IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Аз не говоря ние да правим нещо. В България хората търпят, така или иначе. На цялата тази мизерия, кога се е стигало до бунтове? Даже при Виденов, нямаше кой знае какви проблеми. В Европа обаче вече прехвърчат искри заради поскъпването на живота. ЕЦБ някак си трябва да овладее инфлацията иначе ше падне стандарта, на власт ще дойдат националистите и дотам с ЕС. Мисля , че вече сме гледали подобен филм.

    Колкото до забогатяването, полицаите не протестираха само преди месец, че заплатите им са ниски? Говореха за стартови по 1100 лева и масово по 1500-1600. За да го добутат до средна 2500-2800. Трябва да има доста заплати по 5000-6000. Има ли такива заплати в полицията или тия 2500 са заедно с кой какво си изкара на свободния пазар ?
    При Виденов стоките от първа необходимост са стигали при гражданите от роднините им по селата.Сега си представи кауфланд с кои стоки си покрива разходите при 1лв/kW ток.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      ха ха .
      от октомври 1 милион германци вече са на СТУДЕНО. Има още 50 млн на които още не са обявили ЗЪЗНЕНЕТО
      До октомври има 3 месеца, я камилата - я камиларя. Посред лято и да бараш парното - на никой не му дреме, а ако не осигуриш на наемател 24/7 топла вода, те удря закона.
      Държавата си ги субсидира тия като теб, безпаричните. Опа, ти беше в БГтовицата, където старците измираха от студ в тристайни в центъра на София Не от вчера. Така че ходи да цепиш дърва, гледам вече си се сетил да си търсиш кюмбе

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

        Сега аз да резюмирам нашия разговор. Значи факта е, че протестите са потушени и лидерите са привикани и заплашени с дела за тероризъм, доживотни данъчни проверки и забрана за пътуване. Имало е някакви статии за това , но после са изтрити и сега само ти знаеш за тях и другарски резюмираш всичката тази информация за мелето. Съшо така е имало решения за печатане на кинти и спасяване на недвижимите имоти но са били "зад закрити врати" и пак само ти знаеш за тях ... да не продължавам , май няма нужда .... тия неща не ти ли звучат смущаващо ?
        То така и аз мога да резюмирам. Значи протести вече няма по неизвесна причина, но не е оказван натиск върху лидерите. И Лагард печати пари, то се вижда но то не е свързано с недвижимите имоти (най големия клас активи в света). В твоя свят всико се случва без причина и без умисъл. Просто случайни събития, напук на всички социални и икономически сили в действие. И когато Бойко каза че банките повече от 6 месеца максимално мораториум не може само си е правил майтап и изкарахме 18 месеца в мораториум без да се отрази това на банките и без да са им давани гаранции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Няма линкове. Ти ако не ги хванеш на време после са много трудни за откриване. Единствения ти шанс да наваксаш е някой като мене да ти резюмира ситуацията. Но пак факта ти стои че вече протести няма. Окуражават се про-инфлационните протести а анти-инфлационните се потушават. Това се вижда в момента като резултат.
          Сега аз да резюмирам нашия разговор. Значи факта е, че протестите са потушени и лидерите са привикани и заплашени с дела за тероризъм, доживотни данъчни проверки и забрана за пътуване. Имало е някакви статии за това , но после са изтрити и сега само ти знаеш за тях и другарски резюмираш всичката тази информация за мелето. Съшо така е имало решения за печатане на кинти и спасяване на недвижимите имоти но са били "зад закрити врати" и пак само ти знаеш за тях ... да не продължавам , май няма нужда .... тия неща не ти ли звучат смущаващо ?

          Коментар


          • Банк ъф Чайна днеска https://twitter.com/INVESTMENTSHULK/...22694756122625

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              Аз те помолих за линкове а не интерпретации. Не е нужно да смилаш информацията на никой. Имаш ли линк за тия арести на профсъюзни лидери и заплахи за данъчни проверки или не ?
              Няма линкове. Ти ако не ги хванеш на време после са много трудни за откриване. Единствения ти шанс да наваксаш е някой като мене да ти резюмира ситуацията. Но пак факта ти стои че вече протести няма. Окуражават се про-инфлационните протести а анти-инфлационните се потушават. Това се вижда в момента като резултат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                Е ти трябва малко да следиш историята. Аз ти казах че много внимателно следя протестите. Сега трябва да ти обяснявам ред неща отначало че да разбереш и после за всяко да ти търся линк. Намери си. Лидерите на протеста бяха най-големите профсъюзи. Това е първо. Всичките бяха арестувани. Тука трябва да се припомни ча 2020-та в Белгия отнеха правото на протести на профсъюзите във връзка с Ковида и от преди това има малко история. Така че за много от тях това е второ -трето нарушение на един закон, което ги вкарва във списъка на антисоциалните граждани. И тоя списък вече се приравнява с терористите със друг ход от съда. После пък имаме и другия факт че от както са арестувани лидерите никакви нови протести не е имало от тях въпреки че инфлацията само на по зле тръгва.
                Аз те помолих за линкове а не интерпретации. Не е нужно да смилаш информацията на никой. Имаш ли линк за тия арести на профсъюзни лидери и заплахи за данъчни проверки или не ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  Абе разбирам , че имаш мнение. Имай си го , но не създавай факти. Преди малко каза, че протестите били за инфлация , сега с половин уста признаваш , че не били за инфлация , но пък били потушени .... и така да е, само непотушените протести ли сe броят ? При 9% инфлация 70-80,000 излязоха на улицата. Това не е майтап и не може да се игнорира защото следващите няма да са само 80,000. Разбирам , че ти изнася да говориш как принтерите няма да спират, но в един момент ше трябва да дадеш и някакви факти негенерирани от теб. Като начало може ли да пуснеш линк как са привиквани протестираши и заплашвани с обвинения в тероризъм и данъчни проверки или и това е ставало при "закрити врати" и само ти знаеш ?
                  Е ти трябва малко да следиш историята. Аз ти казах че много внимателно следя протестите. Сега трябва да ти обяснявам ред неща отначало че да разбереш и после за всяко да ти търся линк. Намери си. Лидерите на протеста бяха най-големите профсъюзи. Това е първо. Всичките бяха арестувани. Тука трябва да се припомни ча 2020-та в Белгия отнеха правото на протести на профсъюзите във връзка с Ковида и от преди това има малко история. Така че за много от тях това е второ -трето нарушение на един закон, което ги вкарва във списъка на антисоциалните граждани. И тоя списък вече се приравнява с терористите със друг ход от съда. После пък имаме и другия факт че от както са арестувани лидерите никакви нови протести не е имало от тях въпреки че инфлацията само на по зле тръгва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Балониада Разгледай мнение

                    Много са се събрали на перона с тънки куфарчета, за да чакат повторение на имотната криза.
                    Само, че кризите никога не са едни и същи и всяка има своя специфика и характер, Винаги балонът се оказва някъде другаде, а не там където го чакат от перона
                    Аз гледах за един приятел който се пресели в Бг и стана българин от азиатска държава коли. Ходих да му помогна. Трошките трета употреба са станали скъпи даже. Та не знам на перона кво чакат. Парен локомотив да се върне, аз не знам дали и в музея има още от тях.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      русия е много по-близо до този свят, който описваш, но нали мята по някоя рубла и е ТОП...държава, в която ако наречеш войната война те вкарват ако не в затвора то поне за един хубав бой ... това ли те кефи?
                      КАКВО МЕ ИНТЕРЕСУВА РУСИЯ, КАКВО ОБЩО ИМА РУСИЯ, ВИЕ НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ, СЕРИОЗНО???

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        Факта е че в Белгия потушиха протестите. Привикаха организаторите на разпит в службата за сигурност, заплашиха ги че ще ги гонят като терористи и цял живот ни кредит, ни пътуване, и вечни данъчни проверки и повече не се чу гък.
                        Абе разбирам , че имаш мнение. Имай си го , но не създавай факти. Преди малко каза, че протестите били за инфлация , сега с половин уста признаваш , че не били за инфлация , но пък били потушени .... и така да е, само непотушените протести ли сe броят ? При 9% инфлация 70-80,000 излязоха на улицата. Това не е майтап и не може да се игнорира защото следващите няма да са само 80,000. Разбирам , че ти изнася да говориш как принтерите няма да спират, но в един момент ше трябва да дадеш и някакви факти негенерирани от теб. Като начало може ли да пуснеш линк как са привиквани протестираши и заплашвани с обвинения в тероризъм и данъчни проверки или и това е ставало при "закрити врати" и само ти знаеш ?

                        П.П. Ако може и някой линк как протестите са потушени. Не го оспорвам, не съм проверявал. Но понеже каза , че е факт, може ли линк ?
                        Last edited by segato; 10.07.2022, 23:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                          Нямам търпение за CBDCтата, тогава няма нужда да привикват някого, спират му банковите сметки и свалят социалния кредит и е готов. Може и да му праснат червен код на здравната книжка, да няма право да излиза. Ех рай
                          русия е много по-близо до този свят, който описваш, но нали мята по някоя рубла и е ТОП...държава, в която ако наречеш войната война те вкарват ако не в затвора то поне за един хубав бой ... това ли те кефи?


                          Инфлация не може да се бори с протест, а за съжаление се бори с мизерия, безработица и ограничение на доходите. Плановата икономика е обречена на провал (в края на краищата), а икономиката си има възходи и падения искаме не искаме. Популизма прави нещата само по-сериозни, когато музиката спре.
                          Last edited by bertram; 10.07.2022, 23:41.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Това ли е искането за повече инфлация ?
                            https://www.reuters.com/world/europe...ke-2022-06-20/
                            https://news.bg/int-economics/stachk...a-zhivota.html

                            И това при "само" 9% инфлация.
                            National strike and demonstration of 80,000 people in Brussels against the rise in the cost of living. Inflation in Belgium reached 9%, its highest level for 40 years, with a 57% rise in the price of energy and more than 6% for food - Julien Rensonnet


                            Сметай какво ше стане ако инфлацията стигне 20% като в България.
                            Факта е че в Белгия потушиха протестите. Привикаха организаторите на разпит в службата за сигурност, заплашиха ги че ще ги гонят като терористи и цял живот ни кредит, ни пътуване, и вечни данъчни проверки и повече не се чу гък.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от increce Разгледай мнение

                              Според мен ще направят някакъв малък опит за "вдигане". За 21 юли мисля, че вече е сигурно - 0,25%, т.е. от (-0,5%) в момента ще качат до (-0,25%). После са отпускари през август, естествено, тях инфлацията не ги интересува, а и няма насрочено редобно заседание и ще се чака до септември. Към днешна дата, се говори, че ужким тогава щели с 0,5% да увеличат и от (-0,25%) ще стигнем (+0,25%). Това са абсолютно жалки лихви на фона на 8-9% официална инфлация и 15-20 % реална. В САЩ на 27 юли вероятно ще стигнат вече коридор от 2,5%-2,75%. Не че е много, но на фона на това ЕЦБ са просто смешни. Според мен Европа не може да понесе основна лихва от 3%. Всичко ще се срути. ЕЦБ не случайно се мотаят така. Докато се стигне до 0,5%-0,75% и ще има някакво извънредно събитие, което ще ги накара да свалят отново лихвите и да започнат принтене като бесни. Ако искаха да увеличат лихви, вече щяха да са го направили. В Унгария например, мисля, че миналата седмица увеличиха основната лихва със 100 базсни точки (цял 1%), а преди три дни увеличива с още 200 б.т. (2%). Там основната лихва вече е 9,75 %. Та там хората си вдигат лихва, когато решат, че трябва да я вдигнат, но за ЕЦБ инфлацията май не е нищо особено. Не знам дали помните, но 1-2 след началото на войната в Русия-Украйта, руската централна банка увеличи лихвата с 10 % (десет процента) и стана на 22% (двадесет и два процента).

                              Основна лихва от 9,75 % на нас ни се струва абсолютно нереално, нали? На фона на тези безумни нулеви лихви от ЕЦБ вече почти десетилетие.

                              За съжаление, това е реалността. На мен също не ми харесва, но нищо не мога да направя.
                              Лихвите са много мощен инструмент и се пипат внимателно. Не е правилно да се правят номинални сравнения между лихви и инфлация. Или сравнения между икономики с различен мащаб и в различен етап от цикъла. В Щатите такива на пръв поглед малки движения в лихвата доведоха до толкова силен ефект, че доларът ще стигне паритет с еврото. Руснаците са съвсем друга крайност. Това тяхното беше отчаян опит за спасяване на потъналата рубла.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                                Аз не говоря ние да правим нещо. В България хората търпят, така или иначе. На цялата тази мизерия, кога се е стигало до бунтове? Даже при Виденов, нямаше кой знае какви проблеми. В Европа обаче вече прехвърчат искри заради поскъпването на живота. ЕЦБ някак си трябва да овладее инфлацията иначе ше падне стандарта, на власт ще дойдат националистите и дотам с ЕС. Мисля , че вече сме гледали подобен филм.

                                Колкото до забогатяването, полицаите не протестираха само преди месец, че заплатите им са ниски? Говореха за стартови по 1100 лева и масово по 1500-1600. За да го добутат до средна 2500-2800. Трябва да има доста заплати по 5000-6000. Има ли такива заплати в полицията или тия 2500 са заедно с кой какво си изкара на свободния пазар ?
                                В Европа, прехвърчат искри ама не в посока на по-малко инфлация а в посока повече и по радикална инфлация. Във Франция популисти превзеха парламента. Сега в холандия фермерите най-вероятно ще бъдат смазани като в канада. В Германия няма партия срещу инфлацията все още. Единственте които направиха стъпка в тазипосока бяха веднага наречени путинисти и подкрепата им падна. Европа е обречена на дълга инфлация.

                                Коментар

                                Working...
                                X