IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • как ли в наш факи, дали му е топло в кашониерата

    На спотовия пазар цената на тока по електроразпределителната мрежа на Тексас скочи вчера с над 10 000 процента. В неделя вечерта в щата бе регистриран зимен рекорд на потреблението от 69 150 мегавата - с 3200 мегавата повече от предишния, поставен през януари 2018 г.

    Арктическите въздушни маси се спуснаха още по-надолу - в северната част на Мексико. В съседната страна без ток вчера сутринта бяха 4,7 милиона клиенти. До обед услугата бе възстановена за близо 2,6 милиона от тях.

    Президентът на САЩ Джо Байдън обяви извънредно положение, което ще позволи на федералното правителство да предостави помощ на Тексас, където температурите варират от минус 2 до минус 22 градуса по Целзий.

    Този щат е най-големият производител на суров петрол в страната. Студът засегна сериозно енергийния сектор, като петролни рафинерии бяха затворени.

    Международното летище на Хюстън "Джордж Буш" ще остане затворено поне до 19 ч. по Гринуич (21 ч. българско време) днес.

    Само вчера в САЩ са били анулирани над 3700 полета, съобщи телевизия Си Ен Ен, цитирана от ТАСС.
    Затворени са общо пет американски летища - две международни (в Тексас и Мисисипи) и три регионални (в Тексас и Луизиана).

    При това се очаква в Тексас да стане още по-студено. Националната метеорологична служба прогнозира температурата в щата да падне до 26 градуса под нулата.


    А за ванчо не ми се мисли- как пише не го разбирам. Ванчо бягай в крим- там е топло и ще се бориш с путин по ефективно

    Коментар


    • Коментар



      • https://www.24chasa.bg/novini/article/9521919

        и цялата статия :

        https://www.168chasa.bg/article/9501548
        северно-монголците НАСИЛСТВЕНО ПРЕСЕЛВАТ БЪЛГАРИ
        Last edited by Gerasim_Burgaski; 17.02.2021, 07:45.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Я виж ти, Февруарската Революция започва в Русия
          Президентът на Русия Владимир Путин увери, че страната му няма да изостави Донбас, говори за политиката на сдържане на Русия ни и посочи причината за протестите, обхванали много държави - това е недоволството от влошеното качество на живот. Също така Владимир Путин каза, че чуждестранните интернет гиганти ще бъдат ограничени във враждебните им действия срещу Русия. За всичко това президентът говори на среща с главните редактори на руските медии. Най-важните тези от разговора, който се проведе в средата на седмицата, са представени от вестник „Российская газета“ и Агенция "Фокус".

          Русия няма да изостави Донбас

          "Ние носим огромна отговорност за Русия като цяло. И преди да вземете каквото и да е решение, трябва да помислите за последиците от всяка наша стъпка", каза Путин. "Няма да изоставим Донбас, независимо от всичко", увери той.

          Русия става все по-силна, колкото повече се опитват да я сдържат

          „Веднага щом започнахме да се стабилизираме, да се изправяме на крака - това е, тогава политиката на sdyrvane започна незабавно“, каза президентът. "И колкото по-силни ставаме, толкова по-силно се провежда тази политика на сдържане", подчерта той.

          Жадните за власт хора се използват за ограничаване на Русия

          Противниците или потенциалните противници от незапомнени времена разчитат на много амбициозни, жадни за власт хора и винаги ги използват - в свои интереси, отбеляза Путин. "Тук не виждаме нищо ново ... Има много амбиции, много енергия, желанието да се спечелят повече пари, да се пробие до властта са очевидни. И всичко това просто се използва по най-активния начин", каза той.

          Президентът отбеляза и нарастващото влияние на Русия в постсъветското пространство. "И това също ще бъде нещо, от което ще се опитат да ни отблъснат. И тези хора със сигурност ще бъдат използвани за същите цели", предупреди той.

          Постиженията на Русия дразнят противниците

          „Предвид факта, че нашите учени са изобретили ваксина, това не е единственото постижение, имаме много постижения и това вече започва да дразни ... Оттук и политиката на сдържане, включително в икономиката“, подчерта Путин.

          Отначало Западът смяташе новите съвременни видове оръжия, които се въвеждат в експлоатация в руските въоръжени сили, за фалшиви, а сега смятат, че в преговорите за ограничаване на надпреварата във въоръжаването трябва да бъдат включени новите модели руски оръжия.

          Неразрешените акции бяха предизвикани от влошаване на качеството на живот поради пандемията

          "По отношение на факта, че хората излязоха на протести, включително не заради този фигурант (Алексей Навални, бел.ред.). Да, вероятно сте прави, така е", каза Путин. Но в края на краищата този „фигурант“ се използва и в момента, когато във всички страни, включително Русия, хората изпитват умора, натрупано раздразнение, недоволство, включително заради нивото на доходите си.

          "Кажете говорят: пандемия, не-пандемия, сега животът се е влошил ... Кой е виновен? Управниците. Е, това е съдбата на управниците, нищо не можете да направите за това ... И, разбира се, те се опитват да използват това както в Европа, така и в други страни, както и в самите САЩ, всякакви противоположни сили. И у нас също се опитаха да се възползват от това и се възползваха от него ... Такива са сметките, "- обясни президентът.

          Чуждестранните интернет гиганти могат да бъдат ограничени заради враждебни действия в Русия

          "Например нямам желание да развалям и изкривявам нещо там изкуствено. Но когато се извършват някакви враждебни действия, не изключвам това. Враждебните действия срещу страната ни са неприемливи", подчерта Путин. Русия създава свои собствени алтернативи и когато чуждестранните интернет гиганти осъзнаят, че нямат монопол, те ще се държат по различен начин.

          „Няма да направим нищо, което би създало проблеми на нашите граждани и потребители просто изкуствено, защото не ги харесваме или те са написали нещо лошо за някои управници - не, разбира се, но при някои явни атаки, разбира се, ние няма да може да не реагираме", каза президентът.

          Коментар


          • САЩ са бесни от ракетна атака в Ирак с убит и ранени американци

            Коментарите къртят. 99% от хората питат какво правят там говедарите, но дан колов говори за русия

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Не виждаш разлика нали?
              Ще ни обясниш ли разликата че не я виждаме?? Аз виждам една разлика- преврата на пиночет е успял, докато другият не е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                Ти не беше ли фен на Пиночет?!Той не направи ли преврат?!Предател ли го наричаш?
                Не виждаш разлика нали?
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  А този човек участвал в толкова много войни не се ли е присъединил към бунта?
                  всъщност, как се наричат хора които правят опит за преврат?
                  Чувал съм че се наричат предатели и биват обесени. Там как е по вашия край?
                  Ти не беше ли фен на Пиночет?!Той не направи ли преврат?!Предател ли го наричаш?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                    Г- н Бургаски,направи ми впечатление,че наричате майор Атанас Узунов - предател?!Това е човек,който участва в Старозагорското въстание...Участва като доброволец в Руско-Турската война 1877/78 година...Участва в боя при Стара Загора,бие се на Шипка,бие се при Шейново...По време на Сръбско - българската война отбранява Видин и отбива всички нападения...
                    Ще ме извинявате г-н Бургаски,ама съм почти убеден,че докато Атанас Узунов многократно е рискувал живота си за България,Вашите деди най-вероятно са се крили като мишки...
                    А този човек участвал в толкова много войни не се ли е присъединил към бунта?
                    всъщност, как се наричат хора които правят опит за преврат?
                    Чувал съм че се наричат предатели и биват обесени. Там как е по вашия край?
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                      Г- н Бургаски,направи ми впечатление,че наричате майор Атанас Узунов - предател?!Това е човек,който участва в Старозагорското въстание...Участва като доброволец в Руско-Турската война 1877/78 година...Участва в боя при Стара Загора,бие се на Шипка,бие се при Шейново...По време на Сръбско - българската война отбранява Видин и отбива всички нападения...
                      Ще ме извинявате г-н Бургаски,ама съм почти убеден,че докато Атанас Узунов многократно е рискувал живота си за България,Вашите деди най-вероятно са се крили като мишки,а техният наследник,т.е. Вие, е отворил една голяма уста и пръска фекалии наляво и надясно......
                      +111
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • А харесвам много американски актриси: Шарън Стоун, Деми Мур.... бе да не ги изброявам. Много са. И са красиви, според мен. Това не значи, че харесвам американците.
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • За първи път харесвам американка. Една млада жена, която харесала България и двайсетина години работи у нас. Даваха я по телевизията на Слави.
                          Личеше си че тази жена уважава народа ни и страната ни. Такова нещо не съм забелязал в други чужденци. Много искрено ми звучеше.
                          Може и да се заблуждавам, ама наистина я харесах. Иначе като жена.... нищо особено. Направо невзрачна.
                          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                            Г- н Бургаски,направи ми впечатление,че наричате майор Атанас Узунов - предател?!Това е човек,който участва в Старозагорското въстание...Участва като доброволец в Руско-Турската война 1877/78 година...Участва в боя при Стара Загора,бие се на Шипка,бие се при Шейново...По време на Сръбско - българската война отбранява Видин и отбива всички нападения...
                            Ще ме извинявате г-н Бургаски,ама съм почти убеден,че докато Атанас Узунов многократно е рискувал живота си за България,Вашите деди най-вероятно са се крили като мишки,а техният наследник,т.е. Вие, е отворил една голяма уста и пръска фекалии наляво и надясно...
                            Които аз съм изтропал там

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                              Преди това, дълги години Силистра е руска територия!
                              Да цитираме един от извоювалите ни Свободата българи: "Минаха руснаците и ни заробиха, отведоха ни в Силистра" - Цитата е десетки години ПРЕДИ руско-турската 1878г......а поробването се е случило..... в южния склон на Стара планина....
                              Кога Силистра е била руска територия бе трол? Това, че оттам са минали руски войски, не я прави такава.
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                                Г- н Бургаски,направи ми впечатление,че наричате майор Атанас Узунов - предател?!Това е човек,който участва в Старозагорското въстание...Участва като доброволец в Руско-Турската война 1877/78 година...Участва в боя при Стара Загора,бие се на Шипка,бие се при Шейново...По време на Сръбско - българската война отбранява Видин и отбива всички нападения...
                                Ще ме извинявате г-н Бургаски,ама съм почти убеден,че докато Атанас Узунов многократно е рискувал живота си за България,Вашите деди най-вероятно са се крили като мишки.
                                +1024

                                Не съм мислил, че ще те похваля, предвид различията между нас, ама такива .... като тоя трол наистина са нетърпими.
                                Last edited by RUBLA; 16.02.2021, 22:08. Причина: Спазвайте добрия тон!
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X