IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Референдум

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
    Това им е предимството на Референдумите, имаш избор - да отговориш с Да или Не по конкретни въпроси

    И аз се чудя, на кой и за какво му е хрумнало да включи и такъв въпрос за ....шефове на РПУ...не за председател на съда, например ...
    Явно, във всичко имаме склоността да си оставяме вратички за ...оплюване, отхвърляне, неглижиране....
    Но, предпочитам да гледам на възможностите за положителна промяна.
    И , понеже са редки тези възможности, трябва да се възползваме от тях независимо от това, кой ги бил активирал. лозето не ще молитва, а мотика и няма значение толкова кой, както как копа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от stabwound Разгледай мнение
      Такъв референдум никой няма да допусне. Губите ценно място е сайта, мастилото е скъпо.
      Такъв референдум ще се състои!
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Точно това се мъча да ви убедя, че трябва да имаме много повече власт в определянето на следователите, прокурорите и съдиите, а не толкова за политиците. Вие обаче настоявате, че е по-важно дали ще ни управлява комуниста Станишев /приел плосък данък /, или Боко, или ...
        Какъв е твоят критерии за оценяване на следователи, прокурори и съдии ??? Не смяташ ли , че при гласуване ще са просто партийни назначения. Хайде кажи дали знаеш имената им в момента , съмнявам се.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pacho Разгледай мнение
          Аз така само да попитам - в момента знаете ли кой е шефа на рпу-тата във вашите градове ???? Аз лично не знам , и не ме интересува. Ако трябва да избирам - по какъв критерий би трябвало да избирам след като аз по никакъв начин не мога да оценя професионалните способности. Сещате се - кмет от партия Х ,общински съвет от партия Х, прокурор градски от партия Х, шеф РПУ от партия Х и т.н. Ами НЕ, мерси. Идеята е тъпа отвсякаде - бай мангал да избира шеф на полицията.
          Това им е предимството на Референдумите, имаш избор - да отговориш с Да или Не по конкретни въпроси

          И аз се чудя, на кого и за какво му е хрумнало да включи и такъв въпрос за ....шефове на РПУ...не за председател на съда, например ...
          Явно, във всичко имаме склоността да си оставяме вратички за ...оплюване, отхвърляне, неглижиране....
          Но, предпочитам да гледам на възможностите за положителна промяна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            Точно това се мъча да ви убедя, че трябва да имаме много повече власт в определянето на следователите, прокурорите и съдиите, а не толкова за политиците. Вие обаче настоявате, че е по-важно дали ще ни управлява комуниста Станишев /приел плосък данък /, или Боко, или ...
            Моите уважения, ама който избира кой да го управлява а не кой да му служи, ВИНАГИ ще е откъм страната на булката. Не ти ли даде инструмент за собственото си отзоваване, може и да е тарикат но, не мисли за теб, а за себе си и ще те цака, цака, цака и няма да можеш да се освободиш от него, докато той/тя/то ти проваля и страната и живота.

            Факт.

            Коментар


            • За бедите си сме виновни ние, ако пак си изберем депутати без предварителна проверка за морал и намерения. Виновни сме, че вярваме на обещания без писмена гаранция.
              Щото е казано: ръкописите не горят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                За съжаление, тя е изцяло подчинена на политиците или по-точно, взаимнообвързани(ли) са. Като се погледнат висшите ограни на съда - първостепенно място заемат политическите "назначения"

                Един успешно проведен референдум сега, може да доведе и до други за промяна на избора ...в съда
                Точно това се мъча да ви убедя, че трябва да имаме много повече власт в определянето на следователите, прокурорите и съдиите, а не толкова за политиците. Вие обаче настоявате, че е по-важно дали ще ни управлява комуниста Станишев /приел плосък данък /, или Боко, или ...
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Такъв референдум никой няма да допусне. Губите ценно място е сайта, мастилото е скъпо.
                  М.... . ш..... ..й.о!

                  Коментар


                  • 1 колебая се
                    2 не
                    3 не
                    4 не
                    5 ДА
                    6 НЕ

                    Коментар


                    • Аз така само да попитам - в момента знаете ли кой е шефа на рпу-тата във вашите градове ???? Аз лично не знам , и не ме интересува. Ако трябва да избирам - по какъв критерий би трябвало да избирам след като аз по никакъв начин не мога да оценя професионалните способности. Сещате се - кмет от партия Х ,общински съвет от партия Х, прокурор градски от партия Х, шеф РПУ от партия Х и т.н. Ами НЕ, мерси. Идеята е тъпа отвсякаде - бай мангал да избира шеф на полицията.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                        ...за нас е приоритет само сънародниците ни да са добре. Аз продължавам да твърдя, че с една добра съдебна система, това би било факт!
                        За съжаление, тя е изцяло подчинена на политиците или по-точно, взаимнообвързани(ли) са. Като се погледнат висшите ограни на съда - първостепенно място заемат политическите "назначения"

                        Един успешно проведен референдум сега, може да доведе и до други за промяна на избора ...в съда

                        Коментар


                        • А според мен се дължи на крадливи партии.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Djoro Разгледай мнение
                            ...Ние сме страна със страхотни природни дадености.
                            Това, че сме бедни се дължи единствено и само на крадливите ни политици.
                            Този референдум може да се окаже едно хубаво начало в опитът ни да се спре вече с това ограбване. Дано да се случи...
                            Точно!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Djoro Разгледай мнение
                              Много ме дразнят такива изказвания от рода на "а именно, че в малки и бедни държави /като България/", като твоето. И.., кой ти каза, че сме малка и бедна държава или от къде ти съдиш за това?
                              Явно не съм се изразил правилно - под малка и бедна страна имах предвид, че не можем да влияем на света, не че сме бедни откъм природа и ресурси! Имах предвид, че в държави като САЩ, Русия, Китай и др. трябва много да се внимава кои са политиците, тъй като те държат ключа към унищожението на света, докато за нас е приоритет само сънародниците ни да са добре. Аз продължавам да твърдя, че с една добра съдебна система, това би било факт!
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Форма на законен натиск е да НЕ избираме дупе-тати , ако не са подписали декларации за предварително сваляне на имунитета си с/у наказателно преследване за престъпления от общ характер и за самоотвод в случай на доказани факти на корупция.
                                Казваме им "Не подписвате-не ви избираме." И, не им ли видим документа, зачеркваме "не избирам никого от посочените".

                                Коментар

                                Working...
                                X