IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (без бъг) (Архив до 20.02.2017 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Престои забрана на използването на дърва и въглища и за да се мине на ток или газ, жилищата трябва да бъдат санирани.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

      Koo ? Нееее !
      Ти ако намериш повече от 100 сгради в БГ с около 200 апартамента ела да ми направиш ...селфи....

      Не квича а разсъждавам и задавам въпроси.....

      пп От начало не разбирам тази програма и тези разходи по саниране...Защо с моите данъци държавата ще подпомага определени семейства...?
      Аз съм си санирал апартамента самостоятелно и за 120м2 ми излезна по-малко от тези 5000 лв ( щото външните стени са по-малко от 30-на м2).

      Чух вчера , че имало дребна уловка, но щяло да се разбере по късно.....Сградите с договор към общините и с реализирани проекти им се вдига данъчната оценка ( напълно нормално ! ). Данъка от 30 лв става 130 ( примерно )......Рев, сълзи, сополи...тикви....
      Оумммммммм.....
      Аз пък чух, че санирането вдигало оценките на панелките с до 20 %, което превръща сметките ти за данъка в нелепи бръщолевения.
      И не разбирам воя на единиците за какво точно да се оползотворяват данъците им. Ти може и да не си съгласен да отиват за саниране, други не са съгласни да отиват за тенекиите на руслямските реактори. Затова се провеждат избори и си избирате управници. Едните ви задължават с корупционни проекти, други намират начините да подпомогнат бизнеса и хората, като същевременно осигуряват енергийната ефективност и независимостта на държавата от русняшката газ. Ваша воля!
      Yeah

      Коментар


      • https://deutsche-wirtschafts-nachric...st-sein/?ls=fp

        Всеки несъгласен и критикуващ е потенциален терорист ! Честита свобода на словото , комунизмът ряпа да яде !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
          Чичка, то е ясно, че трябва да намериш за какво да квичиш, ама сграда от 200 апартамента х 5 к си е милион, откъдето и да го погледнеш ...
          И не, не съм към никакви програми, далечко съм, но и да не бях ... не мисля, че има нещо сигурно в бизнес, крепящ се на политически прищявки.
          Koo ? Нееее !
          Ти ако намериш повече от 100 сгради в БГ с около 200 апартамента ела да ми направиш ...селфи....

          Не квича а разсъждавам и задавам въпроси.....

          пп От начало не разбирам тази програма и тези разходи по саниране...Защо с моите данъци държавата ще подпомага определени семейства...?
          Аз съм си санирал апартамента самостоятелно и за 120м2 ми излезна по-малко от тези 5000 лв ( щото външните стени са по-малко от 30-на м2).

          Чух вчера , че имало дребна уловка, но щяло да се разбере по късно.....Сградите с договор към общините и с реализирани проекти им се вдига данъчната оценка ( напълно нормално ! ). Данъка от 30 лв става 130 ( примерно )......Рев, сълзи, сополи...тикви....
          Оумммммммм.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

            Когато и последният издъхне, ще се оплаквам от друго, така устройва ли те?
            Eдва ли ще дочакаш , ама опитай. Ето ти малко материал да четеш :http://www.dnes.bg/politika/2016/12/...lgariia.324318
            Last edited by majnata; 02.12.2016, 18:13.

            Коментар


            • Началникът на отбраната ген. Попов подал рапорт за освобождаване от военна служба

              Добре. Герберското жуже си подало оставката, щото бившият му подчинен станал президент.... Амчи що Тиквата не те номинира тебе бе, жужо? Сигурно щото си по-дребен и от Саркози. Сега, ако новия президент има малко акъл в главата, ще сложи на най-високия военен пост някой кашик или танкист. Видя се до къде докараха армията разните командващи от ВВС, които неизменно са начело вече 20 години.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Чичка, то е ясно, че трябва да намериш за какво да квичиш, ама сграда от 200 апартамента х 5 к си е милион, откъдето и да го погледнеш ...
                И не, не съм към никакви програми, далечко съм, но и да не бях ... не мисля, че има нещо сигурно в бизнес, крепящ се на политически прищявки.
                Yeah

                Коментар


                • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                  Като ти прегледах броя на оплакванията от комунисти , останах с впечатлението че си обграден от тях...
                  Когато и последният издъхне, ще се оплаквам от друго, така устройва ли те?
                  The strongest stand last.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
                    Националната програма е в напреднал стадий на изпълнение, като към момента са регистрирани 4927 сдружения на собствениците, подадени са 3997 и са одобрени 3441 заявления за интерес и финансова помощ, сключени са 3397 договора между община и сдружение на собственици, подадени са 3357 искания за финансиране към ББР, сключени са 2019 тристранни договора за целево финансиране, на 1805 сгради са извършени технически обследвания и обследвания за енергийна ефективност, за 897 сгради са сключени договори и са избрани изпълнители за инженеринг/СМР.
                    В резултат на сключените 2019 договора се очаква да бъдат подобрени жилищни сгради с общо 11 361 795 кв. м разгъната площ, със 147 761 жилища и 340 705 жители. За тези сгради се предвиждат общо 975 226 MWh/годишно икономия на енергия и годишно намаляване на емисиите на въглероден диоксид и еквивалентни парникови газове в размер на 318,58 kt.
                    Към момента по Програмата са обновени и въведени в експлоатация 119 сгради, а други 441 са със стартирали СМС, 337 сгради имат сключени договори с избран изпълнител за СМР и за тях предстои откриването на строителните площадки.
                    До края на 2016 г. се очаква да бъдат въведени в експлоатация 481 сгради на обща стойност над 493 млн. лв.
                    Към 18 ноември т. г. сключените договори между общините и изпълнителите за отделните дейности по обновяване на сградите са на обща стойност близо 983 млн. лева.
                    http://www.bta.bg/bg/c/OF/id/1470545
                    хахаха.....
                    Много числа,малко съдтржание....
                    Виж сладката част - техн. обследване и енергийна ефективност ( дето проектите са на копи-пейст) върви добре, даже отлично. Там са хрантутниците на властта ....
                    Над 1 000 000лв на сграда за саниране...Освен ако не са " Китайски стени ", хич не ми ги споменавай....
                    Бла-бла - разгърната площ, парников ефект, въглеродни емисии, икономии.....
                    Явно си в програмите на тиквите....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение

                      На тая планета комунистите недоизбитите останаха към 2%, така че не ме пращай някъде извън нея, тук сме си мнозинство нормалните.
                      Като ти прегледах броя на оплакванията от комунисти , останах с впечатлението че си обграден от тях...

                      Коментар


                      • Националната програма е в напреднал стадий на изпълнение, като към момента са регистрирани 4927 сдружения на собствениците, подадени са 3997 и са одобрени 3441 заявления за интерес и финансова помощ, сключени са 3397 договора между община и сдружение на собственици, подадени са 3357 искания за финансиране към ББР, сключени са 2019 тристранни договора за целево финансиране, на 1805 сгради са извършени технически обследвания и обследвания за енергийна ефективност, за 897 сгради са сключени договори и са избрани изпълнители за инженеринг/СМР.
                        В резултат на сключените 2019 договора се очаква да бъдат подобрени жилищни сгради с общо 11 361 795 кв. м разгъната площ, със 147 761 жилища и 340 705 жители. За тези сгради се предвиждат общо 975 226 MWh/годишно икономия на енергия и годишно намаляване на емисиите на въглероден диоксид и еквивалентни парникови газове в размер на 318,58 kt.
                        Към момента по Програмата са обновени и въведени в експлоатация 119 сгради, а други 441 са със стартирали СМС, 337 сгради имат сключени договори с избран изпълнител за СМР и за тях предстои откриването на строителните площадки.
                        До края на 2016 г. се очаква да бъдат въведени в експлоатация 481 сгради на обща стойност над 493 млн. лв.
                        Към 18 ноември т. г. сключените договори между общините и изпълнителите за отделните дейности по обновяване на сградите са на обща стойност близо 983 млн. лева.
                        http://www.bta.bg/bg/c/OF/id/1470545
                        Yeah

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                          На тая планета всички са комунисти , тъй че ти продължавай към Марс , там мое да ти се усмихне късмета !
                          На тая планета комунистите недоизбитите останаха към 2%, така че не ме пращай някъде извън нея, тук сме си мнозинство нормалните.
                          The strongest stand last.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            пп Задавам тук въпроса, щото строителството и политиката в БГ са свързани.....
                            Как така ще са свързани бе чиче? Ти още малко и ще кажеш, че и магистралите са свързани с политиката...
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Ще ви попитам нещо, защото сте все разбирачи от строителство....
                              1 000 000 000 лв усвоени за саниране и още 1 000 000 000 лв за следващо такова............................
                              Въпросът е :
                              Колко сгради са направени и колко още ще се направят ?

                              Аз се опитах да помисля ( но тази дейност малко ми отбягва ) и стигнах до числото 10 000 ( щото разрешиха и малки кооперации до 3 етажа )...

                              Ако са санирани 5000 сгради в България, а от тях поне 2000 в София , то тогава половин София трябваше да бръмчи от ремонти по фасади....

                              Ако може да ми посочите десетина такива сгради, та да отида да ги видя...

                              Да ева и крадците..!!!

                              пп Задавам тук въпроса, щото строителството и политиката в БГ са свързани.....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                                Президентът нямало да връчи мандат за правителство на ПФ, а на Реформаторите

                                http://www.faktor.bg/novini/balgariy...rmatorite.html
                                Xa-xaa!
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X