IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://imedia.bnt.bg/predavanyia/ref...echer-ot-21-00

    Rеферендум
    Малко смях с кандидатите

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Видяхме ги Всичкото "американци" искат да емигрират за постоянно в Русия
      Проблема е, че още няма такива случаи Сигурно защото коментират предимно кремълски тролчета
      Или както казваха едно време за Огнян Велков - "сам си пръдлю разговаря"
      Разбира се , кат не ти харесва написаното няма как да не е дългата ръка на Путин
      това сигурно е номер 1 опорна точка ....
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар



      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
        френски не знам .Са ако намериш и товарови графици ше разбреш че те лъжат.Франция са смешници на ЕДФ му гърмят реакторите Славчо и Васко от Коиловци ви набиха елитните командоси за смех сте по целия свят
        Знам, за теб целият свят е селската кръчма , не ти трябва френския
        Пък и франсетата се излагат - имат само 58 атомни централи във Франция, останалите 20 са другаде по света
        https://www.edf.fr/groupe-edf/produc...riel/nucleaire

        P.S. Питах за Славчо и Васко - не са чували в нашата кръчма
        http://skytoursparis.com/ru/right-me...s-booking.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          Барбаронов няма такъв режим на отделна ЕЕС при който АЕЦ са 90%.Не е възможен технически.Някой все пак трябва да регулира товарите.....Нещо ме будалкаш
          Милиардерът Илон Мъск предложи да реши енергийните проблеми на щата Южна Австралия за 100 дни, като инсталациите ще са безплатни, в случай че крайният срок не бъде спазен.

          Офертата идва в момент, в който австралийският щат страда от поскъпване на електричеството поради сериозни повреди в електропреносната мрежа, в резултат на редица бури и неспособността на местните доставчици на ток да поддържат инфраструктурата.

          SolarCity е енергийна компания, която Мъск основава със своя братовчед Линдън Райв. Впоследствие компанията се слива с Tesla, където Илон Мъск е изпълнителен директор. SolarCity създава соларни решения за региони, които могат да съхраняват енергия през деня, с която да захранват мрежата си.

          Самият Райв споделя пред местната медия AFR, че компанията може да инсталира иновативни енергийни хранилища с капацитет между 100 и 300 мегаватчаса, които ще решат проблемите с недостига на електричество в Южна Австралия. Райв посочва, че това може да се случи в срок до 100 дни, предава CNBC.

          Изненадан от коментарите, австралиецът Майк Кенън-Брукс, основател на листната на Nasdaq технологична фирма Atlassian, оценявана на $6.3 млрд., отправи въпрос към Мъск чрез Twitter дали предложението е сериозно. Мъск веднага отговори, че офертата е реална.
          http://milom.blog.bg/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
            Да бе, и гроздето им кисело, и шампанското им сухо
            Завиждам ви, особено за блока „Кармен" в Казанлък
            Старши сътрудника грозде си имам суперско френско не ми тгрябва.И виното им не струва нищо че се прехласват....

            Коментар


            • Да бе, и гроздето им кисело, и шампанското им сухо
              Завиждам ви, особено за блока „Кармен" в Казанлък
              Last edited by barbaron; 16.03.2017, 22:05.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                Освен това сиренето им мирише, футболистите им не са бели, а жените им правят любов извън канона!
                Нито сиренето им ме интересува нито футболистите им а жените им прехвалена работа масово са грозни

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  френски не знам .Са ако намериш и товарови графици ше разбреш че те лъжат.Франция са смешници на ЕДФ му гърмят реакторите Славчо и Васко от Коиловци ви набиха елитните командоси за смех сте по целия свят
                  Освен това сиренето им мирише, футболистите им не са бели, а жените им правят любов извън канона!

                  Коментар


                  • Ахмед Доган в разтърсващо послание: Една Земя ни е родила, една Земя ни храни, утешава и развива София, България 16 Март 2017, 20:31 6118 прочита 3 коментара Ахмед ДоганПолитическо послание на почетния председател на ДПС д-р Ахмед Доган беше публикувано на сайта на партията. Пълният текст на посланието: Раждането на обединителния патриотизъм на българска земя в демократични условия е уникален културно-исторически и политически феномен. Правя дълбок поклон пред паметта на Апостола на Свободата – Васил Левски, защото това, което искам да кажа са кълнове от семената, които той е посял в почвата на общата ни душевност. Този Обединителен патриотизъм съществено се отличава от европейски и регионални национализми по това, че не издига етнонацията като самоцел или като основополагащо условие за консолидиращите процеси в обществото. Върху тази основа са възникнали класическите национални държави. Българският Обединяващ патриотизъм в днешното актуално политическо време се базира предимно на необходимостта от Заедност на различието, а не на елиминиране или на унифициране на другостта и различието в „нароченото гърне“ на етнонацията и на монолитната национална държава. И за този политически процесинг са налице външни и вътрешни обстоятелства и фактори: Външният свят, от който сме част и ние, е динамичен и нестабилен. Свидетели сме на геополитическо разместване на традиционни пластове на властовата система в планетарен мащаб. Това състояние на глобалното политическо време създава чувство на несигурност и тревожност. Обстоятелствата и мотивиращите фактори във вътрешния ни свят са свързани с надградени проблеми във връзка с продължителният труден Преход, който излишно партизира и парцелизира публичното политическо пространство. Липсата на консенсус по основните приоритети на страната и хаотичната смяна на елитите е една от основните причини сега да плащаме висока социалната цена с нисък стандарт, бедност и шантав популизъм. Развитието на общественото съзнание и самосъзнание, и в частност на националното самосъзнание, не беше проектирано върху динамиката на националните интереси. Опцията на визията за бъдещето на България имаше за хоризонт включването ни в НАТО и в ЕС. Разбира се, това беше правилната стратегия и тя беше реализирана. Но свръхочакванията за полагаема ефективност се отразиха негативно върху ценностния фундамент и дейностния мотив на Националното Самосъзнание. В ежедневна консумация понятийното словосъчетание „ Национално Самосъзнание“ е абстрактно клише, използвано предимно за комерсиални политически цели на част от елита на страната. В тази щекотлива тематизация понятийно-категориалният терен е много хлъзгав. За това аз изхождам от разбирането, че дълбинният носител на гражданското съзнание и самосъзнание е „работещо“ Национално Самосъзнание. Защото е защитен механизъм на Цялото при кризи и критични ситуации за страната. С други думи, е политическа методология за опредметяване на гражданското самосъзнание в живота от позицията на националните интереси. Затова стратегическото проектиране на матрицата на Националното Самосъзнание е предназначено да направлява възприятието, мисленето и оценъчно-избирателната ни способност да избираме какво е добро или зло за обществото и държавата не само от гледна точка на настоящето, но и в историческа перспектива. Това е по-сложен и трудоемък подход, защото предполага: визия за развитието на света и на региона, както и поливариантно моделиране на различните геополитически таргети от позицията на устойчивото развитие на българските национални интереси. През последните няколко десетилетия често съм си задавал въпроса: Защо пронационалистичните формации нямат прецизно дефинирано понятие за най-важният им инструмент за „събуждане“ , „въздействие“ и „ насочване“ на обединителната национална енергия във формулата „Национално Самосъзнание“?! Дори в първите години на прехода лансирах идеята за необходимостта от “ умерен и интелигентен български национализъм“, който фактически е част от тъканта на националното самосъзнание на всички европейски страни. За голямо съжаление не бях разбран… А сега Съдбата чука на вратата… Европейските и регионалните национализми се основават на пикови ситуации в Историята, т.е. в миналото, и са кодирани за допомпване на архетипната памет за възход, или на травми от историческо снижаване, или падение. И едното и другото водят до разделение, противопоставяне и търсене на исторически реванш, особено на Балканите. Това, което наблюдавам в предизборните профили на различните политически партии, меко казано, ме озадачава, смущава и притеснява. В ЕС трудно може да се намери обособена или значима територия, която да не е „ бивша“ на близки или на по- далечни съседи. За Балканите да не говорим… Тогава за какво става въпрос? За правото на първия, или за правото на последния? Или за правото на временно пребивавал на определена територия, съобразно политическите катаклизми, или на капризите на историческото време? Ако това изчанчено разбиране се превърне във водещ политически принцип за възстановяване на „бившите владения“, със сигурност световният ред отива към пълен разпад. Българската държавност започва от хан Аспарух. А правото на последния е модерната българска държава, член на ЕС. Аз съм гражданин на тази държава и изборът ми е категоричен, защото е дълбоко мотивиран. И всеки опит за назидание, или за претенция към моята държава- като „бивша територия“, засяга моето национално самосъзнание и визията ми за бъдещето. Никой не може да си припише права за подобно мислене и поведение!!! Ако подобна претенция е право на по-силния, историята ни учи, че ранглистата не е константна величина. Защото тя самата поражда собственото си отрицание в лицето на стената на плача, но впоследствие и на Заедността като противодействие на причината… В конкретния случай на всеки би трябвало да му е ясно, че натискът, рекетът, принудата и заплахите целят възстановяване и „ демократично“ легитимиране на неоосманизма. Играта е ва банк!!! За мен няма да е изненада ако има трансфер на конфликтност и конфронтация на Балканите и в Европа. Защото на 16.04.2017 в съседна Турция имат референдум за преобразуване на Кемалистка Република Турция в Султанат. Безумие. Но е факт… И сега Ние – и християни, и мюсюлмани, и всички етноси, сме в състояние да дадем исторически урок на всички, които си въобразяват, че имат историческото право да ни надзирават и направляват. Всеки от нас трябва да се определи, като направи своя вътрешен избор. Всеки от нас трябва да преживее своя исторически катарзис. Иначе за състоянието „ разкрачен стоеж“ се плаща много висока екзистенциална цена, и то поколения наред… В това виждам силата на раждането на Обединяващият патриотизъм. Рядък феномен е, защото се събужда само когато има обща опасност за Цялото! Няма как да се преборим с бедността, ниският жизнен стандарт и отсъствието на готовност за взаимно доверие, ако в душите ни бушуват разрушителните енергии на разединението, противопоставянето и омразата! Една Земя ни е родила, една Земя ни храни, утешава и развива. Една Земя ни създава проблеми, ако не я обгрижваме Заедно. Нека да й се доверим! Земята ни е по-древна и по-мъдра от всички нас, които използваме благата й. И точно в това е жилавостта на Националното самосъзнание във времето. Съзнавайки, че времето е в Нас, нека да покажем на света, че и Ние сме във Времето! С обич и загриженост: Ахмед Доган

                    Прочети повече в Blitz.bg: http://www.blitz.bg/politika/akhmed-...ews496442.html

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      Само ст.н.с. втора степен в Бг, но в цивилизования свят е по-важно какво можеш, не каква степен си или от коя партия си
                      Ако знаеше да четеш, щеше да намериш и тук същата информация
                      https://www.edf.fr/groupe-edf/inform...ournie-par-edf
                      А за спихването на 50% не знам за колко века си го "изчислил", но за последните 35-те години в къщи или офиса тока не е спирал
                      Чувал съм, че при голями бури понякога някъде са оставали без ток 0,01% от населението
                      френски не знам .Са ако намериш и товарови графици ше разбреш че те лъжат.Франция са смешници на ЕДФ му гърмят реакторите Славчо и Васко от Коиловци ви набиха елитните командоси за смех сте по целия свят
                      Last edited by X_Y; 16.03.2017, 21:16.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        Ся....Що апострофираш ст.н.с. ( не пише каква степен е , но като му чета писанията, сигурно е само н.с.....) Барбалон....
                        Технически е невъзможен, но в теорията на вероятностите е възможен такъв режим ...Демек - ще се спихне или няма да се спихне системата ....50 %..
                        Само ст.н.с. втора степен в Бг, но в цивилизования свят е по-важно какво можеш, не каква степен си или от коя партия си
                        Ако знаеше да четеш, щеше да намериш и тук същата информация
                        https://www.edf.fr/groupe-edf/inform...ournie-par-edf
                        А за спихването на 50% не знам за колко века си го "изчислил", но за последните 35-те години в къщи или офиса тока не е спирал
                        Чувал съм, че при голями бури понякога някъде са оставали без ток 0,01% от населението

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          https://www.youtube.com/watch?v=VW9mOr0NHY4
                          вижте коментарите под видеото
                          Видяхме ги Всичкото "американци" искат да емигрират за постоянно в Русия
                          Проблема е, че още няма такива случаи Сигурно защото коментират предимно кремълски тролчета
                          Или както казваха едно време за Огнян Велков - "сам си пръдлю разговаря"

                          Коментар


                          • https://www.youtube.com/watch?v=VW9mOr0NHY4

                            вижте коментарите под видеото
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Барби какво става пак във франция, гледай да не пострадаш, бягай от училищата, стрелят наред
                              Last edited by X_Y; 16.03.2017, 20:47.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Барбаронов няма такъв режим на отделна ЕЕС при който АЕЦ са 90%.Не е възможен технически.Някой все пак трябва да регулира товарите.....Нещо ме будалкаш
                                Ся....Що апострофираш ст.н.с. ( не пише каква степен е , но като му чета писанията, сигурно е само н.с.....) Барбалон....
                                Технически е невъзможен, но в теорията на вероятностите е възможен такъв режим ...Демек - ще се спихне или няма да се спихне системата ....50 %..

                                Коментар

                                Working...
                                X