IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

    Лъжата е голям грях. Не по мутренски или социалистически, или демократски съображения.
    Записва се в кармата ти

    Не бях влизала досега въс фейсбука на Божков, не ми е било интересно, но ме провокира написаното и реших да го видя с очите си, как може човек, когото масово признават за умен, за хитър, математик...да си вкарва автогол.
    Точно пък мене да ме обвиниш в лъжа - грях ти на душата. За разлика от червените комунистически тролове в този форум аз за всяка една информация публикувах линкове и снимки с нейния първоизточник, но жестоката ПОЛИТИЧЕСКА ЦЕНЗУРА на модераторите в този форум ми забрани да го правя това. Затова и в момента не пускам линкове, но ако на някого трябва да се сърдиш, сърди се на модераторите.

    Те всъщност ме принудиха да стана трол като всички останали, забранявайки ми да давам линкове към други сайтове. В същото време линковете на комунистическите отрепки във форума НЕ СА ЗАБРАНЕНИ!

    Правете си изводите сами. И ако случайно бъда БАН-нат, да знаете, че е по политически причини.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
      Принципно, не. Нито пък съм.
      Но от друга страна, Борисов не ме е ограбил.

      Още по-принципно: всеки има право да търси и отстоява своята истина.

      Не и с откровени лъжи (както прави Матеев)

      Е, какво сега?

      КОЙ се опитва да окървави протеста: Божков или МАТЕЕВ?

      Коментар


      • Dddd, не коментирах Божков, а думите на Матеев и дали е истина или лъжа болднатия да изважда очите текст, приписван на Божков.

        Аз икони нямам извън духовния ми мир и не съм сигурна, че разбирам думите ти кой може и не може да бъде такава.

        Но, да ти припомня и аз - Божков не е осъден и докато се случи това, той, както и всеки друг човек има правото да се защитава.
        Невинен до доказване на противното е добре да се възприеме и в практиката на Гешев.
        Дори не е внесен обвинителен акт за какво точно е обвиняван, макар да бяха иззети добре съхранявани исторически български ценности.
        Срамно е "престъпници" да се борят с мутренски похвати!!!
        Last edited by съни(тя); 07.08.2020, 16:21.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
          А ти - към Борисов?
          Принципно, не. Нито пък съм.
          Но от друга страна, Борисов не ме е ограбил.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
            Съни(то), имаш ли някаква причина, да си толкова привързана към Божков?
            А ти - към Борисов?

            Коментар


            • Съни(то), имаш ли някаква причина, да си толкова привързана към Божков?

              Коментар


              • Съни, да не забравяме, че г-н Божков е човек, който се укрива от правосъдието в чужда държава. За да добие морално право да се явява като говорител на нещо различно от назначен от Държавна сигурност хазартен бос би трябвало да се прибере в България, да му минат делата с оправдателни присъди, в което се съмнявам. Чак след това може да говори. В очите на хората той е уличен в престъпление, човек който се опитва да събори държавата за да избегне наказателна отговорност. Смешно е точно Васил Божков да се издига като икона на протеста.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                  [................
                  И не на последно място - Васил Божков преди по-малко от час е написал във Фейсбук следното:

                  Редно е в отговор ние сега да щурмуваме парламента. Край на мирните протести.
                  Ще се лее кръв и на полицаи и на протестиращи.


                  Това пък е заповедта на боса, който финансира метежите срещу държавата...........
                  Лъжата е голям грях. Не по мутренски или социалистически, или демократски съображения.
                  Записва се в кармата ти

                  Не бях влизала досега въс фейсбука на Божков, не ми е било интересно, но ме провокира написаното и реших да го видя с очите си, как може човек, когото масово признават за умен, за хитър, математик...да си вкарва автогол

                  И подобен текст няма!

                  Има от вчера нещо за ЦСКА и от 5ти август това:

                  Днес ясно пролича поредната зависимост на БМБ. Сам казва, че е готов за #оставка, но #КОЙ го спира?
                  #Хунтата е най-жестока, когато краят ѝ е неизбежен.
                  В страха си “раздават” пари и свалят данъци. Изпразват хазната в опит да си купят „любов“.
                  В безсилието си плашат с държавна катастрофа. Но тази катастрофа вече е факт именно заради тях.
                  В ужаса си противопоставят българи срещу българи. Хора, които се борят за промяна срещу хора, принудени да запазят прехраната си. Но и двете страни имат общ враг.
                  Алтернатива срещу този общ враг има – това сте всички вие.
                  #БъдетеСмели
                  Last edited by съни(тя); 07.08.2020, 15:58.

                  Коментар


                  • Масово ликуване! Граждани хвалят МВР за освобождаването на улиците от метежниците!

                    Действията на органите на реда бяха приети с аплодисменти от милиони граждани, чието право на свободно придвижване беше ограничено заради уличните акции на шепа протестъри. Благодарности към МВР имаше и от редица бизнес организации, които търпяха загуби заради незаконните блокади. Благодарности имаше и от Синдикатите.

                    Ето конкретни изказвания по медиите и социалните мрежи:

                    "Всеки има правото да изрази недоволството си чрез протест, но по никакъв начин не трябва да нарушава правото на придвижване на гражданите. Нека бъдем по-толерантни един към друг".

                    "Най-сетне МВР си свърши работата! Разчистени са всички блокади.".

                    "Били заради мене на площада и заради моите деца и внуци. НЕ !!! Не са заради мене, а заради Божков, Прокопиев, Цветан Василев, Арабаджиеви, Миньо, Ветко, Вълчо, Бенчо, Бобокови и други засегнати олигарси".

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      ....

                      Да ти напомня че ЕС свали мониторинга от България през октомври предната година и официално ни обявиха за правова държава.

                      ....
                      едно са думи на изпроводяк от Юнкер, друго е решение на ЕС и съвсем различно са приказките на осъденият за лъжа Борисов

                      Ето какво пише Дойче веле на 27.05.2020

                      Не, европейският мониторинг над България не е отменен

                      Механизмът за сътрудничество и проверка (МСП), осъществяван от Европейската комисия (ЕК) спрямо България продължава да действа, макар министърът на правосъдието Кирилов, външната министърка Захариева и председателката на ПГ на ГЕРБ г-жа Дариткова да твърдят точно обратното. Това става ясно от официален документ на европейските институции от 20.05.2020, изготвен във връзка с т.нар. „пролетен пакет” за Европейския семестър. В него недвусмислено се казва, че в рамките на МСП „ЕК продължава да наблюдава съдебната реформа и борбата срещу корупцията в България” (стр. 10).

                      Мониторинг има

                      Въпреки че ЕК има право сама да вземе решение за отпадането на мониторинга за България, в края на 2019 г. тя изпрати само препоръка за това до Европейския парламент (ЕП) и Съвета на ЕС. Има обаче редица страни, в това число Германия и Франция, които не са съгласни мониторингът да отпадне. Това стана ясно от заседанието на съответната комисия в ЕП. Освен това решението в Съвета за прекратяването на МСП трябва да се вземе с единодушие.

                      С две думи: МСП си стои, а през есента се очаква нов мониторингов механизъм, който да държи под око всички „черни овци” в ЕС.

                      Няма да коментирам поведението на министъра на правосъдието г-н Кирилов, който обеща, че ще си подаде оставката, ако МСП не отпадне. Вместо да признае фактите, г-н Кирилов нарича интрига „новината” за продължаващия мониторинг на ЕК. Не е нужно да анализирам и опитите на г-жа Захариева и г-жа Дариткова да изопачат действителната ситуация.

                      По-важен е тонът на въпросния документ. В него, наред с открояването на проблеми в икономиката, здравеопазването, образованието и околната среда се отправя много критичен поглед върху съдебната система в България. За пореден път се поставя въпросът за липсата на осъдени за корупция висши политици, слабата ефективност на наказателните разследвания по принцип.

                      Горят само "бушони"

                      През последните 30 г. в България има разследвани и подсъдими висши политици (няколко по-известни примера: Ал. Божков, В. Върбанов, Л. Шулева, С. Станишев, Р. Овчаров, Ем. Масларова, Хр. Бисеров). По правило обаче „сагите” завършват с оправдателни присъди или биват прекратявани преди да влязат в съда.

                      През последните години все по-често на Темида се хвърлят изгорели министерски „бушони” или други „пионки без гръб” – по-рядко членове на „кингмейкърите” (колко и кои са, например, осъдените за „Апартаментгейт”?), обикновено политици от второстепенни „присъдружни организации” или независими (Тр. Трайков, Д. Митов, Н. Ненчев, П. Москов, Н. Димов и др.).

                      Сред политиците-„клиенти” на прокуратурата често има такива, които трябва да бъдат „ударени”. Целта е да бъде съсипана тяхната репутация, не да се докаже нещо в съда. Тези, несъвместими с правото, действия на прокуратурата обаче излизат твърде скъпо на държавата. Например, през 2018 г. бившият министър на здравеопазването в кабинета „Борисов 1” Божидар Нанев осъди прокуратурата да му заплати 100 хил. лв. Сега и г-н Даниел Митов се кани да съди държавата.

                      А истинските престъпници – ще попитате? Е, тях по правило никой не ги закача. Дали можем да очакваме нещо по-различно от главния прокурор г-н Гешев, познавайки неговия стил, а и репутацията на съветниците му г-н Филчев и г-н Мръчков?

                      Разследването в Мадрид продължава

                      Но да съм върнем към „брюкселския документ”. В него има един особено любопитен акцент: нуждата от спешни мерки, за да се предотврати прането на пари. „Ефективността на изпълнението и прилагането на рамката за борба с изпирането на пари е ограничена, а използването на финансово разузнаване е недостатъчно”, подчертават авторите на документа (стр. 9).

                      Можем да направим връзка с разследването на прокуратурата в Мадрид, за което писа „Ел Периодико”: негов предмет е именно международна схема за пране на пари, в която (както се твърди) е замесен и българският премиер Борисов. Според „Ел Периодико” паричните потоци от схемата са отивали в Барселона, а ключова роля в тях е имала манекенката Борислава Йовчева, сочена за интимна приятелка на г-н Борисов.

                      Разкритията на „разжалвания” олигарх Васил Божков-Черепа за далаверите на управляващите в България не са особено опасни за тях, защото бизнесменът вече е под ударите на послушната българска прокуратура. Далеч по-притеснителни за върхушката могат да се окажат новините, които ще пристигнат от Мадрид. Още повече, че те ще отекнат силно в Европа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                        Мутри имаше 90-те години. Сега мутри отдавна няма. Сега има мафия и ти си перфектната им "инТЕЛЕгентна" мисирка.
                        България си върви напред по правилнияпът.... Правилния път е мутро мафиотския, в локален и глобален план- нали така "умнико".
                        Една картинка специално за кукловодите /мафията/ и мисирките им, без значение от мащаба на едните и другите.
                        https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
                        Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
                          Мате-матко, искренно се моля децата и внуците ти да не живеят в мутренска държава.
                          Ако Бог чуе молбите ми, се моля и да не разберат, че баща им/дядо им е бил аморална мутренска мисирка, толкова проста, че е била доволна да го управлява мутра с 30 годишен стаж.
                          А ти за какво се молиш "интелигенте"?
                          "Най-големият враг на народа - това е интелигенцията отгледана от колонизаторите му." - Джавахарлал Неру

                          Мутри имаше 90-те години. Сега мутри отдавна няма.

                          Да ти напомня че ЕС свали мониторинга от България през октомври предната година и официално ни обявиха за правова държава.

                          А от месец ни приеха и в ЕРМ2.

                          Останалото си е твоя измишльотина.


                          България си върви напред по правилния път, а мрънкачите си мрънкат и искат да ни върнат в Азия при Путя или, а някои и те не знаят какво искат след толкова промиване на мозъци.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
                            Доган взе студения резерв - ОК. Тим взеха пристанища, летища - ОК. Пеевски заграби Бтк, КТБ - ОК.
                            Премиерът говори български като втори чужд език и псува като говедар, лъже, спи с пистолет и пачки, докато момичета на повикване снимат стаята му... ОК. Доган заграби пристанище - ОК. ЛУКОЙЛ заграби рафинерия и не плаща - ОК. Секат се горите, точат се язовирите в частни ВЕЦ - ОК. Горим боклука на цяла Европа - ОК. Родителите ни имат пенсия която не покрива вечеря в ресторант - ОК. Гепят с наши пари, после ни санкционират от ЕК и плащат глобите с наши пари - ОК. Раздават си абсурдни бонуси, правят скандални заменки на кон за кокошка - ОК. Назначават неграмотни и нелепи хора за министри - Дани, на WC държанката и още други великани от Кърджали и монтанската правна школа - ОК.
                            Ама на нашенски му затворили моста към доматиту и вече 30 дена не може ни да ги прекопа, ни да ги полее, защото не знае алтернативни пътища...
                            "Аууууу.... Безобразие, беззаконие, къде са правилата!?"
                            /взето от фейсбука на Стоил Цицелков/
                            Единствено, паразитите имат право да си морят гостоприемника. Лекарства като химиотерапевтиците, са отрова и следва да се забранят. И се избягват. Щото, били вредяли. Гостоприемникът има право да умре само, задушен от паразитите. И, ТОГАВА, ТЕ, ЩЕ ПЛАЧАТ НА ГРОБА МУ. И ще разправят, каква красива родина са имали и как, ей тъй нА, тя взела, че се гътнала. Вина нямат, разбира се.

                            Така излиза.

                            Коментар


                            • Ковчези, бесилки, черепи, светла, чиста, градивна енергия на ново начало. Знам едно със сигурност, научила съм го от една песен на Руши Виденлиев, „Всичко се връща“ Този вид енергия е бумеранг и няма абсолютно нищо общо с протестите от 2013 г.. Сценарият отговаря на аурата и прякорите на сценаристите. Навремето се подигравах с възстановките на картината на Делакроа, с балерините и пианистите по паветата, сега съм просто отвратена от това, което виждам. Желанието на някои хора да видят Бойко Борисов мъртъв е плашещо, не защото подобни неща не са се случвали в историята, а защото те смятат, че са по-интелигентната и културна част от българския народ. И че това им дава правото да искат смъртта на политик с много недостатъци, но който не само по никакъв начин не е довел страната до национална катастрофа, а е точно обратното. Това е истински плашещо. Никога не съм имала заблуди за хората наоколо, но поведението на българския интелектуален елит в момента удивително напомня на времената около Народния съд.

                              Провокаторите са пуснати навсякъде, и използват най-елементарни похвати за всяване на смут и разкол. Изисква се изключителна бдителност и способност за критическо мислене. Гладуващите по кръстовищата са психически лабилни хора, използвани по брутален начин от организаторите на тази Демониада. Някой може и да умре, Борисов може и да подаде оставка. Този, който ще умре, ще е умрял за изключително глупава кауза. Няма да е Ботев, нито Левски.

                              Твърде много хора са си продали душата на
                              Дявола в името на детронирането на мафията. Когато новата мафия дойде на власт под една или друга форма, тя ще се разположи в държавата в много по-зловещ вариант от сегашния. И всеки, който я е обслужвал ще изпита насладата на временния триумф, ще получи някакви дивиденти, а после го чакат грозни и тъжни дни. Но това е проблем на разбиращите динамиката на процесите в дълбочина, само дотолкова, че ни се налага да дишаме един и същ въздух с носещите ковчези и издигащи бесилки и да гледаме едно отблъскващо шоу. Въздухът ни свързва, и все пак всякаква дистанция от всичко това не е достатъчна.

                              Благодаря на нормалните хора в България, които гледат случващото се в потрес, че ги има и не са малко. Всички нормални хора в момента, които не са се зарадвали на бесилките и ковчезите, са класифицирани като „гербаджии“, независимо дали имат нещо общо с ГЕРБ или не. Глупаците, боравещи с толкова семпла система на лични възприятия не си дават сметка, че по този начин нормализират ГЕРБ и му помагат така, както самият ГЕРБ не е способен да го направи. Нека да е така. Огледалото предлага само образа, който ти сам си сътворил, независимо кой ще бъде свален или качен на трона на социалната справедливост.


                              Новият ви гуру казва #бъдетесмели, а аз ви пожелавам #бъдетеумни, защото „смелостта“, която той ви пожелава, би работила за него, докато умът ви работи само за вас.

                              Източник: Фейсбук

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                Шест криминално проявени и шест пияни от общо 37 задържани в Пловдив.

                                Та ето това е лицето на протеста:
                                - 16% пияници
                                - 16% криминално проявени крадци, измамници и укриватели на данъци


                                Колкото до мъжете, нападнали журналисти на конференцията на ГЕРБ - ами те вече са идентифицирани и задържани. Единия от тях си е признал, че някакъв мъж му е предложил 400-500 лева за да направи тази провокация. Разследването продължава, но още от сега е ясно, че всички зулуми по улиците се правят от СКЪПО ПЛАТЕНИ ПРОВОКАТОРИ.

                                И не на последно място - Васил Божков преди по-малко от час е написал във Фейсбук следното:

                                Редно е в отговор ние сега да щурмуваме парламента. Край на мирните протести.
                                Ще се лее кръв и на полицаи и на протестиращи.


                                Това пък е заповедта на боса, който финансира метежите срещу държавата. Аз от няколко дни си мълча и не се намесвам в "умните" дискусии, но трябва да ви кажа, че съм отвратен от всички метежници и от начина, по който се опитват да клатят държавата и гражданския мир.
                                Задържан е мъжът, чиито снимки бяха разпространявани в социалните мрежи след конференцията на ГЕРБ в София Тех Парк, съобщиха от полицията.

                                Името му е Симеон Стойчев, съобщи Нова телевизия.

                                Преди време той е работил като охрана във варненската групировка ТИМ.

                                След като си е счупил ръката, се е наложило да се откаже от тази работа.

                                Стойчев е син на военен.
                                https://plovdiv-online.com/koi-kakvo...li-zhurnalisti


                                Коментар

                                Working...
                                X