IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия (2)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Стига си лъгал, скъпия газ е щото сме братя, какво общо тук има син, южен и не знам кви си потоци? Ми че юп беше само транзитиращ газопровод! На всичкото отгоре печалбата от нецо се падаше накъм 3% , да, три! Че те лихвите в България са по-големи,
    За лукойл също лъжеш,първо тея дма се амортизират за 20 години, не за 10. Второ, не е това причината да не плащат данък печалба. Причината е че "работят на ишлеме", румънците ги оправиха, надявам се и България да го направи.
    Лукойл има бензиностанции и в САЩ, познай дали този трик минава

    А не направиха в България същото като в Украйна само защото сме член на НАТО, същото важи и за балтийските републики.

    Общо взето колкото по-далеч е една държава от Хуйлостан, толкова по-добре живее народа и.
    Колкото по-бързо България се отърве от каквито и да било зависимости от русия, толкова по-добре за развитието и.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Когато не сме пречили на Руските тръби сме били на добра печалба:

      Забравената Ямбургска спогодба от 1986 г.

      През първите десет години след завършването на газопровода, България получава безплатен газ както следва :
      през 1990 -1 млрд. куб. м,през 1991 -2.9 млрд. куб. м,през 1992 -3.75 млрд. куб. м, от 1993 до 1998 -по 3.75 млрд. куб. м/год. Предвидено е продължаване на доставките в същия размер през следващите 10 години при съгласуване на държавните планове и доставка на български стоки за пазарите на Русия. Българската страна извършва със свои средства и строителни организации строително-монтажни работи по изграждането на обекти на газовата промишленост за около 600 млн. преводни рубли /тогава равни или по-скъпи от USD/. Страната ни доставя тръби с голям диаметър и предоставя на Москва конвертируема валута, еквивалентна на 172.4 млн. преводни рубли. Осигурява машини, оборудване, материали и други български стоки на обща сума около 462 млн. преводни рубли. Важен за страната ни е протоколът към Ямбургската спогодба от 4.10.1991 г. Според него от 1992 до 1998 г. получаваме по 3.34 млрд. кубика газ годишно. Същото важи и за следващите 10 години - до 2008. Според експерти това количество газ е гарантирана държавна квота, която обаче се заплаща със бартер с Български стоки.

      Сметнато през долара , инвестицията ни сме я избили с доставената безплатна газ за първите 2 години.
      Last edited by markov; 18.07.2015, 22:55.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Както винаги си много далеч от истината:

        1. Скъпия газ си има причина и тя е в нас , от чиста простотия държавата ни пречи на всяка Руска инициатива. Спряхме Син поток преди години , спряхме Бургас Александрополис , сега провалихме и Син поток. Ще си носим последствията, кат не ни изнася да внасяме газ от другаде ! Никои не ни пречи.

        2.Лукойл е най-големия платец на ДДС и Акцизи в държавата. Съгласно приватизационния си договор бяха длъжни да направят чисто нови инсталации и инвестираха 1,5 милиарда долара. това са близо 3 милиарда лева.
        Съгласно законодателсвото по целия свят имат право да си амортизират инвестицията , разхода за амортизация са необходимо присъщи разходи за дейността.
        Тоест ако я амортизират за 10 години ...всяка година разхода само за това е 300 милиона. Тоест данък печалба ще има след десетина годинки.

        3. В Беларус нищо не се е случило , и колкото и да е жалко стандарта им е по - висок от този в БГ.
        В Грузия и Украйна квото се случи е след намесата на САЩ и опита и да се доближи плътно до Руските граници!

        4. ако Руснаците са искали да правят нещо с което да нарушат териториалната ни цялост са имали достатъчно време от 1944 до 1990. НО НЕ СА ГО НАПРАВИЛИ. ТАКА ЧЕ СТИГА С ТЕЗИ ИНСИНУАЦИИ.

        5. Дали мурзилкте ще влизат в затвора ? Едва ли.
        Хубавото обаче е че повечето от еничарите са се преселили в САЩ , засега лаят по нета но скоро и това ще им омръзна...
        Last edited by markov; 18.07.2015, 22:41.
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
          Никой не те кара да ходиш в Азия.

          Ние сме в Европа исторически много преди почти всички останали и ще си останем там.

          Но:

          - това че сме членове на ЕС не значи че трябва да сме врагове с Русия ! Трябва да си отстояваме собствените интереси а не да козируваме на всеки чиновник в Брюксел.
          Имаме икономически интереси в търговията с Русия и трябва да си ги отстояваме, по същия начин трябва да си отстояваме и икономическите интереси в търговията със страните от ЕС.

          - изобщо нямаме място и смисъл да сме членове на НАТО. Трябва час по скоро да напуснем тоя блок.
          Е не значи и че трябва и да сме руски подлоги. И какви точно интереси имам България в хуйлостан? Знам че оттам купува най-скъпия газ, знам че голяма руска компания за горива не плаща и леФ данък печалба в България, а също знам, че първото правителство на Тиквата го свалиха руски агенти.
          Също знам какво се случва с "братските" народи. Ей го на, преди седем години Грузия, сега Украйна, а скоро и Беларус.
          За да не ни сполети съдбата на тези държави, единствената гаранция за България е членството и в НАТО. Ако не беше това членство в НАТО, сага това което се случва в Украйна вече щеше да се случва и у нас.

          А мурзилките, путиноидите, руските тролове и хуйлостанската пета колона трябва най-малкото да влязат в затвора.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • А защо Руския дух е непобедим говори следната случка от Първата световна война:

            „Атаката на мъртъвците”

            1915 година около 1 500 Руски войници отбраняват крепостта "Осовец" от 7 000 атакуващи Германски войници.
            Руснаците се отбраняват умело и въпреки многото атаки на Германците и численото си превъзходство не успяват да превземат крепостта в Източна Прусия.

            През лятото Германците изненадващо обгазяват със отровния газ хлор Руските войници , 1200 от тях умират за минути.
            Останалите 300 Руски войника също са обгазени и започват да агонизират. Знаейки че и те ще умрат в следващите няколко часа от натравяне се вдигат в изненадваща атака и в ръкопашен бой обръщат в бяг 7 хилядната немска дивизия.
            Затова тази битка се помни като „Атаката на мъртъвците”
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Ами, БГ е в ЕС - не ми се ходи в Азия. Как да ти го обясня? По-бавно ли?
              Е бавнинко требва.
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Никой не те кара да ходиш в Азия.

                Ние сме в Европа исторически много преди почти всички останали и ще си останем там.

                Но:

                - това че сме членове на ЕС не значи че трябва да сме врагове с Русия ! Трябва да си отстояваме собствените интереси а не да козируваме на всеки чиновник в Брюксел.
                Имаме икономически интереси в търговията с Русия и трябва да си ги отстояваме, по същия начин трябва да си отстояваме и икономическите интереси в търговията със страните от ЕС.

                - изобщо нямаме място и смисъл да сме членове на НАТО. Трябва час по скоро да напуснем тоя блок.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  Ами, БГ е в ЕС - не ми се ходи в Азия. Как да ти го обясня? По-бавно ли?
                  Ми никой не те кара да ходиш в Азия ...щом ти е гот тука .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ing5rov Разгледай мнение
                    Не се прави на улав , много добре знаеш за какво става дума...щом оплюваш нещо , ми дай алтернатива , опиши и другата страна...иначе , просто си е това което е в момента.
                    И пробвай да си конкретен...поне в случаите когато говорим за събития от днешно време.
                    Ами, БГ е в ЕС - не ми се ходи в Азия. Как да ти го обясня? По-бавно ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Ivan2015 Разгледай мнение
                      В статия на руска медия пише, че няколко десетки военнослужещи на Русия от 33 отделна мотострелкова бригада се разследват по член 337 и член 338 от наказателният кодекс на Русия, тоест разследват се и за дезертьорство от армията. Според статията на медията тези военнослужещи са избягали от полигон в Ростовска област, която е в Русия. Пак според написаното в статията на медията, те са извършили деянията,за които са разследвани, защото са се страхували, че ще бъдат изпратени в Украйна!!! Медията съобщава, че един военнослужещ от тази бригада вече е осъден, друг военнослужещ от тази бригада вече е обвиняем, а останалите се разследват. http://www.gazeta.ru/politics/2015/0..._7633125.shtml
                      Според Росстат през юни 2015г. в Русия производството на леки автомобили е намаляло с 27,2 % спрямо юни 2014г.
                      Според Росстат през първите 6 месеца на 2015г. в Русия производството на леки автомобили е намаляло с 24,4 % спрямо първите 6 месеца на 2014г. Обяснете защо.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                        Щом на рушката статистика думаш плюене, не знам какво да ти кажа?

                        Да чета пасквили за широката рушка душа ли?
                        Не се прави на улав , много добре знаеш за какво става дума...щом оплюваш нещо , ми дай алтернатива , опиши и другата страна...иначе , просто си е това което е в момента.
                        И пробвай да си конкретен...поне в случаите когато говорим за събития от днешно време.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ing5rov Разгледай мнение
                          В тая тема се събирате единствено да плюете...рядко се намира смислено изказване.
                          Щом на рушката статистика думаш плюене, не знам какво да ти кажа?

                          Да чета пасквили за широката рушка душа ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                            Инженерино, верно ли си по цветната телевизия?
                            Нещо ми се губи червеното на моя, имаш ли идея от макво е?
                            Пробвай с две жици в контакта , след 15 минути ше ти се появи ...много ярко .

                            Коментар


                            • Инженерино, верно ли си по цветната телевизия?
                              Нещо ми се губи червеното на моя, имаш ли идея от макво е?
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                                Имаш напредък. Цели три изречения на един път!
                                Мисля че достигна максимума и сега е време да поработиш за качество!
                                Май няма да ти е лесно, но точно подобно усилие е направило от комуниста човек!
                                Е това е...едно и също . И така с години ! Заслужил инвеститор подир заслужил !
                                Интелектуално ниво трепач .
                                Какво да го правиш такъв като тоя ? Преди известно време дадох определение за "форумен помияр". Любувайте се !
                                Пък модераторите нека трият и всичко да си продължава постарому.

                                Коментар

                                Working...
                                X