IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Русия

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Добре е да се познава историята. Най-добре е да с е познава максимално най-неподправена, което е трудна работа.

    Изчетох снощните прения и погледът ми спира на твърденията на един колега, чието име не мога да произнеса, че
    За Освобождението си Княжество България плаща на Русия около 40 днешни милиарда долара (в тази сума са ресурсите за руския окупационен за България период и загубите за българската икономика, следствие на намесите и интригите на руските агенти до 1908 г. в българската вътрешна и външна политика, вкл. в инфраструктурата, търговията и експортите й).

    За Съединението си Княжество България и Източна Румелия плащат около 18 днешни милиарда долара
    Нещо знам по този въпрос. И други могат да допълват.
    Берлинският Конгрес възлага на Русия да изпрати и поддържа за период от 1 година свой корпус в Бг. Става дума за военни и граждански специалисти, които трябва заедно с българите да сложат основите на нова държава. Съгласно договора, на Бг е възложена издръжката на този корпус.
    Доколкото в този момент Княжеството няма никакви средства, руснаците се издържат за своя сметка, но водят стриктни сметки. На един следващ етап тези сметки са представени и е подписан договор за начина на плащането на сумата на вноски за години. Тук ми се губят детайли, сори.
    По интересно е, че сметката на руснаците е представена в рубли, а тези пари почти нищо не ни говорят. Помня някога учителката ми по история сподели на нещо като кръжок, че към онзи момент сумата се е равнявала на около 30 тона злато. По-късно съм срещал твърдения и за 35 т.
    Във връзка с Обединението, в последващи документи е било договорено разделянето на дължимата сума между Княжеството и Изт. Румелия.
    Княжеството е платило дължимата сума.
    Дългът за Изт. Румелия никога не е бил платен.
    Допълнително, през 1908 г. след обявяване на независимост, нещата са отивали към война поради факта, че труците са се противопоставили на фактическото нарушаване на Берлинския Договор. Русия в този момент не желае да допусне грешката си от 1885 (когато се противопоставя на Обединението) и признава Независимостта ни, укротява Турция като и сторнира дължим военен дълг от около 100 млн. франка. Тези милиони формално са прехвърлени като задължение на нас, обаче заедно с Изт. Румелийския дълг окончателно потъват някъде във времето и когато болшевиките денонсират всички задължения на Царска Русия след 1917, то и ние отписваме задълженията.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      Бе то и аз се пробвам на комшииката ма она не връзва.....това брои ли се бе смехурко?
      Е как да ти се върже, виждал съм те...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Цитат
        Колкото по-често една нация се обръща към историята си, колкото повече рефлектира върху нея, толкова по-сигурна е тя в своята идентичност и може да се справи с настоящето си и да се грижи за бъдещето си

        Има много неща с които не съм съгласен, например за убитите във войната, ако не са били те сега границата щеше да минава на 20км от русе до село Бръшлян. Погледни старите карти. За приятелския огън има много такива случай, но и германците доста от Бг са избили по време на сраженията на Драва, имах един съсед участвал там.
        Дядо ми се е бил там при Драва, разказвал ми е много.

        Войната с Турция е била завоевателна за руския цар, няма какво да интерпретираме излишно.Щом светът го знае, десетина българи с объркани понятия не са от значение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дръзновенн Разгледай мнение
          Ето може ли толкова елементарно, кажи ми може ли, срама малко нямате ли ?????
          Абе и аз същото се питам, добре натиснаха ни да спрем ЮП, спряхме го какво получихме насреща, поръчки на уса фирми за?????? безлихвен кредит за???????? какво???
          Дори 5$ не дадоха на орешарски, само го потупаха по рамото

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Разбира се....
            кой ти е новия ,след това защото сега мога да ти почна да пиша с....мече...
            Е това е Сополов бе...тои си мирише от сто километра
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от KATANA 4 APOCALYPtos HEAD Разгледай мнение
              имало е няколко опита, но няма кой да чете май..
              Бе то и аз се пробвам на комшииката ма она не връзва.....това брои ли се бе смехурко?
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от KATANA 4 APOCALYPtos HEAD Разгледай мнение
                6 години са. И?!? Дължа ли обяснение?
                Разбира се....
                кой ти е новия ,след това защото сега мога да ти почна да пиша с....мече...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от KATANA 4 APOCALYPtos HEAD Разгледай мнение
                  ми те и последните 20 години са в числото на руското робство.. и това ли не знаеш..
                  Да бе да ...не сме ли в НАТО и ЕС ........теб главата ич не те слуша май.

                  Ако бяхме в Евразииския съюз да се съглася с теб
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дръзновенн Разгледай мнение
                    Протестанските Църкви са по тия земи още от 17 век и винаги са помагали да Я ИМА БЪЛГАРИЯ И ДА Е БЛАГОСЛОВЕНА .... НО КАТО ГЛЕДАМ ВИ ИМА ВАС.. ЧЕРВЕНИТЕ, ЯВНО НЕ СМЕ ТОЛКОВА БЛАГОСЛОВЕНИ ....
                    ЗАЩОТО РЕЗУЛТАТА ОТ НАД 70 ГОДИНИ ПРОМИВАНЕ НА МОЗЪКА СТЕ САМИТЕ ВИЕ... А ВИЕ НИЩО НЕ МОЖЕТЕ И НЯМА ДА ПОСТИГНЕТЕ. ТАКА ЧЕ????????
                    Що така инквизията изби българските богомили и албигойци във Франция....що така бе либе....СоколоФ.....
                    може би заради цивилизационния подход..тогава...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                      Да де ама нещо 3-4г не си го ползувал този ник
                      6 години са. И?!? Дължа ли обяснение?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от KATANA 4 APOCALYPtos HEAD Разгледай мнение
                        Ето защо сме сринати:

                        http://www.faktor.bg/mnenia/lacheni-...dolara.html%7D
                        Цитат
                        Колкото по-често една нация се обръща към историята си, колкото повече рефлектира върху нея, толкова по-сигурна е тя в своята идентичност и може да се справи с настоящето си и да се грижи за бъдещето си

                        Има много неща с които не съм съгласен, например за убитите във войната, ако не са били те сега границата щеше да минава на 20км от русе до село Бръшлян. Погледни старите карти. За приятелския огън има много такива случай, но и германците доста от Бг са избили по време на сраженията на Драва, имах един съсед участвал там.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                          къде си бе Протестантин.....
                          богослов протестантин.....поредната отказала се от вярата си и народа....
                          Протестанските Църкви са по тия земи още от 17 век и винаги са помагали да Я ИМА БЪЛГАРИЯ И ДА Е БЛАГОСЛОВЕНА .... НО КАТО ГЛЕДАМ ВИ ИМА ВАС.. ЧЕРВЕНИТЕ, ЯВНО НЕ СМЕ ТОЛКОВА БЛАГОСЛОВЕНИ ....
                          ЗАЩОТО РЕЗУЛТАТА ОТ НАД 70 ГОДИНИ ПРОМИВАНЕ НА МОЗЪКА СТЕ САМИТЕ ВИЕ... А ВИЕ НИЩО НЕ МОЖЕТЕ И НЯМА ДА ПОСТИГНЕТЕ. ТАКА ЧЕ????????

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                            то другите 500 години не доидоха нали ги чакахме ......добре че поне Руснаците се решиха....
                            имало е няколко опита, но няма кой да чете май..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                              Ми то щото последните 20 години така ни въздигат , че след още 20 години може и 5 милиона да останем от това въздигане ....
                              ми те и последните 20 години са в числото на руското робство.. и това ли не знаеш..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дръзновенн Разгледай мнение
                                Ама защо пак към Русия, КЪМ КОГО ДРУГ????????

                                НИМА РУСИЯ НЕ ЗАВЗЕ КРИМ И ОБЯВИ НАТО (НАД 40 ДЪРЖАВИ) ЗА ВРАГОВЕ, ВЪПРЕКИ ЧЕ СА ОТБРАНИТЕЛНИ ФУНКЦИИТЕ ИМ??

                                ВИЕ СЪВСЕМ НА СЕРИОЗНО СТЕ СЕ ВЗЕЛИ ..КАТО ПРОДАЖНИЦИ И ВЛЮБЕНИ В РУСИЯ. ХАХАХА СМЯХ..
                                къде си бе Протестантин.....
                                богослов протестантин.....поредната отказала се от вярата си и народа....

                                Коментар

                                Working...
                                X