IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
    Who's Isolated Now?
    Що ти друг отговор ли имаш на този въпрос...

    Коментар


    • С културни хора преговорите са от гледна точка на как да спечелим всички повече. С варвари е - Ти ще загубиш повече.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Казахстан спира вноса на гориво от Русия

        http://news.ibox.bg/news/id_806154008

        Цитат:

        Енергийният министър Владимир Школник заяви през февруари, че след 2016 г. страната ще може да задоволява пазара си изцяло със собствен бензин и дизелово гориво.
        ----------------------------------------------------------

        Хаяско и тия ли ще напада сега? И там има етнически рушнаци


        мне брачед спира вноса на долари

        Who's Isolated Now? Kazakhstan Authorities Announce Plans To De-Dollarize Economy
        http://www.zerohedge.com/news/2015-0...larize-economy

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
          Иронията ти може и да е основателна, но по-скоро не е.
          Това беше само частична извадка, без да се старая да съм изчерпателен.
          Всеки човек ще бъде засегнат от едно такова начинание, което би се провело без смислени аргументи и икономическа обосновка, просто ей-така, напук!
          Да видят те! Нихната .ама!
          Защо, обаче?
          И доколкото това не може да стане от днес за утре, неизбежно ще трябва да се вложат и инвестиции за преоборудване, че не може днес да горим метан, а утре да подадем някакво течно гориво. Това е различна технология, която иска друго оборудване и инфраструктура.
          Ерго, ще правим обречени инвестиции, които ще подпишат смъртната присъда на всяка засегната индустрия.
          Това е интересен подход.
          Трябва да видим, какво мислят и германците. За какво им е този техния поток.

          А с какво ще заменим липсващото БВП. Аз не се сещам за нещо друго?! Има един вариант - ще накараме освободените служители да разнасят спестяванията си от банка на банка и поради платените повече банкови такси ще компенсираме.
          Преговори, не може да се преговаря от слаба позиция и да очакваш че получаваш добри условия. Трябва другата страна да губи повече отколкото ти. И реално е точно така. Газпром ще загуби повече ако не внасяме газ от Русия отколкото ние. Някой друг завод ще пострада - може би. А може би не. Тази философия преклонена глава сабя не я коси е супер педераска гледна точка за започване на преговори.

          да спрем да внасяме. да продължим да правим връзките с Гърция. И да видим дали пък изведнъж няма да се окаже че всъщност изобщо не зависим от Газпром.

          БВП то което тези няколко индустрии слагат е никакъв процент както вече казах. Имаме един торов завод Неохим и можеш да му видиш резултатите какви са. Само за торовите заводи газа е жизнено важен, за всичко останало е просто енергия - енергия може да се набавя от всякакви източници. Ще е малко по-скъпо или малко по мръсно но до там са негативните ефекти.

          Коментар


          • Казахстан спира вноса на гориво от Русия

            http://news.ibox.bg/news/id_806154008

            Цитат:

            Енергийният министър Владимир Школник заяви през февруари, че след 2016 г. страната ще може да задоволява пазара си изцяло със собствен бензин и дизелово гориво.
            ----------------------------------------------------------

            Хаяско и тия ли ще напада сега? И там има етнически рушнаци

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Rainman Разгледай мнение
              Обяснете защо през януари 2015г. добивът на природен газ в Русия спада с 9,5 % спрямо януари 2014г., а в същото време през януари и февруари 2015г. в САЩ рязко се увеличава спрямо съответните месеци на 2014г. добива на природен газ. През 2015г. се очаква Канада да добива с около 56-60 милиарда кубически метра газ повече, отколкото консумира, а през 2015г. се очаква САЩ да добива с около 40-50 милиарда кубически метра природен газ повече отколкото консумира. Тоест през 2015г. общо за Канада и САЩ добива ще бъде с около 96-110 милиарда кубически метра природен газ по-голям отколкото консумацията в тези държави. От тези 96-110 милиарда куб.м. газ излишък в Канада и САЩ през 2015г. само около 21-22 милиарда куб.м. природен газ се очаква да бъдат експортирани в Мексико. През следващите години се очаква още по-голям излишък на природен газ в Канада и САЩ. За сравнение България консумира годишно по-малко от 3 милиарда кубически метра природен газ.
              Целта на комо нягите е да ви излъжат и те пак ви излъгаха.
              През януари 2015г. в Русия производството на железопътни товарни вагони намалява спрямо януари 2014г. с 58,3 %.
              През януари 2015г. в Русия производството на велосипеди намалява спрямо януари 2014г. с 45,7 %.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение

                Ако местата бяха разменени, повярвай тогава щяхте да ме обявите за американофоб предполагам

                Винаги говоря принципно и подобни отношения с партньор като Русия не са здравословни.
                Тук вече се разбираме напълно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  И всичко това ще удари заетостта с 0,и нещо си процента. А БВП то няма и с толкова.
                  Мда.
                  И ще станем държава от четвъртия свят.
                  Ще внасяме:
                  тухли, цимент, гипс...
                  Шишета, буркани,проско стъкло
                  амониева и калиева селитра, и т.н.
                  Като спрем и Белене ще внасяме и почти всичкия прокат.
                  Даааа...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    И всичко това ще удари заетостта с 0,и нещо си процента. А БВП то няма и с толкова.
                    Иронията ти може и да е основателна, но по-скоро не е.
                    Това беше само частична извадка, без да се старая да съм изчерпателен.
                    Всеки човек ще бъде засегнат от едно такова начинание, което би се провело без смислени аргументи и икономическа обосновка, просто ей-така, напук!
                    Да видят те! Нихната .ама!
                    Защо, обаче?
                    И доколкото това не може да стане от днес за утре, неизбежно ще трябва да се вложат и инвестиции за преоборудване, че не може днес да горим метан, а утре да подадем някакво течно гориво. Това е различна технология, която иска друго оборудване и инфраструктура.
                    Ерго, ще правим обречени инвестиции, които ще подпишат смъртната присъда на всяка засегната индустрия.
                    Това е интересен подход.
                    Трябва да видим, какво мислят и германците. За какво им е този техния поток.

                    А с какво ще заменим липсващото БВП. Аз не се сещам за нещо друго?! Има един вариант - ще накараме освободените служители да разнасят спестяванията си от банка на банка и поради платените повече банкови такси ще компенсираме.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
                      Путин и убийството на Немцов

                      След убийството на Немцов Кремъл заговори за тъмни сили, които искали да дестабилизират Русия. Колко ли слаб трябва да е този режим, щом се опасява, че може да бъде разклатен от смъртта на един политик без реална власт?

                      ДОЙЧЕ ВЕЛЕ


                      http://www.dw.de/%D0%BF%D1%83%D1%82%...%B2/a-18288674

                      ъвсем скоро руските тайни служби ще ни посочат убиеца на Борис Немцов. И нищо чудно той да е същият човек, който в петък вечерта е натиснал спусъка на оръжието, убило Немцов. Но както показват много други подобни случаи от миналото, това няма да означава, че случаят е разплетен. И именно тук този брутален акт се превръща в политически въпрос.


                      Страховете на Кремъл


                      Реакцията на Кремъл след покушението беше от една страна предвидима. От друга обаче тя е и изобличителна, тъй като неволно свали част от маската на властта. Режимът заговори за "провокация" и за тъмни сили, които искали да дестабилизират Русия. Колко ли слаб трябва да е този режим, след като се опасява, че може да бъде дестабилизиран от убийството на един политик без реална власт?

                      Вярно е, че траурните шествия за Немцов в Москва и Санкт Петербург бяха впечатляващи. Но политическите възгледи на участниците в тези прояви за съжаление все още не са в състояние да мобилизират достатъчно силна подкрепа. И въпреки това моменти като тези карат "силния човек" в Кремъл да слезе за малко на земята. Някой очевидно изпитва страх от възможна промяна. И очевидно "меката сила" (soft power), характерна за обществата в (Западна) Европа, все пак е достатъчно силна, за да разклати уж стабилната постройка на властта в Москва.


                      Отровните кълнове, посяти от Путин


                      Именно това ни подсказва каква може да е истината за убийството на Немцов. Дали от убеждение или заради политически сметки, Владимир Путин създаде в Русия атмосфера на истерия и омраза, която развързва ръцете на най-тъмните сили в обществото. Тези отровни кълнове, посяти от него, сега поникват. Който чрез клеветническа пропаганда на практика дава за отстрел инакомислещите, няма какво да се чуди, когато някакви безумци пристъпват към действия. От юридическа гледна точка президентът Путин не е отговорен за убийството на Немцов. Но политическата отговорност за това престъпление е негова.

                      СТАМБОЛОВ ВЕЧЕ РАЗБРАХМЕ, ЧЕ НЕ Е ТОЙ KAKTO ОТ КРАЙНО ДЕСНИТЕ ОПЗИЦИ ДО THE GUARDIAN ТАКА, ЧЕ МИИ СИ КРАКАТА И СИ ЛЯГАИ
                      Last edited by michaelis; 05.03.2015, 19:41.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                        Голяма приказка казваш! Нещо ме кара да се възспирам от големи приказки, но щом така ще я караме, давай.

                        Циментова промишленост (и други строителни материали), доколкото е останала, ще измре
                        Химическата промишленост, доколкото е останала, ще измре
                        Торови заводи - на ешафода,
                        Стъкларската промишленост, доколкото е останала, ще измре

                        Топлофикациите ще вдигнат цените с ...... %
                        На прима виста и без да му цепя басмата, толкова
                        И всичко това ще удари заетостта с 0,и нещо си процента. А БВП то няма и с толкова.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
                          Харесвам употребата на думата "приятелю".
                          Разбирам, че поради някакви причини съм те подвел и си имал проблеми с моята персонификация. Ти, обаче, в нито един момент не си сменял името (търговската марка) и аз не съм имал проблеми да знам, кой стои зад това име.

                          Направи ми впечатление, че от един момент ти доста рязко смени тона, използваните думи, отправяните послания. Това е без съмнение твое право, аз споделям само странични наблюдения.
                          Аз имам друга нагласа. Някак не ми харесва в разговор с мен да се твърди, че Путин избива политическите си противници, или че Джонсън е поръчал убийството н а Кенеди.
                          Какъв е правилният ход при едно подобно твърдение?
                          Да премълча, с всички възможни последици.
                          Да се съглася, с всички възможни последици.
                          Да отрека, с всички възможни последици.
                          Нито един вариант не ми харесва. Всички са губещи.
                          Аз очаквам повече от приятелите си.
                          Именно за това се борим, приятелю! Именно за това!

                          БГ Империя няма повече варианти за грешки.
                          ----------------------------------

                          С УСА търг. баланс е нисък ( като обем ) и долу-горе равен, с лек плюс за нас мисля.

                          Но с Русия не е такъв. Тотално отрицателен с години и в драматичен размер около 10% от БВП на страната, което е огромен трус за икономиката ни.
                          ----------------------------------

                          Ако местата бяха разменени, повярвай тогава щяхте да ме обявите за американофоб предполагам

                          Винаги говоря принципно и подобни отношения с партньор като Русия не са здравословни.

                          Имате 2 опции:

                          1. Или ги задължавате да купуват наши продукти за да се запуши тази "дупка" в търговията.

                          Имаме предостатъчно продукти на световно ниво. Дори една фармация примерно, където там са пълна нула и освен спринцовки и марли друго не могат да произведат.

                          2. Пропорционално започвате да кастрите дисбаланса на порции по пера в енергийния сектор.
                          ------------------------------------

                          Иначе това не са "братски" отношения!

                          Коментар


                          • Путин и убийството на Немцов

                            След убийството на Немцов Кремъл заговори за тъмни сили, които искали да дестабилизират Русия. Колко ли слаб трябва да е този режим, щом се опасява, че може да бъде разклатен от смъртта на един политик без реална власт?

                            ДОЙЧЕ ВЕЛЕ


                            http://www.dw.de/%D0%BF%D1%83%D1%82%...%B2/a-18288674

                            ъвсем скоро руските тайни служби ще ни посочат убиеца на Борис Немцов. И нищо чудно той да е същият човек, който в петък вечерта е натиснал спусъка на оръжието, убило Немцов. Но както показват много други подобни случаи от миналото, това няма да означава, че случаят е разплетен. И именно тук този брутален акт се превръща в политически въпрос.


                            Страховете на Кремъл


                            Реакцията на Кремъл след покушението беше от една страна предвидима. От друга обаче тя е и изобличителна, тъй като неволно свали част от маската на властта. Режимът заговори за "провокация" и за тъмни сили, които искали да дестабилизират Русия. Колко ли слаб трябва да е този режим, след като се опасява, че може да бъде дестабилизиран от убийството на един политик без реална власт?

                            Вярно е, че траурните шествия за Немцов в Москва и Санкт Петербург бяха впечатляващи. Но политическите възгледи на участниците в тези прояви за съжаление все още не са в състояние да мобилизират достатъчно силна подкрепа. И въпреки това моменти като тези карат "силния човек" в Кремъл да слезе за малко на земята. Някой очевидно изпитва страх от възможна промяна. И очевидно "меката сила" (soft power), характерна за обществата в (Западна) Европа, все пак е достатъчно силна, за да разклати уж стабилната постройка на властта в Москва.


                            Отровните кълнове, посяти от Путин


                            Именно това ни подсказва каква може да е истината за убийството на Немцов. Дали от убеждение или заради политически сметки, Владимир Путин създаде в Русия атмосфера на истерия и омраза, която развързва ръцете на най-тъмните сили в обществото. Тези отровни кълнове, посяти от него, сега поникват. Който чрез клеветническа пропаганда на практика дава за отстрел инакомислещите, няма какво да се чуди, когато някакви безумци пристъпват към действия. От юридическа гледна точка президентът Путин не е отговорен за убийството на Немцов. Но политическата отговорност за това престъпление е негова.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Радвам се да те видя, приятелю!

                              П.П. Относно Путин не е само до искане, а и до възможности.

                              Кратка дефиниция за криза, която лично аз съм извел за себе си гласи: Че когато желанията се разминат реалностите .... следва криза.

                              Ако проследиш нещата от избирането му до наши дни, то със сигурност могат да се забележат моментите, когато желанията на Путин доста изпревариха възможностите.

                              Оттам започна и терора срещу инакомислещите и серията убийства.

                              Това е накратко като фактология, като динамика е друго.

                              Поздрави!
                              Харесвам употребата на думата "приятелю".
                              Разбирам, че поради някакви причини съм те подвел и си имал проблеми с моята персонификация. Ти, обаче, в нито един момент не си сменял името (търговската марка) и аз не съм имал проблеми да знам, кой стои зад това име.

                              Направи ми впечатление, че от един момент ти доста рязко смени тона, използваните думи, отправяните послания. Това е без съмнение твое право, аз споделям само странични наблюдения.
                              Аз имам друга нагласа. Някак не ми харесва в разговор с мен да се твърди, че Путин избива политическите си противници, или че Джонсън е поръчал убийството н а Кенеди.
                              Какъв е правилният ход при едно подобно твърдение?
                              Да премълча, с всички възможни последици.
                              Да се съглася, с всички възможни последици.
                              Да отрека, с всички възможни последици.
                              Нито един вариант не ми харесва. Всички са губещи.
                              Аз очаквам повече от приятелите си.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Напротив - демонстрирам липса на емоция по въпроса. Големите потребители на газ в България са ясни. Нищо няма да и стане на икономиката ако се вземе решение да се спре вноса на газ от Русия.
                                Голяма приказка казваш! Нещо ме кара да се възспирам от големи приказки, но щом така ще я караме, давай.

                                Циментова промишленост (и други строителни материали), доколкото е останала, ще измре
                                Химическата промишленост, доколкото е останала, ще измре
                                Торови заводи - на ешафода,
                                Стъкларската промишленост, доколкото е останала, ще измре

                                Топлофикациите ще вдигнат цените с ...... %
                                На прима виста и без да му цепя басмата, толкова

                                Коментар

                                Working...
                                X