IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Европейците предпочитат бежанци без документи Албанци, сърби и босненци: Не искаме в ЕС, ние ще мием мръсните чинии!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Както вървят нещата имам усещането ,че и капитализмът е на път да се скапе по всички направления.
      КапитализЪмът отдавна е покойник , приятелю ... на тоя булшит днес само тъй му викат , иначе е в пъти по гаден и от капитализма и социализма взети заедно , казва се кредитизъм .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
        Както вървят нещата имам усещането ,че и капитализмът е на път да се скапе по всички направления.
        Как да го нямаш това усещане, като го гледаш капитализма през крив макарон
        Пък и тази трагикомедия, която разигравате в България, я мислите за капитализъм
        Last edited by barbaron; 27.05.2018, 20:41.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Мрежата запознат ли си с осигуряването на безопастността при пълна загуба на ел захранване на реакторите за Белене?
          Да, напълно и с подробности. Няма проблем. Много по-добре е положението отколкото при първоначалния проект на при 5 и 6 блок и по-добре от сегашното им състояние след модернизациите. Което не е учудващо - все пак проектът е много по-нов, преминал е стрес-тестовете след аварията във Фукушима и т.н.
          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

            ..................
            Ок, до тук с литературното отклонение. Ти си човек който уважавам, та кажи какви данни имаш за стойността на белене?
            Последните достъпни за мен са тези от оценката на HSBC?
            Не разполагам с данни, които да не са общодостъпни. А и не се чувствам достатъчно компетентен да коментирам финансовата част. Знанията ми са като на един среден инвеститор на БФБ, и съответно коментарите ми в тази област са като на всеки друг форумец, с малката подробност, че знам техническата част и нещата от кухнята. Но със сигурност някой професионалист с голям опит във финансирането на гигантски проекти ще е много по-компетентен.

            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
              Преди 29 години, другарят Тодор Живков - първият човек в държавата и лидер на БКП принудително е свален от власт.

              Още преди съдбовната дата 10 ноември 1989 г. той признава на партийно мероприятие на ЦК на БКП: "Нашето ръководство и по-специално Политбюро твърдо заставаме зад тази позиция - че ние имаме работа с недоразвито общество. И за да не се разпростирам, социализъмът е едно недоносче. Ето това е самата истина..."

              Изказването на генералния секретар на ЦК на БКП, в края на неговото управление е запазено навидео, от което става ясно, че Живков, след 33 години във властта, публично признава несъстоятелността на една система.
              От соца се отричат: Тодор Живков и неговите другари от партизанските години Добри Джуров, Йордан Йотов, Димитър Станишев... Срещу него застава ДС, БНА и МВР, цялото Политбюро. И още Андрей Луканов, както и Петър Младенов. Последният описва в доклад пред БКП актива, пълният провал на социалистическата система, така обичана и превъзнасяна от форумните болшевики. Всички от БКП с изключение на един се отрекоха от обществения строй, довел до разруха на страната. Разсипия на селското стопанство, мъртвородени промишлени предприятия - ЗТМ Радомир, Девня, Кремиковци, любимият на Пешо плевенски Нефтохим и какво ли още не.
              Както вървят нещата имам усещането ,че и капитализмът е на път да се скапе по всички направления.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                Според мен цената, която искаха руснаците за Белене беше ниска по чисто политически причини. Иначе за също такава АЕЦ искат от Йордания 10 млрд. Йордания се отказа да я строи, ама пак под натиск от Вашингтон. В това не се съмнявам. А Турция ще строи пак за 10 мррд и засега не се поддава на американския натиск.
                Няма съмнение че американците са виновни.
                Искаш ли да знаеш защо?

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Преди 29 години, другарят Тодор Живков - първият човек в държавата и лидер на БКП принудително е свален от власт.

                  Още преди съдбовната дата 10 ноември 1989 г. той признава на партийно мероприятие на ЦК на БКП: "Нашето ръководство и по-специално Политбюро твърдо заставаме зад тази позиция - че ние имаме работа с недоразвито общество. И за да не се разпростирам, социализъмът е едно недоносче. Ето това е самата истина..."

                  Изказването на генералния секретар на ЦК на БКП, в края на неговото управление е запазено навидео, от което става ясно, че Живков, след 33 години във властта, публично признава несъстоятелността на една система.
                  От соца се отричат: Тодор Живков и неговите другари от партизанските години Добри Джуров, Йордан Йотов, Димитър Станишев... Срещу него застава ДС, БНА и МВР, цялото Политбюро. И още Андрей Луканов, както и Петър Младенов. Последният описва в доклад пред БКП актива, пълният провал на социалистическата система, така обичана и превъзнасяна от форумните болшевики. Всички от БКП с изключение на един се отрекоха от обществения строй, довел до разруха на страната. Разсипия на селското стопанство, мъртвородени промишлени предприятия - ЗТМ Радомир, Девня, Кремиковци, любимият на Пешо плевенски Нефтохим и какво ли още не.
                  Партия была, есть и будет есть!

                  Коментар


                  • Според мен цената, която искаха руснаците за Белене беше ниска по чисто политически причини. Иначе за също такава АЕЦ искат от Йордания 10 млрд. Йордания се отказа да я строи, ама пак под натиск от Вашингтон. В това не се съмнявам. А Турция ще строи пак за 10 мррд и засега не се поддава на американския натиск.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      Едно време в България имаше Комитет за държавен и народен контрол
                      и нямаше как да се крадат милиарди
                      Ба си са си припомни и защо имаше Белене

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                        Айде пак глупости на търкалета. Веднага се сещам за цял куп централи, които са в много по-сеизмични райони. Първо, ВСИЧКИТЕ японски АЕЦ. Второ - аремнската АЕЦ Метцамор. Ако се разровя, сигурно ще намеря още. И въобще ти казах да не се опитваш да разбираш от всичко, основавайке са вестникарски статии и писма на разни пишман професори.
                        Мрежата запознат ли си с осигуряването на безопастността при пълна загуба на ел захранване на реакторите за Белене?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron
                          Абе аз си споделям какво съм прочел, за да не ме обвините един ден, че не съм ви предупредил
                          Колко пути да ти се обяснява на тебе че не може на специалисти да развяваш вестникарски и медийни чекии и бичкии по темата АЕЦ.Абер си немаш ти от това.Айде разкарай се че дотягаш

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Е, ми ти се появяваш от дъжд на вятър.
                            Сещаш се че след малко всичко казано ще бъде затрупано с лъжи. То обаче вече е казвано, излиза че трябва да се повтаря непрекъснато.
                            Всички знаем че повторението е майка на знанието, обаче времето си тече...

                            Колкото до Барби, го разбирам, общуването с нагли, прости същества води или до деградация, или почваш да се 'баваш с тях.
                            Радвам се че е избрал втория път. И все пак го прави много по-възпитано от мен. Аз за тия пет стинки няма да дам.

                            Ок, до тук с литературното отклонение. Ти си човек който уважавам, та кажи какви данни имаш за стойността на белене?
                            Последните достъпни за мен са тези от оценката на HSBC?
                            Ей ама ти най сетне разбра че с ляковския сте прости и нагли и същества и затова целия форум се отнася с вас като с идиоти

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

                              Съгласен съм отчасти. Проблемът на Белене е, че когато решиха да го възстановят, проектът беше много, ама много зле структуриран във финансовата си част. Тръгнаха да го правят без всякакава мисъл откъде ще вземат парите. Ако го бяха направили като хората, сега вече щяхме да пускаме първия реактор. А забавянето и играта на иди ми, дойди ми, на наш Баце, съвсем омазаха нещата. Сега е много по-скъп, отколкото преди 6-7 години. Ама така е, като Баце нямаше дупе да откаже на американците. После тръгнаха да правят Уестингхауз реактор в Козлодуй, ама там много бързо се разбра, че американците са по-стиснати и от руснаците и блокът им е още по-скъп, и работата съвсем се отече.Моето скромно мнение по-въпроса го бях написал преди повече от 10 години в темата за АЕЦ "Белене" - трябваше да продадат АЕЦ "Козлодуй" на борсата (поне 49%) и с парите да построят Белене.

                              Винаги съм готов за обсъждане на финансовата страна на проекта, която признавам е много мътна. И точно този форум е мястото за това. Но се дразня, когато разни "специалисти" като френския пенсионер почват да ми говорят за техническата част, за безопасността и т.н. По мои сведения сме само двама души, редовно пишещи в този форум, които разбират технически нещата - аз и Radon222. Ако има някой друг колега - нека се обозначи
                              Е, ми ти се появяваш от дъжд на вятър.
                              Сещаш се че след малко всичко казано ще бъде затрупано с лъжи. То обаче вече е казвано, излиза че трябва да се повтаря непрекъснато.
                              Всички знаем че повторението е майка на знанието, обаче времето си тече...

                              Колкото до Барби, го разбирам, общуването с нагли, прости същества води или до деградация, или почваш да се 'баваш с тях.
                              Радвам се че е избрал втория път. И все пак го прави много по-възпитано от мен. Аз за тия пет стинки няма да дам.

                              Ок, до тук с литературното отклонение. Ти си човек който уважавам, та кажи какви данни имаш за стойността на белене?
                              Последните достъпни за мен са тези от оценката на HSBC?
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Нетваре, проблема с Белене е цената.
                                Няма човек който да е против нещо изгодно.
                                Същата работа е и с другите "проекти" от Големия шлем.

                                Но понеже за тия неща е писано отдавна, минало е време, защо да не се заговори пак, същите лъжи могат да се използват пак.
                                Помниш ли за какви суми разправяше р.Овч? Ами серГей?

                                А кой гласят да плаща?
                                Пълни глупости.
                                Единственият проблем е че това са руски проекти. Ако бяха краварски всичките тролове щяхте да се счупите да ги хвалите.
                                Цената на АЕЦ Белене беше определена от руснаците на 6,7 млрд евро, което е много евтино. При това предложението им беше те самите да я финансират и 25 години да печелят от продажби на ток. След двайсет и петте години парите щеше да прибира българската държава. И да прибира още 35 години сладки печалби. Ама мръсната краварска сган нареди на Боко Тиквата да прекрати проекта.

                                Същото беше и с Южен поток. Руснаците го строяха за тяхна сметка, ама дойдоха трима американски сенатори и седесаркия премиер с бесепарски мандат спря проекта.

                                Картаген трябва да бъде разрушен.
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X