аргумент но за сметка на това си упорит.
                      На въпроси към безумните си твърдения не влизаш в диалог просто караш по спуснатите ти опорки докато на опонента му омръзне да се занимава с теб.

                      Всичките ти писания от няколко дни по темата се свеждат до: Не може да е имало Турско робство защото ако е имало и Руснаците са ни освободили от него са ни направили добро. Продажниците от патологична русофобия стигате до дам да отричате безспорни факти само и само да не се укаже че Руснаците са ни направили добро като са ни освободили......... Според вашите опорки Българинът е щял да се чувства по добре ако беше останал в състава на Османската империя до разпада и ! Жалка история.
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        В еврогейската империя добре ли ни е?
                        Бе не знам за вас, ама при мен влиза 2Г за хранителните магазини от 15- демек или ваксина или мреш от глад

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov

                          Ама ти си като украинска латерна бе човек. Нищо смислено и убедително не можеш да дадеш като аргумент но за сметка на това си упорит.
                          На въпроси към безумните си твърдения не влизаш в диалог просто караш по спуснатите ти опорки докато на опонента му омръзне да се занимава с теб.

                          Всичките ти писания от няколко дни по темата се свеждат до: Не може да е имало Турско робство защото ако е имало и Руснаците са ни освободили от него са ни направили добро. Продажниците от патологична русофобия стигате до дам да отричате безспорни факти само и само да не се укаже че Руснаците са ни направили добро като са ни освободили......... Според вашите опорки Българинът е щял да се чувства по добре ако беше останал в състава на Османската империя до разпада и ! Жалка история.
                          Марков, Марков.......имаше една песен дето се пее "Ооо колко си п.... има ли смисъл с теб да говоря" Въртиш, сучеш и не искаш да отговориш на елементарния въпрос който ти зададох с да или не. Измисляш неща които не съм казал..... както и да е. Важното е че в училищната програма вече се употребява правилния научно- обоснован термин "България под османска власт( владичество)" а не измисления и наложен от соц пропагандата. Та с времето нещата ще си дойдат на мястото( ще се учи нормална неполитизирана история). Аз за разлика от теб не съм обременен, не ми се привиждат никакви агенти, еднакво харесвам и руснаци и американци и англичани и беларуси( имам приятели от всичките изброени нации) стига да са нормални хора. Говоря и езиците им на доста добро ниво( без беларуски )

                          Коментар


                          • Русия пак дрънка танкове край Украина, защото има къса памет

                            В 1991 г. во время войны в Персидском заливе произойдут последние крупные танковые сражения 20-го века.
                            Танки M1A1 Abrams впервые столкнутся в бою с советскими танками, в том числе с Т-72. Уступая в численности Абрамсы дадут бой. Эти битвы войдут в историю танковых сражений.

                            26–27 февраля 1991 г.
                            36 танков M1A1 Абрамс и несколько ББМ Bradley, разгромили
                            18-ю бригаду дивизии Тавакална и 9-ю танковую бригаду.
                            Уничтожено 160 советских танков (Т-54, 55, 64, 72) и 180 БМП, около 1000 живой силы.

                            Ни один Абрамс не подбит. Потери США 6 убитых и 1 БМП

                            Битва 73-го Востока 1991 г.
                            36 танков M1A1 Abrams 12 БМП M3A2 Bradley против 400 советских танков.
                            Потери США: 6 солдат, 1 БМП, Танков M1A1 - Нуль

                            Потери Ирака
                            - 1000 убитых и раненых, 1300 пленных
                            - 160 танков, 180 БМП, 12 артиллерийских орудий, 80 автомобилей


                            В битве у мыса Норфолк 27 февраля 1991 г. участвовали не менее 12 дивизий, множество отдельных бригад и полковых групп.
                            Потери:
                            Коалиция 36 погибших, 5 танков и 7 БМП.
                            Ирак -1000 погибших, около 10 000 захваченных в плен, около 850 танков уничтожено, 937 танков захвачено.

                            Битва при Мединском хребте. Бой также произошел 27 февраля 1991 г.
                            Потери:
                            США 2 убито, 4 танка повреждены, 2 БМП.
                            Ирак 839 убитых и пленных,
                            - 186 танков уничтожено, 172 БМП уничтожено, 72 артиллерийских орудия уничтожено, 118 грузовиков уничтожено и 5 систем ПВО уничтожены.


                            Битва при Румайле 2 марта 1991 г.
                            Потери:
                            Ирак: 700 погибших и 3000 пленных,
                            - 247 танков и БМП уничтожено, 400 грузовиков уничтожены.

                            У США один ранен, один танк поврежден и один БМП уничтожен.

                            и т.н.

                            Коментар


                            • ГЕРБерастията още ли се мотате тук? Айде махайте се за 12 години разсипахте форума !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                Хаиде и с теб последен опит за обяснение. Ако аз съм убиец и дойда и ти изколям родата по най- брутален начин а ти оцелееш или се самоубиеш при вида ми за да не те заколям ти роб ли ставаш? убитите ти роднини роби ли са? аз робовладелец ли съм или убиец? Какво общо има борбата за свобода с думата Роб, която обозначава СОЦИАЛНИЯ СТАТУС НА ЧОВЕКА. Българските историци ти описват периода" България под османска власт" , сръбските историци ти описват периода" Сърбия под османска власт" руските, английските и т.н историци ти озаглавяват периода " България под османска власт". Обаче българския неук селяк повлиян от соц пропагандата ти озаглавява периода "България под Турско Робство" . Република Турция е създадена СЛЕД ПЪРВАТА СВЕТОВНА ВОЙНА- как може да си под робство на нещо което още не е създадено? И как може да си под робство след като населението ти не е съставено от роби? шизофрения пълна.
                                Като те гледам се опитваш да вкараш разговора в някакво схоластично блато. Ок. Лично за себеси аз съм решил дилемата за робството чрез съпоставка на нашата национална съдба с тази на Арменците и Кюрдите.
                                Когато нашите предци са се чувствали като роби и са действали в съответствие на тази си преценка, предците на арменците и кюрдите определно не са се чувствали като роби и са реагирали по съответния начин. Тяхна си работа, не им се меся.
                                Обаче на арменците след това им се е случил геноцид. А кюрдите и до днес бленуват за собствена държава и не е ясно докога ще леят кръв за този си блян.
                                Арменците са събирани като говеда в стада и са отвеждани на заколение, само защото турската власт се е опасявала, че може да се разбунтуват. Никой никакви права на арменското население не е зачитал, а това че си лишен от права, дори по твоите книжни дефиниции, те определя като роб.
                                Е ние тази съдба сме си я спестили.

                                Коментар

                                Working...
                                X