IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    о, не, математиче, за разлика от теб аз имам морал и съвест. Прочети отново какво съм написал и престани да създаваш фейк новини, в каквито редовно обвиняваш другите. Щом като дори парцал като Уикенд си позволява да напише подобно нещо, значи нещата стават интересни. А за София Запад и техните солташаци от НКП - тази гнусна измет, съсипала сектор Б, мога да ти пусна и други материали. Например ей този хубостник - видна фигура от София Запад, по-известен като един от бившите на русата Златка:

    .

    Мога да ти пусна и позицията на НКП преди изборите през 2013, която завършваше с Гласувайте за Една Разумна България - странничко, а? Мога да ти разказвам десетки истории за Малдежа, за Тони Застраховката, за Таки, за белото, дето се шмърка току до Парламента и т.н., и т.н. Ма ти няма да ме разбереш, най-малкото защото сме различни вселени - аз не съм на партийна хранилка, за разлика от теб!

    И за пореден път ще го кажа - съжалявам за онзи, предишния математик, но 500 евро от чекмеджето с пищова са си 500 евро. И не миришат...
    Така , така продължавай да пускаш неща от кухната на ъндърграунда ще ни бъдат полезни. Имам лошото предчуствие. че така наречените ..агитки.. ще се превърнат в шпиц команди.
    Сещам се заедин такъв лидер на агитка по време на гражданската война при разпада
    Югославия , Аркан.

    Има сценарии да бъдат лигимитирани като граждански отряди поне за това настояват патриотарите.

    Сигурно пак съм стреснал некои хора. с .. фантасмагориите си.

    Поздрави.
    Last edited by Todor Sabev; 03.09.2020, 20:16.

    Коментар


    • Сега се карат и сипят взаимни обвинения - кой бил докарал снощи ултрасите. Ами ако 2 е равно на 2, възможно ли е в същото време 2 да е по-голямо от 2? Разбира се, че по стандартите на политиката у нас това е напълно възможно. Сега можем да се наслаждаваме на квантовите ефекти в политиката, на които и котката на Шрьодингер би ударила един мустак.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        о, не, математиче, за разлика от теб аз имам морал и съвест. Прочети отново какво съм написал и престани да създаваш фейк новини, в каквито редовно обвиняваш другите. Щом като дори парцал като Уикенд си позволява да напише подобно нещо, значи нещата стават интересни. А за София Запад и техните солташаци от НКП - тази гнусна измет, съсипала сектор Б, мога да ти пусна и други материали. Например ей този хубостник - видна фигура от София Запад, по-известен като един от бившите на русата Златка:

        .

        Мога да ти пусна и позицията на НКП преди изборите през 2013, която завършваше с Гласувайте за Една Разумна България - странничко, а? Мога да ти разказвам десетки истории за Малдежа, за Тони Застраховката, за Таки, за белото, дето се шмърка току до Парламента и т.н., и т.н. Ма ти няма да ме разбереш, най-малкото защото сме различни вселени - аз не съм на партийна хранилка, за разлика от теб!

        И за пореден път ще го кажа - съжалявам за онзи, предишния математик, но 500 евро от чекмеджето с пищова са си 500 евро. И не миришат...
        Грую, ти си адвокат, морал и съвест?!? Ти?!?
        Ако имаше морал и съвест, да си направил разликата вече между диктатура и демокрация.
        Взимал съм повод от изказванията ти, просто защото е нормално поне да изслушаш насрещната страна.
        А се оказа голямо разочарование. Има една поговорка - целта оправдава средствата.
        В случая не е така. Жалко че си адвокат, съжалявам защитаваните от теб, човек за който нещата са само черно и бяло, който е толкова заслепен от омразата си към някой, че е готов и с дявола да се съюзи.
        Ми много ви здраве на вас, превратаджиите. Надявам се да си платите за всичко.

        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Без да се впускам в подробности мога само да отбележа причините и датата на началото на протестите, което само по себе си или пък още по-категорично - в причинноследствена връзка, е достатъчно условие за формиране на нагласа по отношение на тези протести, а именно: всичко започна с бягството на Васил Божков и с тарашенето на съветниците на президента. Нима Васил Божков е заслужил нашите симпатии или пък президентът и неговите съветници са недосегаеми като сушеница, опъната под стряха?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


            Когато наричаш ПИК парцал, но цитираш Уикенд

            Или май няма значение кой какъв е важното е да цитираш материал, подкрепящ тезата ти, независимо от източника.
            о, не, математиче, за разлика от теб аз имам морал и съвест. Прочети отново какво съм написал и престани да създаваш фейк новини, в каквито редовно обвиняваш другите. Щом като дори парцал като Уикенд си позволява да напише подобно нещо, значи нещата стават интересни. А за София Запад и техните солташаци от НКП - тази гнусна измет, съсипала сектор Б, мога да ти пусна и други материали. Например ей този хубостник - видна фигура от София Запад, по-известен като един от бившите на русата Златка:

            .

            Мога да ти пусна и позицията на НКП преди изборите през 2013, която завършваше с Гласувайте за Една Разумна България - странничко, а? Мога да ти разказвам десетки истории за Малдежа, за Тони Застраховката, за Таки, за белото, дето се шмърка току до Парламента и т.н., и т.н. Ма ти няма да ме разбереш, най-малкото защото сме различни вселени - аз не съм на партийна хранилка, за разлика от теб!

            И за пореден път ще го кажа - съжалявам за онзи, предишния математик, но 500 евро от чекмеджето с пищова са си 500 евро. И не миришат...
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              взе да става интересно - дори и медиите на Шиши взеха да казват истината под сурдинка. Точно както и предполажиь - София Запад, а тяхната хранилка при Бх е от безспорна по-безспорна. Ми честито - оставка, толупи!

              Когато наричаш ПИК парцал, но цитираш Уикенд

              Или май няма значение кой какъв е важното е да цитираш материал, подкрепящ тезата ти, независимо от източника.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                взе да става интересно - дори и медиите на Шиши взеха да казват истината под сурдинка. Точно както и предполажиь - София Запад, а тяхната хранилка при Бх е от безспорна по-безспорна. Ми честито - оставка, толупи!


                Истината не е от значение.

                Случея е друг има рязцепване между кликата Борисов- Герб и ДПС - Пеевси и обслужващите ги медии.

                Герб завива в крайно дясно като новите твърди съюзници са ВМРО и НФСБ.

                Да видим Гешев как ще се ориентира в обстановката и. кога ще се врече във вярност на новите - стари господари.
                Вероятно в началото няма да предприема резки действия докато не се разбере кой ще вземе превес.
                Last edited by Todor Sabev; 03.09.2020, 19:29.

                Коментар


                • Абе Начев ти като ходиш на протестите тоя боклук дето се вижда на всички снимки от де доде?

                  Полицията ли го донесе там да го хвърля по мирните протестиращи?

                  Или ултрасите дето са били уж 10-20-30 са го донесли и са хвърлили всичкия тоя боклук?

                  Или па мирните протестиращи граждани и те са взели да хвърлят бутилките си с вода срещу полицията, подведени от поведението на ултрасите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
                    Бият се за интересите на тези, които са ги ограбили. От това по висша лудост няма.
                    Не съм съгласен.
                    Повечето протестиращи, а и тези недоволните у дома, не поддържат Черепа, Иванов и Мая.
                    Но, поне е вид протест.
                    Другите алтернативи - Герб или БСП са неприемливи така или иначе.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                      взе да става интересно - дори и в медиите на Шиши
                      ДПС опитва да извива ръце и да получи по-големи подаръци, това е.
                      Има футбол тази вечер, май Латвия и Ирландия ще спечелят, 3.25 е сборния коефициент.
                      Живота си тече, не е само протести.

                      Коментар


                      • Държавата ни се е превърнала в държава на омагьосаните хора, на обезумели същества, на същества, които са полудели в най-висша и крайна тотал степен. Важното е хората да не си знаят интересите. Другото се получава от обезумялото им поведение. Бият се за интересите на тези, които са ги ограбили. От това по висша лудост няма. Омагьосаните хора забравят, че светът е сцена с много етажи, с много режисьори и без много да мислят стават групови треторазредни актьори и масови статисти , тълпа, която се самоизбива в този абсурден театър, като участниците в масовите сцени забравят главното, че животът е игра, но зловеща игра, която се играе един-единствен път. Забравят ли го това стават обречени, от живота си отиват като масовки, като употребени, като обезличени. Животът им е станал жертва на кървав бизнес и те са се превърнали в кръводарители. Такива са и неоспоримите данни и факти в момента за България.

                        Съжалявам ако съм ви развалил настроението, черпя всички по 1 водка

                        Коментар


                        • взе да става интересно - дори и медиите на Шиши взеха да казват истината под сурдинка. Точно както и предполажиь - София Запад, а тяхната хранилка при Бх е от безспорна по-безспорна. Ми честито - оставка, толупи!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                            Начев, виж колко общо има между Политиката и Покера.
                            И двете започват с буквата "П".
                            И в двете дейности най-важен е тоя който брои, в единия случай това са гласовете на гласувалите, в другия - спечелените ръце, човека брояч е най - важния, щото писаря брои и пише точките, ако писаря е твой човек начи печелиш играта И в политиката е така , разлика йок.
                            И двете дейности са мръсна работа
                            И в двете дейности участват само криминални типажи и престъпни елементи с кална и мръсна душа
                            На всички участници и в двете дейности мястото им е в Ада
                            Да ти кажа, много пъти след четене на твои текстове съм се самозалавял в някакъв спонтанен порив да направя някакви постъпки да се запозная с теб и да обменим порочни и цинични размисли за живота, но бързо се връщам в правилния коловоз.

                            Осъзнавам, че това е просто една емоционална реакция и противоречи на решението ми, което беше взето след като започнах активно да пиша в темата, давайки си сметка, че ще се наложи да се сбогувам с досегашните си форумни приятели и ще престана да "търся" нови.
                            Субективно го виждам простичко. Не говори никога за политика с приятелите си. А пък ако вече си започнал да говориш ярко и ангажирано за политика с някого, не го търси за близък приятел, защото най-вероятно това ще завърши зле.

                            Бързам, че протестът (или може-би боят по гърба) ме зове, та може и да не съм изчистил приказката, ама ти все някак ще ме разбереш.
                            А дано, щото аз никога не съм схващал хазарта и покера

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • Предната статия, която постнах огт ДВ беше редакционна, ама всуе очаквах и се надявах, че това ще направи впечатление някому и ще доведе до съответните изводи.

                              Днес, след няма и още 24 часа от грандиозната победа на еничарския корпус над саморазпусналия се протест, при което над 90 % от протестиращите граждани се разотидоха мирно и тихо по домовете си след една изпълнена с надежда вечер, а силите на полицията едва тогава намериха кураж за настървена и смела атака на оределия враг, топящите се геппаджиите още не могат да намерят баланс и да осъзнаят случилото се.

                              Петата им колона във форума е объркана и формално демонстрира триумф и радост от великата победа и потушаването на "въстанието", но е изкарала на тепиха най-дървените и жалки представители, които с обърканите си и безсъдържателни приказки демонстрират поне едно нещо: интуитивно усещат, че нещо много дълбоко не е наред и дори без ковид и икономическа криза, дните им са преброени.
                              Нито един от важните за обществото въпроси не намери никакво решение, не намери дори формално и приемливо обяснение. Предприетите ходове предизвикват единствено почуда, ирония и отвращение. Масово!

                              Пътят чертае само надолу!


                              Една авторова статия от последния час споделя за част от настоящи и предстоящи проблеми:

                              България след "Великото народно въстание": четири срамни операции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                                Интересно, при съобразяване на позиции, стаж, ранг в наши и чужди служби, как точно са изградени йерархичните отношения между тези персони. Т.е. ако се наложи да се срещат - кой на кого целува ръка (пръстен) или просто козирува?

                                Съни, така стоят нещата, както си ги скицирала. Онзи ден изведох един кратък поменник от мотиви и аргументи за оставане на власт с всички възможни средства. Имаме голямо съвпадение.

                                Исках нещо друго да споделя. По време на масови политически мероприятия по разбираем начин често се ползва един приповдигнат и дори патетичен стил. Не правят изключение и хората на Отровното. Трудно е, но е просто наложително да надъхаш и хората, но и себе си дори.
                                Тежка, опасна, отговорна и неблагодарна задача е това.

                                Хаджигенов изначално беше човекът, когото виждах като относително най-неемоционален и функциониращ изцяло в полето на рационалното. Обаче, сгреших май! Понякога си позволява спад в интонацията и някакви странни "признания".
                                В края на миналата седмица, при едно от малобройните и подтискащи самочувствието и вярата мероприятия, той каза смислово нещо такова:
                                Приятели, разберете, че ако едни следващи избори, независимо кога и за какво се проведат, при което организатор и брояч на резултати е гепп, ние сме дотук!
                                Начев, виж колко общо има между Политиката и Покера.
                                И двете започват с буквата "П".
                                И в двете дейности най-важен е тоя който брои, в единия случай това са гласовете на гласувалите, в другия - спечелените ръце, човека брояч е най - важния, щото писаря брои и пише точките, ако писаря е твой човек начи печелиш играта И в политиката е така , разлика йок.
                                И двете дейности са мръсна работа
                                И в двете дейности участват само криминални типажи и престъпни елементи с кална и мръсна душа
                                На всички участници и в двете дейности мястото им е в Ада
                                Last edited by Асо Пика; 03.09.2020, 18:09.

                                Коментар

                                Working...
                                X