IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

    Колко ? 1? А колко можеше? А дали пак ще направят "правилният" ход ?
    Ами това е правилния начин. С протести може да свалиш правителството, но по-добро, трудно ще дойде. Затова се хващаш и влизаш ти в политика, за да може поне да коригираш 2-3 мандата и ако хората те забележат, може и да гласуват с мнозинство за теб. Ако дотогава не си се осрал, осребрил.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      Много хора си мислят, че избора е между Добро и Зло, но се лъжат.

      Много често в реалния живот (дето го водят обикновените хора) изборът е между Зло и по-малко Зло.

      Гледах и слушах разни искания на протестиращите. И у фейса четах някои мнения. И нещата изглеждат като дете дето не знае какво иска, но реве. Или жена дето не знае какво иска, но го иска веднага.

      Начина който би бил успешен е Спаси София и Борис Бонев. Хората с години критикуваха решенията в София, но и предлагаха решения. Винаги е имало решения от тяхна страна (а не само безпринципна критика). И затова бяха избрани и затова влязоха в Общинския Съвет. Ако продължават така още 2-3-4 мандата, може и кмет да стане и да се променят някои неща в София към по-добро.

      А иначе в момента, Борисов и да подаде оставка, най-вероятно ще спечели следващите избори. И да не подаде оставка, следващите избори са март 2021 и пак най-вероятно ще ги спечели.

      Просто няма видима алтернатива. Или алтернативата само критикува и говори глупости. А това трудно би довело до някаква промяна.

      Колко ? 1? А колко можеше? А дали пак ще направят "правилният" ход ?

      Коментар


      • Борисов поиска оставките на Горанов, Маринов и Караниколов

        https://nova.bg/news/view/2020/07/15...B%D0%BE%D0%B2/

        Новината е буквално от преди 5 минути.

        А ето и 5-те варианта, от които ще бъде избран само един. В тях няма вариант за оставане на власт въпреки протестите.

        Пет варианта е обмислил и предложил премиерът Бойко Борисов на извънредно събиране след заседанието на Mинистерския съвет в сряда, научи NOVA.

        Вариант 1: Незабавно подаване на оставка. Този вариант е определен като рисков заради репресии от страна на служебен кабинет, назначен от президента и опасност от спиране на важни енергийни и инфраструктурни проекти.

        Вариант 2: След преодоляване на вота на недоверие, ГЕРБ внасят вот на доверие в парламента и се самосвалят. Според правилата следва връчване на мандати за съставяне на кабинет. При приемането на мандата, като най-голяма политическа сила, ГЕРБ предлагат създаването на експертен кабинет без премиера Бойко Борисов и без министри от сегашния.

        Вариант 3: След преодоляване на вота на недоверие, Борисов влиза в парламента с предложение за подмяна на всички министри, той като премиер излиза в отпуска до края на мандата, а вицепремиер поема функциите му.

        Вариант 4: Преодоляване на вота на недоверие, внасяне на вот на доверие, самосваляне и изпълнение на идеите, които е получил в нощта на погрома над Партийния дом от леви и десни. Те предложили експерти с условието Борисов да не е премиер.

        Вариант 5: Преодоляване на вота на недоверие, внасяне на вот на доверие от страна на ГЕРБ, самосваляне от власт. А когато президентът връчва мандатите за съставяне на кабинет, ГЕРБ ще откажат своя и ще настояват вторият мандат, който по правило е за БСП, да бъде връчен на Корнелия Нинова и тя да състави правителство и да каже с кого ще управлява.
        https://nova.bg/news/view/2020/07/15...5%D1%82%D0%B0/
        Last edited by Mateev; 15.07.2020, 20:17.

        Коментар


        • "София не е нито лява, нито дясна. София е изтерзана от корупция. И смятам на това да сложа край. Обръщам се към всеки един жител на столицата да гласува. Вотът е най-силното оръжие на демокрацията и единственото, пред което режимът на ГЕРБ изпада в паника. Само чрез вота можем да отвоюваме София обратно"
          Мая Манолова независим кандидат за кмет на София, подкрепена от БСП, септември 2019


          "Виждам млади и стари хора - това не е случайно. Виждам хора от различни политически партии - това също не е случайно. От нас зависи да изхвърлим мафията от изпълнителната власт"
          Румен Радев явил се като независим кандидат за президент, подкрепен от БСП, преди 7 дни


          Няма леви, няма десни, всички сме бесни!
          Васил Божков преди 2 дни


          Лозунгите звучат добре и могат да впечатлят някои 20 год. Но не 40+ годишните. Дето слушаме подобни глупости вече 30 год.

          Коментар


          • Много хора си мислят, че избора е между Добро и Зло, но се лъжат.

            Много често в реалния живот (дето го водят обикновените хора) изборът е между Зло и по-малко Зло.

            Гледах и слушах разни искания на протестиращите. И у фейса четах някои мнения. И нещата изглеждат като дете дето не знае какво иска, но реве. Или жена дето не знае какво иска, но го иска веднага.

            Начина който би бил успешен е Спаси София и Борис Бонев. Хората с години критикуваха решенията в София, но и предлагаха решения. Винаги е имало решения от тяхна страна (а не само безпринципна критика). И затова бяха избрани и затова влязоха в Общинския Съвет. Ако продължават така още 2-3-4 мандата, може и кмет да стане и да се променят някои неща в София към по-добро.

            А иначе в момента, Борисов и да подаде оставка, най-вероятно ще спечели следващите избори. И да не подаде оставка, следващите избори са март 2021 и пак най-вероятно ще ги спечели.

            Просто няма видима алтернатива. Или алтернативата само критикува и говори глупости. А това трудно би довело до някаква промяна.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
              Нидялко от ПИК.
              Приятели, ще бъда откровен с вас.
              Вие имате право на пълна информираност, защото сте честни хора, милеещи за отечеството, притеснени, объркани и упплашени заради това, което се случва в момента.
              Притеснени като мен, като всички нормални българи със семейства и работа.
              При Борисов преди малко са обсъдени три варианта за изход от ситуацията.
              1. Спешна оставка на правителството, служебен кабинет на Радев, извънредни избори.
              2. Втори кабинет на ГЕРБ, на който Борисов НЕ Е премиер. С експертен характер, някаква хибридка тип "Любен Беров".
              3. Борисов излиза в отпуска до редовните избори и кабинетът се управлява от действащите вицепремиери.
              Везните засега клонят към вариант №2.
              Не е обсъждан вариант кабинетът да остане на власт.

              Всичко щяло да се реши идната седмица, след срещата в Брюксел.
              Това е положението. Кърпата е хвърлена, според мен.
              Което не е честно.
              Това е предателство.
              И никой не обяснява какво налага оставката. Да не би Борисов да няма парламентарна подкрепа? Или пък в страната да вилнее икономическа криза като Виденовата?
              Очевидно всичко се случва заради платения протест на Васил Божков и Румен Радев.
              И защото американците...нещо се обърнаха.
              Честито, мутрите успяха.
              Всичко оттук нататък е неприемлив за мен компромис.
              С вас през годините водихме заедно много битки. И ги спечелихме. Всичко, за което сме се борили, отива по дяволите.
              И все пак ви благодаря.
              Имам чест и се оттеглям от тази война. Тя вече не е моята. Направих, каквото можах, но чуваемост няма. Борисов се е предал.
              Очевидно, за да успее да наложи идеите и принципите си, човек трябва да разполага с политическата власт. И да има характер.

              Успяхме - тиквата се търкаля в калта.
              Дано да е за добро, от нас зависи
              Ха-ха-ха, за мен това е като сбъднат сън - гербаджиите с мутро-олигархичният им модел на управление накрая катастрофираха и се самозакопаха тотално!
              Честито на всички!
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Нидялко от ПИК.
                Приятели, ще бъда откровен с вас.
                Вие имате право на пълна информираност, защото сте честни хора, милеещи за отечеството, притеснени, объркани и упплашени заради това, което се случва в момента.
                Притеснени като мен, като всички нормални българи със семейства и работа.
                При Борисов преди малко са обсъдени три варианта за изход от ситуацията.
                1. Спешна оставка на правителството, служебен кабинет на Радев, извънредни избори.
                2. Втори кабинет на ГЕРБ, на който Борисов НЕ Е премиер. С експертен характер, някаква хибридка тип "Любен Беров".
                3. Борисов излиза в отпуска до редовните избори и кабинетът се управлява от действащите вицепремиери.
                Везните засега клонят към вариант №2.
                Не е обсъждан вариант кабинетът да остане на власт.
                Всичко щяло да се реши идната седмица, след срещата в Брюксел.
                Това е положението. Кърпата е хвърлена, според мен.
                Което не е честно.
                Това е предателство.
                И никой не обяснява какво налага оставката. Да не би Борисов да няма парламентарна подкрепа? Или пък в страната да вилнее икономическа криза като Виденовата?
                Очевидно всичко се случва заради платения протест на Васил Божков и Румен Радев.
                И защото американците...нещо се обърнаха.
                Честито, мутрите успяха.
                Всичко оттук нататък е неприемлив за мен компромис.
                С вас през годините водихме заедно много битки. И ги спечелихме. Всичко, за което сме се борили, отива по дяволите.
                И все пак ви благодаря.
                Имам чест и се оттеглям от тази война. Тя вече не е моята. Направих, каквото можах, но чуваемост няма. Борисов се е предал.
                Очевидно, за да успее да наложи идеите и принципите си, човек трябва да разполага с политическата власт. И да има характер.

                Успяхме - тиквата се търкаля в калта.
                Дано да е за добро, от нас зависи
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                  Сега видях.

                  Почваш с обиди - атакист, че и ляв радикал.
                  Как си въобразяваш, че от това може да стане сериозен политически разговор?!

                  Същият си като онзи Ендер Бей. Снощи, по-точно посред нощ, че и бях капнал докрай, пиша му нещо човешко и пълно с уважение - винаги при първи контакт подхождам с уважение, а той ми се репчи и си мисли, че може за моя сметка да гради кариера във форума. Въпросът беше много сходен на твоите объркани и прекъсващи мисли, та мога само да предполагам, но не и да съм сигурен за болката ти. Не сте познали, момчета, за моя сметка може да са само тоягите, които ще познаят празните ви кратуни.
                  Не сте дорасли да водите с мен политически разговори.
                  Дай акцент на силните си страни - храчки, плюнки, простотии!

                  Захванал си се с неща, които са далеч от личността ти!
                  Ще повторя същото по отношение на президента - първо излиза решението на КС, запознаваме се с мотивите и мога да го коментирам с някои колеги, но ти не си сред тях. Ти със сигурност не можеш да направиш разлика между личност и институция (президентски).

                  Формата на изложението ти е объркана и ужасна.
                  Поне малко хигиена нямаше да навреди - ей-така по човешки. Споделеното човешки за прекъснатата почивка беше предназначено за хората във форума. Това предполага известно доверие, известна деликатност, спазване на изначална етична хигиена. Ти не отговаряш на никакви условия.

                  Снощи директно разказах, че търсих начини да зема некой леф от когото и да е. Кеф ти БХ, кеф ти Черепа.
                  На този етап съм капо. Нервен, гладен и ми личи!

                  Ар ю хеппи, пал?
                  Начев не си прехвърляй деменцията на другите.
                  И да ти кажа, съвсем не държа да обсъждаме каквото и да било с теб. Изявите ти показват че или опонента трябва да се съгласи с теб, или повече няма допирни точки. Типично по комоне (стически).
                  Специално за теб винаги съм се удивлявал как е възможно човек да няма собствено мнение което да отстоява. Твоето прилича на ветропоказател. Най-добре се чувстваш когато вятърът спре, за да се покажеш навън. Докато подухне пак.
                  Ако си останал гладен и ти личи, то ще да е заради гореказаното.
                  Да беше си седял на морето, слънцето оказва удивително влияние на старите кокали.

                  ​​​​​ПП
                  Няма ли да ходиш да протестираш днес?
                  То мющерията май свърши...

                  Last edited by Имхотеп; 15.07.2020, 19:41.
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение

                    С риск да вляза на ниво ЕЖК, вероятно е така, както се е поправил Гигов, за годините, а пък конкретика - тогава има някакви крила на партийния комитет на ВИИ, което се е усещало на високи нива, както повечето сме чували, така че в онези времена да си силно просъветски не винаги се е харесвало.
                    Има нещо гнило в Мавъра (Дания)
                    Мога да потвърдя от първа ръка за наличие на някакви ефирни разлики в политическите линии. Тънко и академично замаскирани. Горе-долу в онези времена започнах да уча там. Усещаше се някакъв разнобой и като правило по-младите правеха опити да се се противопоставят, но почти незабележимо, на бетонните глави. Понякога на упражнения се усещаше някоя странна, двусмислена, дори фриволна мисъл. Умело завоалирана, обаче.

                    Костов не ми е преподавал, дори не го помня.
                    Обаче Лупи ми е водил упражнения и мога от първа ръка да кажа, че е гадно, хлъзгаво, наперено и авторитарно копеле.
                    Боже колко съм възпитан!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      ти какво искаш - улицата да управлява?
                      Улицата казва кой се е осрал нищо повече.
                      Пусто в БГ само дрисльовци в политиката
                      Ами че те май всичките са се осрали. Това не го оспорвам. При толкова много години в политиката на никой не му е чист косъма. Вижте им само колите и къщите, купени със спестявания от закуски, и всичко му става ясно на човек. Този факт го констатирам и не го отричам.

                      Констатирам обаче и факта, че по целия свят ситуацията е същата катто в България. Всички властимащи си топят пръстите в кацата с меда, и без угризения на съвеста ги облизват. Някои си топят целите ръце чак до лактите, а други направи скачат в кацата, както например Путин.

                      При това положение човек наистина започва да си мисли, че ако ги помете всичките от първия до последния, има някакв шанс нещата да се оправят. И точно тука започват различията в моето мислене и в мисленето на хората по улиците. Хората по улиците са прекалени идеалисти, но лоши шахматисти, защото мислят само един ход напред. А както знаеш такива шахматисти всеки може да ги победи.

                      Аз обаче се опитвам да мисля няколко хода напред - 5 или дори 10. Комбинаториката на вариантите при много ходове от бъдещето става огромна, но в преобладаващото мнозинство от тях възникват събития, които хич не ми харесват.

                      И тука възниква необходимоста човек да се изкачи на второ ниво от играта, на което да отчете факта, че противниците съвсем не са лоши шахматисти, и че те също мислят много ходове напред. И нещата заповат да се насложняват, да загрубяват, и да стават много по-непредвидими от това, което си го мислят пишман шахматистите по площадите.

                      Предполагам ме разбра какво искам да кажа. Като цяло тъй като в момента ние нямаме никаква алтернатива, ще се наложи да избираме най-малкото зло от многото възможни. Разбирам да имахме в запас резервен отбор от политици с чисто политическо минало, че да изметем всички стари и да назначим новите. Да, ама такъв отбор нямаме. Какво тогава е най-разумното да направим в тази ситуация?

                      Тука сигурно има много мнения по въпроса, но аз ще кажа само моето, защото не ги знам какви са другите. Аз предлагам да оставим най-силния от старите, който да използва силата си и да помете колкото се може повече мафиоти, които му се пречкат в краката. Той ще го направи заради себе си, но на този етап неговите действия се припокриват с желанията на народа, защото той все пак ще свърши по-голямата част от мръсната работа.

                      На следващия етап вече трябва да мислим как ще подменим най-силния, но не и преди да е свършил мръсната работа. На този втори етап ние трябва да подготвим негов заместник с качества, не по-лоши от тези на оригинала. Този заместник трябва да е с чисто политическо минало. Трябва тихомълком да започне да създава структури по места и постепенно да набира все повече и повече почитатели. И трябва да чака следващите избори, а не умишлено да създава провокации, защото иначе няма по какво народа да го разпознае, че не е същия като старите мафиоти..

                      Може да използва някаква случайно създала се ситуация и някакви протести, които да ги оглави, но в никакъв случай не трябва изкуствено да ги създава. Изкуственото създаване на протести и нагнетяване на народно недоволство е с ранг на харакири за всеки един политик, който си позволи да го направи това. Затова и си мисля, че съществуващите протести са обречени на провал. Дори и ББ доброволно да си подаде оставка, народът в никакъв случай няма да припознае отровното трио и мафиотите около него като бъдещи лидери. Точно обратното - ще ги набута в девета глуха на следващите избори и ще гласува за всеки друг, но не и за тях. Същото важи и за Радев. Той вече е политически труп поради елементарния факт, че насъска протестиращите един срещу друг, срещу власта, и всички заедно срещу мнението на народа.

                      Колкото до БСП - те ще се саморазпаднат и самоизядат, ако не си сменят лидера с някой със здрава ръка. ДПС - ами нямам нищо против, но да не е Доган, Местан или някой назначен от ДС лидер. Нека да се опитат на следващия си партиен конгрес да се оттърват от Доган, ама наистина, и да сложат в листите си хора с неопетнено политическо минало или по-скоро без политическо (и финансово) минало. Дори и само това да успеят да постигнат, ще ми се издигнат в очите поне 100 пъти.
                      Last edited by Mateev; 15.07.2020, 19:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        ..................................

                        Как мислиш, има ли основание за ширене на подобни приказки?
                        Абстрахираме се от конкретиката.
                        Е, ако разполагаш и с конкретика и си готов да споделиш, няма лошо!
                        С риск да вляза на ниво ЕЖК, вероятно е така, както се е поправил Гигов, за годините, а пък конкретика - тогава има някакви крила на партийния комитет на ВИИ, което се е усещало на високи нива, както повечето сме чували, така че в онези времена да си силно просъветски не винаги се е харесвало.
                        И това ще мине ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Тази книга е настолна на всички диктатори.... да стои отстрани, да се дистанцира, и критично да наблюдава събитията, а не да се превръща в малоумна маймуна, смесвайки се със стадото и правейки разни маймунджилъци като всички останали под командването на някой мафиот, яхнал народното недоволство.
                          Матеев,не отричам истинността на написаното в книгата на Густав льо Бон-но това е истината,която отразява някои отрицателни черти в човешката природа и манталитет! Просто не исках да се влияем,че видите ли няма изход от насаждането на Злото в света!

                          Да видим как са се развивали да ги наречем правилата да живеем в синхрон със собствените си добродетели в смисъл в нас да надделее Доброто.правотата и удовлетвореността от живота,защото той е само един,за жалост......а не да спиш с брадвата зад вратата/пистолетът под възглавката/-за диктаторите......

                          Известно е че римското право е ЕТАЛОН на днешната съвременна юристпруденция.... Източникът е в прочутия фрагмент на Юлиан за обичайното право:

                          "Древният обичай се зачита заслужено като закон и това е правото, за което се казва, че е установено от нравите. Тъй като самите закони ни свързват не поради друга някаква причина, а защото са били приети по решение на народа, основателно и това, което народът е одобрил без записване, обвързва всички."

                          Това е станало преди РХ, но в някои народи и досега/в Бг също/не са приели реално постулатите на нравите и обичаите на предците си,за българина е гордост да измами,надхитри другият!

                          В Англия както писах Магна Харта е 1215 год,,по нашите ширини отникъде взорът надежда не види,според поета....

                          Да вземем пример от древноста....

                          "
                          Като твърде важна причина за издигането на Рим Монтескьо посочва сякаш вроденото свободолюбие на гражданите му. От това би следвало твърдението, че макар да е възникнал като монархия, Рим се е стремял към републиканско управление, което подхожда най-добре на духа на този народ: и затова не е чудно, че градът е постигнал най-големите си военни и политически успехи именно във вековете на републиката. Изглежда, че царете, управлявали Рим в началото, са били търпяни дотогава, докато са водели успешни войни, изграждали са законодателство, и, което е било твърде важно, щадели са достойнството на своите поданици. Но още при първото посегателство срещу него – става дума за обезчестяването на Лукреция от сина на Тарквиний Горди – римляните са прогонили Тарквиниите, премахнали са царската институция и на нейно място са поставили тази на консула. При това властта на консула е била ограничена по два начина – първо, чрез изборност и едногодишен мандат без право на преизбиране за поне няколко години напред, и, второ, чрез разделянето й на две – така че всеки от консулите-колеги да ограничава властта на другия. ..."
                          Last edited by vanevski; 15.07.2020, 19:23.
                          Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Ентусиазъм начев има когато има причина. Беше ми интересен, но се изчерпа бързо.
                            Старите атакистчета сте така. Бас държа че преди воленчо да обърне дупарата на север си бил ляв радикалист с разбира се леви разбирания и всичко. Досега с воленчо е по-лесно, но и това кранче като секне, оставаш на улицата като приятелчето ти мажната.
                            .....
                            Сега видях.

                            Почваш с обиди - атакист, че и ляв радикал.
                            Как си въобразяваш, че от това може да стане сериозен политически разговор?!

                            Същият си като онзи Ендер Бей. Снощи, по-точно посред нощ, че и бях капнал докрай, пиша му нещо човешко и пълно с уважение - винаги при първи контакт подхождам с уважение, а той ми се репчи и си мисли, че може за моя сметка да гради кариера във форума. Въпросът беше много сходен на твоите объркани и прекъсващи мисли, та мога само да предполагам, но не и да съм сигурен за болката ти. Не сте познали, момчета, за моя сметка може да са само тоягите, които ще познаят празните ви кратуни.
                            Не сте дорасли да водите с мен политически разговори.
                            Дай акцент на силните си страни - храчки, плюнки, простотии!

                            Захванал си се с неща, които са далеч от личността ти!
                            Ще повторя същото по отношение на президента - първо излиза решението на КС, запознаваме се с мотивите и мога да го коментирам с някои колеги, но ти не си сред тях. Ти със сигурност не можеш да направиш разлика между личност и институция (президентски).

                            Формата на изложението ти е объркана и ужасна.
                            Поне малко хигиена нямаше да навреди - ей-така по човешки. Споделеното човешки за прекъснатата почивка беше предназначено за хората във форума. Това предполага известно доверие, известна деликатност, спазване на изначална етична хигиена. Ти не отговаряш на никакви условия.

                            Снощи директно разказах, че търсих начини да зема некой леф от когото и да е. Кеф ти БХ, кеф ти Черепа.
                            На този етап съм капо. Нервен, гладен и ми личи!

                            Ар ю хеппи, пал?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                              За кое питаш?
                              Наистина не вдявам.
                              Водя няколко разговора.
                              В дългият пост дадох пример с един от форумците...
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Двама чистокръвни циганина са управлявали България.Единият е Тодор Живков а другият е Иван Костов.

                                Коментар

                                Working...
                                X