IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Това е много добра новина за мен.Явно повече българи се освестиха.На следващите избори дано гласуват само 10%.От спечелилите депутатски места ни една партия не става.Чудя се ако Слабаков влезе дали ще пробва нашенския бабаитлък и в Брюксел....................... се репчи на Макром и Меркелица...А мое да пита Макрома как се чукат бабички
    Първи работен ден на Андрей Слабаков в европарламента...
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron
      Попитали българите в една анкета:
      МИСЛИТЕ ЛИ? ЧЕ ДЪРЖАВАТА ТРЯБВА ДА ОСИГУРЯВА РАБОТА НА ВСЕКИ, КОЙТО ИСКА ДА РАБОТИ ?
      Отговори:
      • Съгласен: 86%
      • Не съм съгласен: 10%
      • Не мога да преценя: 4%
      Либералните глупости ,че пазарът е панацея на всичките ни проблеми ни докара до демографска катастрофа с обезлюдаване на цели
      региони където единствен работодател е общината.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron
        "26% активност?!?!? При “задължително” гласуване !!!
        При 52% във Франция и мобилизация във всички страни!
        Каква Европа, какви пет лева?!?
        Никой не ви е крив!
        Тия 74% са най- вече ония, дето постоянно мрънкат."
        Това е много добра новина за мен.Явно повече българи се освестиха.На следващите избори дано гласуват само 10%.От спечелилите депутатски места ни една партия не става.Чудя се ако Слабаков влезе дали ще пробва нашенския бабаитлък и в Брюксел...Представям си го мръсен некъпан с цигара почернели от мръсотия дънки риза дет мирише на пот мазна несресана коса и се репчи на Макром и Меркелица...А мое да пита Макрома как се чукат бабички

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron
          Попитали българите в една анкета:
          МИСЛИТЕ ЛИ? ЧЕ ДЪРЖАВАТА ТРЯБВА ДА ОСИГУРЯВА РАБОТА НА ВСЕКИ, КОЙТО ИСКА ДА РАБОТИ ?
          Отговори:
          • Съгласен: 86%
          • Не съм съгласен: 10%
          • Не мога да преценя: 4%
          Това е лъжлива новина

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Кои са крилатите фрази на български политици, които са останали във времето?
            Ето за кои се сещам, помагайте.
            ............................
            "По-добре танковете да дойдат....." - Петър Младенов.
            "Имай думата Гиньо Ганев...! " - акад.Николай Тодоров председател на ВНС 1991
            "Дуплика на реплика но само..." - пак споменатия Академик.
            "С малко но завинаги ..." "Мощен син седесарски шут...." - агент Николай
            "Г-н председател ако сте мъж слезте от трибуната да ви забия два шамара...." - Илия Баташки (по памет)....
            "Кой не скача е червен..." - Евгений Бакърджиев
            ------------------------------------------------------------------------
            Недобитой сволочи окопались навсегда!Тъжна и жалко-смешна е картинката за последните 30 години.Как можаха комунистите да оставят толкова много за крадене и досега да не се е свършило?!А и щом бандата на Бойкикев изплува като мръсна пяна най-отгоре.....
            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron
              "В тази кампания Демократнична България доказа, че в България най-сетне има естествено и стабилно обединение на демократите
              Барба това вярваш ли си го ?

              Че аз не помня седерастите да са били във властта и едни мандат без да се изпокарат , излюспят , разделят и т.н.

              Там стабилността е кауза пердута .........
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Баси, елитните наши компаньонки у чужбина 80- процента с вишу.

                ПП .Поне така писа Томи у изтрития пост.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                  При цялото руско влияние, София все още си остава васал на Вашингтон и на Запада

                  До миналата година премиерът Борисов избягваше да посещава Москва и никога не е бил там през цялата си политическа кариера. Бивш пожарникар от София, той става кмет на столицата преди да стане лидер на десните популисти. Разбира се, той е изключително предпазлив към Кремъл. Според слуховете, в крайна сметка той казва следното: „И американците, и руснаците искат да ни чукат. Но руснаците искат това да бъде по любов, а американците без да платят“. Говорейки за неговата политика, мнозина си спомнят старата притча за опитния царедворец, който може да ходи под дъжда без чадър, защото се е научил да се промъква между дъждовните струи. Очевидно е, че тази политика е принудителна за една държава, притисната между двама геополитически играчи, и тя просто няма друг избор.

                  Статията е на гласове
                  баш, баш
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • При цялото руско влияние, София все още си остава васал на Вашингтон и на Запада

                    До миналата година премиерът Борисов избягваше да посещава Москва и никога не е бил там през цялата си политическа кариера. Бивш пожарникар от София, той става кмет на столицата преди да стане лидер на десните популисти. Разбира се, той е изключително предпазлив към Кремъл. Според слуховете, в крайна сметка той казва следното: „И американците, и руснаците искат да ни чукат. Но руснаците искат това да бъде по любов, а американците без да платят“. Говорейки за неговата политика, мнозина си спомнят старата притча за опитния царедворец, който може да ходи под дъжда без чадър, защото се е научил да се промъква между дъждовните струи. Очевидно е, че тази политика е принудителна за една държава, притисната между двама геополитически играчи, и тя просто няма друг избор.

                    Статията е на гласове

                    Коментар


                    • А бе какво чета че тока следизборно поскъпвал и това било подарък за бг населението, а също и бензина и той нагоре, вярно ли е

                      Коментар


                      • Депутатите в европейския парламент се радват на добри заплати, бонуси и редица привилегии, например безотчетни пари за офис.

                        Всички евродепутати получават една и съща заплата. Тя се ocигypявa чpeз бюджeтa нa пapлaмeнтa. Оcнoвнoтo мeceчнo възнaгpaждeниe възлиза на малко над 8 757 евро (брутна сума). То подлежи на облагане с европейски данък и осигурителни вноски, след което възлиза на 6 824,85 евро. Или около 13 306 лева. Тази сума обаче може да се намали още. Това се случва, ако държавата, от която идва депутатът реши да обложи доходите му с националните данъци, съобщава Bulgaria ON AIR.

                        Депутатите получават и пари, с които да посрещат ежедневните си нужди. За да управляват разходите си за офис например, се предвижда надбавка за общи разходи в размер на 4 513 евро на месец.


                        Именно това финансиране е едно от най-оспорваните. Причината – сумата може да бъде депозирана директно в личните банкови сметки на членовете на Европейския парламент. А те не са задължени да разкриват как изразходват парите.

                        Засега няма изгледи тази политика да се промени. Точно обратното, през септември 2018 г. Европейският съд предизвика широко недоволство, след като одобри отказа на Европейския парламент да предостави достъп до документи, свързани с общи разходи на депутатите, на журналисти.

                        Мотивът – обработката на повече от четири милиона документа, които са изискани, ще бъде прекалено тежка задача за администрацията.

                        Когато пътуват във връзка с задълженията си като депутати, те трябва да представят фактури. Ако го направят разходите се възстановяват.

                        Коментар


                        • Кои са крилатите фрази на български политици, които са останали във времето?
                          Ето за кои се сещам, помагайте.
                          Нейчо Неев : "Егати държавата, щом аз съм й вицепремиер".
                          Иван Костов: "Всички сме братовчеди".
                          Димитър Попов: "За Бога, братя, не купувайте!".
                          Стефан Софиянски: "Аз съм единственият доказано некорумпиран политик в България".
                          Филип Боков: "Вината я поемаме с мезета".
                          Симеон Сакскобургготски: "Вервайте ми".
                          Бойко Борисов: "Аз съм прост и вие сте прости - затова се разбираме."
                          Цветан Цветанов : "Не се чувствам виновен, защото няма кой да ме накаже".
                          Ахмед Доган: "Едно е да искаш, друго е да можеш, трето е да го направиш, четвърто е да ти го признаят, пето е да си доволен".

                          Коментар


                          • Всъщност така като се замисля гербджиите са големите губещи от тези избори- преди имаха 7, а сега 6 депутата, бсп- си остават на същото ниво. А и онзи дебелия който се снима пред паметника на убийците на дедите му с бели чорапи и чер костюм- също влиза

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение



                              Взе ми думите от устата
                              " Ето защо не пускат гласуването по интернет "
                              Очевидно е, че Българите са предимно в Чужбина, русофилите - в българия
                              Nikolay Barekov

                              13 часа ·

                              Извинявам се за прибързаните изводи за диаспората в чужбина. Всъщност 28% на ДБ зад граница са цифром и словом 6 хиляди души. Горе-долу едно средно голямо село. Общо гласували българи в чужбина за всички партии - около 18-20 хиляди, колкото една махала на Кърджали. Това прави 0,1-0,9% от нашите над 2 милиона икономически емигранти, в тч и служителите по посолствата ни. Оглушителна присъда с омерзение от българите в чужбина за цялата ни провалена политическа класа!

                              Коментар


                              • 655 633 „мъртви души“ гласуваха. Въпросът е, какво правим оттук нататък?

                                Коментар

                                Working...
                                X