IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 24.08.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Manyface God" Разгледай мнение
    А какъв е проблема с 300тата танка?
    Никакъв - все пак американския главком е п**раст!
    Last edited by X_Y; 05.07.2016, 13:45.
    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
      Няма нужда никого да уведомяват, те се намират в държава, член на НАТО и според договореностите имат свободата да действат, колкото и румънските военни
      Поправка - повече от румънските военни
      Няма да разбере. Дали знае, че и ние сме в НАТО?
      The strongest stand last.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
        За учения, казваш ...
        Интересно, дали техния "Ненчев" са го уведомили за това ...
        Щот помним, как на нашия палячо - МИНИСТЪР, дори не благоволиха да му кажату та "разбра" от новините ...
        Няма нужда никого да уведомяват, те се намират в държава, член на НАТО и според договореностите имат свободата да действат, колкото и румънските военни
        Поправка - повече от румънските военни
        Last edited by OMG; 05.07.2016, 13:31.
        Yeah

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
          За учения, казваш ...
          Интересно, дали техния "Ненчев" са го уведомили за това ...
          Щот помним, как на нашия палячо - МИНИСТЪР, дори не благоволиха да му кажату та "разбра" от новините ...
          Е тия ваще другари атлантици са още едно доказателство за продажната душица на селското мекере.

          А какъв е проблема с 300тата танка?
          The strongest stand last.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
            Ассс
            Докато аматьорите лаят и дращят стратегии, професионалистите се грижат за логистиката.
            За учения, казваш ...
            Интересно, дали техния "Ненчев" са го уведомили за това ...
            Щот помним, как на нашия палячо - МИНИСТЪР, дори не благоволиха да му кажату та "разбра" от новините ...
            Last edited by Колчо Слепеца; 05.07.2016, 13:12.
            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
              btw,
              некой ще изкаже ли мнение, относно 300-та (!!!) американски танка, които преди неколко дни се оказаха в Румъния ???
              Ассс
              Докато аматьорите лаят и дращят стратегии, професионалистите се грижат за логистиката.
              Yeah

              Коментар


              • btw,
                некой ще изкаже ли мнение, относно 300-та (!!!) американски танка, които преди неколко дни се оказаха в Румъния ???
                Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                Коментар


                • На 2 октомври в Унгария официално е назначен и ще се проведе референдум за бежанците.

                  Очаква се унгарския народ да отхвърли задължителните квоти за бежанци, приети от Европейския съюз.

                  Да живее демокрацията и референдумите !

                  п.с. - Забравих ... Путин е виновен !

                  Коментар


                  • Помните ли как ко мо не та та се опитаха да ви излъжат, че уж хората в Русия били по-богати от хората в България? Истината обаче е съвсем друга.
                    На 1 май 2016г. в банките в Русия физическите лица са имали във влогове и депозити средно на човек от населението в Русия равностойността на 2120 евро.
                    На 1 май 2016г. в банките в Русия физическите и юридическите лица са имали във влогове и депозити средно на човек от населението в Русия равностойността на 3257,85 евро.

                    В края на май 2016г. в банките в България домакинствата и НТООД са имали във влогове и депозити средно на човек от населението в България равностойността на 3095,72 евро.
                    В края на май 2016г. в банките в България домакинствата, НТООД и нефинансовите предприятия са имали във влогове и депозити средно на човек от населението в България равностойността на 4360,97 евро.

                    Коментар


                    • На Запад отделиха недостатъчно внимание на един от главните уроци, научени от Кремъл от украинския конфликт.

                      Интеграцията на постсъветското пространство в путински Евразийски съюз, сближаването на Западна Европа с този Евразийски съюз са невъзможни без европейците да се откажат от демократичния проект, който е алтернатива на неговата „вертикала на властта“.

                      Създава се впечатлението, че от момента на конфронтацията с Украйна, Русия затъва в изолационизъм. Във вътрешната политика това действително е така. Но във външната си политика Русия е удесеторила усилията си за прекрояването на Европа по своя мярка.

                      В Кремъл сега са убедени, че „суверенна“ Русия е невъзможна без сфери на виляние, простиращи се от Лисабон до Владивосток.

                      Кремъл иска да преформатира европейското съзнание, да принуди европейците да се откажат от своите институции, от своите ценности и да се отвърнат от своята политическа класа, за да ги направи „путиносъвместими“.

                      Медийната стратегия за постигането на тези цели има три направления:

                      Първо – дискредитация на всичко западно:

                      политическата класа ("всички са продажни импотенти"), нравите ("развратници-содомити"), демокрацията ("лицемерие по свирката на американците"), правата на човека ("човекопоклонство", по думите на руския партиарх Кирил), международното право (фикция, която американците използват, за да прикрият своето господство), Европа (тя "загива"), САЩ (те "буксуват").

                      Второ – залага се на страховете

                      и тяхното разпалване: страх от тероризма ("предизвикан от политиката на толерантност "), страх от масовата миграция (причинена от същата политика).

                      Трето – сближаване на европейците и руснаците

                      на почвата на общата ненавист, общите фобии. Преди всичко ненавист към САЩ. За всички негативни явления в последно време – ислямският тероризъм, войната в Украйна, икономическата криза – има един виновник: Съединените щати и техните „европейски васали“.

                      Америка е виновна винаги – и когато действа (намесата в Ирак), и когато бездейства (изтеглянето от Ирак, възникноването на "Ислямска държава"). Москва предлага удобна черно-бяла версия на събытията: от едната страна – злодеите на световното задкулисие, от друга – силите на доброто, предвождани от Путин, противопоставящ се на Америка като Астерикс на Римската империя. Тази „картинка“, като от комикс, има много поддръжници, включително и благодарение на социалните мрежи.

                      Франция е отишла далеч по този път. По някакъв удивителен начин френските десни се „заразиха“ от руските медии с ненавист към Украйна. Достатъчно беше руската пропаганда да обяви Майдана за американски проект и веднага френските десни се превърнаха в украинофоби.

                      Съществува и „елитна“ украинофобия, която редовно виждаме на страниците на „Фигаро“:

                      „Прозападната ориентация задълго отряза Украйна от нейното източно обкръжение, без да и осигури интеграция в западните струтктури. Партията на Майдана се оказа на сухо, в изолация и търпи поражение. Две години след падането от власт на Виктор Янукович това е истински разгром. Планината роди мишка. Украинската държава бамно, но сигурно потъва. Кредитите от МВФ и ЕС са откраднати. Фалитът на Украйна е неизбежен“.

                      И не става дума само за Украйна. Нека видим как медиите се нахвърлиха върху Турция след като отношенията и с Русия се обтегнаха.

                      Френският икономист Жак Сапир заяви: „Що се отнася до кризата с бежанците, заполчнала през лятото 2015 година, струва ми се, че тя в значителна степен е свързана с желанието на турските власти да оказват натиск върху ЕС...Френското правителство повече от всякога е длъжно да се дистанцира не само от Турция, но и от военната организиця НАТО, която, както виждаме, безотговорното ни правителство използва като прикритие“.

                      Хайката срещу Ангела Меркел също е част от жупела, който сипе Кремъл. Основната цел е да бъде подкопана френско-германската ос, основа на ЕС.

                      Присъединяването към „руската партия“ прилича на влизане в секта: нейните адепти са готови без никакви уговорки да повярват във всяка измислица и страстно да я разпространяват.

                      Ненавистта е мощно оръжие

                      в ръцете на тези, които се решават да я използват. Въздействието на съветската пропаганда беше сериозно ограничено, защото тя имаше за цел да представи СССР в благоприятна светлина.

                      Путиновата пропаганда изцяло е построена върху негативното и затова е много по-ефективна.

                      Тази упорита и скъпоструваща кампания за деморализация, оглупяване и дълбока дезориентация, която години наред води руската пропаганда вътре в страната и срещу Запада, показва какви амбиции се крият зад нея.

                      За Кремъл е важно безразличието към истината, характерно за руските медии, да се разпространи и в Западна Европа.

                      Под вида на борба с политическата коректност и „единомислието“ кремълската пропаганда насажда антиконформистки конформизъм, огледално отражение на западното „единомислие“, тоест навика да се клеймят глобализацията, американското господство, брюкселската бюрокрация, упадъкът на нравите, ислямизацията и т.н.

                      Трябва ли да се страхуваме от тази психологическа война, която Москва води против Европа?

                      Методите, които описах бяха изпробвани в Русия още в първите месеци от управлението на Путин: помним тази поредица от събития – подозрителните взривове в жилищните блокове през септември 1999 година, които всяха паника и, които бяха приписани на чеченците без нито едно доказателство.

                      Тогава Русия започна Втората чеченска война, но този път тя се ползваше с популярност сред руснаците. Путин победи на изборите благодарение на имиджа си на силен управник.

                      От този момент започна обръщането на общественото мнение в посоката на шовинизма и империализма.

                      Руснаците доброволно се отказаха от своите свободи и демократични институции, като за няколко месеца унищожиха завоеванията от трудните елцинови години.

                      Именно този сценарий Кремъл прилага в Европа – също под знамето на „борбата с тероризма“, с надеждата да постигне путинизация на континента.

                      *Франсоаз Том е френски историк, професор в Сорбоната, експерт по Русия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        Турско Реаниматорче на касим дал и корман исмаилов...
                        Човек с подобна длъжност и образование силно увеличава шансовете си за затвора.
                        Неосъзнат високорисков играч. Характерни бяха за ДПС.
                        The strongest stand last.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                          http://www.dnes.bg/obshtestvo/2016/0...shtinar.307910
                          ...
                          да живее свободата и демокрацията !!!
                          Аз се притеснявам не от този с 2.63 на матурата, а от ния дето са завършили елитните университети по света. Те доста бързичко навлизат в далаверите тук и крадат даже повече. Този си е обикновен неграмотен т**нар. Ще открадне 100 хил. лв. ще се мисли за велик. На ония обаче 100 млн. ще им се виждат малко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                            http://www.dnes.bg/obshtestvo/2016/0...shtinar.307910
                            ...
                            да живее свободата и демокрацията !!!
                            Турско Реаниматорче на касим дал и корман исмаилов...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                              http://www.dnes.bg/obshtestvo/2016/0...shtinar.307910
                              ...
                              да живее свободата и демокрацията !!!

                              Тоя ако стане лекар, не им трябват националисти на жителите на столипиново! Ще ги редуцира по-бързо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                                http://www.dnes.bg/obshtestvo/2016/0...shtinar.307910
                                ...
                                да живее свободата и демокрацията !!!
                                Свобода ще има, когато на власт е някой, когото са избрали.
                                Демокрация ще има, като свърши този псевдо преход, който всъщност си е една микро софт диктатурска оликрация.
                                The strongest stand last.

                                Коментар

                                Working...
                                X