IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    За разлика от вас платените тролове аз имам РЕАЛЕН БИЗНЕС ОПИТ във взаимоотношенията си с власта. При това говоря не само за ББ, а за всички правителства от началото на прехода.

    Бил съм по министерства и съм си отстоявал правата, включая и със съдебни дела. Участвал съм в работни групи и съм писал Наредби, както и съм разпределял бюджети по една или друга мярка или държавна помощ. Ами трябва да ви кажа, че нещата от действителноста са далече от това, което лузърите в невежеството си си представят. Няма как да знаеш нещо, ако не си го пробвал.

    Специално за наредбите знаете ли колко пъти служителите в работната група от страна на МЗХ са ни казвали - излезте пчеларите в коридора и се разбетете един с друг. И каквото се договорите, това ще напишем в наредбата или това ще напишем в бюджета на пчеларската програма като пари. И основният проблем е, че пчеларите се караме един с друг като кучета, а не че МЗХ не иска да ни угоди.

    Пробвал съм в пчеларския форум, като съм им казвал на хората - разберете се един друг по еди кой си проблеми, и аз ви обещавам, че това ще напишем в Наредбата. И знаете ли какво става? Ами същото - пчеларите се изпокарват един друг като кучета, и нищо свястно не могат да измислят като общо решение от всички. И затова после като пишем Наредбите, пишем ги съобразно собствената си съвест. Не че не искаме да угодим на всички пчелари, но те самите не могат да постигнат единствено мнение по въпроса.

    Същото е сега и с протестите - самите протестиращи се джавкат като кучета един с друг, и нищо конструктивно не могат да измислят така, щото да бъде подкрепено от всички. Пеят само едно "ОСТАВКА", което е неприемнливо и е признак на ниска интелигентност и тотално неразбиране на демократичните процеси. Ако обаче ги накараш да конкретизират икономическите си (пък и политическите) предложения - ами че те НЕ ЗНАЯТ КАКВО ИСКАТ.

    Така че моите съболезнования, но сте страшно некомпетентни, да не кажа смешни, в исканията си да разрушите всичко, пък после да оставите баш мафиотите да градят отново. Марешки е прав, че на такива като вас трябва да се забрани да гласуват.
    Абе тебе жена ти успявала ли е да те надприказва поне веднъж и има ли нещо в което да не си последна инстанция Имаш талант да ставаш противен на много хора за кратко време

    Коментар


    • Ще ви кажа и още нещо - от последните 5 години имам пълен звукозапис от всичките събрания на работни групи в МЗХ, както и от всички събирания на пчелари по друг повод - протести, пчеларски борд, проблеми с МЗХ, ДФЗ, БАБХ, ИАСРЖ и др. Просто тропвам диктофона на масата и най-нагло го включвам в режим на запис. Впоследствие и други колеги започнаха да правят същото.

      Досега никога не съм използвал тези звукозаписи, за да вадя от тях скандални реплики или изказвания на някой отговорен държавен служител, и най-вероятно никога няма да го направя, но трябва да ви кажа, че чест им прави на различните властимащи, че ни разрешават да правим тези звукозаписи. Това означава само едно - те нямат задни мисли или някакви тайни разпореждания от шефовете си. Те наистина просто искат да угодят на пчеларския сектор дотолкова, доколкото трябва да се вместят в определените за целта бюджети, и дотолкова, доколкото да не засегнат някой друг заинтересован сектор.

      И ако досега сме имали някакви сериозни проблеми, то те са били само и единствено в следните две направления:

      1. Пчеларите не можем да се разберем един друг какво точно искаме. Караме се, а държавните служители ни гледат сеира, без да се месят. В края на крайщата се стига до компромис, който никого не удовлетворява, но така работи демокрацията - няма как.

      2. Големи проблеми има, когато трябва да се съвместят исканията на различните браншове. Например пчеларите искаме арендаторите да не ни тровят пчелите посредством пръсканията с пестициди. Арендаторите обаче не са съгласни да купуват скъпи препарати, щадящи пчелите. Авиаторите пък не са съгласни да пръскат само нощем, защото така им падат приходите, пък и има огромен риск. И ето ти го един огромен проблем, заради който Наредба 11 я преработваме вече за 3-ти път за последните 5 години, и който проблем най-вероятно никога няма да го разрешим въпреки силното желание на МЗХ да удовлетвори едновременно и трите бранша.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
        що още не си се пуснал за нотариус, тая година имаше изпити пак мисля, +100 души кандидатстват за едно място, ама има и малки населени градчета, не пречи и там.
        А без изпит се говори за едни суми от +200к лева, слухове естествено.
        За нотариус е друга бирата, а 200к отдавна не те оправят, освен в много малко населено място, та хич не са слухове, а конкурсите са толкова проформа, че няма накъде, ама това е дълга и широка. Пред батака в съдебната система Авгиевите обори са дребна оборка пред блока. То затова и няма нормален човек в точно тази система, дето да е за гешОФ, освен платените клатикурци, но...
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Шеф на голяма фирма/ в която има напрежение/ получава анонимен "Донос", че служител от компанията му предава съществена вътрешна информация на конкурентна такава
          Или че краде големи суми пари от фирмата

          Шефът
          А. се прави, че нищо не е получил, защото инфото е анонимно
          Б. създава екип, който да търси анонимния изпращач и нищо друго, не го намират и отиват на пикник на село
          В. създава екип, който да провери имат ли основание обвиненията

          Ако фирмата е Държавата и отговорите с А или Б, замислете се сериозно има ли нужда изобщо от Прокуратура и вменяването й на независим орган

          Коментар


          • Първоначално изпратено от namira Разгледай мнение

            Mateev така си вярва, че е като вожда си ББ и не се усеща. Те всички са болни от шайко-мания и ни я сервират тук на всички, започна да ми омръзва да прелиствам страници, пълни с гербажджийски скрап. Не е за вярване докъде може да падне човек...
            Затова от време на време човек трябва да се погледне отстрани и да си направи самооценка...
            Но за това се иска и малко смелост...
            За разлика от вас платените тролове аз имам РЕАЛЕН БИЗНЕС ОПИТ във взаимоотношенията си с власта. При това говоря не само за ББ, а за всички правителства от началото на прехода.

            Бил съм по министерства и съм си отстоявал правата, включая и със съдебни дела. Участвал съм в работни групи и съм писал Наредби, както и съм разпределял бюджети по една или друга мярка или държавна помощ. Ами трябва да ви кажа, че нещата от действителноста са далече от това, което лузърите в невежеството си си представят. Няма как да знаеш нещо, ако не си го пробвал.

            Специално за наредбите знаете ли колко пъти служителите в работната група от страна на МЗХ са ни казвали - излезте пчеларите в коридора и се разбетете един с друг. И каквото се договорите, това ще напишем в наредбата или това ще напишем в бюджета на пчеларската програма като пари. И основният проблем е, че пчеларите се караме един с друг като кучета, а не че МЗХ не иска да ни угоди.

            Пробвал съм в пчеларския форум, като съм им казвал на хората - разберете се един друг по еди кой си проблеми, и аз ви обещавам, че това ще напишем в Наредбата. И знаете ли какво става? Ами същото - пчеларите се изпокарват един друг като кучета, и нищо свястно не могат да измислят като общо решение от всички. И затова после като пишем Наредбите, пишем ги съобразно собствената си съвест. Не че не искаме да угодим на всички пчелари, но те самите не могат да постигнат единствено мнение по въпроса.

            Същото е сега и с протестите - самите протестиращи се джавкат като кучета един с друг, и нищо конструктивно не могат да измислят така, щото да бъде подкрепено от всички. Пеят само едно "ОСТАВКА", което е неприемнливо и е признак на ниска интелигентност и тотално неразбиране на демократичните процеси. Ако обаче ги накараш да конкретизират икономическите си (пък и политическите) предложения - ами че те НЕ ЗНАЯТ КАКВО ИСКАТ.

            Така че моите съболезнования, но сте страшно некомпетентни, да не кажа смешни, в исканията си да разрушите всичко, пък после да оставите баш мафиотите да градят отново. Марешки е прав, че на такива като вас трябва да се забрани да гласуват.
            Last edited by X_Y; 17.08.2020, 15:03.

            Коментар


            • Самосезирането от прокуратурата означава също, че ако при провеждане на разследването не се установят нередности и се направи отказ от досъдебно производство, той е окончателен. Не може да се оспорва, защото все едно прокуратурата да спори със себе си. Изумително е как хора с юридическо образование се опитват да правят останалите на глупаци и да им поднасят "самосезирането" като панацея. Ако някой има причина да сезира прокуратурата, да го направи, а не да вади от дупките пропагандни клишета, че самосезирането се правело само за определени личности и деяния. Много жалка история!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                значат 5,5 години право и 15 години практика пред човек,
                що още не си се пуснал за нотариус, тая година имаше изпити пак мисля, +100 души кандидатстват за едно място, ама има и малки населени градчета, не пречи и там.
                А без изпит се говори за едни суми от +200к лева, слухове естествено.
                Last edited by hazard; 17.08.2020, 14:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Mateev, продължавай да пишеш
                  Ти си най-успешната антиреклама за
                  ГЕРБ
                  Хората виждат какви
                  ... бръмбари са в ГЕРБ
                  Mateev така си вярва, че е като вожда си ББ и не се усеща. Те всички са болни от шайко-мания и ни я сервират тук на всички, започна да ми омръзва да прелиствам страници, пълни с гербажджийски скрап. Не е за вярване докъде може да падне човек...
                  Затова от време на време човек трябва да се погледне отстрани и да си направи самооценка...
                  Но за това се иска и малко смелост...
                  Last edited by X_Y; 17.08.2020, 14:40.

                  Коментар


                  • Mateev, Казах ти, спри се, нищо, ама абсолютно нищо не разбираш от право, нито пък знаеш как работи системата и къде са и пробойните. И пет фермана да изпишеш, и 10 лайка да ти сложат политтроловете, на които се водиш старши в момента, все тая, нищо няма д апромени факта, че си абсолютно бос по правната материя. И точно това е проблемът на герП - взеха всякакви калинки, в най-добрият случай завътшили ПУЦ като Тетка Тачева, които си мислят, че като са прочели три мръснокафява сайта от типа на блиц, пик, скандално и т.н., могат да дават акъли наляво и надясно за нещо, от които хал хабер си нямат. Горе-долу същото е аз да давам акъл на Бате Пешо или на нетуър5 за енергетика, само щото съм си сложил солар на къщата. Не е дори смешно, трагикомично е.

                    Ето, дори няма да ти напиша ОСТАВКА накрая, за да си рахат и да се отчетеш пред харизанов как си ме затапил и тотално си ме пратил в киреча. щото какво ли значат 5,5 години право и 15 години практика пред човек, дето дори не е прочел и дребно книжле като Конституцията, но я тълкува със силата на КС...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Искам да ви кажа и за самосезирането:
                      Ако прокуратурата се самосезираше за всяка една анонимка в интернет или по медиите, трябваше да назначим на работа 10 000 прокурори и още 100 000 следователи. Та то няма ден, в който някъде нещо да не се публикува от знайни и незнайни манипулатори, лъжци и мошеници. Така е било не само при тази власт - така е при всички власти в нашата история.

                      Та затова този проблем отдавна е разрешен не само при нашата, но и при всички съдебни системи по света - прокуратурата не се занимава с анонимки, а дори и сигнала да не е анонимен, той трябва официално да бъде даден на прокуратурата посредством СЕЗИРАНЕ. Самият факт на официалното сезиране означава, че някой застава с името си и с цялата отговорност зад сигнала към прокуратурата. И за да не се стигне до масови сигнали от сульо и пульо, е въведена и личната отговорност - ако сезираш с фалшив сигнал, носиш цялата отговорност за НАБЕЖДАВАНЕ по Наказателния кодекс.

                      Аз лично преди време съм сезирал прокуратурата за едно длъжностно престъпление на Министър Десислава Танева, като делото е заведено и в момента се мота някъде по съдилищата. Да, бави се, да, мота се и да, може би има някакво лобиране от страна на власта това бавене и мотане да се случва на практика. Има обаче един много тънък момент - мотането няма да спаси Десислава Танева. Както вече казах - съдебната система забавя, но не забравя.

                      Ако наистина искате да си отмъстите на ББ за нещо, което според вас е престъпление - ами сезирайте прокуратурата - това е безплатно. Трябва обаче да сте готови да си понесете отговорноста, ако не можете да докажете истиността на сигнала. Аз лично доказах моята истинност, и както виждате все още не съм подгонен за отговорност по фалшив сигнал. От тука нататък мога само да пожелая много късмет на Десислава Танева, защото нейното дело все още виси неприключено. Може да се забави, но няма да се забрави.
                      Last edited by Mateev; 17.08.2020, 14:28.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                        .....
                        Божков - "Севдалина Арнаудова е получила от мен 60млн, които носеше на Борисов, за да оставят бизнеса ми да работи" като ощети държавата от данъци. Разследване - 0/нула/
                        Ами да дойде в България, официално да сезира прокуратурата, и бъдете сигурни, че разследване ще има. Трябва обаче преди това да докаже твърдението си, защото ако не успее, ще бъде съден за НАБЕЖДАВАНЕ и от 19, обвиненията към него ще станат 20.


                        Коментар


                        • "Ало, Ваньо", "Янева - Ченалова", "Тефтерчето "Златанов"", "Къща в Барселона" ...
                          "КТБ"
                          Доган, Пеевски, Борисов, Станишев, Гергов ...
                          пазеща ги Прокуратура и създадените специализирани органи

                          Божков - "Севдалина Арнаудова е получила от мен 60млн, които носеше на Борисов, за да оставят бизнеса ми да работи" като ощети държавата от данъци. Разследване - 0/нула/

                          Коментар


                          • А главното е онова растение, що най-отгоре...
                            Last edited by Pyramid; 17.08.2020, 14:33.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                              Mateev, продължавай да пишеш
                              Ти си най-успешната антиреклама за
                              ГЕРБ


                              А с твоите добре нацелени реклами, агитации и трактовки, Ристо Маджото заема 3 % от ефира.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                Mateev, продължавай да пишеш
                                Ти си най-успешната антиреклама за
                                ГЕРБ
                                Хората виждат какви
                                ... бръмбари са в ГЕРБ
                                Хората какво виждат ще стане ясно на следващите избори, така че недей да се изживяваш като пророк, защото не си такъв.

                                Коментар

                                Working...
                                X