IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Точно така. Ти не разбра ли, че народа не желае да го управляват много умни и много интелигентни лидери? Даваш ли си сметка, че най-дълго задържалите се на власт лидери са именно посредствените такива - бай Тошо и ББ. Точно такива лидери иска народа и точно в такива се припознава и им дава власт в ръцете.

    А ето го и доказателството от книгата на Густав Льо Бон "Психология на тълпите".



    Виждаш ли - това не е само в България, а и в целия свят. И не само сега, а в цялата човешка история. Винаги и навсякъде народите предпочитат посредствени и ограничени лидери, които обаче не си поплюват и със здрава ръка развиват много активна дейност. Такива лидери понякога допускат и грешки, но народа им ги прощава, защото вижда колко са активни и как действат на много фронтове едновременно.

    При това забележи - няма никакво значение къде е истината. Прочети книгата, за да се убедиш, че народа не се интересува от истината. Значение има само какво вижда народа (какво му се показва), как му се представят нещата, и как лидера въздейства на емоциите на хората, а не на здравия им разум.

    ББ идеално се вписва в средностатистическите очаквания на народа, и затова досега го избират 3 пъти подред. И ще продължават да го избират дотогава, докато не се появи алтернатива с подобни качества - посредствен до простоват, но за сметка на това много активен и без да си поплюва. Интелекта е лошо качество. Ако не лъжеш - пак е лошо качество. Народа трябва да чува с ушите това, което иска да чуе, и да се работи върху неговите емоции, а не върху здравия разум. Та ето ви насоки, ако някой от вас иска да стане бъдещ лидер.
    И ТЖ и БХ олицетворяват като форма най-отвратителните ми човешки качества.
    Съдържателно има разлики, но няма смисъл от теоретични упражнения и анализи.

    Има доста истина в това, което казваш.

    Обобщенията в посока цялата човешка история са леко преувеличени. Там трябва да намесим неизбежно сила, жестокост, липса на милост и морални предразсъдъци и др. сходни.

    В дълбоката си същност оставаме ли първобитно племе, с вожд начело, който държи най-голямата тояга ..., а ... и също имаме джаджи?
    Нещо не ми се нрави!
    Как е при теб?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
      Начев, снимката ясно сочи политическата импотентност на част от протестиращите. Те могат да дефинират само какво не искат. Не могат да посочат какво искат, как ще го постигнат, и чрез какъв политически инструмент (партия) ще го направят, защото в условия на парламентарна демокрация исканията могат да бъдат превъплътени в реалност само чрез политическо представителство в парламента..
      Гледаш и не виждаш!
      Слушаш и не чуваш!

      Много зле си момче!
      Народа не иска вече да ги управлява мутра с 30 годишен стаж. Затова иска "ОСТАВКА".
      Следва служебно правителство на Президента!
      Следва "чекмедже гейт" и още десетина подобни герб-гейта.
      Следва: Пада ГешеФ-та.
      Следва масово следствени и осъдени герберо-мутри.
      Следва: Опанделени Доган, Пеевски и Карадайъ като начало с 4-те къщи за гости в Борино на подставени рода.
      Следва полуразпад или разколебаване на вярата на електората на ДПС във водачите им.
      Следва: ДПС вече няма да е това което беше!

      Следва: Герб=на мръсна дума!!!!
      Следва разпад на Герб!

      Следва-лустрация на всички участвали в политиката през последните 30 години!!!!!!!
      Следва - шанс да се гради държава където МОРАЛ е НАЙ-важна дума в политиката!
      До тук да стигнем - по-нататък ще е песен.
      Ново ВНС,
      Нова конституция.
      Нови хора в политиката.

      Старите муцуни - персона нон -грата!!!!!!!
      Не казвам че ще е лесно.
      Много е трудно.
      Ама всичко започва с мечтата.
      Мечтая внуците ми да живеят в държава в която нравствените добродетели и морълът да са водещи в обществото.
      Така както е било в Персийската /Ахемединска/ империя преди прото евреите /протоМУТРИТЕ/ да извършат първата известна ми цветна революция през 359г. пр.н.е. и за която днешните историци мълчат като риби.
      От тогава до ден днешен властват мутрите.
      Стига!
      Q
      Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Ти да видиш?!

        Чувал съм само апокрифни подхвърляния по този повод, но толкова точно и адресно описание на липсващите в биографията му 12 месеца никога не съм чувал.
        Може и да си го казвал, но аз поне тези подробности ги чувам за първи път.

        Вай-вай!

        Някой подхвърли думата Костов, за направих някаква добавка, колкото да стане каламбур и въобще не съм си и помислял, че от тази трънка ще изскочи голям заек!
        Всъщност не са 12 месеца, а са два месеца. Това е лятото на 1974та. Същата година е приет за студент във Висшия институт по икономика "Карл Маркс", специалност "политикономия". Тогава напуска авиационното училище в Кременчуг (дето е и поделението на Спецназ) и се записва за студент. А дали е вербуван от ГРУ, това са само сплетни. Ама пък после е две години на специализация в Москва. 82ра-84та. А ГРУ и КГБ активно вербуват чужди перспективни специалисти.
        Ама не съм им светил де.
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
          Американците спират газовите проекти на Бойко.

          https://www.24chasa.bg/novini/article/8813128
          Тази новина е много интересна поради факта, че на практика американците подкрепят правителството на ББ. В нея ясно се казва, че американците не са съгласни със служебни правителства и прочее последствия от действията на протестиращите.

          Един вид САЩ подкрепят мирните протести, но не подкрепят свалянето на съществуващото правителство, назначаването на служебно такова и предсрочни избори.
          Last edited by Mateev; 15.07.2020, 17:49.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            Това е плътно заставане зад правителството. Заплашват руската група, че ако направят преврат в България ще спрат проектите им. Налага им се да избират между газовият си проект и овладяване на България. Тоест САЩ наказва Русия за действията на Радев и Божков.
            Голям виц си написал , не се бях смял толкова отдавна.
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
              Американците спират газовите проекти на Бойко.

              https://www.24chasa.bg/novini/article/8813128
              Това е плътно заставане зад правителството. Заплашват руската група, че ако направят преврат в България ще спрат проектите им. Налага им се да избират между газовият си проект и овладяване на България. Тоест САЩ наказва Русия за действията на Радев и Божков.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                И тогава ще се появи отнейде БХ са най-мазната и прелъстяваща усмивчица и ще ги покани в младежкото гепп.
                Точно така. Ти не разбра ли, че народа не желае да го управляват много умни и много интелигентни лидери? Даваш ли си сметка, че най-дълго задържалите се на власт лидери са именно посредствените такива - бай Тошо и ББ. Точно такива лидери иска народа и точно в такива се припознава и им дава власт в ръцете.

                А ето го и доказателството от книгата на Густав Льо Бон "Психология на тълпите".

                Понякога се случва водачът да е интелигентен и образован; в повечето случаи обаче това по-скоро му вреди, отколкото му помага. Като разкрива сложността на нещата и дава възможност за обяснение и разбиране, интелигентността събужда снизходителност и сериозно притъпява напрегнатата сила на убежденията, нужни на апостолите. Великите водачи от всички времена … са били подчертано ограничени, но въпреки това много дейни.
                Виждаш ли - това не е само в България, а и в целия свят. И не само сега, а в цялата човешка история. Винаги и навсякъде народите предпочитат посредствени и ограничени лидери, които обаче не си поплюват и със здрава ръка развиват много активна дейност. Такива лидери понякога допускат и грешки, но народа им ги прощава, защото вижда колко са активни и как действат на много фронтове едновременно.

                При това забележи - няма никакво значение къде е истината. Прочети книгата, за да се убедиш, че народа не се интересува от истината. Значение има само какво вижда народа (какво му се показва), как му се представят нещата, и как лидера въздейства на емоциите на хората, а не на здравия им разум.

                ББ идеално се вписва в средностатистическите очаквания на народа, и затова досега го избират 3 пъти подред. И ще продължават да го избират дотогава, докато не се появи алтернатива с подобни качества - посредствен до простоват, но за сметка на това много активен и без да си поплюва. Интелекта е лошо качество. Ако не лъжеш - пак е лошо качество. Народа трябва да чува с ушите това, което иска да чуе, и да се работи върху неговите емоции, а не върху здравия разум. Та ето ви насоки, ако някой от вас иска да стане бъдещ лидер.
                Last edited by Mateev; 15.07.2020, 17:41.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Начев, още в момента когато предположи двамата с теб да се сдружим ме загуби за каузата. Ние с теб виждаме света по много различен а на моменти даже и несъвместим начин. Поради това вероятно ние ще бъдем в две отделни сдружения, които ще се опитват да прокарат техният възглед за бъдещето като водещ в обществото. Така работи демокрацията. Ще търсим малкото допирни точки по които можем да работим заедно и ще се противопоставяме един на друг за всичко останало. Така работи демокрацията и правовата държава. Важното е на не се изострят конфликтите и да не се гоят мостовете. Защото след изгорен мост няма как да има сътрудничество.
                  Няма да има никакво сътрудничество.
                  Причината е проста, не само че няма да има 2 лаборатории за идеи и политическо организиране н а младите,
                  НЯМА ДА ИМА НИТО ЕДНА!
                  Очевидно е, че ортаци не можем да бъдем.
                  Отново излизаме в изходна позиция.

                  С колко предлагаш тогава да ни кара БХ?
                  Очевидно е, че друго заедно няма да можем да направим, поне ставаш ли навит да напишем заедно един апел за ... примерно да намали скроростта с 20 %.

                  Коментар


                  • Американците спират газовите проекти на Бойко.

                    https://www.24chasa.bg/novini/article/8813128
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                      Иван Костов 12 месеца е бил на обучение уж за пилот в СССР. Ама по странна случайност на същия аеродрум, където се е обучавал за "пилот", има подразделение на Спецназ на съветската армия. А Спецназът е подчинен директно на Главното разузнавателно управления на Генералния щаб на Съветската армия. Та Иванчо Костов са го обучавали другарите от ГРУ. В разузнаването КГБ са калфи на ГРУ.
                      Ти да видиш?!

                      Чувал съм само апокрифни подхвърляния по този повод, но толкова точно и адресно описание на липсващите в биографията му 12 месеца никога не съм чувал.
                      Може и да си го казвал, но аз поне тези подробности ги чувам за първи път.

                      Вай-вай!

                      Някой подхвърли думата Костов, за направих някаква добавка, колкото да стане каламбур и въобще не съм си и помислял, че от тази трънка ще изскочи голям заек!

                      Коментар


                      • Начев, още в момента когато предположи двамата с теб да се сдружим ме загуби за каузата. Ние с теб виждаме света по много различен а на моменти даже и несъвместим начин. Поради това вероятно ние ще бъдем в две отделни сдружения, които ще се опитват да прокарат техният възглед за бъдещето като водещ в обществото. Така работи демокрацията. Ще търсим малкото допирни точки по които можем да работим заедно и ще се противопоставяме един на друг за всичко останало. Така работи демокрацията и правовата държава. Важното е на не се изострят конфликтите и да не се гоят мостовете. Защото след изгорен мост няма как да има сътрудничество.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                          начев, по-кротко. Много се надценяваш май. Явно откакто някои спряха да ти обръщат внимание доста изнагля.
                          Старческата деменция и логореята не вървят добре ръка за ръка
                          Както виждаш, работи!
                          То и ти наглееше, ама нещо ти секна ентусиазмът!
                          Само на теб , като на близък съратник от десетки години ще обадя няколко тайни неща:
                          - понякога не е важно какво е, важно е как изглежда,
                          - ако ме напсуваш (което си и правил), ще събереш поне 20 лайкчета! Може пък да си струва Що не оглавиш една армия, която да се саморазправи с мен. В момента има революционна ситуация. Изпуснеш ли момента, всичко изтича в канала.
                          Аз ще давам интифи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                            Е, при него има обстоятелства!

                            Първо, той скачаше и това коренно променя нещата.
                            Освен това и до ден днешен никой не може да обясни една напълно неясна дупка от около 12 месеца в неговата биография
                            Иван Костов 12 месеца е бил на обучение уж за пилот в СССР. Ама по странна случайност на същия аеродрум, където се е обучавал за "пилот", има подразделение на Спецназ на съветската армия. А Спецназът е подчинен директно на Главното разузнавателно управления на Генералния щаб на Съветската армия. Та Иванчо Костов са го обучавали другарите от ГРУ. В разузнаването КГБ са калфи на ГРУ.
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Начев, снимката ясно сочи политическата импотентност на част от протестиращите. Те могат да дефинират само какво не искат. Не могат да посочат какво искат, как ще го постигнат, и чрез какъв политически инструмент (партия) ще го направят, защото в условия на парламентарна демокрация исканията могат да бъдат превъплътени в реалност само чрез политическо представителство в парламента. Тоест трябва да се сдружиш по цели, ценности и интереси, да се явиш на избори и след това чрез парламентарното си представителство да осъществиш определени политики. Като това трябва да стане в сътрудничество с други групи и интереси, които целят държавата да се развие по оптималният за тях начин. Това е един труден баланс защото както сам виждаш различните хора виждат и разбират света по различен начин. Много рядко се случва някоя група да е доминираща до такава степен, че да може сама да прави каквото си иска. Камо ли ако е миниатюрно малцинство, което иска чрез сила да се наложи на мнозинството. Докато протестиращите не тръгнат по този път всичко ще е ялово. На всеки четири пет години хората ще излизат да кажат, че са недоволни от начина си на живот, ще искат някой да бъде публично разчекнат на площада като изкупителна жертва и с усещане, че справедливостта е възтържествувала ще се приберат към обичайният си живот и ще оставят тези, които се организират да управляват техният живот както те намерят за добре. Сега се вижда как се прави организация, но тя не е от хората. Продължават да се организират и възползват от хаоса само организирани престъпни групи. С това не казвам, че протестите са нещо лошо. Винаги е добре, когато хората кажат, че според тяхното субективно усещане не живеят добре, но трябва и действия някакви. Винаги е добре хората да посочат какво според тях е лошо, вредно, неправилно... но да не забравят че не са единствени и това е според тях. Според други хора е друго. Нека си кажат мнението, без тяхна идея за бъдещето, някаква организация от тяхна страна, ще повикат, ще повикат и ще си заминат. После този който се организира и отиде на избори ще управлява. Защото на избори се избира от този който се е кандидатирал.
                              Правиш принципно верни коментари, н о доколкото ти поне имаш представа от реалния живот и как действително се случват нещата, искам да те попитам нещо:

                              Аз и ти ли ще се бръкнем, че да осигурим на младежите необходимия ресурс - офиси, наеми, обзавеждане, оборудване, логистика, експерти (философи, социолози, политолози и др.), ЕйчАр, ПиАр, счетоводство, трудови възнаграждения, осигуровки, консумативи, ютилитис, външни услуги ...?

                              Ти колко даваш?
                              Аз ще дам колкото теб, ма аз искам да назначавам експертите!
                              Виде ли, няма как да стане, щото след като даваш парите и ти, и ти ще искаш да поръчваш музика.
                              Пък аз не искам ти да поръчваш музика, защото те подозирам в нездрав либерализъм, а ти мен в нездрав консерватизъм.

                              И тогава ще се появи отнейде БХ са най-мазната и прелъстяваща усмивчица и ще ги покани в младежкото гепп.

                              И кръгът се затваря, да влезе крокодилът (виж малко по-долу).

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                                Като сте толкова много ходете правете контра протест
                                И ромите не искат вече
                                Ти не разбра ли, че тълпата е по-нискоинтелигентна от който и да било взет нейн член. Това е доказан психологически факт. Ако човек иска да си съхрани интелигентноста, трябва да стои далече от каквито и да било тълпи.

                                Коментар

                                Working...
                                X