IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • има ли някой нещо против?
    ================================================== =======
    ДО
    Г-н Бойко Борисов - Министър-председател на Република България
    Г-жа Цвета Караянчева - Председател на Народното събрание
    Г-н Вежди Рашидов - Председател на Комисията по култура и медиите в Народното събрание
    Г-н Иван Гешев - Главен прокурор на Република България
    Г-н Емил Кошлуков - Генерален директор на БНТ


    ОТВОРЕНО ПИСМО

    Ние долуподписаните, като подкрепяме свободно протестиращите граждани, а не определени политически формации, заставаме срещу:
    • модела „Борисов-Доган-Пеевски“ и свързаната с него корупция, довела до разграбването на ценен обществен ресурс и до тежка криза на доверието в обществото;
    • многобройните корупционни скандали, в които са замесени висши дър-жавни служители, станали причина уважавани световни медии да опре-делят страната ни като „Държава на мафията“;
    • задкулисното манипулиране на достъпа до европейски фондове при по-тъпкване на състезателното начало;
    • продължаващата с години подигравка с парламентаризма, превърнала Народното събрание в придатък на премиера;
    • отклоняващата вниманието инициатива за свикване на ВНС и заиграва-нето с въпроса за Конституцията с цел спечелване на време и манипулация на общественото мнение;
    • спешните промени в изборния кодекс в края на мандата като индикация за контрол над бъдещия вот;
    • отказа от реформа на прокуратурата въпреки гражданската воля и солидарния с нея международен натиск;
    • използването на прокуратурата като средство за произволна саморазправа на властта с нейни опоненти;
    • опитите за завладяване на съда и поставяне под пълна зависимост на правосъдната система;
    • двойния стандарт и показните операции вместо системни и ефективни действия в борбата с корупцията;
    • полицейския произвол срещу мирно протестиращи граждани и журналисти и липсата на безпристрастно разследване на ексцесиите от протестите на 2-ри септември 2020;
    • манипулативното огласяване на фактите за антиправителствения протест, продължаващ вече повече от 80 дни;
    • влошаването на медийната среда в България, довела до достигане на дъното в EC пo критерий „свобода на словото“ и трайното задържане на България за трета поредна година на 111-тo място в света в класацията на „Репортери без граници“;
    • липсата на ефективна реформа в здравната система;
    • неефективните действия за подобряване на образователната система при наличието на катастрофален спад във функционалната грамотност на българските ученици, отреждащ ни последното място в ЕС и по този критерий;
    • безогледното разграбване на публичен природен ресурс: гори, води, плажове, биоразнообразие, резервати;
    • бетонирането на черноморското крайбрежие и недалновидната политика в областта на туризма;
    • поразяването на автентичността на българското културно наследство чрез „доизграждане“ на бутафорни исторически „паметници“ с цел усвояване на европейски фондове за сметка на упадъка на реални културни ценности и деградация на исторически центрове;
    • небалансираната държавна политика в областта на културата, водеща до фаворизиране на кича и посредствеността на всички нива за сметка на задълбочените творчески търсения.
    Настояваме за незабавна оставка на премиера Бойко Борисов и оглавяваното от него правителство, на главния прокурор Иван Гешев, на генералния дирек-тор на БНТ Емил Кошлуков, на председателя на комисията по култура към На-родното събрание Вежди Рашидов и на председателя на Народното събрание Цвета Караянчева.

    Подписали:
    < 1256 имена на хора на изкуството, науката, образованието >

    Коментар


    • Другата част от резултата е, че все повече българи осъзнават: Един снайпер и /или ѝ РПГ вършат много повече работа, много по-бързо и много по-евтино.
      Явно, осъзнали са го и тези с исканите оставки, поради което, се крият като мишоци.
      Е, все някой ден, ще излязат...

      Коментар


      • Бе кво стана с въстанието.
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Казвай тогава в коя пещера да се настаняваме

          П.П. И файтонджиите се тревожеха, че няма достатъчно коне, пък тя ква стана
          След файтонджиите дойдоха автомобилите и нищо не промениха. Извод - не зависи от файтонджиите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Начев, даваш си прекалено висока самооценка. Въобразил си си неща, които не са верни. Никого не си скъсал от бой, защото никой не ти обръща капка внимание. Аз и на други психясали хора от форума не им обръщам никакво внимание.

            Иначе не съм поискал, не съм удавил темата с контралинкове на твоите лъжливи линкове от лъжливи "медии" с лъжливи новини от лъжливи платени "лидери", на които им се привиждат милиони протестиращи.

            Иска ти се да повярваш, че ти и циркаджиите по площада сте направили нещо значимо, но това не е така. Точно обратното - през цялото време се излагахте като кифладжии, и натрупахте огромно количество негативи. Разбирам, че сте се сдушили, защото себеподобните се надушват един друг, но ако мислиш, че сте направили нещо значимо, по-добре върви да си полееш главата със студена вода, за да свикваш за следизборните резултати.
            За успехите на протеста може много да се спори, като лично аз, виждам един стратегически успех на политическата каста срещу гражданите: Натрупа се умора, огорчение и...Боко още не е паднал. Т.е., назориха се нещата, много пара отиде в свирката и сега, преди да излеза на протест, човек не двойно, ами теойно ще се почеше, дали има смисъл и ТОВА ли е Пътят. За другото, ще коментирам малко по-късно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
              Вие някак из висотата на самия Дедо Боже сякаш ги гледате нещата, барабаронче
              Гледате на нас битниците и клошарите а вас не виждате...
              Имам един реален клошар на отчет, - за една година много спихна горкия и се чудя как да му помогна. Научили са го да пуши и да консумира незабавно получените средства. С консумацията лесно се свиква, а капитализма барбо, е най-консумиращото общество и никаква панацея не може да бъде Всичко ще го платят и твоите деца, внуци и правнуци и дори през носа ще им излезе Не ми вярвай, защото не е оптимистична картинката, а природните ресурси са вече над повече от половината изконсумирани....
              не е препоръка, мамка му мечка ....
              Казвай тогава в коя пещера да се настаняваме

              П.П. И файтонджиите се тревожеха, че няма достатъчно коне, пък тя ква стана

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                Да, никому не е приятно да се види списък с имената на геппаджиите във форума.
                Веднага трият, а не беше задължително, можеха вероятно да махнат няколко думи, които субективно са им се стрували чувствителни.

                Да перефразираме важното.

                Един прост и неук ПОРТИЕР за няколко месеца скъса от бой геппардите по всички линии.
                Вместо да с е занимават с личността на ПОРТИЕРА, не беше ли по-смислено и логично за гепардите, да акцентират на успешните - и за пример личности на гепп, като се започне напълно естествено с БХ.
                Да посочат разкритите пред страната перспективи!
                Да приведат безчет примери на възторжени публикации, от които прелива нетът.

                Това би било политика!
                Сега има просто лични заяждания с недостоен противник.
                Начев, даваш си прекалено висока самооценка. Въобразил си си неща, които не са верни. Никого не си скъсал от бой, защото никой не ти обръща капка внимание. Аз и на други психясали хора от форума не им обръщам никакво внимание.

                Иначе не съм поискал, не съм удавил темата с контралинкове на твоите лъжливи линкове от лъжливи "медии" с лъжливи новини от лъжливи платени "лидери", на които им се привиждат милиони протестиращи.

                Иска ти се да повярваш, че ти и циркаджиите по площада сте направили нещо значимо, но това не е така. Точно обратното - през цялото време се излагахте като кифладжии, и натрупахте огромно количество негативи. Разбирам, че сте се сдушили, защото себеподобните се надушват един друг, но ако мислиш, че сте направили нещо значимо, по-добре върви да си полееш главата със студена вода, за да свикваш за следизборните резултати.
                Last edited by Mateev; 16.10.2020, 20:52.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  100 дни протест са нищо
                  Ние тук протестираме 44120 дни,
                  от 10/11/1989 до днес и като ви гледам,
                  още 440 000 дни ще протестираме
                  Вие някак из висотата на самия Дедо Боже сякаш ги гледате нещата, барабаронче
                  Гледате на нас битниците и клошарите а вас не виждате...
                  Имам един реален клошар на отчет, - за една година много спихна горкия и се чудя как да му помогна. Научили са го да пуши и да консумира незабавно получените средства. С консумацията лесно се свиква, а капитализма барбо, е най-консумиращото общество и никаква панацея не може да бъде Всичко ще го платят и твоите деца, внуци и правнуци и дори през носа ще им излезе Не ми вярвай, защото не е оптимистична картинката, а природните ресурси са вече над повече от половината изконсумирани....
                  не е препоръка, мамка му мечка ....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                    Няма да се даваш, хер Начев,
                    изправяй гарда за 100тния ден на протеста.
                    Не са малко 100 дни, досега такива постижения май не е имало
                    100 дни протест са нищо
                    Ние тук протестираме 44120 дни,
                    от 10/11/1989 до днес и като ви гледам,
                    още 440 000 дни ще протестираме

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                      Преди месец ми попадна една статия-анализ за Румъния повремето на Чаушеску и 30 години след него.Заключението беше че страната им почти не е мръднала след 1989 и дори в доста отношения е по-зле - буквално думите бяха :"Днес румънците са най-бедните в Европа!"

                      За България е ясно че вече е излязла от екзистенц-минимума условията на евростат и оттук насетне може би изобщо няма да бъде споменавана.А това ще е доказателство че най-накрая "изпреварихме" румънците!

                      Ясно е,че евро-фондовете свършиха и повече от брюксел няма какво да се очаква (тук е момента да попитам какво се случи с предаването "Брюксел 1" на тукашната телевизия което утомително обясняваше несъществуващи неща...) освен още максимум един външен заем по-изгоден от предишния.

                      Проблема на борисоф е, че не може да намери купувачи за фабриката си дори и за 1 лев и ако това продължи ще трябва да я ликвидира!

                      А навремето имаше Един дето продаваше фабрики на кило за лев и режеше ударно на скрап това дето не можеше да пробута!
                      Една река ни дели и сам можеш да отидеш и се увериш как живеят румънците,как изглеждат градовете и селата им и не съм чул някой
                      румънец да дойде на гурбет при нас ,но познавам много българи които работят там.https://offnews.bg/ikonomika/uvelich...30-714631.html
                      Last edited by Grosss; 16.10.2020, 19:14.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        Лъсна за пореден път голия задник на Гешевата прокурВатура и Тиквената бандитска власт.



                        Престъпната Борисова клика нареди да се унищожи Божков. Не знам по какви причини? И не ми пука за хазартния бос. И той е натрупал парите по престъпен начин, но трябва по ЗАКОНЕН начин това да се докаже, а не чрез държавна репресия.
                        Когато Тиквата падне от власт, този път няма да има прошка. Ще бъдат разследвани всичките му престъпления. Тоя мафиот отива в затвора. И той го знае. Освен ако избяга като братя Галеви.
                        Абе зелен чорап,
                        и да падне БХ от власт, вие пак няма да я вземете.
                        Няма да ви се налага да давате прошка, просто на никой няма да му трябва прошка от вас.
                        По-скоро виждам чери докаран в София а не БХ в затвора. За да иде в затвора трябва да има престъпления при това доказани. Плюенето по форуми не е достатъчно.

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                          Един поглед към циклично съставените от Евростат показатели е достатъчен, за да разберем, че днешна България е нов Трети свят - с най-ниски доходи, най-големи социални неравенства и демографска катастрофа.
                          Преди месец ми попадна една статия-анализ за Румъния повремето на Чаушеску и 30 години след него.Заключението беше че страната им почти не е мръднала след 1989 и дори в доста отношения е по-зле - буквално думите бяха :"Днес румънците са най-бедните в Европа!"

                          За България е ясно че вече е излязла от екзистенц-минимума условията на евростат и оттук насетне може би изобщо няма да бъде споменавана.А това ще е доказателство че най-накрая "изпреварихме" румънците!

                          Ясно е,че евро-фондовете свършиха и повече от брюксел няма какво да се очаква (тук е момента да попитам какво се случи с предаването "Брюксел 1" на тукашната телевизия което утомително обясняваше несъществуващи неща...) освен още максимум един външен заем по-изгоден от предишния.

                          Проблема на борисоф е, че не може да намери купувачи за фабриката си дори и за 1 лев и ако това продължи ще трябва да я ликвидира!

                          А навремето имаше Един дето продаваше фабрики на кило за лев и режеше ударно на скрап това дето не можеше да пробута!
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Лъсна за пореден път голия задник на Гешевата прокурВатура и Тиквената бандитска власт.

                            Престъпната Борисова клика нареди да се унищожи Божков. Не знам по какви причини? И не ми пука за хазартния бос. И той е натрупал парите по престъпен начин, но трябва по ЗАКОНЕН начин това да се докаже, а не чрез държавна репресия.
                            Когато Тиквата падне от власт, този път няма да има прошка. Ще бъдат разследвани всичките му престъпления. Тоя мафиот отива в затвора. И той го знае. Освен ако избяга като братя Галеви.
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Няма да се даваш, хер Начев, изправяй гарда за 100тния ден на протеста. Не са малко 100 дни, досега такива постижения май не е имало
                              И аз това му разправям, да си почине малко и да вземе да се стегне

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                                Сега съм с напълно паднал гард.

                                Без никаква службица, без никакви социални перспективи!

                                Добре заработих от тролсите и спамьорски надници на Чери, но нали знаете какво се случва с лесно спечелените пари - всичко профуках по разни какички с фриволно поведение и занижени стандарти на социална изява.

                                Моментът е много подходящ да ми се нахвърлите. Дори преди малко си спомних за думите, интонациата и мизансцена от онова аудио.

                                БХ е порядъчно пийнал, ама се прави нарочно на по-пиян, отколкото действително е. Очевидно в близост до него има има някаква мацка, която умело и с въздействащи актьорски умения дава сигнали, че сцената от водения телефонен разговор я е нагорещила до червено. Премята крак връз крак, отваря уста и облизва устните си, ръката и постоянно попипва косата и поправя несъществуващи несъвършенства.
                                Е, всичко е актьорска игра - в момента върви запис.

                                БХ избухва мелодраматично и войнствено - И да знаете как ще го размажа, защото не се съобразява с мнението ми (става дума твърде вероятно за Асен Христов от Еврохолд, който не уважил предписанията на БХ).
                                Мадамата се свива в неудържими конвулсии и убедително имитира, че е достигнала връх.

                                В потрес съм, че може да ме размажете, имате светъл пример, как се прави!
                                Няма да се даваш, хер Начев, изправяй гарда за 100тния ден на протеста. Не са малко 100 дни, досега такива постижения май не е имало

                                Коментар

                                Working...
                                X