IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Стремежите на ГЕРБ в момента са към версия на една голяма бъдеща коалиция с БСП, твърди журналистът Иван Гарелов. Той се позовава на услужливи социологически проучвания, които показват спад на ГЕРБ и достигането й дори до паритет в процентите с БСП. Дългогодишният журналист посочва, че именно „затова управляващите отделят толкова внимание и пропагандни и всякакви други усилия към избора на лидер в БСП“. Според Гарелов „голямата коалиция“ с БСП, искана от ГЕРБ може да има, ако бъде премахната „непреодолимата пречка, наречена Корнелия Нинова“.

    Всъщност за това натиска и европейския съюз и станишко и кирил добрев и свинаря. Докато за последните е оправдано- все пак са на хранилка и по този начин ще стане тази хранилка официална, не ми е ясно ЕС защо натискаше за такава коалиция. Ако е такада се включат и останалите партии- преди време си спомням че бях гласувал за партия на вечната пролет

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

      Тази информация не е съвсем точна.
      Специално в ЕС има само още две държави с пропорционален подоходен данък. И още 2-3 в цяла Европа.
      Мнението не претендира за изчерпателност . Пуснато е да се каже че има и други държави с плосък данък освен българия. Не знам защо беше намесена русия, няма я на схемата. Може би с надеждата че ние сме глупави, ама има и други глупаци като нас. Както и да е, живи здрави

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


        Това са пълни глупости, по скоро мутрите са мобилизирали армия от платени тролове да пишат в тяхна защита. Ако тези протести спасят Божков или Баневи, никой никога няма да може да ме убеди, че на са били платени лично от тях.
        Аз не съм видяла едно мнение, ама едно в защита на Баневи и Божков, особено в този форум, където историята им и делата им през годините са ни по-познати и от информацията на разследващ журналист Пък и на двамата сме им сърбали попарите

        Да не одобряваш нечии действия, не означава, че са в защита на друг/ Да се краде бизнеса от една мутра и да се дава на друга не е работа на Държавата и е срам, ако се приеме за нормално.

        А самият прокурор още не е внесъл Обвинителен акт в какво точно обвинява?!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


          И аз това се чудя, то поне да бяха истински социалисти, а те като дойдат на власт само знаят да лапат и после най-много техния електорат страда, защото тяхното управление винаги води до криза.

          Само един пример ще дам... БСП въведоха плоския данък... най-дясната мярка, (дори ГЕРБ по едно време се чудеха дали да не го махат). Мая Манолова тогава каза, че било "временно"... ха ха ха... такъв плосък данък като при нас без необлагаем минимум има само в Русия. Плоския данък в този му вид е безумен, НАП се занимава да гони хора с по 2000 - 3000 допълнителни доходи на година. По този начин се хаби безмислено държавен ресурс, да се гонят хора които си додават пари към заплатата с дребна търговия. Дори бяха подгонили хора които си продаваха старите вещи... (аз лично имам такива познати)

          БСП са толкова социалисти и социални, колкото аз съм марсианец.

          Мисля че хората гласуват за тях заради спомени от соц-а, без да се интересуват, че тази партия няма да върне соц-а, нито ще направи нещо добро за тях.





          Възможно е, когато стане невъзможно мутрите да осъждат България в Хага.
          За времето си, при тогавашни условия, пропорционалният данък беше чудесен пример как с напълно "десен" инструмент може да се провежда лява политика. Вече изпълнението е друг въпрос.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            А един трол се хвана за грешката ми за името на града, което е най-важнотов мнението ми, разбира се
            Ми ако беше уцелила името, щеше поне да има нещо вярно в поста ти.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
              Страни с плосък данък[редактиране | редактиране на кода]


              Към 2008

              Плоският данък е въведен към 2008 г. включително в общо 29 страни, като през последните години редица страни, включително Чехия и Словакия въвеждат по-висока ставка за високите доходи [3].

              Това са Албания (2007), Беларус (2009), Боливия (1986), Босна и Херцеговина (2004), България (2008), о. Джърси (1940), о. Гърнси (1960), Казахстан (2007), Мавриций (2009), Обвалден (кантон в Швейцария, 2008), Парагвай (2006), Тонга, Тринидад и Тобаго (2006), Ямайка (1986).

              Също така в САЩ някои щати имат плосък данък:
              Тази информация не е съвсем точна.
              Специално в ЕС има само още две държави с пропорционален подоходен данък. И още 2-3 в цяла Европа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                Става въпрос дали някоя мутра (от висок ранг) ни е осъдила, а не по принцип.
                Мутра от висок ранг се споразумява с прокурора - за справка делата на Гешев ...дори поглед върху тях е достатъчен

                И не сменяй думите ми, а после очакваш отговор. Писах, че Съдът осъжда страната ни за прокуроски своеволия
                Ако ти е интересна темата - https://www.mediapool.bg/sadiya-yonk...ews300388.html

                А един трол се хвана за грешката ми за името на града, което е най-важнотов мнението ми, разбира се

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                  Правителството в Ливан подаде оставка нашите мутри се крият и най нагло не се махат.Казвал съм много пъти няма да се отървем от тях лесно.Страхувам се че ще се стигне до най лошото и мутрата ще бъде линчувана.
                  Защо да е лошо- бии за да те уважават

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                    Аз искам законите да се СПАЗВАТ от всички.Плащам данъци,и то доста сериозни данъци,и искам държавата,в лицето на полицията, да си свърши и тя работата за която АЗ и плащам.Иначе ще ида някъде другаде по света да си плащам данъците където има ред.Понякога трябва да играят и палки,иначе става анархия,както е в момента в БГ
                    Я де@а, и аз искам същото. Но искам и:
                    - тия, които пишат законите да влагат някаква мисъл, а не идея за далавера или повелята на боче.
                    - тия, които управляват, да упражняват и контрол надолу и да изволняват некадърните. Да не правят администрацията на "само нашите роднини са наши гласоподаватели", да се отчитат на тия, които са ги избрали.
                    - да няма безконтролни субекти - ако нямахме поне 121 пу@ки в парламента, бочко щеше да е изгонен само от неуважение към работодателя си.

                    Да не се чудите после, защо 80% от матряла не става, а другите са в чужбина.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                      Властта се е стреснала.Всичкото дето може да чете и пише от ГЕРП и ДПС е мобилизирано да брани властта по форумите..

                      Това са пълни глупости, по скоро мутрите са мобилизирали армия от платени тролове да пишат в тяхна защита. Ако тези протести спасят Божков или Баневи, никой никога няма да може да ме убеди, че на са били платени лично от тях.

                      Коментар


                      • Правителството в Ливан подаде оставка нашите мутри се крият и най нагло не се махат.Казвал съм много пъти няма да се отървем от тях лесно.Страхувам се че ще се стигне до най лошото и мутрата ще бъде линчувана.

                        Коментар


                        • Властта се е стреснала.Всичкото дето може да чете и пише от ГЕРП и ДПС е мобилизирано да брани властта по форумите..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение
                            Става въпрос дали някоя мутра (от висок ранг) ни е осъдила, а не по принцип.
                            Аз бих искал да видя и статистиката на Съни за делата в Хага...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                              19 милиона платени от джоба ни за дела в Страсбург

                              2017 Постановени са 65 съдебни решения, от които по 31 дела страната ни е била осъдена. През 2018 г. решенията срещу България са 55, от които 27 са осъдителни.
                              50% осъдителни присъди за БГ и по 2млн средно на година обезщетения.
                              Банев 90% ще ни осъди - 22 месеца седи в зандана без повдигнато обвинение !?!?

                              Става въпрос дали някоя мутра (от висок ранг) ни е осъдила, а не по принцип.


                              Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                              Банев 90% ще ни осъди - 22 месеца седи в зандана без повдигнато обвинение !?!?
                              Как да не са му повдигнати обвинения, повдигнати са, ето ти цитат: "Николай Банев е обвинен като извършител на данъчните престъпления, а съпругата му - като негов помагач. Двамата са предадени на съд, като съизвършители в съучастие на изпирането на пари. Майката - Мария Банева ще отговаря пред съда за участието в организирана престъпна група, престъпление по чл.321 от НК."
                              Last edited by Xman1; 10.08.2020, 20:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                                Еми де да знам, ето тук по долу казват, че Баневи щели да осъдят държавата... черепа сигурно и той ще ни осъди.

                                В интерес на иситната нямам си на идея дали някоя мутра е осъдила държавата, но от коментарите по долу изглежда все едно поне минимум 10 мутри са осъдили държавата до сега. (все едно това е някаква честа практика и се случва редовно, затова ще се случи и сега)

                                Ако до сега нито една мутра не е осъдила държавата то тогава защо са всичките тия коментари, предполагам може лесно да се провери и тогава тогава тези които твърдят това олекват много.

                                Между другото не знаех, че съни е трол. (но ще го имам в предвид)
                                19 милиона платени от джоба ни за дела в Страсбург

                                2017 Постановени са 65 съдебни решения, от които по 31 дела страната ни е била осъдена. През 2018 г. решенията срещу България са 55, от които 27 са осъдителни.
                                50% осъдителни присъди за БГ и по 2млн средно на година обезщетения.
                                Банев 90% ще ни осъди - 22 месеца седи в зандана без повдигнато обвинение !?!?
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X