IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 24.08.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
    Да даде господ Бог железни нерви на Владимир Владимирович!

    СМИ узнали, что Россия может разорвать дипломатические отношения с Украиной

    "Что касается разрыва дипотношений — это прерогатива главы государства. Но Москве необходимо пересмотреть отношения с Киевом с учетом последних событий", — пояснил "Известиям" замглавы международного комитета Совфеда Владимир Джабаров.

    РИА Новости http://ria.ru/politics/20160812/1474...#ixzz4H6Mk0XLs
    просто много неща увисват във въздуха ...
    ... все по-силно мирише на барут.. все ПО-СИЛНО....
    Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      Троловете по тъпота ли ви подбират, или по липса на интелект?

      Никъде в сталинската пропаганда срещу Финландия не се визира фашизма. НИКЪДЕ! Запиши си го на ниското чело. По това време СССР и Германия са подписали пакт за дружба и ненападение, известен като пакта "Молотов-Рибентроп". Според официалната съветска пропаганда Германия (която е съюзник на фашистка Италия) е "приятел" и никой не обижда фашистите.
      За Финландия е измислен терминът "белофини", по подобие на "белополяци" и прочее бели врагове.
      Ама троловете откъде да ги знаете тия работи, нали работите по поръчките на плащачите,
      Верно, ама вие да не би да признавате че СССР напада Финландия.

      Браво, има напредък.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
        Примерите с неудачните икономически експерименти по комунистическо време какво общо имат с въпросния казус за Солвей? Честно казано изобщо не харесвам мисленето в черно-бяло. Било държавно, значи е шит. Трябва да е частно, че държавата била лош стопанин. Ами като е шит, как успяват Солвей да купят завода и за близо две години да изкарат печалба колкото цената, на която е купен. Поне с такова впечатление останах четейки статията в Инвестора по диагонал. Заводът е построен близо до пристанище и има пазари, значи не е бил баш шит. Очевиден пример за продаден на безценица държавен актив. Друг пример, че уж държавата била лош стопанин са електроразпределителните дружества, дет на кой ги харизахме - пак на държавни компании, ама не са български. Продадохме банки, които за година печелят почти колкто продажната цена. Най-лесно е да се каже колко е лоша държавата. Проблемът е защо ние осираме работещи компании или ги продаваме на безценица, а не дали държавата е лош стопанин. Не там е заровено кучето. Обяснението щом е българско и държавно, значи е скапано е елементарен нихилизъм. А пък вярата, че чиждестранният инвеститор е принца на белия кон и едва ли не пристигнал тук заради сините ни очи е направо смешна.

        Фактите са факти и трудно се бяга от тях.

        Химко Враца и Солвей Соди са класически пример за два завода с идентична дейност, като единия остава държавен, а другия е продаден на стратегически инвеститори (инвеститор, който работи в тази област и има голям опит).

        След 20 години единия не работи, другия работи, дава работа на хората и плаща данъци.

        Факт е че Химко Враца държавата искаше да го продаде, но така и не се разбра за цената с потенциалните купувачи. Спомням си навремето някой давал 50 милиона, правителството искали 80. Му хубаво. Сега никой нищо не дава. Хората отдавна са уволнени и не е влязъл лев в хазната - нито от продажба, нито от данъци.


        Има още такива много класически примери в нашата татковина, а не само в нея.

        Мога да ти посоча и няколко международни.

        Чехия продава дял от Шкода на Фолцваген през 1992 год - стратегически инвеститор. Мисля че мажоритарния дял го продава чак към края на 90-те. И тогава Шкода става добре продавана и приемана марка.

        Да погледнем Дачая и Лада - колко години се мъчиха да изкарат нещо читаво като държавни предприятия - не успяха.

        Като продадоха Дачия на Рено - почнаха да правят горе долу читави и евтини Дачии и почнаха да е харчат. В момента Дачия и Шкода са едни от най-продаваните марки автомобили в България. Въпросът е защо Дачия не стана такава като беше държавна.

        Лада също не можа да направи нещо докато беше държавна.


        Държавното е скапано заради политиците по тези географски ширини. Фолцваген и Рено също имат големи държавни дялове. Но там има действаща съдебна система. Има прозрачност при избора на професионални мениджъри и след като бъдат избрани никой не им се меси в работата. Отделно като дойде другата партия на власт не сменя шефа на фирмата с неин човек.

        Те това са разликите с нашите географски ширини. И тука като стане с действаща съдебна система. И тука като има читав закон за държавния чиновник и прозрачни конкурси и търгове и тука държавното може да стане конкурентно на частния капитал. До тогава държавните фирми ще фалират по подобие на Химко Враца.

        Говорейки за Химко Враца се сетих и за Неохим - също приватизиран, но с български собственици. Не съм сигурен дали масова приватизация или РМД или нещо друго, но важното е че работи в момента и не е държавен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
          Да даде господ Бог железни нерви на Владимир Владимирович!

          СМИ узнали, что Россия может разорвать дипломатические отношения с Украиной

          "Что касается разрыва дипотношений — это прерогатива главы государства. Но Москве необходимо пересмотреть отношения с Киевом с учетом последних событий", — пояснил "Известиям" замглавы международного комитета Совфеда Владимир Джабаров.

          РИА Новости http://ria.ru/politics/20160812/1474...#ixzz4H6Mk0XLs

          Ха!
          Тисериозноли?

          Какие дипломатические отношения с Украиной будеш разорватЬ изобщо???
          Если такие отношения въобще бе рашънчо???
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
            мнда.
            Да даде господ Бог железни нерви на Владимир Владимирович!

            СМИ узнали, что Россия может разорвать дипломатические отношения с Украиной

            "Что касается разрыва дипотношений — это прерогатива главы государства. Но Москве необходимо пересмотреть отношения с Киевом с учетом последних событий", — пояснил "Известиям" замглавы международного комитета Совфеда Владимир Джабаров.

            РИА Новости http://ria.ru/politics/20160812/1474...#ixzz4H6Mk0XLs

            Коментар


            • мнда.
              от одеве, седА и мисла за тва дет става на перекопа ...
              Кво стана ?
              Интернето казва :
              Рушняците са приклещили украински (кадрови !) военни, със се оръжието, експлозиви и прочее.
              става бой.
              при задържането има жертви.
              .
              Въпросите, дет ме гнетят (не мога да си отговоря) са неколко.(ще спомена не всички, а няколко..)
              - Що е нужно, украинците да минават охранявана граница по тоя начин ? ( като без проблем могат да си влязат по хавайски ризи и бермуди през КПП-то)
              - Неуточнен брой на загиналите при боя
              - Неспоменаване имената на загиналите руснаци (там това го ценят).
              - Дупката от няколко дни, между случилото се и реакцията на руснаците. ( ако трябва, спокойно можеше да потъне в безбрежния новинарски поток...
              - Тва, дет каза Путята по въпроса. (край на нормандския формат(се едно той даде некъв резултат де. ама тва е друг въпрос) директно, недипломатично обвинение в тероризъм на държавно ниво, директно споменаване на Луганската Република, като състоял се факт, и т.н.)
              - "Реакцията" на Валцман.
              - Защо сега ?
              - Прекалено идиотско е и за двете страни ...
              - Тогава, кому е изгодно ?
              - Свързано ли е, с посещението на турчина в Петербург. ( при свалянето на Су-то, украйна и Турция демонстрираха доста топли отношения.. )
              ... има и още ...
              (към ТРОЛОВЕТЕ, ако може не ми отговаряйте)
              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                Тебе съм те поздравявал един път с песента, Седесар е моят татко, седесар ще съм и аз... Седесар ще е и сина ти, НЕМА се пуашиш

                Ако действително си мислиш, че това е причината за Съветско-Финската то ти не си виновен... Може би образователната система, която те е пропуснала да завършиш школото, като си решавал тестове и си поставял шавки. Не е ли по вероятна причината, че след разпада на Руската империя Питер се оказва на границата на СССР при военно-политическата обстановка в Европа, с всички последствия

                В качеството си на какъв размахваш седесарското пръстче и съдиш. Искаш ли да направиш сравнение между причините за войната в Ирак, бурканчето ОМП, което Колин Пауел размаха в ООН и причините за войната в Грузия 08.08.08... Не понасям наглостта, повърналия в селския рейс, да ме обвинява мен за това че е повърнал

                Ако продължаваш с тая седерастията, от времената когато бехте победили с малко но завинаги... Не че какво, ама мисля да те поставям в игнора за вечни времена
                Питер, викаш, бил близо до границата на мощната держава Финландия и чичко сталин му са разтреперали мартинките и тва го накарало, а и му дало право, да нападне мощната держава Финландия, за да мръдне границата...

                Дееееева тааа рушка образователна сестьема... Тя ли ви прави такива гавна или е параждение...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                  Самокритиката е положителна посока за развитие. Браво чичо, не е грешно, да критикуваш вожда. Дори и комундетата можели, да правят крачка напред.
                  Last edited by Manyface God"; 12.08.2016, 10:36.
                  The strongest stand last.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                    Нищо ново под слънцето. Русия напада Финландия през 1939 година точно с довода, да се бори срещу фашистите във Хелзинки. Сега се бори срещу фашистите в Украйна.

                    Тебе съм те поздравявал един път с песента, Седесар е моят татко, седесар ще съм и аз... Седесар ще е и сина ти, НЕМА се пуашиш

                    Ако действително си мислиш, че това е причината за Съветско-Финската то ти не си виновен... Може би образователната система, която те е пропуснала да завършиш школото, като си решавал тестове и си поставял шавки. Не е ли по вероятна причината, че след разпада на Руската империя Питер се оказва на границата на СССР при военно-политическата обстановка в Европа, с всички последствия

                    В качеството си на какъв размахваш седесарското пръстче и съдиш. Искаш ли да направиш сравнение между причините за войната в Ирак, бурканчето ОМП, което Колин Пауел размаха в ООН и причините за войната в Грузия 08.08.08... Не понасям наглостта, повърналия в селския рейс, да ме обвинява мен за това че е повърнал

                    Ако продължаваш с тая седерастията, от времената когато бехте победили с малко но завинаги... Не че какво, ама мисля да те поставям в игнора за вечни времена

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Иван Димитров:

                      Ако досега сте имали съмнения, шизофреник ли е Боко Тиквата, след днешната му изява в Нова, това е вън от съмнение.



                      Мария Капон:

                      Потресаващо интервю, а бодигардът стои прав вътре, сериозно ли? Може би ги е страх да не би Виктор Николаев да му забие химикалка във врата? ..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Иван Димитров:

                        Ако досега сте имали съмнения, шизофреник ли е Боко Тиквата, след днешната му изява в Нова, това е вън от съмнение.



                        Мария Капон:

                        Потресаващо интервю, а бодигардът стои прав вътре, сериозно ли? Може би ги е страх да не би Виктор Николаев да му забие химикалка във врата? ..
                        Баце, аз като съм на литър ракия, 300 водка и 5 бири съм по-адекватен сякаш от наш Боки.

                        Имах чувството, че е друсан яко, понеже не спря с апокалипсисите близо час. Наркоманите така се "филмират" сами

                        Коментар


                        • Иван Димитров:

                          Ако досега сте имали съмнения, шизофреник ли е Боко Тиквата, след днешната му изява в Нова, това е вън от съмнение.



                          Мария Капон:

                          Потресаващо интервю, а бодигардът стои прав вътре, сериозно ли? Може би ги е страх да не би Виктор Николаев да му забие химикалка във врата? ..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Georgi Kadiev
                            10 hrs ·
                            Смисълът на една концесия е справедливо разпределение на печалбата м/у концедент и концесионер.
                            Днес се позарових във финансовите отчети на Дънди Прешъс Металс Челопеч ЕАД.
                            Едноличен собственик на капитала - Дънди Прешъс Б.В. - Нидерландия
                            За 2015 г. общо приходи 285 549 002 лв; общо разходи 187 617 118 лв.
                            Счетоводна печалба 97 931 883 лв.
                            За 2014 г. общо приходи 319 104 454 лв.; общо разходи 196 370 819 лв.
                            Счетоводна печалба 122 733 635 лв.
                            За 2013 г. общо приходи 361 570 163 лв.; общо разходи 233 024 200 лв.
                            Счетоводна печалба 128 545 963 лв.
                            На година плащат по около 10 млн.лв. концесионна такса.
                            Сами решете дали е справедливо.
                            е как да не е справедливо ?
                            та нали всяко предприятие работи с цел печалба.
                            мениджмънта се справя задоволително.
                            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                            Коментар


                            • Georgi Kadiev
                              10 hrs ·
                              Смисълът на една концесия е справедливо разпределение на печалбата м/у концедент и концесионер.
                              Днес се позарових във финансовите отчети на Дънди Прешъс Металс Челопеч ЕАД.
                              Едноличен собственик на капитала - Дънди Прешъс Б.В. - Нидерландия
                              За 2015 г. общо приходи 285 549 002 лв; общо разходи 187 617 118 лв.
                              Счетоводна печалба 97 931 883 лв.
                              За 2014 г. общо приходи 319 104 454 лв.; общо разходи 196 370 819 лв.
                              Счетоводна печалба 122 733 635 лв.
                              За 2013 г. общо приходи 361 570 163 лв.; общо разходи 233 024 200 лв.
                              Счетоводна печалба 128 545 963 лв.
                              На година плащат по около 10 млн.лв. концесионна такса.
                              Сами решете дали е справедливо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                                Троловете по тъпота ли ви подбират, или по липса на интелект?

                                Никъде в сталинската пропаганда срещу Финландия не се визира фашизма. НИКЪДЕ! Запиши си го на ниското чело. По това време СССР и Германия са подписали пакт за дружба и ненападение, известен като пакта "Молотов-Рибентроп". Според официалната съветска пропаганда Германия (която е съюзник на фашистка Италия) е "приятел" и никой не обижда фашистите.
                                За Финландия е измислен терминът "белофини", по подобие на "белополяци" и прочее бели врагове.
                                Ама троловете откъде да ги знаете тия работи, нали работите по поръчките на плащачите,
                                Ясен си. Неуспял чужд агент.

                                Коментар

                                Working...
                                X