IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доналдът - ПРЕЗИДЕНТ !!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Шах и мат. Без война, леко и меко, няколко заека с един ход:
    1. Туря го на паразитите СА, с мир
    2. Туря го дори на Рашата, щото сещате се, какво следва с цените на нефта навън, с мир
    3. Туря го и на терористите,с мир /понеже СА вече ще е клекнала, а освен петрол да помпи, друго не може/
    4. Опростява си отношенията с Китай, щото
    а) "Вътрешно" си ребалансира бюджета, от което, са доволни /почти/ всички в щатите
    б) Създава предпоставка за растеж и на дръпнатите братя, дори и да щатите репатрират някак част /значима/ от производствата...
    Изобщо, ШАШ бадева хрантутят чаршафите.

    БРАВО НА ДОНЧО.
    Last edited by Pyramid; 11.04.2016, 22:02.

    Коментар


    • Trump may halt U.S. oil purchases from Saudi Arabia: NYT



      WASHINGTON (Reuters) - Republican presidential front-runner Donald Trump told the New York Times he would consider stopping U.S. oil purchases from Saudi Arabia unless the Saudi government provide troops to fight Islamic State. Trump's comment on Friday was included in a lengthy foreign policy interview published by the newspaper on Saturday and came in response to a question about whether, if elected president, he would halt oil purchases from U.S. allies unless they provided on-the-ground forces against Islamic State. "The answer is, probably yes," Trump said, according to a transcript.

      Trump has said the United States should be reimbursed by the countries it provides protection, even those with vast resources such as Saudi Arabia, a top oil exporter.

      "And yet, without us, Saudi Arabia wouldn't exist for very long," Trump told the Times.

      Trump also named in the interview retired Major General Gary Harrell, Major General Bert Mizusawa and retired Rear Admiral Charles Kubic as additional foreign policy advisors to the five named earlier this week who were criticized as obscure. Trump has faced questions about his reluctance to reveal who was advising his campaign. He told the Times he was willing to rethink traditional U.S. alliances should he become president.

      Коментар


      • Аз лично не познавам Бизнесмен -Идеалист!Тези, които познавам -дават пари и на БСП и на ГЕРБ ...и на Реформаторския Блок, за БГ говоря!Те си гонят Интереса!Тръмп прави същото-той е давал пари и на Мит Ромни и на Хилари!Затова искрено се чудя и недоумявам...нека някой да ме поправи с аргументи обаче.....че, Той е нещо друго, по-различно!?Просто е по-добър, има Харизма!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Че Турция и Гърция не воюваха ли?
          Не, Турция и Гърция непрекъснато имат някакви търкания я за някой остров , я за нарушение на териториалните води и така е и днес.Но до война не се стигна именно поради факта, че и двете страни са членки на Алианса.За нахлуването на Турция в Кипър -не съм сигурен за статута на Кипър?

          Коментар


          • Едно от последните предложения на Тръмп е да бъдат спрени преводите на мексиканските имигранти към Мексико.Целта е да бъде принудена Мексико да "плати" между 5 и 10 млрд. долара по сметките на Тръмп за изграждането на Стената-мегаломанската и безумна идея на Тръмп.В тази връзка съвсем логичен ми се вижда изводът на Supertrader, че САЩ при Тръмп от Световен полицай могат да се превърнат в Световен Рекетьор.Тръмп също така преди време каза, че Япония и Южна Корея трябва да плащат повече за сигурността си.А за НАТО, той направи една друга интерпретация, която не е за разпускане на НАТО, а "Който не плаща да си ходи"-цитирах го дословно, за да не сметнете , че си нагласям.Така че не правете от Тръмп някакъв Идеалист, носител на нови ценности.Ще използва целия политически , икономически и военен ресурс на държавата за да извършва това , което в Политиката се нарича Търговия с влияние за да постига това , което той си е наумил.Иначе казано-Рекет!
            Last edited by trafix; 10.04.2016, 17:49.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от trafix Разгледай мнение
              Освен колективната сигурност , която предлага НАТО, тя не допуска и война между страни членки на Алианса.И Турция и Гърция и Румъния са членки, другите-кандидати.Ето това е предимството.Чрез НАТО Балканите имат шанса да не бъдат "Барутния Погреб на Европа" както са наричани заради всевъзможните войни между всички съседни държави за които се сещате!Анадъмно Флорида?А това , че останахме без армия е друга тема за която Императора има право!
              Че Турция и Гърция не воюваха ли?
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Пирон

                Пиратите не са само сомалийски !!! Винаги е имало пиратство в моретата и океаните.Няма как да бъде смазано, това е все едно да няма вече крадци и престъпници. Няма да стане и по добре да се придържаме към реалността.
                Най много ще пострада САЩ от евентуален бум на пиратството, но пък Китай ще се превърне в икономически труп.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Иначе ужилената реакция на - срещу, бе предвидима, по същият начин във Франция цялата престъпна политическа сган се обедини срещу храбрата Марин льо`Пен. Надявам се само американците да са с по-непромити тимберици от европейците.

                  А че НАТО нямало да ни пази - да не би да ни е пазило досега? Ако Турция ни нападне, да не би САЩ да ни защитят? Ние първо трябва да възстановим армията си и да обесим националните предатели, които я съсипаха, начело с Паси !!! Нарязването за скрап на могъщите ни ракети, бе нищо по-малко от държавна измяна, която трябва да се накаже със смърт !!!
                  Освен колективната сигурност , която предлага НАТО, тя не допуска и война между страни членки на Алианса.И Турция и Гърция и Румъния са членки, другите-кандидати.Ето това е предимството.Чрез НАТО Балканите имат шанса да не бъдат "Барутния Погреб на Европа" както са наричани заради всевъзможните войни между всички съседни държави за които се сещате!Анадъмно Флорида?А това , че останахме без армия е друга тема за която Императора има право!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                    Да, разбира се, турското и византийското робството имат пряка връзка, както несъмнено и краставицата.
                    Това е само началото на коментара! От там на сетне основен АКЦЕНТ е НАТО, за което Тръмп има твърда позиция и това е крайъгълен камък на външната му политика като евентуален президент. Останалата част от коментара обяснява, защо хора като мен подкрепят Тръмп. Ако това не е за тая тема, не знам за коя е!

                    п.п.
                    Както и да е сайта си е Ваш, на който не му изнася, да се изнася

                    Коментар


                    • Иначе ужилената реакция на - срещу, бе предвидима, по същият начин във Франция цялата престъпна политическа сган се обедини срещу храбрата Марин льо`Пен. Надявам се само американците да са с по-непромити тимберици от европейците.

                      А че НАТО нямало да ни пази - да не би да ни е пазило досега? Ако Турция ни нападне, да не би САЩ да ни защитят? Ние първо трябва да възстановим армията си и да обесим националните предатели, които я съсипаха, начело с Паси !!! Нарязването за скрап на могъщите ни ракети, бе нищо по-малко от държавна измяна, която трябва да се накаже със смърт !!!
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Да, разбира се, турското и византийското робството имат пряка връзка, както несъмнено и краставицата.
                        रादोस्त

                        Коментар


                        • Сомалийските пирати и всякакви други бандити в региона могат да бъдат смазани само с няколко ракети от Каспийско море. За мен проблемите в Америка са далеч по-страшни - както и ислямизацията на Европа - проблеми, породени от престъпната политика на САЩ в последните години и десетилетия. Проблемът не е дали ще има световен полицай, а как и с какви ресурси ще действа то и съответно: с какви разходи. Русия далеч по-лесно може да поддържа редът в размирните региони на близкият изток просто заради географската си близост.

                          Относно разпадът на средната класа в САЩ, това е страшен проблем, за който Тръмп говори от 20-тина години вече, ама няма кой да го чуе - вероятно и заради туй той се кандидатира за президент, въпреки отвращението си от политиката.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                            Ако не ви се пише по конкретната тема, моля - не пишете.
                            Че какво не и е конкретното на темата? В нея съм писал конретно за Доналд и неговата роля! Нормално е в тая тема да се пише и за перспективите пред България с оглед на изборите в САЩ, НАТО, позиция на Тръмп за НАТО и прочие. То ако не гледаме през призмата на България изборите в САЩ, на никой няма да му дреме кой ще им е президент! Защо няма тема ПРЕЗИДЕНТСКИ ИЗБОРИ В АРЖЕНТИНА? По причина, че на никой не му пука, ако не е замесена България!
                            Не може в темата да обсъждаме гледището на кандидатите за вътрешната политика на САЩ! Никой нямаше да пише, нито да я чете!

                            Коментар


                            • Ако не ви се пише по конкретната тема, моля - не пишете.
                              रादोस्त

                              Коментар


                              • Ако не знаеш, да ти кажа СССР вече няма. Няма и износ на комунизъм! Утре в близкото бъдеще, когато поради криза, която накара СССР да пусне територии или гражданска война вътре в САЩ, те пуснат НАТО, кой ще спре Турция, която официално ти казва, че иска да те завладее! Това не са националистически бръщолевиници, а официална доктрина ТАМ! Кой ще ги спре? Процесите в САЩ по това текат, а Тръмп е само КАТАЛИЗАТОР и това е неминуемо да се случи, въпросът е до 2-3 или 10 години.
                                Кой ще спре Турция или Саудитска Арабия ми кажи? Гърция помни ми думата, сега след икономическия срив и края на ЕС, ще бъде оставена на кучетата, там само чудо може да ги спаси от чернилките. НАТО ли? С промяната на климата и липсата на препитание, всички араби ще тръгнат насам, това са 500-600 милиона, както и Африка. БЪЛГАРИЯ ТРЯБВА ДА ИМА СИЛНА АРМИЯ И ДА Е В СЪЮЗ С НЕЙНИТЕ ХРИСТИЯНСКИ СЪСЕДИ, С КОЙТО ИМАМЕ ОБЩ ИНТЕРЕС! Румъния, Сърбия и прочие защото каквото сполети нас, ще отиде веднага и при тях. Русия също, само те могат да ни предпазят от това изтребление, което се очертава за нас на Балканите! ИЗТРЕБЛЕНИЕ е точната дума!
                                Утре не дай си боже, когато тука се превърнем в някакво ислямско гето и не можеш да пуснеш до магазина жена ти или децата, дори ти самия, пак ми МАНТРОСВАЙ, че войната е страшна!
                                ДА СТРАШНА Е, НО СМЪРТ И ТО ПО-УЖАСНА ИМА, А НЕ ВСЕКИ ХВАНАШ ПУШКАТА ДА СЕ ПАЗИ Е ЗАГИВАЛ! Ако това последното имаш акъл да го разбереш, няма да пишеш повече глупости!

                                Аз също съм на добър стандарт и имам сравнително уреден и спокоен живот, но предпочитам поемането на някакъв риск днес, в името на бъдещето, отколкото да наблюдавам наближаващия 100% сигурен ужас УТРЕ, ако статуквото се запази!
                                Last edited by X_Y; 10.04.2016, 14:13.

                                Коментар

                                Working...
                                X