IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия (3)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    Поне бай Моркуф очаквах да е на Бузлуджа ...

    Ама, нема! Тия монголци карат тротинетките да бачкат без почивен ден. Ще ги съдя в Страсбург за нарушаване на съботния следобед на европейските 'орица
    Че ти бек не пишеш събота и неделя.....и ти заработваш явно извънреден труд като НПО балалйка.
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
      Ама дряновски отдавна е упоменал, че L/C-то е едно грозно оскъпяване и хората не го практикуват, демек нямаш нужда от обяснения
      Ощв не е стигнал до любимия си номер. Когато някой му отърка зъркелите за нещо, след една седмица започва да пише, че той бил търкал очите на тоя, който му ги е отъркал.

      Голема напаст е академията - хаха

      П.П. Вчера му пуснах как движи Гъзпром с валутните приходи, понеже момчето говори небивалици за 400 млрд. доларес от износ. Мхм .... ама някой друг път - няма да е тази годинка

      Коментар


      • Пиша за последно защото утивам на плажче.

        Няма значение дали условията са CPT , EXW и т.н. за условията на плащане.

        давам ти следния пример.

        Ти си фирма от ЕС и ми продаваш нещо забранено за внос , аз съм фирма от Русия.
        Твое задължение е да ми подготвиш комплект документи за износ като АТР, износна митническа декларация и т.н.

        На Руската митница ни хващат че правим контрабанда и конфискуват стоката.

        По закона виновни сме и двамата......няма EXW , няма CPT .

        Ако аз не съм ти платил авансово , няма как да си прибереш парите от мен , защото според закона и ти си контрабандист и съответно иска ти няма да мине в Руски съд. В чужд съд и да мине иска ти пък няма какво да ми вземеш , щото съм руска фирма и нямам активи в юрисдикцията на чуждия съд. Най много евентуално застрахователя може да изгори , но и той може да се измъкне според мен .

        Мисълта ми е че при контрабанда и двете страни знаят и съответно са виновни и имат вероятно някакъв си техен механизъм са споделяне на риск от провал на схемата .....не е толкова просто колкото се опитваш да ни убедиш
        Last edited by markov; 01.08.2015, 15:39.
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
          Сега е момента да ми обясни някой какво означава аджеба letter-of-credit, защото най-вероятно съм заявил, че това е пощенска марка и няма никакво отношение с международната търговия. Най-добре би било, ако обяснението е с големи букви и/или в червено.
          Ама дряновски отдавна е упоменал, че L/C-то е едно грозно оскъпяване и хората не го практикуват, демек нямаш нужда от обяснения
          Yeah

          Коментар


          • Поне бай Моркуф очаквах да е на Бузлуджа ...

            Ама, нема! Тия монголци карат тротинетките да бачкат без почивен ден. Ще ги съдя в Страсбург за нарушаване на съботния следобед на европейските 'орица

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
              Пак ти казвам че:
              1. Условита на доставка изразявани чрез тези съкращения нямат отношение със сроковете за плащане
              2. Нямаме представа при какви условия се извършват доставките за да се вадят кардинални изводи ....



              EXW (Ex Works) - ФРАНКО ЗАВОДА (уговорено място)
              Условие на доставка съгласно INCOTERMS 2010

              Терминът "Франко заводa" означава, че продавача е изпълнил задължението си по доставката, когато той е предоставил стоките в разпореждане на купувача в своето предприятие или друго уречено място (т.е. в завод, фабрика, склад, и т.н.), не е извършено митническото изчистване за износ и не е задължен за натоварването им на превозно средство. Даденият термин предполага минимум задължения за продавача.
              1. И аз повтарям - без значение срока за плащане - купил ли си нещо EXW, ще го платиш. Без значение в какъв срок. Може да е веднага, може да е след 90 дни.
              2. Не знаем, затова коментираме най-вероятния сценарии, общоприетата практика, най-честно срещания тип, както искаш го наречи.
              Общоприета практика за ИЗНОС от ЕС - EXW.
              Общоприета практика за ИЗНОС от чайника - FOB
              Общоприета практика за търгови В ЕС - каквото се договорите, не е толкова от значение, защото до голяма степен се доверявате на работещата съдебна система в съюза.

              Най-мразя когато ми слагат думи в устата, и после ги оборват победоносно. Днес разбрах, че съм заявил, че тея абривиятури имат отношение със сроковете на плащане. Чудесно. Добре, че беше колегата, да ми обясни, че нямат.
              Сега е момента да ми обясни някой какво означава аджеба letter-of-credit, защото най-вероятно съм заявил, че това е пощенска марка и няма никакво отношение с международната търговия. Най-добре би било, ако обяснението е с големи букви и/или в червено.
              #dagoduhatbednite

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                Не беше нужно да прокарваш идеята, че в русия съдебната система работи нормално. Умствено-изостанал не си. Не виждам смисъл да пишеш това, което дори сам не си вярваш.

                А щом смяташ, че продавача в ЕС е толкова изпаднал, че би се съгласил на договор с Русия различен от EXW - това си е твое мнение. Нито ти, нито аз знаем какъв им е договора. Лично аз съм по-склонен да вярвам, че продавача е малко по-рационален, отколкото ти допускаш, че е.
                Пак ти казвам че:
                1. Условита на доставка изразявани чрез тези съкращения нямат отношение със сроковете за плащане
                2. Нямаме представа при какви условия се извършват доставките за да се вадят кардинални изводи ....



                EXW (Ex Works) - ФРАНКО ЗАВОДА (уговорено място)
                Условие на доставка съгласно INCOTERMS 2010

                Терминът "Франко заводa" означава, че продавача е изпълнил задължението си по доставката, когато той е предоставил стоките в разпореждане на купувача в своето предприятие или друго уречено място (т.е. в завод, фабрика, склад, и т.н.), не е извършено митническото изчистване за износ и не е задължен за натоварването им на превозно средство. Даденият термин предполага минимум задължения за продавача.
                Last edited by markov; 01.08.2015, 14:37.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                  Руския пазар до преди година беше най-бързо развиващия се в Европа, всички уважаващи себе си фирми от ЕС се бореха да стъпят там .... та не бих се учудил ако клаузите в договорите за доставки на стоки са още по блрагосклонни към руските купувачи с чел завземане на дял от пазара......

                  Това за бананова република изобщо няма място като аргумент в тоя спор , Русия може да е всичко друго но не е това ...
                  Не беше нужно да прокарваш идеята, че в русия съдебната система работи нормално. Умствено-изостанал не си. Не виждам смисъл да пишеш това, което дори сам не си вярваш.

                  А щом смяташ, че продавача в ЕС е толкова изпаднал, че би се съгласил на договор с Русия различен от EXW - това си е твое мнение. Нито ти, нито аз знаем какъв им е договора. Лично аз съм по-склонен да вярвам, че продавача е малко по-рационален, отколкото ти допускаш, че е.
                  #dagoduhatbednite

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                    Ти правиш вътрешна търговия в ЕС. Тогава ситуацията е различна. Написах много ясно, че EXW е нормата за ИЗНОС от ЕС.
                    Стига се чуди как да излезеш от положение.

                    EXW , CPT и т.н. са универсални съкращения за условия на доставка по целия свят. Навсякъде значат еднакво.
                    Сроковете за плащане нямат отношение съм това...
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                      Ключовата думичка тук е "обикновенно". Ако купувача е от бананова република, с крайно неработеща съдебна система (или по-скоро, работеща, ама само за НАЩЕ) както например е в България, Зимбабве, Русия, Беларус, Албания, Сърбия и т.н. - ситуацията е различна.
                      Руския пазар до преди година беше най-бързо развиващия се в Европа, всички уважаващи себе си фирми от ЕС се бореха да стъпят там .... та не бих се учудил ако клаузите в договорите за доставки на стоки са още по блрагосклонни към руските купувачи с чел завземане на дял от пазара......

                      Това за бананова република изобщо няма място като аргумент в тоя спор , Русия може да е всичко друго но не е това ...
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                        аз с китаи не търгувам , това което казвам е от моя опит в търговията с страни от ЕС
                        Ти правиш вътрешна търговия в ЕС. Тогава ситуацията е различна. Написах много ясно, че EXW е нормата за ИЗНОС от ЕС.
                        #dagoduhatbednite

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          на пазара обикновенно купувача е цяр....
                          Ключовата думичка тук е "обикновенно". Ако купувача е от бананова република, с крайно неработеща съдебна система (или по-скоро, работеща, ама само за НАЩЕ) както например е в България, Зимбабве, Русия, Беларус, Албания, Сърбия и т.н. - ситуацията е различна.
                          #dagoduhatbednite

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение
                            Не и ако е от руслямистан
                            да железен аргумент......така ти го говорят звездите явно или го видя в кристалната топка
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                              Това е масовия случай за износ от любимия ти чайник/ и азия като цяло/. За износ от ЕС - ситуацията е различна.
                              аз с китаи не търгувам , това което казвам е от моя опит в търговията с страни от ЕС
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                                на пазара обикновенно купувача е цяр....
                                Не и ако е от руслямистан
                                Yeah

                                Коментар

                                Working...
                                X