IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 24.08.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Асад: Не мога да разбера как ги делите на умерени и неумерени, когато всички правят едно и също и то в името на шериата.

    Report: Syria's al-Nusra 'more dangerous' than ISIS

    http://edition.cnn.com/2016/01/25/po...hreat-experts/

    Коментар


    • Някой ще обясни ли защо през декември 2015г. производството на списания в Русия е намаляло с 42,6 % спрямо декември 2014г.?
      Някой ще обясни ли защо през 2015г. производството на списания в Русия е намаляло с 25,8 % спрямо 2014г.?
      Данните са публикувани от Росстат.

      Коментар


      • Приканва се мурзилажа да гледа к/ф Левиатан, в момента по нацтелевизията... истината за Путинова Русия, а и филма не е лош...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          В наш интерес и в интерес на целият регион е Летящият сокол да бъде свален и неутрализиран - очевидно защо.
          Дано дядя Иван понашамари малко чалмата че много си е повярвал как ша стане султан на нова Османска империя..
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Анди: бамни го.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
              Събитията през следващите няколко месеца може да решат кои ще бъдат дългосрочните победители и губещи в региона в следващите десетилетия. Силите на президента Башар ал-Асад напредват едновременно на няколко фронта под руската въздушна протекция. Петгодишната кампания на турския президент Реджеп Тайип Ердоган да свали Асад в Дамаск, като подкрепи въоръжената опозиция, изглежда скоро ще претърпи пълно поражение.

              Турция може да приеме това като свършен факт, признавайки, че ще се затрудни да изпрати армията си в Северна Сирия заради силното противопоставяне от страна и на САЩ, и на Русия. Но ако алтернативата ѝ е провал и унижение, може и да го направи. Говорейки в Ербил миналата седмица Жерар Шалион, френски експерт по нетрадиционна война и близкоизточна политика, заяви, че "без Ердоган за лидер турците не биха си позволили военна намеса в северна Сирия, но, тъй като именно той е начело на страната, мисля, че ще го направят".

              Syrian civil war: Could Turkey be gambling on an invasion?
              http://www.independent.co.uk/news/wo...-a6844171.html
              В наш интерес и в интерес на целият регион е Летящият сокол да бъде свален и неутрализиран - очевидно защо.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение

                Истинската цел на протестите е евроатлантическият ни избор


                Не е толкова трудно да се прозре, че Кой? финансира или по-скоро посредничи на руски служби при организиране на този протест.

                Удобно зададения въпрос от удобен журналист на Лавров е предварително режисирано – а темата с „непризнателността“ на българите е външния сигнали за атаката срещу България, правителство и институции.


                Няма как да се организира „национален“ протест без силно финансиране – всеки който е организирал протест знае какви са етапите и какви пари са нужни. Да започнеш направо на национално равнище си е мегафинансиране – логистика, мотивация, организация, агитматериали, опорни точки и т.н.

                Почти всички мегаскандали в медийното пространство са инспирирани като част от „артилерийската подготовка“ на поредица от дестабилизиращи събития, които започват от днешния протест, които постепенно ще ескалират.

                Действат и чрез организираната престъпност – затова виждате тези „инфобомби“ на престъпността, които целят да внушат чувството за несигурност.

                И тъй атаките са организирани от професионални манипулатори и идеологически диверсанти с участието на специално изпратени експерти те стъпват върху реални „меки“ или уязвими места в управлението на страната.
                Това бе и остава голямата грешка на Борисов – той не разбра, че трябва битка, а тръгна да се договаря и лансира свой собствен кръг. През него именно ще влезне троянския кон, който ще дестабилизира управлението му.

                Това, че Пик и Блитц критикуват протеста е просто фасада за отвличане на вниманието. Залагат на националистическа карта и анти-евроатлантическата. Това е българския вариант на това което организираха в Черна гора и Молдова. Медийно усилиха темите около „турските“ ваксини, учебниците с присъствието и авторите, забраната на кръщенето от ЕС и други инфолъжи.

                Стойте надалеч – Москва и Кой? в тандем действат.

                Не изключвам и провокации, защото нямат масова подкрепа – търсят да намерят слабо място в реакцията на МВР и атакуват директно Бъчварова. Включиха несистемната опозиция защото тези в Парламента и ВСС се дискредитираха и по този начин ги пазят от отговорност. Напред излизат неясни и неизвестни организатори – вариант, който ще освободи политическите им покровители от отговорност.

                Пеевски стои зад кадър.

                Днешният протест не е пълен копи пейст на събитията от февруари 2013 година, но приликите са повече от една.

                Насрочен е нарочно за да отвлече вниманието от доклада на ЕК и унищожителните критики и смени дневния ред на обществото и дебата. Тъй като Кой? не може да се откаже от контрола върху съдебната система и ключови звена на българската икономика, службите за сигурност – той реагира чрез улицата.

                Службите ще бездействат и в никакъв случай няма да Ви разкрият схемата за която пиша.

                Трябва да се отклони вниманието от неизгодния за Кой? и Русия дебат около реформите, защото в края на тази улица Кой? престава да съществува, а Москва губи влияние.

                Помнете, сам по себе си Кой? е обречен, но заедно с Москва е достатъчно силен трус в стремежа да предизвика блокиране на реформите и дерайлиране на България от евроатлантическите релси.

                В последна сметка е обречен – но хапе, преди да загине.
                Бъдете готови да излезнете на улицата срещу тази провокация. Те от друго не разбират.

                Илиян Василев

                Въпросът #КОЙ е погрешен, верният е #КТО!
                Руска медия неотдавна публикува статия, в която пише, че според цитирания от медията източник, от началото на 2016г. до 27 януари 2016г. в резултат на бомбардировките на ВВС на Русия в Сирия са загинали най-малко 471 цивилни граждани, от които 56 жени и 127 деца. http://www.grani.ru/Politics/World/M.../m.248091.html

                Коментар


                • Събитията през следващите няколко месеца може да решат кои ще бъдат дългосрочните победители и губещи в региона в следващите десетилетия. Силите на президента Башар ал-Асад напредват едновременно на няколко фронта под руската въздушна протекция. Петгодишната кампания на турския президент Реджеп Тайип Ердоган да свали Асад в Дамаск, като подкрепи въоръжената опозиция, изглежда скоро ще претърпи пълно поражение.

                  Турция може да приеме това като свършен факт, признавайки, че ще се затрудни да изпрати армията си в Северна Сирия заради силното противопоставяне от страна и на САЩ, и на Русия. Но ако алтернативата ѝ е провал и унижение, може и да го направи. Говорейки в Ербил миналата седмица Жерар Шалион, френски експерт по нетрадиционна война и близкоизточна политика, заяви, че "без Ердоган за лидер турците не биха си позволили военна намеса в северна Сирия, но, тъй като именно той е начело на страната, мисля, че ще го направят".

                  Syrian civil war: Could Turkey be gambling on an invasion?
                  http://www.independent.co.uk/news/wo...-a6844171.html

                  Коментар


                  • По форуми се слагат снимки и се коментира,че в Сирия вече са дислоцирани и СУ-35

                    Не пускам снимки и линкове защото може и да е партенка.
                    С това и свързвам вдигането на турските ВВС в код оранжев....даже се учудих ,че и по Канал1 го казаха

                    Според изданието, турските въоръжени сили използват три основни нива на тревога: "бяло" (ниска вероятност от нападение), "жълто" (има вероятност от нападение) и "червено" (висока вероятност от сблъсък или война). За военновъздушните сили обаче е въведено и "оранжево" ниво, който формално означава, че "сблъсък може да има всеки момент и силите трябва да са готови за отбрана и нападение". А "червеното" ниво фактически може да означава за ВВС, че са започнали някакви военни действия и е необходимо пряко да се реагира на тях.

                    http://www.fbr.bg/read.php?n=49208

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                      Tова в червеното е вицът, нали!??!!

                      Верно доста смешно....
                      Хайде посмей се също на това
                      http://whiteresister.com/index.php/8...ces-in-dresden
                      13 February 1945: Approximately 500,000 German Refugees Burned Alive by Allied Forces in Dresden

                      On the other hand, nobody disputes that more than 12.000 houses in the center of the city were reduced to dust during the hellish firestorm. In view of the fact that, in addition to the 600.000 inhabitants of Dresden, another 600.000 people (refugees from Breslau) had found shelter in the overcrowded city, one can safely assume that each of these 12.000 houses contained no fewer than 50 people.

                      But of these houses virtually nothing remained, and the people who had been dwelling in them were transformed into ashes due to a heat of 1600 degrees Celsius. The deniers of the German Holocaust brazenly claim that only 35.000 persons perished in Dresden. Considering that a superficies of 7 x 4 kilometers, to wit 28 square kilometers, was completely destroyed, this "politically correct” figure would imply that less than 1, 5 persons died on each thousand square meters! In February 2005 a commission of "serious” historians further reduced this figure, claiming that only 24.000 Germans had been killed in Dresden. But anybody familiar with the character of the political system of Germany knows that these "serious historians” are nothing but vulgar falsifiers of history who are paid for preventing the breakthrough of the truth with more and more bare-faced lies.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov
                        Моля модератора да банне Имхотеп за обиди към колега.
                        Не се и съмнявам че ти е колега.
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение
                          Нищо не казвате,че турските ВВС са в пълна бойна готовност.От какво ги е страх от трийсетина руски летящи ковчега базирани в Сирия....не знам....

                          Turkey’s Air Force declares Orange Alert
                          http://www.fananews.com/en/qater/295874/
                          Победена и обхваната от паника Турция измисли ново
                          навлизане на руски самолет във въздушното и пространство. Необичайно самият президент води пресконференция по темата. Истината е, че Давутоглу и Ердоган не знаят какво да правят, защото до седмица Сирия ще бъде с изцяло изчистена територия от турско присъствие и тогава цистерните с контрабанден петрол от Ислямска държава няма как да минават. За 6 месеца цената на хляба в Турция е скочила с 30%. Безработните вече са 6 милиона. Само забраната от Русия на турския домат и портокал уби турската икономика. Да не говорим за всички забранени стоки. На фона на тази тъжна за турците картинка Ердоган поздрави везира си Борисоглу, защото тази сутрин стана дядо. Подобен поздрав от Путин и Русия обаче няма.
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Нищо не казвате,че турските ВВС са в пълна бойна готовност.От какво ги е страх от трийсетина руски летящи ковчега базирани в Сирия....не знам....

                            Turkey’s Air Force declares Orange Alert
                            http://www.fananews.com/en/qater/295874/

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                              Tова в червеното е вицът, нали!??!!

                              Верно доста смешно....
                              Ако бях написал: "подводници" вицът щеше да звучи технически абсурдно... може би могъщ американски кораб и могъща руска подводница?

                              Впрочем скоро няма да звучи абсурдно и в тоя си вид, както и сам ще се убедиш.


                              Фараонов - единственият трол тука си ти, защото нямаш нито един пост извън политическите теми и не зная как модераторите въобще търпят твоето съществуване в инвестиционен форум.

                              Макс: ного яка картинка.
                              Last edited by Императорът; 31.01.2016, 20:16.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                                Не режете клона Русия, за да не паднете връз чепа Турция, мили българоумници
                                http://bulgarski.pogled.info/news/70...balgaroumnitsi

                                Абе, кривоумници, а когато турската държава бомбардира най-безогледно близо 20 милиона кюрди, потиска ги, избива ги, не им позволява историческата правда да си изградят своя държава Кюрдистан, защо не се обаждате, защо не клеймите неоосманистите, защо не ходите да протестирате срещу турските посолства пред света?

                                Нито съм русофил, нито съм русофоб. Гледам само българския интерес. Какво печелим ние от това Русия да не защитава успешно своите стратегически приоритети? Печелим ускореното създаване на държавата Булгаристан на територията на днешна България.

                                Този процес е стартирал и се поддържа от ръководната роля на ДПС в българската политика.

                                Това печелим, самоцелни русофоби.

                                Отслабването на Русия, разсипването й, подчиняването й, разграбването й означава преразпределение на влияние, ресурси, територии...Ала да не мислите, че ние българите ще спечелим? Ще ни дадат някое газово находище в Сибир за собствена експлоатация?

                                Ще ни дадат дедовия на Чърчил, дето ни е пращал самолети да ни бомбардират наказателно от садистична страст, не от военна целесъобразност.

                                Турция ще спечели с части от Крим, към които също има османски претенции и с две трети от България, която овладява успешно 24 години.

                                Защото Турция е антируски плацдарм от столетия. Още от Кримската война през 1854 година. Тогава си партнира с англичани и французи.

                                Разбира се, че Русия ще си защитава интересите и в Украйна, и в Крим, и на Балканите. И в България, разбира се. По-добре тя да защитава своите интереси тук, отколкото Турция да го прави успешно.

                                Режеш клона Русия, падаш на чепа Турция, русофобе! Това е природен закон. Математика. Елементарна физика. Термодинамично равновесие. САЩ, традиционният Запад, Полша, Украйна, Унгария, Чехия, Молдова и прочие имат интерес Русия да не е сила, ала ние без нея сме плячка за модерната турска империя с анадолска демография и американска икономика. Последните 24 години го доказват. Загърбихме Русия и у нас се формира управляваща класа от потомци на потурчени българи, които си организираха еничарски корпуси от станишевци и пеевци, и овладяха държавата тотално. Ала всичко това кривоумният български русофоб не го вижда. Той съзира само калта под нокътя на малкия пръст на Путин. Явно чепът Турция, начукан в дупката на лоботомираното му съзнание, му доставя някакво перверзно удоволствие.

                                Почва да ми се изяснява защо русофобът акламира гейсватбите.
                                +1111
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X