IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съюз Русия - ЕС. Бъдеще или химера?

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами като гледам султан Ердоган кво каа на EU ....

    Erdogan droht: Wenn EU-Deal scheitert, schicken wir die Flüchtlinge los
    Ердоган заплашва : Ако се провали сделката с ЕС ви пращаме бежанците

    Die Türkei droht damit, alle Flüchtlinge in Richtung Europa durchzulassen, falls die EU die Visafreiheit für Türken nicht einführt. Wenn das EU-Parlament „die falsche Entscheidung trifft, schicken wir die Flüchtlinge los“, lässt der türkische Staatschef Erdogan einen Berater ausrichten.
    Турция заплашва, че ще пропуска всички бежанци към Европа в случай, че турците не бъдат допуснати в ЕС без визи. Ако Европейския парламет "вземе грешното решение, то тогава пускаме ви бежанците" каза съветник на турския държавен глава Ердоган

    http://deutsche-wirtschafts-nachrich...echtlinge-los/

    ------------------------------------------------------------------------------------
    Другарки и Другари, Дами и Господа, Пичове и Пичкотерии "имаме следния избор" или пускаме турците без визи (бежанци с турски паспорти също), ако ли не то приемаме TTIP и "нашите братя" Американци ни освобождават от бежанците като техните корпорации вземат контрол над суверенитета на ЕС или обръщаме се към руснаците и китайците .......
    Изборът е ваш ......
    Last edited by michaelis12; 11.05.2016, 17:33.

    Коментар


    • Спете спокойно деца! В четвъртък активират ракетния щит над Европа!

      http://www.reuters.com/article/us-na...KCN0Y217M?il=0

      Коментар


      • Кръстев: Целта на санкциите беше да се покаже на Путин, че европейското общество е готово да изстрада мерките за запазване на международния ред. Някои твърдят, че санкциите нямали ефект. Напротив, те съсипват руската икономика. Но това не променя руската външна политика. Там е проблемът.


        Дааааааааааа, запада изглежда е свикнал че всичко се купува и продава/ Кръстев също/. И сега не може да разбере защо този човек не продава каквото и да било

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Nikola_D Разгледай мнение
          Ако и Сирия се разпадне, Русия губи и последния си съюзник в арабския свят.
          Глупости ......Иран са им съюзник , Казакстан са им съюзник, Туркменистан са им съюзник ...и так дале....
          Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Nikola_D Разгледай мнение
            Ако и Сирия се разпадне, Русия губи и последния си съюзник в арабския свят.
            Искаш да кажеш:И ако Асад се разпадне....!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              [B]Защо Путин реши да прати сега руската армия в Сирия?

              ...
              http://www.investor.bg/sviat/6/a/-za...siriia-203259/
              Ако и Сирия се разпадне, Русия губи и последния си съюзник в арабския свят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                [SIZE="4"]
                Ето пример за съвместяване на цели и интереси
                И не им трябва съюз, трябва им собствена политика, задължително без намесата на задокенските акули!

                Коментар


                • Защо Путин реши да прати сега руската армия в Сирия?

                  Русия иска да бъде възприемана сериозно в Близкия изток в ерата на силно американско влияние в региона, пише CNN

                  ....
                  Защо обаче Русия би искала да се замеси в сирийската каша – конфликт, който е посрамил всеки, понечил да се замеси, пита изданието. Дали, за да защити близкия си съюзник Асад и да принуди Запада да поведе диалог с него, или пък за да защити собствения си достъп до Средиземноморието? А дали не е заради сделката с Иран за търсене на баланс срещу сунитските бунтовници? Или защото Москва е решила, че иска да се присъедини към международната коалиция, която провежда въздушни удари срещу „Ислямска държава“? Или пък е за "да им покаже на САЩ", както цветисто се изрази наскоро един коментатор.

                  САЩ внимателно наблюдават това, което се случва в Сирия. Според военния министър Аш Картър Москва иска да помага на Башар Асад. Според него „ако става въпрос за наливане на масло в огъня на гражданската война в Сирия, това със сигурност не е продуктивно от наша гледна точка“.
                  ...
                  http://www.investor.bg/sviat/6/a/-za...siriia-203259/

                  Коментар


                  • Защо джихадистите обявяват война само на Русия
                    Нима са приятели с Америка и западните й партньори

                    Религиозни лидери призоваха за джихад срещу Русия
                    Военните сводки на Министерството на отбраната и на Пентагона са като под индиго, коментира Ройтерс

                    Редица религиозни дейци на Саудитска Арабия призовават да се обяви джихад на официалните власти в Сирия и на нейните съюзници Русия и Иран, съобщава агенция Ройтерс. На свой ред Западът продължава да обвинява Русия за ударите по т.н. независима умерена опозиция. Последната иска от Америка и нейните съюзници ракети за защита от руските самолети.
                    Москва твърди, че унищожава единствено бази на терористите. Политолозите смятат, че сблъсъците между коалициите, които действат в Сирия, едва ли са възможни. Всички като че ли са заинтересовани от победата над терористите, но същото време искат да следват и своите интереси. Но не е възможно да се угоди на всички.

                    Министерството на отбраната на Русия и Пентагонът буквално се състезават по брой на постижения в Сирия. Военните сводки на двете ведомства много си приличат, съобщавайки колко полета са осъществени и колко обекта са унищожени.

                    Съответно според информацията на чужди медии, САЩ и техните съюзници са решени да подкрепят настъплението на кюрдите фактически срещу столицата на „Ислямска държава”. Става дума за град Рака. И така излиза, че активността на Русия по някакъв начин е подтикнала западната коалиция към по-решителни действия. Например да разшири териториите си, тъй като се бои, че те ще преминат към руснаците или към Асад.

                    Прозападните сирийски бунтовници искат от съюзниците или политически да прекратят атаките срещу тях, или да им предоставят оръжие за защита от руските самолети. Може би става дума за стрингерите, използвани още в Афганистан.

                    Смята се, че Обама не би трябвало да се съгласи с това, тъй като понятието „сирийска умерена опозиция” е много мъгляво и оръжието може да се озове при бойците. От друга страна, тъй като зад всяка голяма групировка в Сирия стоят големи държави, това е заплаха за истински сблъсък между различните коалиции. Напрежението вече е налице, след като руски самолет се озова на турска територия.

                    Може би страните координират действията помежду си, но в политически план на този етап се води информационна война. НАТО, ЕС и САЩ обвиняват руската въздушна ескадрила заради атаките на техните съюзници – умерената сирийска опозиция, от които загиват мирни граждани мюсюлмани. Популярна е тезата, че военните на Асад умишлено насочват руските самолети към основните си противници, тъй като според Запада, те са врагове на умерената опозиция.

                    Москва твърди, че бомбардира терористите, тъй като в Сирия се пресичат твърде много интереси. И е изключително трудно са се постигне споразумение с всички. Възможно е да се координират действията със западната коалиция, но пък да се разминат с монархиите от Близкия Изток и Турция. Но един от кюрдските лидери приветстват участието на Русия в борбата с тероризма с надеждата, че това ще донесе свобода на народа му. А Анкара се отнася изключително болезнено към това.
                    http://www.blitz.bg/news/article/365861

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Georgi Разгледай мнение
                      Готови ли са на някакви компромиси от ЕС, срещу ресурсите на Сибир!!
                      Практиката показва, че са готови, не само за компромиси ... особено, когато темата е свързана с газа ... виж, долу как се договаря ЕС и Русия за ...Украйна - нейния газ и този, транспортиран за Европа
                      Но по други теми, изглежда участниците стават + САЩ и нещата се усложняват

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                        ЕС подцени идеята на Путин
                        Европейците не разпознаха шанса в проекта на Путин за Евразийски съюз и вместо да го поздравят - се разсърдиха. Това късогледство предизвика сегашната криза, смятат геополитическите експерти Иван Кръстев и Марк Леонард.
                        http://www.dw.com/bg/%D0%B5%D1%81-%D...%BD/a-18089373
                        Готови ли са на някакви компромиси от ЕС, срещу ресурсите на Сибир!!
                        http://georgipiskov.blogspot.com

                        Коментар


                        • ЕС, Русия и Украйна се споразумяха за зимните доставки на газ
                          Русия, Украйна и Европейската комисия постигнаха споразумение за зимните доставки на газ за ЕС през Украйна, съобщи днес пред репортери руският министър на енергетиката Александър Новак, цитиран от Ройтерс.

                          Ръководителят на руската газова компания Газпром Алексей Милер допълни, че ЕС може да осигури на Киев 500 милиона долара за покупка на газ
                          http://www.dnes.bg/world/2015/09/12/...-na-gaz.276335

                          Ето пример за съвместяване на цели и интереси

                          Коментар


                          • ЕС подцени идеята на Путин
                            Европейците не разпознаха шанса в проекта на Путин за Евразийски съюз и вместо да го поздравят - се разсърдиха. Това късогледство предизвика сегашната криза, смятат геополитическите експерти Иван Кръстев и Марк Леонард.
                            http://www.dw.com/bg/%D0%B5%D1%81-%D...%BD/a-18089373

                            Коментар


                            • На вечеря с Путин
                              Българският политолог Иван Кръстев бе сред гостите на състояла се наскоро вечеря при Владимир Путин. Защо е бил поканен, какви са впечатленията му от руския президент и по кои теми са разговаряли? Иван Кръстев разказва:
                              ....
                              Въпрос: Г-н Кръстев, за Вас не може да се каже, че проявявате безкритичност към Путин. Въпреки това той Ви е поканил. Защо?
                              Кръстев: Не мисля, че лично Путин е казал да ме поканят. Тази идея е дошла по-скоро от неговото обкръжение, където очевидно смятат, че Путин трябва да изслушва и хора с критична нагласа.
                              Имаше ли много монолози на Путин или наистина се състоя размяна на мисли?
                              Кръстев: Той че слушаше - слушаше. Но не изглеждаше като човек, който допуска някой да му казва какво да прави.
                              На Вас лично той как Ви подейства?
                              Кръстев: Той е изключително праволинеен и очевидно не изпитва необходимост да го харесваш. А това е ясен знак, че се чувства като водач, който може да говори каквото си иска. Това е част от неговия имперски стил.
                              ....
                              Кръстев: Да. Той все повече вярва на собствената си пропаганда. По време на вечерята обаче каза и няколко неща, които няма как да бъдат отречени. Например: „Помолихте за разрешение да нападнете Либия, за да попречите на Кадафи да бомбардира бунтовниците. Ние се съгласихме. В крайна сметка обаче Западът използва интервенцията, за да свали Кадафи. И какво постигнахте? Нищо добро. Същото като в Ирак. Какво постигнахте с интервенцията там? Нищо добро”.

                              Иван Кръстев
                              Каква роля играе Европа според него?
                              Кръстев: За него Европа не представлява някаква реална опасност. Зад всяко политическо действие на Европа той винаги привижда Америка.
                              ....
                              Кръстев: За него беше важно единствено да обясни защо Русия прави онова, което прави - а не какво ще прави Русия в бъдеще. Да, отчасти не иска да му гледаш в картите, отчасти обаче и той самият не знае накъде върви. И просто импровизира.
                              Искате да кажете, че се забърка в украинската криза по случайност?
                              Кръстев: Действията му миналата година бяха такива поради слабост.
                              Той - слаб?
                              Кръстев: Завземането на Крим беше опит да потули загубата на Киев. Планове за военна ескалация в Украйна има още от 2008 година. Но политическото решение да се анексира Крим беше взето само 48 часа преди самата интервенция - и то единствено поради отчаяние. Русия изгуби Украйна в момента, в който Янукович избяга от Киев. Путин смяташе, че анексирайки Крим, ще компенсира поражението, нанесено му от народния бунт, прогонил от Киев неговия съратник Янукович. Путин се опасяваше, че поражението на един корумпиран лидер може да се отрази и лично на него. Единственото, от което се страхува Путин, е да не изглежда слаб.
                              И поради това непрекъснато подчертава силата на Русия?
                              Кръстев: По време на вечерята той каза нещо много интересно. Комунизмът се провалил като икономическа система. Но ако ръководството тогава си е било на мястото, разпадането на Съветския съюз можело да бъде предотвратено.
                              .....
                              Каква цел преследва той с този изолационизъм?
                              Кръстев: На първо място се опитва да закриля Русия срещу останалия свят. Главната му цел не е да променя граници. Тревожи го самият характер на днешните граници. Путин е започнал да се бои от отворените граници - както в икономическо, така и в културно отношение. Според него руската цивилизация трябва да се отграничи от другите.
                              Иван Кръстев: Когато си натрупал няколко милиарда, вече може да мислиш и за мястото си в учебниците по история
                              Иван Кръстев: "Когато си натрупал няколко милиарда, вече може да мислиш и за мястото си в учебниците по история"
                              Стана ли дума за Германия по време на вечерята?
                              Кръстев: Когато някой спомена за Германия, той каза: „Храната е добра, виното е добро, да говорим за нещо друго”. Не може да си позволи да ядоса Германия.
                              Но в хода на украинската криза той излъга канцлерката Меркел и външния министър Щайнмайер.
                              Кръстев: Да, когато първо заяви, че в Крим няма руски войски. Западът също практикува дезинформация, но това го правят офицери от тайните служби. Един президент не бива открито да лъже друг държавен или правителствен ръководител. А Путин го направи с германците. Независимо от това той се възхищава на Германия.
                              А мислите ли, че я разбира?
                              Кръстев: Мисля, че Путин не отчете два фактора: Германия и Украйна. От Германия той не очакваше, че икономиката ще се съгласи с твърдия курс към Русия въпреки големите загуби. Той се изненада от готовността да се прилага едно политическо решение и да се поддържат санкциите.
                              Но дали пък тези санкции няма да го направят още по-агресивен?
                              Кръстев: Целта на санкциите беше да се покаже на Путин, че европейското общество е готово да изстрада мерките за запазване на международния ред. Някои твърдят, че санкциите нямали ефект. Напротив, те съсипват руската икономика. Но това не променя руската външна политика. Там е проблемът.
                              А каква грешка допусна Путин по отношение на Украйна?
                              Кръстев: Той не вярваше, че населението ще се вдигне срещу президента Янукович и ще го свали от власт. Путин смята Янукович за мошеник и идиот. Той публично демонстрира презрението си към него. Много пъти го е наричал „красавчик”. По това също личи, че Путин не търпи слабостта.
                              А какво казва за Украйна?
                              Кръстев: Очевидно му е трудно да се справи с Украйна. Говори за нея като за изкуствена страна. Вярва, че между украинското и рускоезичното население там има пропаст. Но бърка. В последно време имах възможността да разговарям с почти цялото украинско ръководство в Киев. И установих, че някои от най-изявените противници на Русия са именно рускоезични.
                              Къде сбъркаха европейците в отношението си към Русия?
                              Кръстев: Неправилно беше предположението, че Путин и неговото правителство правят всичко за пари. Човек може да е корумпиран, но в същото време да има и мисия. Ако ставаше дума само за обогатяване, Кремъл нямаше да анексира Крим. Когато си натрупал няколко милиарда, вече може да мислиш и за мястото си в учебниците по история.
                              А какво трябва да направи Европа сега?
                              Кръстев: Европейците трябва да се простят с идеята, че ЕС граничи само с държави, които са бъдещи членки. Дали Русия след Путин ще се доближи до нашите ценности или ще се отдалечи още повече - това ние не знаем и трябва да го осъзнаваме. Да вземем неговите планове за Евразийски икономически съюз. На тези планове могат да попречат Беларус или Казахстан, но не и ние. Точно тези две страни имат най-голям интерес Русия да се изтегли от Украйна, защото се опасяват, че после идва техният ред.
                              .....
                              Кръстев: Попитахме дали можем да разговаряме за новата ориентация на Русия - отдалечаването от Запада и сближаването с Китай. Той отговори: „Не, не, не, ние си имаме традиционна ориентация, която не променяме, за разлика от други хора”. Очевидно имаше предвид т. нар. „Гейропа”. Такива неща подхвърля през цялото време. Мисля си, че западните политици, които се отнасят към хумора с много повече политическа коректност, доста ще се затруднят с неговия хумор.
                              Това очевидно не пречи на такива приятели на Путин като бившия германски канцлер Герхард Шрьодер и бившия италиански премиер Силвио Берлускони.
                              ....
                              http://www.dw.com/bg/%D0%BD%D0%B0-%D...%BD/a-18199871

                              Коментар


                              • С Гари Макдугъл, съпредседател на Борда на директорите на фондация “Америка за България”, разговаря журналистът Бойко Василев.

                                БНТ: Господин Макдугъл, дали фондацията “Америка за България” е дългата ръка на американската външна политика в България?

                                Макдугъл: Това е нелепо. Ние сме група хора, които искат да помогнат на България в най-важните й предизвикателства. Имаме независим Борд на директорите. На нашия сайт ще видите, че това са независими умове от всички части на Съединените щати: журналисти, бизнесмени. Те решават. Нищо общо нямаме с външната политика на САЩ. Тук сме да направим най-доброто за България.

                                БНТ: Дали фондацията предизвика смяната на правителството миналата година, подпомагайки няколко известни протестиращи?

                                Макдугъл: Това е нелепо.

                                БНТ: Пак ли?

                                Макдугъл:Не Вие сте нелеп, а въпросът. Вижте, вече се вижда, че ефективността ни нараства. Хората забелязват, че правим добри неща. Но не всички го искат. Ние подпомагаме борбата с корупцията, образованието, хората в нужда, прекрасното наследство на България, например базиликата в Пловдив. Добри и положителни неща. Е, искаме това да се пише на сметката на Америка, защото сме американци. Доста време вложихме да помагаме на българските си приятели; аз самият идвам от 20 години. Но ръка на американската политика? Тези, които не харесват нашите дейности, може и да го твърдят. Ама не е вярно.

                                БНТ: Но някои вярват, че имате таен дневен ред. Какво искат да промените тук?

                                Макдугъл: Нашата програма е на сайта и всеки може да я види. Веднъж годишно я актуализираме. А за промяната – да! Искаме да помогнем на българите да премахнат корупцията, която заразява страната. Много е трудно. Но ние финансираме „Прозрачност без граници” и други независими организации. Държим на прозрачно, ясно управление, което помага на всички хора, а не ползва само някои. Това са целите ни.

                                БНТ: Откъде идват всичките тези пари?

                                Макдугъл: Историята е интересна и също е на нашия сайт. Когато падна Стената и комунистическите страни тръгнаха към свободния пазар, американското правителство създаде инвестиционен фонд. Той учеше младите хора на предприемачество, да започнат бизнес и да работят без държавен контрол. 55 милиона долара бяха инвестирани в бизнеси из цялата страна. Подпомогнахме една от най-големите ферми за пилета, която днес изнася български продукт за Европа. Иначе нямаше да успее. И сега прави нещо средно между Хутърс и Кей Еф Си: млади хубави момичета сервират храна в приятна атмосфера. Това нашият фонд го финансира. Така се натрупаха много пари, почти 450 милиона. Те бяха вложени в нашата фондация, която всъщност е Ваша, на българите, „Америка за България“. В България беше инвестирано, нещата се разраснаха, вложеното беше върнато във Фондацията и тя сега работи за България.

                                БНТ: Защо Вие и Вашите колеги продължавате да работите на доброволни начала с България? Чувствате ли се обезкуражен, уморен, депресиран?

                                Макдугъл: Ще призная, че не е лесно. Нас обаче ни е грижа. Научихме се да харесваме българите. Важна е каузата. Вършим работа, която си струва. Когато си бил успешен в други бизнес-начинания, какъвто е случаят с повечето хора от Борда на директорите, искаш да дадеш нещо от себе си. Аз написах книга…

                                БНТ: За бедността.

                                Макдугъл:Да. Сега работя върху втора: какво в живота ни прави щастливи. След семейството и приятелите, това е помощта за другите. Така че аз и Бордът на директорите сме щастливи да даваме от себе си, да помагаме. Ето, видях тази университетска аудитория преди ремонта. После вложихме в нея милион и двеста хиляди долара. И сега я виждам променена, с ЛЕД-светлини на бюрата, с красиви дървени скамейки, с модерни обучителни уреди. Много големи българи са минали през тази аудитория – и ние помогнахме за промяната й. Ето това ме прави много щастлив.

                                БНТ: Като пишете книга за щастието, разбрахте ли защо българите сме толкова нещастни, песимисти?

                                Макдугъл: Знам тези проучвания. Има за какво да се тревожим. България е в тежък регион, където трудностите имат своята история – османци, комунисти. Много, много тежка история. Не знам как бих се чувствал, ако се бях родил тук. Но смятам, че разбирам положението и искам да го променя за добро.

                                БНТ: Вие сте били съветник на Джордж Буш – баща през 1988. Политиката има ли зловеща, тъмна страна?

                                Макдугъл: Джордж Буш – баща беше един от най-милите хора, които можете да срещнете. Общуваше с персонала в Белия дом и те казваха: той е най-прекрасният човек! Третираше ги като партньори. Като президент на САЩ ги канеше на бейзболни мачове и въобще се държеше като домакин на Белия дом. Никак не беше зловещ, а одухотворен и мил. Но да си американски президент не е лесна работа, политиката не прощава. Трябва да се конфронтираш с опонента. Това не е зловещо, по-скоро е трудно и неприятно.
                                http://bnt.bg/part-of-show/amerika-z...gari-makduga-l

                                Коментар

                                Working...
                                X