IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
    Макрон се предаде! Франция отменя ​увеличаването на акциза върху горивата
    Á така!
    ​​​​​​Но май беше не акциз, а екологична такса за въглеродна емисия.
    Пари от въздуха!

    Коментар


    • Макрон се предаде! Франция отменя увеличаването на акциза върху горивата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        Няколко думи с цифри за протестите в Париж, по време нa които се очертаха 2 основни искания, въпреки, че в редиците на жълтите жилетки има пълна какафония, но тези 2 искания засягат всички във Франция и правителството е готово да се обсъждат и търсят отговори на тези искания.
        • Първо стойноста на акцизът върху горивата. Във Франция акцизът е висок и той е около два пъти по-висок от този във България, а крайните цени във бензиностанциите са близки да цените в българските бензиностанции.
        • Второто искане е да се увеличи минималната заплата, която в момента е около 2800 лева, докато цените на основните продукти са приблизително равни с тези в България като качеството е по-високо и по-гарантирано.
        И тук ще добавя, че здравеопазването във Франция е признато като първенец от световната здравна организация и най-достъпно и демократично. Ще добавя и нещо свързано с Никулден. Французите не ядат шаран, защото смятат че той не е за храна на хората поради неговите вкусови качества но всъщото време ядат достатъчно риба но различна от шарана. Всеки мислещ може да си изведе необходимите изводи.
        Да бе ,затуй пък ядат на Аушан боклуците , айде бегай ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Французите не ядат шаран, защото смятат че той не е за храна на хората поради неговите вкусови качества но всъщото време ядат достатъчно риба но различна от шарана. Всеки мислещ може да си изведе необходимите изводи.
          Китайците пък ядат и им плющят ушите. Тези у нас имам предвид.
          Кухнята им се смята за една от най-добрите.

          Коментар


          • Сигурно и тук Путин е виновен.

            От американското министерство на отбраната съобщиха пред Си Ен Ен причината за смъртта на американския топ адмирал от военноморските сили Скот Стърни.

            Той беше открит мъртъв в квартирата си в Бахрейн в неделя.

            Адмирал Джон Ричардсън, началник на военноморските операции, заяви, че не се води разследване по случая.

            Смъртта на адмирала е очевидно самоубийство. US-военни разследват внезапната смърт на командващия Пети американски флот в Персийския залив (ВИДЕО) Скот Стърни е командващ Пети флот на американските военноморски сили.

            Пети флот на САЩ е създаден през 1995 г. за операции в Персийския залив. Щабът на флота се намира в град Манама в Бахрейн. „Това е трагична новина за семейството на Стърни, за Пети флот и за военноморските сили. Адм. Стърни беше награждаван професионалист и любящ баща, любящ съпруг и добър приятел“, заяви Ричардсън.

            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Tatiana Christy

              "Squatters е термин който се отнася за клошарите, които се нанасят в чужди къщи. Те са бедни и изпаднали-- обикновено имат проблем с личната хигиена -- въшки, бълхи, екземи и т.н. Обикновено не са министри, нито имат претенции , че са нещо повече от клошари.
              В България обаче, клошарите, живеещи в чужди къщи са и министри!
              Браво барби, коментар на агата кристи на място, изпрати сега този коментар и на владко, не на мен- моята собственост е на различни етажи включително и земеделска земя, така че има къде да живея и без кръстник

              Коментар


              • Няколко думи с цифри за протестите в Париж, по време нa които се очертаха 2 основни искания, въпреки, че в редиците на жълтите жилетки има пълна какафония, но тези 2 искания засягат всички във Франция и правителството е готово да се обсъждат и търсят отговори на тези искания.
                • Първо стойноста на акцизът върху горивата. Във Франция акцизът е висок и той е около два пъти по-висок от този във България, а крайните цени във бензиностанциите са близки да цените в българските бензиностанции.
                • Второто искане е да се увеличи минималната заплата, която в момента е около 2800 лева, докато цените на основните продукти са приблизително равни с тези в България като качеството е по-високо и по-гарантирано.
                И тук ще добавя, че здравеопазването във Франция е признато като първенец от световната здравна организация и най-достъпно и демократично. Ще добавя и нещо свързано с Никулден. Французите не ядат шаран, защото смятат че той не е за храна на хората поради неговите вкусови качества но всъщото време ядат достатъчно риба но различна от шарана. Всеки мислещ може да си изведе необходимите изводи.

                Коментар




                • EnergieträgerKosten pro kWh

                  Gas0,070 €/kWh

                  Öl0,085 €/kWh

                  Pellets0,056 €/kWh

                  Strom (Wärmepumpentarif)0,200 €/kWh
                  Öl-Brennwert-Kessel 8.700 € 3.070 €
                  Gas-Brennwert-Gerät 5.100 € 2.660 €
                  Öl-Brennwert-Kessel mit Solar (Heizungsunterstützung) 12.500 € 2.860 €
                  Gas-Brennwert-Gerät mit Solar 9.200 € 2.610 €
                  Öl-Brennwert-Kessel mit Solar (Heizungsunterstützung) 12.500 € 2.860 €
                  Pelletkessel 18.500 € 2.660 €
                  Luftwärmepumpe 19.700 € 2.460 €
                  Erdwärmepumpe 25.300 € 1.870 €
                  Не знам защо така е излязло- първата графа е инвестицията, втората графа е колко пари са нужни за година
                  Last edited by v_tin; 04.12.2018, 12:06.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    Доколкото разбирам някой са постигнали всичко това със своите кръстници и аз искам като един непосветен да имам кръстник
                    Tatiana Christy

                    "Squatters е термин който се отнася за клошарите, които се нанасят в чужди къщи. Те са бедни и изпаднали-- обикновено имат проблем с личната хигиена -- въшки, бълхи, екземи и т.н. Обикновено не са министри, нито имат претенции , че са нещо повече от клошари.
                    В България обаче, клошарите, живеещи в чужди къщи са и министри!
                    Абе пич! Ти ако си толкова беден, че не можеш да си платиш един наем, пък си Министър на финансите (боже господи помилуй!) кво го дириш в Министерски съвет!!! Ти, бедна тъжна мишко ли ще оправяш финансите на територията??! Ако бях на твое място, бих се гръмнала в черепа с удоволствие, защото не бих намерила причина за съществуването си!"

                    Martin Boyadjiev: "Щото вече толкова са си повярвали и са се окопали във властта, че не им минава и през акъла да направят фиктивен договор - поне от кумова срама да изглеждат чисти нещата! А са и толкова лакоми, че и данъкът върху наема не им се плаща - кой ще седне да проверява братята Свинарови и финансовият министър - НАП ли? А да питам - като сме задължени да се регистрираме адресно що никой не проверява всеки на висок пост как и къде живее? Дали пък финмина не се води адресно на адреса на собственото си жилище?
                    Щото всичките структури, които създадоха за да се борят с корупцията, са структури за прикриване на корупцията и за бой по непослушните!
                    Що нищо не се коментира за другите герберасти, настанили се в това уютно местенце или те успяха в шумотевицата около финмин Владко, да си оправят присъствието в комплекса с по-сигурни документи и сега ни гледат мили, засмени?"
                    Last edited by barbaron; 04.12.2018, 11:58.

                    Коментар


                    • Френското правителство отменя увеличението на акциза върху горивата от 1 януари, съобщи правителствен източник, цитиран от агенция Франс прес и БНР. Именно планираното увеличение от догодина беше в основата на бурните протести в страната през последните две седмици.

                      Барби, варварите победиха

                      Коментар


                      • Сорос официално обяви преместването на Централноевропейския университет във Виена

                        Докато го наритат и оттам ! Абе време е вече за китката ...

                        Коментар


                        • Има ли вести за европейския каботаж? Ако не се лъжа преговорите щяха да са в началото на месеца, но все още нищо няма по въпроса. Ще се урегулира ли или не са се разбрали по въпроса с каботажа?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            С всичко се топлят- всъщност въглища не съм виждал, но иначе на ток, газ , пелети и дърва. Кой с каквото реши. А и нафта също. За дървата и пелетите как стои въпроса не знам- виждал съм да продават дърва около 50-60 евро за кубик- преди бях смятал че излиза колкото в бг или малко по скъпо- трябва пак да погледна цените. Живея в 60 кв.м апартамент плащам 90 евро всеки месец за газ, отделно плащам още 90 евро за вода, домоуправител, стълбищен ток и за телевизията. Тоест всеки месец разходите ми са константни. В края на годината/началото на новата, минава домоуправителя по всички апартаменти и засича кой колко вода е изразходвал. На парното има топломери, но не съм наясно как се отчитат. Във всеки случай тях никой не ги записва. Да кажем около края на февруари, началото на март всеки от наемателите получава писмо от наемодателите с детайлна разбивка на това какво е консумирал и какво е платил. Аз ще приключа трета година в този апартамент- първата година ми върнаха около 240 евро, втората около 100 евро. Иначе ако се топлиш на ток ти правят един голям бойлер сигурно 1000литра и го вързват с отделен електромер. И тук има дневна и нощна, аз плащам около 25 цента. за ел енергия. Ако се топлиш на ток имаш облекчена цена от около 8 цента, мисля че е 8,2 цента. Ако се топлиш на нафта- много от по старите къщи имат такива котли - точно не знам но мисля че е около 30-40 цента тази нафта. Говорих с един германец и той каза че това било за момента най изгодното отопление- в неговата къща имаше котел на пелети и дърва, котел на нафта и газов котел. Това всичкото беше вързано към парното и според желанието му пускаше едното или другото котле. Един чувал пелети в алди струва около 3,79 15кг, но не съм се заглеждал от какво дърво са, мисля че са широколистни защото дървото е светло. Иначе може и да си поръчаш да ти докарат няколко тона, има такива камиони. Пропуснах да напиша че и нафтата така ти я карат с камион. Имам колега който се топли на ток и дърва, аз работя в металообработването и при нас има доста отпадъци от касите от детайлите, почти всеки ден събира по големи трупчета в един чувал и ги кара у тях. Питал съм го колко плаща за ток - казва че най много е платил около 200 евро зимата

                            В интерес на истината не съм виждал да горят въглища не съм и помирисвал, те имат един специфичен мирис и се усещат. Мисля че до 2020-2025 година спират всички мини в германия- рурския басейн- не им излизало рентабилно- това го учи дъщерята в училище

                            Относно чистотата на въздуха не знам- знам само че преди месец бяхме в кьолн и на центъра имат един тунел и покрай него има много паркинги- започва да ти дразни на очите в такъв ден и с такъв трафик, иначе не може да се каже че виждаш мангалите да горят гуми тук. Ако някой запали дори в двора си нещо такова, съседите се обаждат, отива полиция или от общината и го карат да угаси всичко. Ако не го направи най вероятно ще има глоба

                            Трябва да се прави разлика между малко градче-23000 човека, където живея аз и например дортмунд с около 400000 човека, нормално в големият град да има по голямо замърсяване, поне от колите.
                            За хайцойла/нафтата не съм съгласен с тебе няма такива цени от по 30-40 цента ... най ниското което съм виждал беше 85 цента ... между впрочем идеално е като гориво за дизел до евро 3 ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Валентине в другата тема за имотите има един спор но ти не пишеш там.Понеже си в Германия разкажи с какво се топлят там където си и колко е чист въздуха
                              С всичко се топлят- всъщност въглища не съм виждал, но иначе на ток, газ , пелети и дърва. Кой с каквото реши. А и нафта също. За дървата и пелетите как стои въпроса не знам- виждал съм да продават дърва около 50-60 евро за кубик- преди бях смятал че излиза колкото в бг или малко по скъпо- трябва пак да погледна цените. Живея в 60 кв.м апартамент плащам 90 евро всеки месец за газ, отделно плащам още 90 евро за вода, домоуправител, стълбищен ток и за телевизията. Тоест всеки месец разходите ми са константни. В края на годината/началото на новата, минава домоуправителя по всички апартаменти и засича кой колко вода е изразходвал. На парното има топломери, но не съм наясно как се отчитат. Във всеки случай тях никой не ги записва. Да кажем около края на февруари, началото на март всеки от наемателите получава писмо от наемодателите с детайлна разбивка на това какво е консумирал и какво е платил. Аз ще приключа трета година в този апартамент- първата година ми върнаха около 240 евро, втората около 100 евро. Иначе ако се топлиш на ток ти правят един голям бойлер сигурно 1000литра и го вързват с отделен електромер. И тук има дневна и нощна, аз плащам около 25 цента. за ел енергия. Ако се топлиш на ток имаш облекчена цена от около 8 цента, мисля че е 8,2 цента. Ако се топлиш на нафта- много от по старите къщи имат такива котли - точно не знам но мисля че е около 30-40 цента тази нафта. Говорих с един германец и той каза че това било за момента най изгодното отопление- в неговата къща имаше котел на пелети и дърва, котел на нафта и газов котел. Това всичкото беше вързано към парното и според желанието му пускаше едното или другото котле. Един чувал пелети в алди струва около 3,79 15кг, но не съм се заглеждал от какво дърво са, мисля че са широколистни защото дървото е светло. Иначе може и да си поръчаш да ти докарат няколко тона, има такива камиони. Пропуснах да напиша че и нафтата така ти я карат с камион. Имам колега който се топли на ток и дърва, аз работя в металообработването и при нас има доста отпадъци от касите от детайлите, почти всеки ден събира по големи трупчета в един чувал и ги кара у тях. Питал съм го колко плаща за ток - казва че най много е платил около 200 евро зимата

                              В интерес на истината не съм виждал да горят въглища не съм и помирисвал, те имат един специфичен мирис и се усещат. Мисля че до 2020-2025 година спират всички мини в германия- рурския басейн- не им излизало рентабилно- това го учи дъщерята в училище

                              Относно чистотата на въздуха не знам- знам само че преди месец бяхме в кьолн и на центъра имат един тунел и покрай него има много паркинги- започва да ти дразни на очите в такъв ден и с такъв трафик, иначе не може да се каже че виждаш мангалите да горят гуми тук. Ако някой запали дори в двора си нещо такова, съседите се обаждат, отива полиция или от общината и го карат да угаси всичко. Ако не го направи най вероятно ще има глоба

                              Трябва да се прави разлика между малко градче-23000 човека, където живея аз и например дортмунд с около 400000 човека, нормално в големият град да има по голямо замърсяване, поне от колите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                                Валентине в другата тема за имотите има един спор но ти не пишеш там.Понеже си в Германия разкажи с какво се топлят там където си и колко е чист въздуха
                                С нафта и газ ... някои са на дърва , въздухът е политкоректно кристално чист , особено около Кьолн и Дюселдорф ...

                                Коментар

                                Working...
                                X