IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия (3)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Привет на всички гастербайтери, особено на докерите бачкащи в Илиноис.

    п.п.

    Как е бе Факи , колко стъкла ти е нормата за утре ?
    Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      Абе къде е дряновската пръчка.
      Спасява пармиджаното на рассийските вносители от изгаряне
      Yeah

      Коментар


      • На озере Байкал загорелся теплоход, эвакуированы 120 человек

        Как сообщили в ГУ МЧС по Иркутской области, информация о возгорании на "Баргузине" поступила на пульт дежурного в 12:11 мск. Судно, на котором было 120 человек, загорелось в районе населенного пункта Большое Голоустное.
        По данным оперативной информации ГУ МЧС, "Баргузин" загорелся после взрыва двигателя в машинном отделении.
        Yeah

        Коментар


        • Абе къде е дряновската пръчка.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            Аман бактъм стига толкова омръзна ми , ще се разболея от българската империя. инаф
            Миранда нали ти направи съни тема да си пишеш там глупостите
            Че аз за Монголия си пиша, бря - къде видя да пиша за БГ империя?

            Значи може да ми тормизите прекрасните очи всеки ден с глупоти, че монголите били славяни и език им бил славянски, дето ми се драйфа.

            Па, аз като напиша, че това не е така и вече БГ матрьошките спира да ви кефи т'ва? Браус!!

            П.П. Сега ще ти издам още една тайна за "православна" Монголия. Не е покръстена през 10 век, както се праскате, тогава е покръстена Киев Рус.

            Москва е покръстена чак ок. 1600 година - дотогава е била ислям от монголите и тюркски език. Чак при Петър 1 ония се сещат, че са последна азиатска дупка на кавала и той предприема курс към Запад като сам предлага Монголия да стане част от Хабсбурска империя, при което оттам много яко му се изсмиват. Особено като изцепил/самообявил се за император. Спукал Запад от смях

            Коментар


            • Аман бактъм стига толкова омръзна ми , ще се разболея от българската империя. инаф
              Миранда нали ти направи съни тема да си пишеш там глупостите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                Aко искаш, да помагаме. Да направим тест: напиши мнение повече от три изречения и според качеството ще ти дадем препоръки.
                Първите впечатления , които имам от тия дебати сигурно няма да харесат на някои от участниците тук.Нямам никакво желание да се включвам в някоя от спорещите групи , тъй като въобще не виждам смисъла от това.
                Тука споровете са за неща които въобще не зависят от мнението на спорещите , спорещите не винаги знаят за какво спорят , темата често се губи , прекалено много лични нападки и обиди , абе като квартално мачле .
                Всичко хубаво , предпочитам да съм от публиката !

                Коментар


                • След като москвичите превземат Древна Русь ( Киев ) ги кръстят Малороссиа, а после като окупират територии на Литовското княжество ги наричат Белороссиа ( Беларус ).

                  Чакам някое БГ просте да ми обясни защо езиците на Украйна и Беларус нямат нищо общо с рушкия език, които определено в голямата си част са славянски езици с лек примес на старобългарски и тюркски.

                  Ще питам по-простичко: Защо рушнак/монголин не може да разбере нито един славянски език ( от Полша през Балтика до Украйна ), след като граничат с тях?

                  Отговор: Монголите в Масква не са славяни и говорят тюркски. В същото време монголите идеално разбират БГ език, въпреки че нямаме обща граница с тях никога? Защо така, мурзиля?

                  П.П. Оо .. .сетих се - чаткат Български заради черковните книги, когато приемат християнството. А в Монголия учат, че Византия им го донесла. Е, що не разбират гръчки тогава, ами българиски да ги еВа?
                  Last edited by marandi; 02.08.2015, 17:05.

                  Коментар


                  • За БГ ,,,,так далее ....
                    ------------------------

                    Дмитрий Сергеевич Лихачов (на руски: Дми́трий Серге́евич Лихачёв) е руски филолог и културолог, академик и член на Академията на науките на СССР. Награден от Путкин през 2006г.

                    Та, той казва, че рушкият език 60-70% е тюркски език с елементи 30-40% от славянски, по-точно черковен старобългарски. Затова монголите от Масква ( което е пак тюрска дума - името на столицата им ) никога не казват как ги е превзела Златната орда на Чингиз хан.

                    Някъде чел ли е някой как са превзети? Ами, няма и да прочетете - щото те са си монголи/татари, които се появат в северните гори след разпад на Киевска Рус, която се пръска през 12-14 век на множества феодчета.
                    -----------------------------------------

                    Сори, ама бай ви Маранди не е монгол/татарин и не говори тюркски език

                    Чемадон -> вокзал -> Монголия
                    Last edited by mibova; 02.08.2015, 16:53. Причина: без обиди

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Види се, лошо си падал на глава. Точно кога се е случило не знам но, още те държи.
                      Пишеш глупости и после с цялата си наглост ме каниш да се видим? Ти добре ли си?
                      ----------------------------------------

                      Не е лошо да прочетеш последната московска "опорка" в историята им, че при Куликовската битка, те не се освобождават от монголско/татарско робство, а е било вътрешна гражданска война между феодалчетата за това кое княжество ще събира лептата/данъците за монголите от другите мурзиля. Там се налагат москвичите кат' главен бирник на монголите след победите си над Новгород, Твер и так далее ....

                      Затова питах простичко какъв е произход на москвичите? Те даже вече не оспорват, че е монголски като част от Златната орда.

                      П.П. Сори, ама аз съм българин и слабо ме вълнуват некви монголи в Масква

                      Коментар


                      • Пирамида, дай интервюте с Герман Греф в което твърди че Крим е украински,
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Никой не ти е забранил да се чувстваш монгоп или татар. Просто си набий шутовете нататък към родината и не ни занимавай с фрузренията си.

                          Не е лошо да освободите 20 млн. българи от Волжска България, Крим с половин Украйна и Македония.

                          После не ни пречиш
                          Види се, лошо си падал на глава. Точно кога се е случило не знам но, още те държи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от белот Разгледай мнение
                            Добри и лоши , стражари и апаши, ясно , ще трябва да избирам отбор.
                            Aко искаш, да помагаме. Да направим тест: напиши мнение повече от три изречения и според качеството ще ти дадем препоръки.
                            Last edited by Имхотеп; 02.08.2015, 16:20.
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Е, как. С това, ни обяснява, че онези са зле и, следователно, и ние трябва да им се нахвърлим. Като глутница, върху някой, който е :
                              1.различен
                              2.закъсал по някои показатели.
                              От горното сме ...подтикнати да си направим извод, че той е лош и трябва да го разкъсаме.

                              Чудно, ако ние някъде "стъпим накриво" според чичо Сам, сигурно, и нас ще трябва да ни разкъсат?
                              Никой не ти е забранил да се чувстваш монгоп или татар. Просто си набий шутовете нататък към родината и не ни занимавай с фрузренията си.

                              Не е лошо да освободите 20 млн. българи от Волжска България, Крим с половин Украйна и Македония.

                              После не ни пречиш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Е, как. С това, ни обяснява, че онези са зле и, следователно, и ние трябва да им се нахвърлим. Като глутница, върху някой, който е :
                                1.различен
                                2.закъсал по някои показатели.
                                От горното сме ...подтикнати да си направим извод, че той е лош и трябва да го разкъсаме.

                                Чудно, ако ние някъде "стъпим накриво" според чичо Сам, сигурно, и нас ще трябва да ни разкъсат?
                                Добри и лоши , стражари и апаши, ясно , ще трябва да избирам отбор.

                                Коментар

                                Working...
                                X