If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Новини от Северна Нигерия
Президент России Владимир Путин подписал указ, упрощающий получение российского гражданства. Документ опубликован на портале правовой информации.
Российские паспорта по упрощенной схеме смогут получитьграждане Афганистана, Ирака, Йемена и Сирии. Указ в том числе касается родившихся на территории РСФСР, бывших граждан СССР, их детей, супругов и родных.
Российские паспорта по упрощенной схеме смогут получитьграждане Афганистана, Ирака, Йемена и Сирии.
Риалити звезда е новият военен министър на Великобритания
46-годишната бивша риалити звезда и асистентка на илюзионист Пени Мордаунт стана първата жена на поста министър на отбраната на Великобритания. Тя сменя уволнения Гавин Уилямсън, предаде Канал 3.
Мдааа , в сравнение с Тереза Мей си е направо класа ...
Щото българите са тъпи , поне повечето. А иначе властта не го толерираше, а напротив-забраняваха го.
Така го бяха забранили че из Сторгозия една и съща негова песен звучеше от поне 20 места и на различно место в самата песен краен резултат отврат.Спомням си че народа беше полудел по тоя чалгаджия.Да не говорим за разни цигани кючеци маанета...
FYI преди '89-та чалгата не беше толкова популярна, а в университетите съвсем. Комунистите си имаха много негативи, ама нека да не им приписваме всичко. Удобно е, но е безсмислено.
Ба не беше цела България беше полудела по един хисарски поп
44 от над 200 заведения в Студентски град в София са отдадени под наем от университети на нощни клубове. Изводът: някои български университети дотолква са се сраснали с чалготеките, че вече почти не се различават от тях.
Лидер сред българските университети с 11 имота, отдадени под наем на собственици на нощни заведения, е Университетът за национално и световно стопанство (УНСС). Това е същият университет, в който през пролетта на 2017 г. студенти предават празни листове на изпит по геоикономика и регионално развитие и получават тройки или четворки. Това е същият университет, чийто ректор през октомври 2013 г. посъветва протестиращи студенти да емигрират, ако не им харесва в България.
Стати Василев Статев е избран е за ректор на УНСС 2011 г. Запазените архивни материали за Стати Статев в качеството му на секретен сътрудник на Първо главно управление на ДС са събрани в една папка, съдържаща 72 листа.
FYI преди '89-та чалгата не беше толкова популярна, а в университетите съвсем. Комунистите си имаха много негативи, ама нека да не им приписваме всичко. Удобно е, но е безсмислено.
44 от над 200 заведения в Студентски град в София са отдадени под наем от университети на нощни клубове. Изводът: някои български университети дотолква са се сраснали с чалготеките, че вече почти не се различават от тях.
Ми да им пускат камерна музика на студентите, некой струнен квартет или бароков квинтет, гаудеамус игитур, да кажем, и ще е добре.
44 от над 200 заведения в Студентски град в София са отдадени под наем от университети на нощни клубове. Изводът: някои български университети дотолква са се сраснали с чалготеките, че вече почти не се различават от тях.
Статия от преди 2 седмици, да разбирам ли че вече си на линия в париж, жената ме хайка да сме ходели пак до там
Провалът на санкционната (гео)политика: причини и последици
Според бившия американския конгресмен (и двукратен кандидат за президент на САЩ) Рон Пол, санкциите не са по-хуманна алтернатива на войната, а по-скоро следва да се разглеждат като една от нейните разновидности. Която при това често се оказва по-жестока, тъй като основната и мишена не са въоръжените сили на противника, а гражданското население. Междувременно, все по-малко хора по света виждат в санкциите ефективен инструмент за постигане на желаните политически промени. Най-критично към санкциите са настроени гражданите на ЕС, като според Gallup International, 52% от тях ги смятат за безполезни.
На този фон Европа вече предприема първите си стъпки за преодоляване на американския натиск за перманентно удължаване на санкциите срещу държави като Русия и Иран и се опитва да води по-самостоятелна политика. Така, през април 2019 ЕС обяви, че няма да подкрепи американските санкции срещу Куба. Пак през април, изпълнителния директор на Източния комитет на германската икономика Михаел Хармс заяви, в интервю за OWC Verlag, че американските санкции срещу европейските фирми, работещи с руски компании, са грубо нарушение на международното право и немският бизнес ще намери начин да ги заобиколи. Германският бизнес инвестира все повече средства в Русия
Както е известно, през последните години руската икономика се сблъсква с доста проблеми, включително непрекъснато ескалиращия санкционен натиск от страна на САЩ, нестабилният курс на рублата или недостатъчно високия икономически растеж (според МВФ, през миналата 2018 той е бил 1,6%).
Въпреки това, както посочва германският Handelsblatt, немските компании инвестират все повече средства в Русия. Така, по данни на Deutsche Bundesbank, от началото на 2019 преките инвестиции са нараснали с 14%, т.е. почти с 3,3 млрд. евро, като това е най-интензивния им растеж от световната финансова криза през 2008-2009 насам.
Само през 2007 германските предприятия инвестираха в Русия над 7,4 млрд. евро. Тогава обаче, голямата част от тези средства – 4,6 млрд. евро, бяха инвестициите на концерна Uniper в руския енергиен гигант Сургут ГРЕС-2, който днес е негов филиал.
Впрочем, нарастват не само инвестициите, но и търговията между Германия и Русия, чиито обем през 2018 се е увеличил с 8,4%, достигайки 61,9 млрд. евро. При това вносът от Русия е нараснал с 17,7%, достигайки 36 млрд. евро. По данни на Федералната статистика, ръстът на износа от Русия пък е регистрирал ръст от 0,6%, като е достигнал 25,9 млрд. евро. Паралелно с това значително е нараснал и броят на работещите в Русия германски компании, който в края на 2018 е бил 44 861.
Според президента на Германско-руската търгоска палата Матиас Шеп: „За да си гарантират изгодни държавни поръчки, чуждестранните компании следва да започнат да произвеждат в Русия. Местните закони предвиждат, че в рамките на обявените от държавата търгове, обществените поръчки следва да се възлагат на първо място на фирмите, локализирали производството си на руския пазар”. В случая, ключовата дума е „импортозаместване”. Както признава Дис, на срещата си с Путин той е искал да обсъди възможността за данъчни облекчения, ако „Фолксваген” реши да локализира значителна част от производството си в Русия. Концернът вече има заводи в Калуга и Нижни Новгород, а през 2014 инвестициите му надхвърлиха 500 млн. евро. По данни на Външнотърговската палата, освен гигантите«Даймлер», „Фолксваген”, или пък «Винтерсхал» (дъщерна компания на BASF) и Uniper, които инвестираха по 950 млн. евро в лансирания от Газпром проект за газопровода „Северен поток 2”, в Русия активно работи и германският среден бизнес.
Дааааааааааа някой членове на ес ще издухат супата, но няма да са германците и италианците
Коментар