If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Разбира се трябва да се признае, че и нас не ни е съвсем чист косъма по отношение на русофобството. Ето една илюстрация от 1991 г. от дописка в русофобския вестник „Демокрация”. Статията е разположена на първа страница и е озаглавена ( много конкретно, веднага се долавя русофобския намек) „Удар срещу свободата на словото”. Цитирам дословно само последния абзац от текста, в който авторът се възмущава от закриването на русофобското предаване „Всяка Неделя".
„ Както винаги българските комунисти копират от Големия брат. Там неотдавна беше спряно най-гледаното предаване „Взгляд”. И малко след това руски танкове нахлуха във Вилнюс. Дано все пак при нас схемата не е същата”.( в. „Демокрация”, понеделник, 18 март 1991 г., бр 65)
С днешна дата знаем от същия автор, че схемата е „колониална”. Защото
авторът се казва Волен Сидеров
Ако това не ви стига като илюстрация за вируса на русофобията у нас, с който все пак болните се борят и дори успяват да се излекуват радикално ( чрез големи дози рублимицин), ето и едно откровение от родоначалника на социализма и русофобията ( характерна за всички европейски социалисти по онова време) Димитър Благоев:
“Русофилството е грубо политическо суеверие, умишлено култивирано сред народните маси; политическо знаме, вървенето и воюването под което неизбежно води към предателство и национална катастрофа. Защото русофилите, плувайки безогледно във водите на руската дипломация, неизбежно и фатално правят от България едно сляпо и послушно оръдие в ръцете на руската завоевателна политика на Балканите”. („Принос към историята на социализма в България, С.,
Отвратително русофобско излияние, но факт, който вече е добре осъзнат от българските наследници на основателите на социализма и атакизма, преминали руб(л)икона на своята първоначална русофобия
Не знам дали наистина социализмът се предава по полов път, както се пошегува един виден другар у нас неотдавна, но че русофобията ( няма да я слагам кавички, ще приема за вярно, че е такава) се оказа не просто заразна, а направо световна пандемия.
Погледнете как се развива това (между)народно заболяване и ще видите, че действително става дума за болестта на века. При това се разпространява спонтанно в различни точки на необятната граница на Русия, което говори за глобалния характер на русофобския вирус.
Няма да анализирам русофобията на янките. Там всичко е ясно. Те са комплексари. Завиждат на Русия заради несравнимо по-високия й стандарт практически във всичко, а не само по отношение на руския охолен живот, недостижим за обикновения американец , освен за онези 1 милион ( един милион) милионери в Америка. В края на краищата в Русия е измислено електричеството, автомобилът, железницата, компютъра, интернет и т.н. Как да не я мразят простите янки, сбирщина от мигранти. Завиждат на православната, славянската, древна Русия, люлка на евразийската цивилизация, доказала миролюбието си през вековете.
Не си струва лабораторният поглед и върху европейския щам на русофобията. Наречи ги еврогейове и повече не ги обиждай! Не случайно никой руснак не иска да живее сред тях, с изключение на изпратените с проучвателна мисия деца на руския управленски елит, пожертвани от татковците им в името на експеримента как се устоява на еврогейските съблазни, за да добият резистентност и да я пренесат обратно ако някога се завърнат в Родината ( на своите хетеросоциални родители). И обратно: на тълпи еврогейските толерасти се натискат да им бъде позволено да напуснат декадентската Европа и да заживеят истински (полово и религиозно) здравословен живот в Русия. Но тя е малка и тясна да побере толкова много, доказано хилави същества, изнежени от липсата на коцлагери и здравословно гладуване. Един нищо и никакъв Беломорканал да ги емнат да строят, ще измрат до един за седмица.
Крачим нататък по безпободно дългата граница на Русия…
Източна и централна Европа? Ооо, тук русофобията наистина се предава поколенчески както любовта към вожда в Русия. Племената, населяващи европейската граница на Матушката, независимо дали говорят славянски, румънски или фински, са едно цяло по манталитета си свински: неблагодарници са! При това генетично са такива. Толкова пъти са освобождавани от миролюбивата руска мечка,
а налитат като пчели от бутнат кошер да жилят своята мирна благодетелка, която непрекъснато им носи руско-съветски мед и не близва от техния.
Япония например хем няма граница с Русия, хем мрази безгранично презморския си съсед Русия. Не стига, че си е присвоила чистокръвните руски Курилски острови и без намесата на щедрия Хришчов ( какъвто е случаят с чисто руския Крим), ами след като руснака Сталин си ги взе обратно се цупят с и без това присвитите си очички заради няколко вулканични скали. Отказват да се помирят с великата сила Русия, чиято икономика е само няколко десетки пъти по-слаба от японската. Япония е направо пустиня от гледна точка на (без)полезни за жизнения стандарт на руснака изкопаеми. Въшльовци- един петролен кладенец нямат, а тръгнали да се ежат на Велика Русия. Айде, „Курил наш”!
Ами китайският тигър? Него кой го дърпа за опашката, че е зинал да налапа Сибир, гъсто населен със славянско православните якути, чуваши и други адаши на славянското православие, факлоносци на руската цивилизация в тъмната Азия! Тъкмо за стотина години се научиха най-после да псуват правилно на старобългарски и сега ще ги карат да зубрят йероглифи.
Афганистанците не се броят- те и без това намаляха с няколко милиона благодарение на братската интернационална помощ на СССР. Иначе са мирен народ, не обича да воюва. ЦРУ обаче ги подучи на русофобия без никаква причина ( за Иран ще спомена накрая).
И в Монголия намирисва нещо на русофобия. Защо? Тя от една страна е род(н)ина на московските си васали, обучавани на азиатщина с меча и камшика на потомците на Чингиз хан повече от два века. Същевременно обаче е получила правоверния си комунизъм като отплата от ръцете на руските си братовчеди. Какво лошо има в това да си изостанал благодарение на това от световната цивилизация? Изостаналите народи имат повече стимул да се състезават- може и с камили.
Така наречените централноазиатски републики, вместо да целуват руския ботуш с признателност за ролята му във формирането на тяхната републиканска физиономия ( от Туркменистан и Узбекистан, до Казахстан и Киргизстан), те се дърпат и дупчат конкурентно на Русия земята си за газ и нефт. Това справедливо ли е? Щеше ли изобщо да ги има на картата на света- първо като съветски републики, прескочили с помощта на руската гега от феодализма в най-прогресивния строй, а сега вече като изключително самостоятелни и демократични държави, получили свободата си благодарение пак на ( разпадналия се) СССР?
Донякъде е изключение Казахстан. Като казвам „донякъде”, имам на ум до около половината. Горе –долу толкова са руснаците в най-русифицираната бивша съветска азиатска колония. А също и Азербайджан, но по други причини. Там пък ревниво мразят Русия заради любовта й към Армения като най-важната руска военна база в региона.
Арменците обаче напоследък са заприличали на източноеврпейци по своята неблагодарност ( например на молдовците, които Сталин спасява от лапите на Румъния, а те искат точно там да се върнат и се бунтуват, че ги държат на мушката с няколко руски дивизии в древноруския анклав в Приднестровието). Русия се скъса да ги освобождава безкористно и да ги закриля от азъбрайджанските попълзновения в Нагорни Карабах, а те протестират масово срещу руския монопол в определянето на жизненото им равнище. Неблагодарниците се сърдят, че руските монополисти им продават тока скъпо, сякаш вечната дружба е стока, която подлежи на преоценяване. Никое добро дело не остава ненаказано (с русофобия).
Грузия пък е направо другата дума за думата русофобия. Уж били много гостоприемни грузинците, а когато руснаците им дойдоха на гости ( с танкове и самолети) през август 2008 г., грузинците ги нападнаха вероломно в собствената си страна с оръжие в ръка. Сега берат плодовете на русофобията си. Заслепени са от вредния западен блясък. Един поглед на ярко осветените им от рекламите на западните концерни черноморски курорти вади на светло вредата от това да се откъснеш от Русия
На Русия й остана един истински аркадаш в лицето на Турция, с която вековно си дружи в обезбългаряването на българските земи чрез разселването на стотици хиляди българи по споразумение с Цариград след всеки руски поход към Проливите. Приятелят на Путин Ердоган застана до него в най-буквалния смисъл преди броени дни в Москва при откриването на най-голямата джамия в Еворпа. Вместо да оцени тази чест, той сега се гневи като грузинец заради някакви си руски изтребители, гостуващи в неговото небе. Той дори заплаши днес Русия, че Турция ще спре да купува руски газ и ще се откаже от руското участие в строителството на ядрена централа ( не знае ли, че се лишава от най-доброто в тази област, както твърдят световно известните български капацитети?). И това при положение, че Путин ясно завява все по-голямото преклонение пред исляма като религия, по-близка до православието (му) от западните деноминация на християнството!
Ако има обаче пробив в този обръч от русофоби по руската граница, това е Иран на аятоласите. В Техеран явно са впечатлени от богословските изяви на Путин, който изнася пред света лекции за това кой ислям е правилен и кой не. Така Иран на аятоласите в момента се оказа най-малко русофобската страна, граничеща с Русия ( нали не броите Белорусия, която е бял кахър на Путин – отказала му била военновъздушна база, все едно че ще я пита, ако реши да я срита).
Макар и без обща граница, в крайна сметка единствената гравитираща около Русия държава в света, в която русофобията не е държавна политика ( и това се вижда от исторически справедливата трактовка на съветската окупация като освобождение – дори и националния й празник е на дата, свързана с руска военна победа), се нарича България. Не случайно заслужилият борец срещу Световната русофобска конспирация ген. Леонид Решетников възкликна просълзено в едно интервю, че в никоя друга страна в света няма нещо подобно на Национално движение „Русофили” ( то при нормалните хора няма и как да има – по света има нации, а у нас имаме подобия на наци(онали)сти, които фанатично обичат друга държава повече от собствената си страна като форма на истински патриотизъм- лаф, заради който неговия автор Ивайло Калфин любезно бе поканен да стане вицепремиер в настоящото българско правителство).
Друзя, докато се пърчите и отклонявате фниманието, от министерството директно забиха, че до 2018г. монголите нема да видят доходите от 2014г. - ще са по-нисички за всички ( бюджет + пенции ).
Не ви пуснах веднага реакцията на рушките експерти, понеже те директ казват, че този сценарий е оптимистичен, като има и по-лош.
П.П. Ще ви помоля поименно да описвате екипаж на самальотите и фабр. номер на ракетките, които попадат в пясъците на Сирия, понеже страшно 'ногу се вълнувам от т'ва
Валар моргулис
И да напомня на напърчените друзъя, че остават пет деня до доклада за МН17. Фниманието от такава инфо-бомба може да бъде отклонено само с някоя пряка "закачка" на руслямистан с НАТО. Очакваме вашето гномче да демонстрира нови измишльотини, за да приспива бдителността на алианса, но накрая все пак ще сдохнет заедно с космическите си комплекси ...
Над 90 процента от ударите на руските въздушно-космически сили в Сирия са насочени не срещу бойци от терористичните групировки "Ислямска държава" (ИД) и Ал Каида, а срещу сирийската опозиция, заяви обаче говорителят на Държавния департамент Джон Кърби.
"Над 90 процента от ударите, които видяхме, не бяха насочени към ИД или свързани с Ал Каида терористи. Те (въздушните удари) в значителна степен са насочени срещу опозиционните групи, които искат по-добро бъдеще за Сирия и не искат да виждат режима (на президента на Сирия Башар) Асад на власт", заяви говорителят на Държавния департамент.
Кърби отново повтори, че според САЩ Русия прави "грешка". "Защото те не само задълбочават религиозното напрежение в Сирия, но те вероятно задълбочават религиозното напрежение в самата Русия. Те се подлагат на голям риск", коментира говорителят на Държавния департамент.
НАТО призова Русия да не подкрепя режима на Башар Асад
Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг призова отново в четвъртък Русия да прекрати подкрепата си за режима на сирийския президент Башар Асад. Опасявам се, че руснаците не взимат на прицел основно Ислямска държава, а други опозиционни групи, както че и подкрепят режима. Призовавам ги да играят конструктивна роля, да не подкрепят режима, защото това не допринася за намиране на политическо решение, заяви Столтенберг.
Видяхме силно нарастване на руското военно присъствие в Сирия, въздушни и ракетни удари, нарушаване на турското въздушно пространство - всичко това буди тревога. Има нова необходимост от намиране на политическо решение в Сирия, няма дълготрайно военно решение, сраженията трябва да спрат, необходим е преход, посочи генералният секретар.
НАТО е способна да защити от всяка заплаха всеки съюзник, заяви Столтенберг в отговор на въпрос, свързан с нарушаването на турското въздушно пространство от руски изтребители.
Друзя, докато се пърчите и отклонявате фниманието, от министерството директно забиха, че до 2018г. монголите нема да видят доходите от 2014г. - ще са по-нисички за всички ( бюджет + пенции ).
Не ви пуснах веднага реакцията на рушките експерти, понеже те директ казват, че този сценарий е оптимистичен, като има и по-лош.
П.П. Ще ви помоля поименно да описвате екипаж на самальотите и фабр. номер на ракетките, които попадат в пясъците на Сирия, понеже страшно 'ногу се вълнувам от т'ва
След руската офанзива срещу "Ислямска държава" властта у нас гузно се сниши, а родни "ветропоказатели" си заобръщаха езика с уважителен тон към Москва
Дори най-големите "ястреби" отвъд Океана бяха принудени да признаят - Русия се завърна с гръм и трясък на международната сцена, помитайки от раз кухата пропаганда за някаква нейна изолация. Началото на тази своеобразна операция "Шок и ужас" официално бе поставено още в Ню Йорк по време на сесията на Общото събрание на ООН. Светът очакваше речта на Путин, която дълго преди това бе определяна като историческа. Световните медии бяха фокусирани върху Путин. Отзвукът също беше със знак "Путин". Всичко останало се оказа миманс и подробности от пейзажа.
И светът чу посланията, които искаше да чуе. Макар да бяха предварително известни - че всеки народ и държава имат право да избират модела на своето развитие; че не може със сила да се налага и следва една-единствена доктрина само защото някой е решил, че тя е изгодна за него; че светът е многообразен и многополюсен... Обратно на руските тези, в речта на Барак Обама отново прозвучаха дрънкане на оръжие и високомерна демонстрация на мускули. "Аз командвам най-силната армия, която светът познава. И няма да се поколебая да защитя страната си или съюзниците си - едностранно и със сила, ако се наложи."
Колкото до "общия враг" - "Ислямска държава" и хаоса в Европа, предизвикан от невижданата бежнска вълна, Путин недвусмислено назова причината, която така и не беше оспорена. А тя е в "износа на демокрация" и нейното "мироналагане" с оръжия, с организирането и финансирането от САЩ на т.нар. Арабска пролет в редица държави в Близкия изток, в насилствената смяна на съществуващите режими.
И още нещо направи Русия пред международната общност в Ню Йорк - опита се да реабилитира ролята и престижа на световната организация, натикани в ъгъла от няколко десетилетия насам, да върне статута й на естествен блюстител на международния ред и право. В тази връзка тя аргументира последващата военна операция в Сирия като оказване на помощ на легитимната власт в страната
Чудо ли става в Сирия?
Русия направи за седмица колкото САЩ за цяла година - възкликна немското издание Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Ефектът от атаките срещу терористите е повече от виден - новините за разрушени обекти и сили на джихадистите резонно окупираха първите страници на вестниците и станаха водещи за телевизии и агенции. Докато тези за бежанските потоци почти спряха или отстъпиха на заден план, макар проблемът с имигрантите да остава все така остър за много държави в Европа.
Ти работиш, Хайрсъзов? И какво точно работиш, когато само днес имаш само в тема Политика 15 постинга? Това ли работиш НПОТр...л?
Щото дори ние, пенсионерите не можем да висим цял ден във форума.
Ето за това я фалирахте соц държавата. Още не можете, да схванете как се работи, понятие си нямате и от цифри. 18 постинга се пишат за 18 минути... Да не смяташ, че зяпам монитора ежесекундно и чакам с интерес, да напишеш поредната бизнес стратегия. Да, работя. Като съм зает, не внимавам тук. Внимавам, да не фалирам като вас.
Миналата седмица, след като руските самолети бомбардираха антиправителствени сили край сирийския град Хомс, високопоставен американски служител ми се оплака: "Това, което Русия върши в Сирия, не е борба с "Ислямска държава", не е и едновремешната realpolitik, дори не е циничен опит да ни накарат да забравим за Украйна. Путин просто иска да ни унизи."
Тази представа за Русия като "вредителска сила" е популярна днес във Вашингтон. Но какво в действителност иска Русия? Дали е в Сирия само заради удоволствието да гледа унизения Барак Обама? Обезценяването на американската сила в очите на света ли е единствената цел на това "вредителство"?
По-точно би било да се каже, че Кремъл е в Сирия с педагогически мотиви – иска да даде урок на американците. Кремъл иска да покаже, че Америка или трябва да е готова да се намеси във всяка гражданска война, последвала някоя вдъхновена от приповдигнатата ѝ реторика мътна революция, или да се откаже от това до подстрекава хората да се бунтуват. "Осъзнавате ли какво свършихте?" е най-запомнящото се изречение от речта на президента Владимир Путин пред Общото събрание на ООН.
Ситуацията в Сирия може да съдържа елемент на realpolitik, но става въпрос и за два светогледа. Наистина, различията между Путин и Обама може да бъдат сведени до противоречащи си теории за източниците на днешната глобална нестабилност. Америка смята, че тя основно се дължи на отчаяните опити на авторитарни лидери да съхранят обреченото статукво, докато Москва обвинява за това обсесията на Вашингтон с демокрацията.
Ако СССР призоваваше пролетариите от всички страни да се съединяват, днес Кремъл призовава да съединяват правителствата - всички видове правителства в света. Историята наистина е "ирония в движение". Русия, наследникът на революционния Съветски съюз, се отказа от властта на народа.
Повечето популярни исторически книги за болшевишката революция от 1917 г., които са днес в московските книжарници, я разказват не като народно въстание, а като държавен преврат, подготвен от – може да си изберете, каквото предпочитате – германският Генерален щаб или агентите на британското разузнаване. Винаги и навсякъде, когато хората поискат властта, нещата се влошават. Лоялността и стабилността са в центъра кремълската вселена, доминирана от несигурността и страха от бъдещето.
Това, за което мисли Кремъл, не е Сирия или дори Украйна, а Централна Азия – част от постсъветското пространство, в което авторитарните лидери остаряват, икономиките стагнират, милиони недоволни млади хора са безработни и готови да емигрират, а радикалният ислям е във възход. Русия се изправя като гарант на стабилността в района, но същевременно се опасява от задаващата се нестабилност. Днешната Централна Азия напомня на Кремъл за Близкия изток преди десетилетие. Може ли Сирия да научи Америка да си мери приказките и да си гледа работата, когато се зададе следващата криза?
Президентът Путин говори и на Европа, наводнена от милиони бежанци и преследвана от радикалния ислям и демографските проблеми. Довчера ЕС се надяваше да промени съседите си, днес се възприема като техен заложник. Путин иска да убеди Европа, че колкото и брутален диктатор да е бил Муамар Кадафи, той имаше воля и бе способен да защитава границите на Европа – нещо, което новите демокрации не успяват.
Дали разтърсената Европа е готова да чуе това послание? И да, и не. Повечето европейски лидери се надяват американско-руско сътрудничество в Сирия да е единственият път за прекратяване на конфликта. Те искат Москва да е на тяхна страна. Мнозина обвиняват хиперактивността на Джордж Буш и пасивността на Барак Обама за бъркотията в Близкия изток. Те се надяват да се завърнат дните на съветско-американското мирно съвместно съществуване, когато, както казва историкът Джеръми Съри, "лидерите изоставиха надеждите си за политическа промяна, за да се справят с предизвикателствата в собствените си страни".
Поне такава е "хипотезата на Путин" - че Европа ще приеме една по-силна Русия като гарант на стабилността, макар и с цената на оттегляне от собствените си ценности и амбиции.
Но може ли Путин да осигури подобно нещо? Призивът му за абсолютна стабилност е емоционално привлекателен, но непрактичен. Ако усмирителната риза на студената война бе достатъчна за СССР и Запада да сключват сделки за намаляване на напрежението, днес ситуацията вече не е такава. Светът вече не се определя от динамиката на отношенията Изток - Запад. Социалните, демографските, културните и технологичните предизвикателства превърнаха световната стабилност в много по-сложен пъзел. Живеем в епохата на нестабилността.
И макар Русия да е права да твърди, че в Сирия виждаме не сблъсък между репресивна власт и обичащ свободата народ, то не става дума и за сблъсък между легитимно правителство и банда екстремисти, както настоява Москва. Струва си да припомним, че огромно мнозинство от бежанците в Европа бягат не от "Ислямска държава", а от режима на Асад и оставането му на власт означава, че те завинаги може да останат в Европа.
С други думи, педагогиката на Путин изглежда привлекателна, но също така е и подвеждаща. Нужно е много повече от една промяна в американската политика, за да накараш хората да спрат да се вдигат на бунт срещу отвратителните си управници.
Ние се знаем какви сме. Българи. Работещи и създаващи. Всичко различно от нас, величаещо чужди страни, е слуга и предател.
Ти работиш, Хайрсъзов? И какво точно работиш, когато само днес имаш само в тема Политика 15 постинга? Това ли работиш НПОТр...л?
Щото дори ние, пенсионерите не можем да висим цял ден във форума.
Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.
Много правописни грешки правиш. Ще ти коригирам едно изречение, та да се научиш:
Мер прагназирует реалнъйе дохади рассеян в 2018 гаду ниже уроввня 2014.
Падрробнае: ...
Според мИня трябва да е молгонцам, но т'ва е друга тема
П.П. Заглавието си е от техните сайтове, па доле дет' се базикам, нямам рушка клавиатура и затова малко на евем страна се получава.
П.П. Друзя, корабът потъва бавно и ще има вода за всички. Терпение и каждой день смотрите по несколкох часа Жужка. Он ответить всех ваших вопросам
Много правописни грешки правиш. Ще ти коригирам едно изречение, та да се научиш:
Мер прагназирует реалнъйе дохади рассеян в 2018 гаду ниже уроввня 2014.
Падрробнае: ...
Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.
Коментар