If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Много съжалявам, че рашистите се отказаха да си показват петото поколение изтребители на парада. Ако аварията на армата се беше случила на някой изтребител, можеше да им видим карлсончетата, които щяха да извадят, за да го подпрат
Медия съобщава, че в Русия руската банка Альфа-банк е уведомила кредиторите на руската компания ОАО "Уралвагонзавод", че банката има намерение да поиска от съда да обяви, че "Уралвагонзавод" е изпаднал в несъстоятелност (банкрут). Уралвагонзавод е производител на танка на платформа "Армата". Според вас ще фалира ли или няма да фалира тази компания? http://top.rbc.ru/business/08/05/201...794760aee215b4
Според оценките на Credit Suisse съвкупното богатство на всички домакинства в САЩ през 2014г. е било над 38,825 пъти по-голямо от това на всички домакинства в Русия,съвкупното богатство на всички домакинства в Австралия е било над 3,34 пъти по-голямо от съвкупното богатство на всички домакинства в Русия, съвкупното богатство на всички домакинствата в Швейцария е било над 1,648 пъти по-голямо от съвкупното богатство на всички домакинствата в Русия.
Ако сметнем богатството средно на 1 пълнолетен гражданин на тези държави то богатството на хората в САЩ е средно 17,76 пъти по-голямо от богатството на хората в Русия, богатството на хората в Швейцария е средно 29,648 пъти по-голямо от богатството на хората в Русия, а богатството на хората в Австралия е средно 21,99 пъти по-голямо от богатството на хората в Русия.
Средно на един пълнолетен човек в САЩ се пада богатство в размер на 347 845 $, в Швейцария 580 686 $, в Австралия 430 777 $, в Франция 317 292 $, във Великобритания и Северна Ирландия 292 621$, в Сингапур 289 902 $, в Канада 274 543 $, в Япония 222 150 $, в Тайван 182 756 $, в Китай 21 330 $, в Русия 19 586 $,а средно на един човек в САЩ (включително и непълнолетните) се пада богатство в размер на 261 488 $. Средното богатство на 4 членно семейство в САЩ е средно 1 045 953 $ .Всички данни са данни за нетно богатство и са получени, като от оценката на всички притежавани активи са извадени дълговете. Това са данни от оценка правена през 2014г., а през 2015г. заради кризата в Русия се очаква богатството на хората в Русия да намалее спрямо оценката от 2014г. Защо богатството на хората в Русия е по-малко в сравнение с това на хората от другите държави? Ето линк с източник. http://www.economics.uwo.ca/people/d...eport-2014.pdf
Медия съобщава, че в Русия руската банка Альфа-банк е уведомила кредиторите на руската компания ОАО "Уралвагонзавод", че банката има намерение да поиска от съда да обяви, че "Уралвагонзавод" е изпаднал в несъстоятелност (банкрут). Уралвагонзавод е производител на танка на платформа "Армата". Същата медия съобщава, че над 5000 работещи в Уралвагонзавод са в принудителен отпуск до края на май 2015г. Според вас ще фалира ли или няма да фалира тази компания? http://top.rbc.ru/business/08/05/201...794760aee215b4
Според данни на Федералната митническа служба на Русия, през първите 3 месеца на 2015г. износът на стоки от Русия, смятан в щатски долари е намалял с 26,5 % спрямо първите 3 месеца на 2014г.
Според данни на Федералната митническа служба на Русия, през март 2015г. износът на стоки от Русия, смятан в щатски долари е намалял спрямо март 2014г. с над 30 %.
Познайте колко е бил спада на износа на стоки от Русия през март 2015г. спрямо март 2014г.: 30,5 % или 30,8 %.
БВП на САЩ през първото тримесечие на 2014г., смятан на годишна база е бил около 17 044 милиарда долара, през второто тримесечие на 2014г. на годишна база е бил 17 328,2 милиарда долара, през третото тримесечие на 2014г. на годишна база е бил около 17 599,8 милиарда долара, през последното тримесечие на 2014г. на годишна база е бил около 17 703, 7 милиарда долара, а през първото тримесечие на 2015г. е бил на годишна база 17 710 милиарда долара. БВП на САЩ през 2014г. е бил 17418,9 милиарда долара. Тоест ако сравнявате първо тримесечие на 2015г. с последно тримесечие на 2014г. ръстът на БВП на САЩ не е много голям, но ако сравнявате първо тримесечие на 2015г. с първо тримесечие на 2014г. то ръстът на БВП на САЩ е сравнително голям. Затова, ако сравнявате БВП на Русия през първо тримесечие на 2015г. с БВП на Русия през последно тримесечие на 2014г. (каквото сравнение направихте за САЩ) ще видите, че спада на БВП на Русия е много силен.
Затова трябва да се сравняват първо тримесечие на 2015 с първо тримесечие на 2014 за да са съпоставими данните. Тоест ако се сравнява по метода по който се сравняват БВП, то ръстът на брутният вътрешен продукт на САЩ през първото тримесечие на 2015г. спрямо първото тримесечие на 2014г. е около 3 %.
През март 2015г. производството на необработен кобалт в Русия е намаляло спрямо март 2014г. с 2,6 %.
През първото тримесечие на 2015г. производството на необработен кобалт в Русия е намаляло спрямо първото тримесечие на 2014г. с 0,2 %.
Ако режимът в Москва искаше да демонстрира лидерската си роля във Втората световна война, щеше не само избирателно да покани онези, които биха отказали да присъстват на Червения площад редом с Путин, а представителни военни части на всички страни, които са се сражавали срещу нацизма и фашизма. Вместо това Русия се опита да лансира пред Съвета за сигурност на ООН декларация срещу съвременните форми на нео-нацизъм и фашизъм, приписвайки си ролята на световен борец срещу тази напаст.
Това, разбира се, не попречи на Путин да приеме представители на най-реакционните крайно-десни и крайно леви движения и партии в Русия. Идеологическата им несъвместимост няма значение, след като са против Европа, защото днешна Русия възприема европейските норми и ценности като основна заплаха за оцеляването на одържавената си олигархия. Всеки опит режимът в Кремъл да бъде определян идеологически като ляв или десен няма смисъл. Зад анти-американските лозунги все така прозира желанието за обезсмисляне на европейските норми и ценности, за връщане назад към съветския империализъм, чиито претенции винаги са били насочени срещу европейските страни, а не срещу САЩ.
На 9 май 1950 година външният министър на Франция Робер Шуман произнася своята реч, която е истинският повод за избора на Деня на Европа. Европейската общност за въглищата и стоманата очертава пътя на съвременна Европа, която успя да съхрани мира и да осигури просперитет на своите народи. Постигането на съгласие около необходимостта от запазването на мира като основна гаранция за благосъстоянието и качеството на живот на хората е истинското преодоляване на последиците от войната. Победени и победители постигнаха такова съгласие относно общото си европейско бъдеще. Това е едно от достоянията на Европа, което никой не може да оспори или да си позволи да подценява.
Съветският съюз не избра този път. След победата във войната и подялбата на Европа СССР продължи да воюва срещу собствения си народ и срещу всеки, който дръзваше да се противопостави на съветската колонизация. Съветска Русия не доказа, че мирът е висша политическа ценност и това я отдалечи от Европа. Днешният режим в Кремъл превърна нарушаването на нормите на мира и международните договорености в инструмент за политическо изнудване и шантаж. Никой няма намерение да воюва с Русия. Важният въпрос е друг – колко са страните, които искат да подкрепят и да бъдат подкрепяни от режима на Путин. Извън сферата на предишните зависимости от енергийни ресурси и новите амбиции за достъп до тях колко и кои страни са готови да последват днешна Русия?
Нарушавайки международното право и собствените си ангажименти, днешният режим в Русия си позволи да разруши консенсуса, постигнат в края на Втората световна война. Именно затова днешните демонстрации на сила и дрънкане на оръжия са още по-жалки и безсмислени. Режимът на Путин воюва срещу паметта и миналото, за да докаже собствените си претенции спрямо бъдещето. Тази война не може да бъде спечелена, поне докато паметта на европейските народи е жива. Докато целите на руския режим са такива, Русия ще продължава да бъде сила с регионално значение, с която се съобразяват заради непредвидимостта на рисковете, които носи със себе си, а не глобален актьор, който е в състояние да привлече към себе си все повече страни, търсещи развитие и просперитет.
Претенцията за лидерство не се изчерпва с възстановяване на пропагандните схеми на Съветския съюз. Глобалното лидерство изисква много повече от това да притежаваш природни ресурси. Провокацията, която режимът на Путин избра като инструмент за демонстриране на сила, не може и няма да бъде толерирана. Така, както Полша и Германия не допуснаха на своя територия финансираните от Президента Путин „Нощни вълци”. Европа, както и Русия, са много по-големи и значими от амбициите на който и да било временен политически режим като този на Путин. Отношенията между Европа и Русия не могат да бъдат нарушени трайно и окончателно заради амбициите на превърналата се в държава руска олигархия.
Онези, които са постигнали и отстояли мира, винаги ще бъдат по-силни от конюнктурните амбиции на силите, които се опитват да го разрушат. Тези сили винаги ще останат в периферията на Европа. Провокациите на руския режим и неговите платени клакьори ще продължат. В дните около честването на 70-та годишнина от победата те достигнаха почти до откровена истерия. Тя няма нищо общо с историческата истина или с дължимата почит към паметта на милионите загинали хора. Празненствата пред паметника на Съветската армия нямат нищо общо с почитта към паметта на загиналите български войници във втората фаза на световната война, нито с днешния ден на България. Ако някой наистина се интересуваше от тези жертви, би празнувал края на комунизма със същото основание, с което днес отбелязваме победата над нацизма и фашизма.
Но днес, 65 години след речта на Робер Шуман, за съжаление, първите думи от неговата Декларация, поставила основите на днешния Европейски съюз, звучат потискащо актуално: „Световният мир не може да бъде запазен без съзидателни усилия, пропорционални на опасностите, които го грозят.“ Повече отколкото през изминалите десетилетия, Европа както и България са изправени пред рискове и опасности, които изискват съзидателни усилия, основани на демокрацията и европейските ценности. Това е дълбоката граница между която и да било азиатска тирания и Европа – нашите народи доказаха, че въпреки всички трудности и разделения, сме в състояние да постигаме съгласие и да съхраняваме мира. Никоя друга общност от държави не успя да постигне това след Втората световна война. Това е Европа.
Китай инвестира 2 млрд. долара в скоростната ж.п линия Москва -Казан
Срещата днес на другаря Си и Владимир Владимирович е завършила с подписване на много контракти. Мащаба на сътрудничеството е впечатляващ. Темите са финансови потоци, енергийни потоци, пътя на коприната и т.н... НАЙ-ВАЖНОТО нещо е разговора на четири очи между лидерите без любопитното пиндо ушенце.
Путин и Си Цзиньпин договорились о газе и китайских кредитах
Путин также пояснил, что Китай профинансирует проект высокоскоростной железнодорожной магистрали (ВСМ) Москва — Казань общим объемом в 300 млрд руб.
В будущем участок ВСМ Москва — Казань может стать частью ВСМ до Пекина, стоимость строительства которой оценивается в 7 трлн рублей.
Чугунените глави мизерията ги тегли като магнит. Нали защото и при нас са много чугунените кратуни сме със стандарт на живота като при онези, иначе щяхме да сме като белгийци и датчани а не бедни и скъсани цървули. Онези цървули винаги избират някой бащица който да ги оправя, а той ги краде че се къса но те нали са малоуни и му се радват.
При толкова смотана техника и японски инструктори да отидат да им показват как да боравят с нея нищо няма да стане. Просто трябва първо да претопят руските чугуни.
То техниката лесно ще се претопи, но чугунът в главата остава до края.
Коментар