IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 27.01.2016 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markoci
    Както навсякъде по света и там има и частни клиники ако не искаш да раждаш в държавната.

    Мой приятел миналия месец си плати в частна клиника в Плевен 3 000 лева за раждането на детето си ....решили че там искат с жена му.
    Това не значи че цената на раждане в БГ е 3 000 лева на всяка родилка нали....
    Мхм .. ама разстоянията в манголия са малко по-големички и не са като Дрянуфу - Плевен, щото имате една детска градина и едно основно училище. Като ти резнат опцията болница, викай после, че си "безплатно". Във Владивосток са подивяли, защото от масква им правят критика за калпава спешна помощ, а те в същото време чакат още държавната субсидия от 500 милки гущерос за да подменят парка си от овехтели линейки.

    Млад си още, не се грижиш за родители, но някой ден като одъртееш, ще видиш как е. Тогава си припомняй глупостите, които не спираш да ръсиш тудей
    Last edited by marandi; 20.01.2016, 14:42.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
      В голяма грешка си, ако имаш някой познат който превозва стоки до Украйна го питай защо вижда по пътя само варненски цистерни, до преди 3 месеца никой не ползваше Украйна за гориво, кой ли ще ползва?
      Украйна нефт нямат .....Руски е. Пропана е Грузински
      Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
        В Русия има много нефтени компании, не е само Лукойл....


        Първоначално Марешки купуваше горивата си от няколко български фирми, но след невижданият успех и разбиването на митовете за монопол на пазара са разбити. След като вече всички се стремят да отказват да му продават гориво , намери други решения за внос извън евросъюза – Русия.

        При този вариант няма нужда от акцизен склад, но авансово трябва да се внесе целият акциз и ДДС на цялото количество внесено гориво. Ако това СЕ ОКАЖЕ УСТОИЧИВ БИЗНЕС МОДЕЛ със сигурност ще наблюдаваме негови бензиностанции из цялата страна и разбиване на монопола.
        В голяма грешка си, ако имаш някой познат който превозва стоки до Украйна го питай защо вижда по пътя само варненски цистерни, до преди 3 месеца никой не ползваше Украйна за гориво, кой ли ще ползва?
        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение
          Помните ли как ко мо нягите разправяха, че 48 милиона американци нямали здравна осигуровка? Сега сме 2016г., а ко мо нягите още не са разбрали за здравните реформи на Обама. Защо ко мо нягите не ви кажат сега колко хора в САЩ не са здравно осигурени, а само ви заблуждават, че уж 48 милиона хора в САЩ не били здравно осигурени. Твърдението на ко мо нягите изобщо не е вярно. Хората без здравна осигуровка в САЩ не са нито 48 милиона, нито 40 милиона, нито 30 милиона ... Целта на ко мо нягите винаги е да ви излъжат.
          http://www.cdc.gov/nchs/data/nhis/ea...nsur201508.pdf

          В момента руската рубла се търгува по курс 80,708 руски рубли за 1 щатски долар.
          В горния пост съм ви дал линк, в който може да видите, че ко мо нягите ви лъжат, че броят на хората без здравна осигуровка в САЩ уж бил 48 милиона. Броят на хората в САЩ без здравна осигуровка не е нито 48 милиона, нито 40 милиона, нито 30 милиона. Ко мо нягите винаги гледат да ви излъжат.

          В момента руската рубла се търгува по курс 88,062 руски рубли за 1 евро.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DutyFree
            Е КАК ПРЕЗ ГЛАВАТА НА ЛУКОЙЛ ЛИ??? МНОГО СТЕ ЛЕКИ, КАЗАЛ СЪМ ВИ!!!!
            ПРЕЗ ГЛАВАТА НА РУСКИЯ ЕНЕРГИЕН МОНОПОЛ ЛИ ВЕ?????? ЧЕРВЕНА КИФЛО!!!
            В Русия има много нефтени компании, не е само Лукойл....


            Първоначално Марешки купуваше горивата си от няколко български фирми, но след невижданият успех и разбиването на митовете за монопол на пазара са разбити. След като вече всички се стремят да отказват да му продават гориво , намери други решения за внос извън евросъюза – Русия.

            При този вариант няма нужда от акцизен склад, но авансово трябва да се внесе целият акциз и ДДС на цялото количество внесено гориво. Ако това СЕ ОКАЖЕ УСТОИЧИВ БИЗНЕС МОДЕЛ със сигурност ще наблюдаваме негови бензиностанции из цялата страна и разбиване на монопола.
            Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DutyFree Разгледай мнение
              аххахаха ТОВА Б.Б И В.ЗЛАТЕВ, ЧЕ И НЯКОИ ДРУГИ, КАК ЩЕ ГО ПРЕЖИВЕЯТ???

              Ето КАК ЕДИН МИЛИАРДЕР, С ТЪРГОВСКО МИСЛЕНЕ, КАК ЩЕ СИ ПРАВИ КАКВОТО ИСКА С ДРУГИТЕ МОНОПОЛИСТИ, ДА ВИДИМ ДО КОГА, ОБАЧЕ ????


              Марешки сваля цената на дизела под 1,50 лв.
              Познай от къде взема горивата които продава Марешки.

              ВНАСЯ ГОРИВАТА ОТ РУСИЯ............тоест печалбата и от преработката И РАЗХОДИТЕ ЗА ЗАПЛАТИ оставаТ в Русия вече
              Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • аххахаха ТОВА Б.Б И В.ЗЛАТЕВ, ЧЕ И НЯКОИ ДРУГИ, КАК ЩЕ ГО ПРЕЖИВЕЯТ???

                Ето КАК ЕДИН МИЛИАРДЕР, С ТЪРГОВСКО МИСЛЕНЕ, КАК ЩЕ СИ ПРАВИ КАКВОТО ИСКА С ДРУГИТЕ МОНОПОЛИСТИ, ДА ВИДИМ ДО КОГА, ОБАЧЕ ????


                Марешки сваля цената на дизела под 1,50 лв.

                Ами другаря ПУТИН, ТОЙ ИМА ДОСТА ДЪЛГИ РЪЦЕ ТУК.. ЗАЩО ПЪК НЕ ГО СПРЕ?????

                Смешно е, КОГАТО ЧЕРВЕН БОЛЕН МОЗЪК(ОБИКНОВЕНИЯ ГРАЖДАНИН) РАЗБЕРЕ, ЧЕ Е МОЖЕЛ ДА МИСЛИ ТЪРГОВСКО И ДА СИ ПЕЧЕЛИ ПАК. А НЕ ДА СБОЗЯВА ЦЯЛ ГРАД, ХИЛЯДИ ХОРА ДА МАНИПУЛИРА И ПОДСЛУШВА ЗА ДА ИМА ИМПЕРИЯ, КАТО НЯКОИ ХОЛДИНГИ , ТУК. Принципно сега ли заговорихме за ПАЗАРНА ИКОНОМИКА, ПАК ??? ХАХАХАХА
                Last edited by DutyFree; 20.01.2016, 14:11.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение
                  Помните ли как ко мо нягите разправяха, че 48 милиона американци нямали здравна осигуровка? Сега сме 2016г., а ко мо нягите още не са разбрали за здравните реформи на Обама. Защо ко мо нягите не ви кажат сега колко хора в САЩ не са здравно осигурени, а само ви заблуждават, че уж 48 милиона хора в САЩ не били здравно осигурени. Твърдението на ко мо нягите изобщо не е вярно. Хората без здравна осигуровка в САЩ не са нито 48 милиона, нито 40 милиона, нито 30 милиона ... Целта на ко мо нягите винаги е да ви излъжат.

                  В момента руската рубла се търгува по курс 80,708 руски рубли за 1 щатски долар.
                  IVAN2015 е американски лъжец хванат за пореден път:

                  32 млн. американци са недостатъчно здравно осигурени, показа доклад за 2012 година. Това означава, че при 32 млн. души здравната застраховка не е достатъчна, за да покрият нуждите им. 48 млн. американци пък нямат никаква здравна осигуровка, което означава, че общият брой на недостатъчно осигурените е 80 млн. души. През 2010 година бе започната здравната реформа и основан така нареченият Affordable Care Act, по-известен като Obamacare, точно с цел да се застраховат онези 16% от американците, които не са достатъчна застраховани. Здравната осигуровка може да се окаже недостатъчна по много начини. Здравните заведения в САЩ могат да откажат помощ, ако хората са имали заболяването преди да си направят застраховката. Obamacare им забранява това. За недостатъчно застраховани се считат хора, които имат здравна застраховка, но въпреки това плащат 10% или повече от дохода си за здравни грижи. При хората с ниски доходи този процент е сложен на 5%.

                  Прочети повече на: http://profit.bg/news/32-mln-amerika...id-120895.html

                  http://www.dw.com/bg/%D1%80%D0%B0%D0...%B0/a-17143341

                  http://www.dw.com/bg/%D0%BF%D1%80%D0...0%B0/a-4662745
                  Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                    Ето още въпросчета
                    "Някой русофил може ли да ми обясни защо България плаща най-скъпия руски газ в Европа?!
                    Някой русофил може ли да ми обясни защо България плаща най-скъпия руски дизел в Европа?!
                    Някой русофил може ли да ми обясни защо „Лукойл Нефтохим” АД за последните 6 години е отчел приходи от над 40 МИЛИАРДА ЛЕВА, но няма година, в която да е отчел и стотинка печалба?!
                    ДОВОЛНИ ЛИ СТЕ ОТ ТОВА?!
                    Доволни ли сте, че нямат измервателни уреди?!
                    Доволни ли сте, че нямате алтернатива?!
                    Доволни ли сте, че родителите ви късат от залъка си, от лекарствата си, за да грухат ненаситните кремълски гуши?!
                    Доволни ли сте, че енергийната ни система е доведена до колапс?!
                    Доволни ли сте, че от заплатите ви, от пенсиите ви, от детските надбавки се къса, за да се плаща за скъпото парно на държавна администрация, болници, училища, заради най-скъпия руски газ?!
                    Доволни ли сте, че от заплатите ви, от пенсиите ви, от детските надбавки се къса, за да се плаща за най-скъпия руски дизел?!
                    Доволни ли сте, че от години се саботира родното производство на газ?!
                    Доволни ли сте, че цели отрасли на химическата ни индустрия фалираха, защото в себестойността на продукцията им 60% се формира от скъпия руски газ?!
                    Доволни ли сте, че политиците ни, оплетени в корупционните схеми на руския енергиен империализъм, продават Родината и бъдещето на децата ви?!...
                    Някой русофил може ли да ми обясни защо през последните години над 10 000 000 руснаци избягаха от Россия?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо всички руски политици, олигарси и чиновници изпращат децата си на Запад?
                    Защо според техния Росстат още 57 % от хората с висше образование биха избягали веднага, ако могат?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия е на първо място в света по употреба на хероин и употребява 21% от цялото световно производство?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо средната консумация на спирт в Россия е 18 литра на глава от населението?!.
                    Знае ли русофилът, че според експерти на СЗО при консумация от над 8 литра на човек се касае за деградация на населението?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия отделя 25% от бюджета си за въоръжение, докато всички останали държави отделят не повече от 3-4%?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо не ползва нищо руско - нито кола, нито телефон, нито компютър, нито лекарство, нито дрехи, нито храна, нито лекарства?!
                    Защо?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия произвежда само 2% от световния БВП , а владее 16.7% от общата територия?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо 95% от брутния продукт на Россия е от добив на суровини и по този показател е зад повечето държави от третия свят?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо в Россия има най-много убийства на глава от населението и най-много полицаи на глава от населението?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо за последните 20 години от картата на Росиия са заличени над 13000 села и 215 града?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо на 100 новоредени в Россия се падат 100 аборта?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия е единствената държва в света, в която официалната работна заплата е по-ниска от официалния жизнен минимум, който в момента е около 200 лв. или 8200 рубли.
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо руските милиардери плащат най-ниски данъци - 13%. (Във Франция и Швеция – 57%, Дания – 61%, Италия – 66%)
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо 1% от населението владее почти 100% от природните богатства в Россия?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия дава природните си залежи на концесия на западни фирми като ШЕЛ, Бритиш Петролиум, Шеврон -Тексако, Тотал?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия взе целия златен резерв на България?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо се наложи тристахиляден окупационен корпус на Червената армия, чиято издръжка бе по-голяма от бюджета на България, да окупира България от 1944 г. до 1947 г.?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия сътвори т.нар. „македонска” нация и я наложи с насилия, репресии и убийства над стотици хиляди българи и защо Россия днес е единствената държава, която признава и подкрепя официално антибългарската организация ОМО Илинден?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо Россия е против Съединението на България?!
                    Защо напада България през 1916 г.?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо през 1989 г. България осъмна с 10 милиарда долара дълг, съизмерим по покупателна способност точно с днешния ни външен дълг, който не сме спрели да обслужваме от тогава?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо през 1989 г. България осъмна като най-бедната държава в Европа, с най-малки пенсии и заплати, с неефективна и неработеща икономика, изцяло по руски образец, с руски машини и съоръжения?!
                    Някой русофил ще ми посочи ли поне едно десетилетие в историята на Россия, в която тя да не е нападала, газила и мачкала някой народ или държава?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо за роснака всички, които искат свобода и независимост се превръщат във врагове?!
                    Някой русофил може ли да ми посочи един народ или държава в съседство на Россия, които да не са били нападани?!
                    Някой русофил може ли да ми посочи поне една държава, в която да е стъпил руският ботуш и да не са последвали насилия, терор, корупция, престъпност и бедност?!
                    Някой русофил може ли да ми обясни защо най-много роснаци са избити от самите роснаци и какво да очакваме от тях по отношение на други народи?!
                    Някой русофил може ли да ми обясни защо роснака не е убил дори един американец, но е избил хиляди и хиляди поляци, чехи, украинци, литовци, естонци, българи, унгарци латвийци, финландци, грузинци...?!
                    Някой русофил ще ми каже ли от колко столетия Россия яде украинското жито?!
                    Някой русофил ще ми обясни ли защо роснаците с такава жестокост и свирепост избиват един народ, за който довчера твърдяха, че му е братски?!"
                    http://www.faktor.bg/mnenia/lacheni-...a-rusofil.html
                    Номиналният БВП на Русия е по-малко от 1,3 % от номиналният БВП на света.
                    В момент руската рубла се търгува по курс 87,826 руски рубли за 1 евро.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                      В рашата здравеопазването е безплатно за всички ...както беше тук в соца .......оная система с кабинети в училища , предприятия и села си я имат още нищо че ние я отрекохме .....
                      Мхм ... що не си отвориш някой сАветски форум и да видиш колко върви едно раждане? 50 хил. руплей - хах, ама то и тук било толкоз - интересно откъде ги учим тия чалъми с "безплатната" помощ.

                      Коментар


                      • Помните ли как ко мо нягите разправяха, че 48 милиона американци нямали здравна осигуровка? Сега сме 2016г., а ко мо нягите още не са разбрали за здравните реформи на Обама. Защо ко мо нягите не ви кажат сега колко хора в САЩ не са здравно осигурени, а само ви заблуждават, че уж 48 милиона хора в САЩ не били здравно осигурени. Твърдението на ко мо нягите изобщо не е вярно. Хората без здравна осигуровка в САЩ не са нито 48 милиона, нито 40 милиона, нито 30 милиона ... Целта на ко мо нягите винаги е да ви излъжат.
                        http://www.cdc.gov/nchs/data/nhis/ea...nsur201508.pdf

                        В момента руската рубла се търгува по курс 80,708 руски рубли за 1 щатски долар.
                        Last edited by Ivan2015; 20.01.2016, 14:18.

                        Коментар


                        • Така било, като не те ДОИ РУСКИ МОНОПОЛ, И БЪЛГАРСКИ ИНСТИТУЦИИ СЪЗДАДЕНИ ПО НЕГОВ ОБРАЗЕЦ!!!

                          Рекордно евтин бензин в САЩ: 10 цента за литър

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
                            В рашата здравеопазването е безплатно за всички ...както беше тук в соца .......оная система с кабинети в училища , предприятия и села си я имат още нищо че ние я отрекохме .....
                            И? Работи ли им "системата".
                            The strongest stand last.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Бе, друго си е здравеопазването в манголия, където всеки трябва да доплаща за услугата и да дава рушвет на докторите, ако иска някой да го погледне. Ха, ами то и в БГ било същото ( колко познато ).

                              Честити 80.21 руплей за 1 гущерос
                              В рашата здравеопазването е безплатно за всички ...както беше тук в соца .......оная система с кабинети в училища , предприятия и села си я имат още нищо че ние я отрекохме .....
                              Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от termit Разгледай мнение
                                Ванка,стига глупости момче Приятелски
                                Червен гражданино на БЪЛГАРИЯ, така по не агресивно и обидно ли е????
                                Тези ВЪПРОСИ ИМАТ ЛИ ОТГОВОРИ В ГЛАВИТЕ ВИ????

                                45 горещи въпроса до българския русофил

                                Коментар

                                Working...
                                X