IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

    Ясно пак не си вдянал нищо........
    Очаквано.

    Май наистина не схващаш макро икономиката.

    Китайците като съвкупност не връщат нищо , връщат дъщерните компании на компаниите майки у странство.

    Това че вземали 10 пък връщали 100 ептен не разбрах от де го измисли.......явно имаш проблем със схващане на писан текст.

    И кви банки намеси пак не разбрах, няма банка която ще даде заем на новообразувано дружество , та обикновено се практикуват два варианта:
    Компанията майка взема дълг и го дава на дъщерното. Или компанията майка гарантира дълга солидарно с дъщерното дружества.....

    Анадъмну ?
    Е марков, това да не съм го писал аз?

    Първоначално изпратено от марков
    Обяснявах ви бавно и напоително нещо което за Китай важи с още по-голяма сила отколкото за Рашата.
    Когато външен инвеститор прави дъщерно дружество в друга страна най често структурира инвестицията във вида:

    -10 единици капитал.
    -90 единици дълг към компанията майка.


    Защо е така , защото веднага може да си тегли от инвестицията ако има положителен паричен поток без да плаща корпоративен данък просто като си връща дълга , междувременно може да си начислява лихва по дълга т.е. да отчита доходност на инвестицията дори в инвестиционния период , също така може да си сложи тежести върху активите като кредитор от първи ред и ако не вървят нещата да си прибере поне част от инвестицията като кредитор и т.н.

    Та този 90 единици дълг влиза във съвкупния външен дълг ,
    Та казваш предприятията може да фалират, но държавата ще цъфти и връзва, а?

    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Mарков, вие четохте ли какво постнак, или не разбирате родния си език?

      Но обяснете все пак, да не искате да кажете, че китайците вземат дълг 10 а връщат 100? Щото това значи че са по-прости и от руснаците, което е невероятно! Може ми това вои изказване е повлияно от хаотичните откъслечни текстове запаметени наизуст при пребиваването ви в свищовската Академия?
      Не знам какво да си мисля, но доколкото знам, банковите правила при кредитиране нямат нищо общо с тези на които ги отпускат...

      Абе марков, тая академия не я ли закриха бе?

      Ясно пак не си вдянал нищо........
      Очаквано.

      Май наистина не схващаш макро икономиката.

      Китайците като съвкупност не връщат нищо , връщат дъщерните компании към компаниите майки у странство.

      Това че вземали 10 пък връщали 100 ептен не разбрах от де го измисли.......явно имаш проблем със схващане на писан текст.

      И кви банки намеси пак не разбрах, няма банка която ще даде заем на новообразувано дружество , та обикновено се практикуват два варианта:
      Компанията майка взема дълг и го дава на дъщерното. Или компанията майка гарантира дълга солидарно с дъщерното дружества.....

      Анадъмну ?

      п.п.

      И в академията такива неща не се учат , учат се в практиката , имал съм късмет да участвам в няколко подобни начинания ....
      Last edited by markov; 24.11.2017, 01:14.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

        Аз проблем нямам но ти имаш , не разбираш макроикономика и се информираш от омразните ти Руски сайтове .....

        Тая глупост за съвкупния външен дълги ви я обяснявах още 2014 година когато се надпреварвахте да пророкувате фалита на Рашата нищо че почти нямали държавен дълг ама имали корпоративен и значи ша фалиргали е го на утре.....

        Обяснявах ви бавно и напоително нещо което за Китай важи с още по-голяма сила отколкото за Рашата.
        Когато външен инвеститор прави дъщерно дружество в друга страна най често структурира инвестицията във вида:

        -10 единици капитал.
        -90 единици дълг към компанията майка.

        Защо е така , защото веднага може да си тегли от инвестицията ако има положителен паричен поток без да плаща корпоративен данък просто като си връща дълга , междувременно може да си начислява лихва по дълга т.е. да отчита доходност на инвестицията дори в инвестиционния период , също така може да си сложи тежести върху активите като кредитор от първи ред и ако не вървят нещата да си прибере поне част от инвестицията като кредитор и т.н.

        Та този 90 единици дълг влиза във съвкупния външен дълг , но заради него държавата няма да фалира , просто щото инвеститора няма интерес да си фалира дъщерното дружество при никакви обстоятелства .....ако не може да си го обслужва ще го разсрочи за по-добри времена , в кроен случай ще го капитализира ...........

        Та при инвестиционната експанзия над 50 % от частния дълг е с такъв произход ........
        Mарков, вие четохте ли какво постнах, или не разбирате родния си език?

        Но обяснете все пак, да не искате да кажете, че китайците вземат дълг 10 а връщат 100? Щото това значи че са по-прости и от руснаците, което е невероятно! Може ми това ви изказване е повлияно от хаотичните откъслечни текстове запаметени наизуст при пребиваването ви в свищовската Академия?
        Не знам какво да си мисля, но доколкото знам, банковите правила при кредитиране нямат нищо общо с тези на които ги отпускат...

        Абе марков, тая академия не я ли закриха бе?

        Last edited by Имхотеп; 24.11.2017, 01:08.
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Държавата е готова да се споразумее с бившия премиер Симеон Сакскобургготски не само по тукашните дела за имотите му, но и за четирите му иска срещу България, подадени в Страсбург. Според юристи Сакскобургготски има всички шансове да осъди държавата в Европейския съд по правата на човека.

          В Министерството на правосъдието е създадена работна група, ръководена от зам.-министър, която от началото на месеца заседава по темата, научи "Сега" от Миглена Тачева. "Има работна група, която работи за варианти за доброволно уреждане на спора между държавата и Симеон Сакскобургготски и когато имаме готови предложения, те ще бъдат огласени", каза тя пред "Сега". Тачева беше правосъден министър в кабинета на Сакскобургготски и минава за един от най-приближените му хора. В момента е директор на Националния институт на правосъдието.

          Първото дело в Страсбург беше заведено от бившия премиер през 2010 г., след като през декември 2009 г. парламентът прие мораториум върху правото му да се разпорежда със земи и имоти, върнати на него и сестра му като наследници на бившите царе. Мораториумът трябваше да е временен, но действа и досега.

          Преди години Страсбург присъди 13 млн. евро на бившия гръцки крал Константин пак заради имотен казус. Претенцията на Константин беше за 560 млн. евро - оценката на земя, сгради и имоти. В другите три дела, водени от Сакскобургготски, се оспорва решението на българския съд резиденциите "Кричим", Ситняково" и "Саръгъол" да бъдат върнати на държавата.

          Много е вероятно на бившия премиер да му бъде предложена сделка да се откаже от претенциите си пред Европейския съд, а в замяна да получи обезщетение за имотите. Друга възможност е да получи доживотно право на ползване на дворците, които сега обитава, срещу отказ от делото в Страсбург. Готвеното споразумение има връзка и с европредседателството на България, казаха пред "Сега" запознати. Сакскобургготски е член на политическия му борд и напоследък медийните му изяви по темата зачестиха.



          Този е направил една единствена къща в бг, обаче ще осъди държавата за милиони, и то за имоти които са принадлежали на държавата. Ебаси правото, ебаси наглоста

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            Какво е ХЮТЕ- аз наистина че съм чужденец тук, но не знам такава дума
            Е добре де, ще бъда милостив,
            ето ти го така:
            heute Abend

            Айде, не ме питай повече, нали си гугъл специалист, ще се справиш...
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Maрков, вие имате кокнитивен проблем. Къде съм писал, че китайския дълг е минал 20 трилиона долара? Хайде посочете ми, и тогава ще ви дам източник...
              Аз проблем нямам но ти имаш , не разбираш макроикономика и се информираш от омразните ти Руски сайтове .....

              Тая глупост за съвкупния външен дълги ви я обяснявах още 2014 година когато се надпреварвахте да пророкувате фалита на Рашата нищо че почти нямали държавен дълг ама имали корпоративен и значи ша фалиргали е го на утре.....

              Обяснявах ви бавно и напоително нещо което за Китай важи с още по-голяма сила отколкото за Рашата.
              Когато външен инвеститор прави дъщерно дружество в друга страна най често структурира инвестицията във вида:

              -10 единици капитал.
              -90 единици дълг към компанията майка.

              Защо е така , защото веднага може да си тегли от инвестицията ако има положителен паричен поток без да плаща корпоративен данък просто като си връща дълга , междувременно може да си начислява лихва по дълга т.е. да отчита доходност на инвестицията дори в инвестиционния период , също така може да си сложи тежести върху активите като кредитор от първи ред и ако не вървят нещата да си прибере поне част от инвестицията като кредитор и т.н.

              Та този 90 единици дълг влиза във съвкупния външен дълг , но заради него държавата няма да фалира , просто щото инвеститора няма интерес да си фалира дъщерното дружество при никакви обстоятелства .....ако не може да си обслужва дълга ще го разсрочи за по-добри времена , в краен случай ще го капитализира ...........

              Та при инвестиционната експанзия над 50 % от частния дълг е с такъв произход ........
              Last edited by markov; 24.11.2017, 00:59.
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп
                Я, и ватето се появи.

                Кажете вате, имаше ли шнеле-шнеле хюте абенд?



                ПП
                Vate tova beше неволна грешка, но се радвам че повдигна неимоверно самочувствието ви.

                Какво е ХЮТЕ- аз наистина че съм чужденец тук, но не знам такава дума

                Коментар


                • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                  Я, и Талеб станал мурзилка, само не е ясно по идеологическа или по рублофилска линия Шегата настрана, всеки разумен човек трябва да е в състояние да мисли извън идеологическите и моралните си рамки, а в днешният свят има яростни опити да вкарват хората във все по-тесни такива..
                  Талеб трябва да се прочете от всеки. Абсолютно препоръчвам трите му книги. Изключително добри са. Преводите на български също са добри.

                  Постовете и писанията на Талеб също са на ниво. Чат пат и той си противоречи - особено в случая не върви да обижда домакините - разбираемо е.

                  Иначе за Саудитска Арабия и Русия е казвал, че един дето като останат без шефовете си (краля и батушката) ще се капишнат много сериозно. Всъщност това му е основната теза в Антикрехкост (трета му книга).

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                    Както винаги четеш само Руски медии ........молодец. Путя ще ти даде медал за популяризиране на руската култура и език.

                    Та я покажи къде точно пише че китайския държавен дълг е минал 20 трилиона долара т.е. Краварския ?
                    Maрков, вие имате кокнитивен проблем. Къде съм писал, че китайския дълг е минал 20 трилиона долара? Хайде посочете ми, и тогава ще ви дам източник...
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                      90% от банкоматите в Русия са работят със системата за плащане „Мир”, Руска версия на Visa и MasterCard.

                      От януари 2016 г. 330 руски банки са били свързани към Руската алтернативата на SWIFT, наречена Система за трансфер на финансови съобщения (SPFT).

                      Поради санкциите Крим , Донбас и Лугански 100 % са на Руската система.

                      Скоро четох че вървят преговори с Китай и други приятелски страни помежду им да се ползва руската система...
                      A как мислиш, дали ще бананат гугълите както направиха китайците- сега шефовете дават дупе за да се върнат там, ама китаеца не ги ще.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                        Меркел: Необходима е честна дискусия между Германия и Русия
                        http://dnes.dir.bg/news/Germania-rus...-26621123?nt=4

                        Исторически погледнато като си заговорят честно Руснаците и Герчманците обикновено на края си разделят Полша
                        Те па кога са имали честна дискусия? Предната не беше от най-честните - след кат си делнаха Полша се сбиха.



                        Забравих да допълня, че на Източна Европа още им държи влага от освободители.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                          Ооо, китайците са я свършили тая работа отдавна,

                          Ето марков, малко да се образовате,

                          ...
                          ​​​В 2018-19 гг китайским компаниям предстоит рефинансировать долг на сумму триллион долларов. Рост ставок означает, что новые кредиты станут дороже - это ударит по корпоративным прибылям, объясняет Панг. Стоимость пролонгации займов уже на 2,2 процентных пункта выше, чем год назад и продолжит расти, прогнозирует старший портфельный управляющий Income Partners Asset Management (HK) Ltd. Рэймонд Гуй.

                          Власти Китая озабочены чрезмерной долговой нагрузкой в экономике, которая выросла втрое за последние 12 лет и достигла 327% ВВП. Безудержное кредитование поддерживает неэффективные предприятия и избыточные мощности, отмечает главный экономист Альфа-банка Наталья Орлова: особенно много их в госсекторе - среди металлургических и угольных компаний, где 35% всех предприятий убыточны.

                          Накопленный долг необходимо обслуживать, выплачивая проценты, а это "съедает" доходы потребителей и прибыль корпораций. По оценке Сбербанк CIB, это уже стоит Китаю 10% ВВП ежегодно.
                          ...


                          Не че това горното ви говори нещо, предполагам че ви говори колкото и звездите ви говорят, но ей така колкото за архивите...

                          Както винаги четеш само Руски медии ........молодец. Путя ще ти даде медал за популяризиране на руската култура и език.

                          Та я покажи къде точно пише че китайския държавен дълг е минал 20 трилиона долара т.е. Краварския ?
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                            Китайците има още бая да се потрудят докато стигнат Краварите.

                            Пък какъв проблем виждаш в това че някакъв президент на 93 години подал оставка ?

                            Според мен е трябвало доста по-рано да се случи това ....
                            Ооо, китайците са я свършили тая работа отдавна,

                            Ето марков, малко да се образовате,

                            ...
                            ​​​В 2018-19 гг китайским компаниям предстоит рефинансировать долг на сумму триллион долларов. Рост ставок означает, что новые кредиты станут дороже - это ударит по корпоративным прибылям, объясняет Панг. Стоимость пролонгации займов уже на 2,2 процентных пункта выше, чем год назад и продолжит расти, прогнозирует старший портфельный управляющий Income Partners Asset Management (HK) Ltd. Рэймонд Гуй.

                            Власти Китая озабочены чрезмерной долговой нагрузкой в экономике, которая выросла втрое за последние 12 лет и достигла 327% ВВП. Безудержное кредитование поддерживает неэффективные предприятия и избыточные мощности, отмечает главный экономист Альфа-банка Наталья Орлова: особенно много их в госсекторе - среди металлургических и угольных компаний, где 35% всех предприятий убыточны.

                            Накопленный долг необходимо обслуживать, выплачивая проценты, а это "съедает" доходы потребителей и прибыль корпораций. По оценке Сбербанк CIB, это уже стоит Китаю 10% ВВП ежегодно.
                            ...


                            Не че това горното ви говори нещо, предполагам че ви говори колкото и звездите ви говорят, но ей така колкото за архивите...

                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              А къде сте чели марков за преговорите с Китай, и кои са другите приятелски страни? Щото една от тях вече не е приятелска според северняшките разбирания, преди ден-два Мугабе подаде оставка... ако си чул де,
                              А и Китай има брутен външен дълг повече от 300% от бвп... Не в рубли и не в юани разбира се...
                              Китайците има още бая да се потрудят докато стигнат Краварите.

                              Пък какъв проблем виждаш в това че някакъв президент на 93 години подал оставка ?

                              Според мен е трябвало доста по-рано да се случи това ....
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                                90% от банкоматите в Русия са работят със системата за плащане „Мир”, Руска версия на Visa и MasterCard.

                                От януари 2016 г. 330 руски банки са били свързани към Руската алтернативата на SWIFT, наречена Система за трансфер на финансови съобщения (SPFT).

                                Поради санкциите Крим , Донбас и Лугански 100 % са на Руската система.

                                Скоро четох че вървят преговори с Китай и други приятелски страни помежду им да се ползва руската система...
                                А къде сте чели марков за преговорите с Китай, и кои са другите приятелски страни? Щото една от тях вече не е приятелска според северняшките разбирания, преди ден-два Мугабе подаде оставка... ако си чул де,
                                А и Китай има брутен външен дълг повече от 300% от бвп... Не в рубли и не в юани разбира се...
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X