IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Украйна (4) презареждане

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Айде, още малко остана

    Украинская армия освободила Краматорск


    Следом за освобождением города Славянска в Донецкой области государственный флаг Украины взвился и над зданием администрации соседнего Краматорска. Боевики так называемой "ДНР" покинули его сегодня днем, передает телеканал ТСН.
    ем временем, первые колонны террористов уже добрались до областного центра - Донецка. При этом они использовали не только полученную из России бронетехнику и военные КамАЗы, но и легковые автомобили, отобранные у местных жителей в Славянске и Краматорске. Как рассказал на своей странице в Facebook помощник министра внутренних дел Украины Антон Геращенко, военная авиация могла бы с легкостью уничтожить колонну на марше, но у силовиков имелась подтвержденная информация, что террористы везут с собой около 200 заложников, в том числе женщин и детей.
    Терористите са си терористи. Подкрепяни от Х.йлостан

    Коментар


    • Какво казва комисарят по енергетика:
      Шистовият газ не може да осигури енергийна независимост на Европа

      Добивът на шистов газ по метода хидравлично разбиване (фракинг) не може съществено да намали зависимостта на Европейския съюз от вноса на синьо гориво. Това мнение излага еврокомисарят по енергетиката Гюнтер Йотингер в публикувано днес интервю в "БЦ ам Зонтаг" (B.Z. am Sonntag).
      Бой по комисаря по енергетика.
      Сигурно получава заплата в рупли.
      Last edited by X_Y; 06.07.2014, 15:33.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
        Бат'Пешо, би ли живял в рассия?
        Не знам никога не съм бил там.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          А, бе и аз се учудих, понеже имам приятели там и викат 30$/месец сметки нормално им вървят за ток.

          Накрая на бележката със сметката - ако има по-евтин доставчик от тях в момента му дават телефон и ако решиш да се местиш да се свържеш.

          Те като се приберат тук се хващат за главата какво дране ни правят. Че ти и наглеят кат' Пацо Фалца, ако сме искали. Дет' го питам чувал ли е за ел. уреди, които да издържат от 180 до 250 волта променлив ток. Аз лично не съм?

          Ами, не искаме - внос от чужбина и ще е по-евтино - всички на борсата и толкоз. Както за газ - така и за ток.
          Господин ''инженер'' ти правиш ли разлика между ток и напрежение?Да знаеш случайно какво е изолация и от какво се определя тя?Спри да четеш вестници сайтове и уикипедии и да си мислиш че знаеш всичко.Всеки уред има табела и там пише какво е напрежението колко е тока каква е честотата каква е мощността.
          Last edited by X_Y; 06.07.2014, 14:49.

          Коментар


          • "Коварные сепаратисты при отступлении унесли город Славянск в Крым", - Псаки.

            pic.twitter.com/C71EUVIklw


            Телеканал CNN «перенёс» Славянск в Крым

            Американский телеканал CNN продемонстрировал незнание географии: в сюжете о том, как ополченцы покинули города Славянск и Краматорск, была показана карта, на которой Славянск оказался в западной части Крыма.


            Оригинал статьи: http://russian.rt.com/article/39579#ixzz36gYdPd00
            Last edited by robert; 06.07.2014, 14:12.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Това че си прехвърлят концесиите не означава че няма залежи, просто са попаднали в ръцете на посредници които нямат намерение да ги разработят.
              и о6те не6то за маранди и супертрадер http://banks.dir.bg/2014/07/04/news16988181.хтмл

              Коментар


              • v_tin

                Това че си прехвърлят концесиите не означава че няма залежи, просто са попаднали в ръцете на посредници които нямат намерение да ги разработят.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • [QUOTE=marandi;1059658006]Ей, тук долу-горе са очертали основните моменти добре за Южен пАток:

                  --------------------------------------

                  България може да бъде енергийно независима от Русия

                  http://offnews.bg/news/%D0%98%D0%BA%...8F_315944.html
                  ---------------------------------------

                  Или накратко - има 500 млрд. куб.м. в Черно море и 500 млрд. от шистов газ.

                  При консумация в момента в БГ от едва 3 млрд. куб.м. годишно - имате собствена газ за около 200 години напред, дори да се качи консумацията на 5-6 млрд.к.м./годишно.

                  маранди, не те знам какво работи6, но ако 4etе6 само вестникарски статии си само за мустака. Не ми се търси сега, но предните концесионери продадоха концесията в 4ерно море за6тото добива не е този който са о4аквали и няма6е да им излязат сметките. Та в момента Бг от собствено производство полу4ава около 8 % от газта си. Има някакв проект на овергаз за Добрудя за добиване на газ от вагли6та, при което се палели вагли6тата и се изкарва газта, има разни клип4ета за изгорената земя по този метод, а за 6истовия газ, наскоро осъдиха някаква УСА фирми4ка, в Калифорния не разре6авт добив на 6истов газ, за6то ли. Така 4е вземи дупни една сонда у вас на село и си произвейдай за себе си 6истов газ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Ей, тук долу-горе са очертали основните моменти добре за Южен пАток:

                    --------------------------------------

                    България може да бъде енергийно независима от Русия

                    http://offnews.bg/news/%D0%98%D0%BA%...8F_315944.html
                    ---------------------------------------

                    Или накратко - има 500 млрд. куб.м. в Черно море и 500 млрд. от шистов газ.

                    При консумация в момента в БГ от едва 3 млрд. куб.м. годишно - имате собствена газ за около 200 години напред, дори да се качи консумацията на 5-6 млрд.к.м./годишно.
                    --------------------------------------

                    Нямам представа клептоманите ви колко рушвет са дали/взели, че продължават да натискат за тоя пАток.

                    Досега можехте да си вадите спокойно от Черно море + интерконекторите с комшиите и сте готови.

                    Пацо Фалца явно и на него са му дали кинти, за да ръси глупости по форумите, че само от Русия можело да има газ и дай сега да вземем дълг за 20 години от тях да връщаме нещо, което не ни трябва

                    П.П. Тия БГ матрьошки много ме кефят - все едни "престижни" професии парадират, че имат - ум да ти зайде - енергетик бил, па не знае, че газ може да тече в двете посоки по тръбите
                    Запри се бе стига си съчинявай и измисляй неща дето ги има само в твоята глава.Ти правиш ли разлика между реалност и желания.Колко проста била работата как специалистите не са се сетили....Но се появил великия марандитко и оправил работата.Я дай да те изберем за министър на енергетиката тамън да оправиш нещата...
                    Last edited by X_Y; 06.07.2014, 10:13.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Проблема е в свръхпроизводството при нас и огромната мрежа с ниска консумация на ток в момента.Изхода е да се мине на водород от електролиза с тоя ток и добавен в газта, както е в Германия.
                      Лошо водорода е забранено гориво за плебеи като нас, но май трябва да ни го разреши световната енергийна мафия. При нас баланса е най лошия възможен може би в света в момента, защото енергията от възобновяеми спрямо консумацията стана много а е договорирана да е скъпа.
                      Дай го тогава водорода на патриции/партийци/ като не е за плейбои и като сложиш фитила се обади за огънче.
                      Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                      Коментар


                      • Проблема е в свръхпроизводството при нас и огромната мрежа с ниска консумация на ток в момента.Изхода е да се мине на водород от електролиза с тоя ток и добавен в газта, както е в Германия.
                        Лошо водорода е забранено гориво за плебеи като нас, но май трябва да ни го разреши световната енергийна мафия. При нас баланса е най лошия възможен може би в света в момента, защото енергията от възобновяеми спрямо консумацията стана много а е договорирана да е скъпа.
                        Друг вариант - фалит на НЕК и договирите за изкупуване на фантастични цени на възобновяемата енергия отиват в рая на договорите. Тези договори са с НЕК, няма ли НЕК няма да има и такива договори.
                        Last edited by supertrader; 06.07.2014, 08:06.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                          Бе в Ню Йорк тока е скъп, има места дето плащат по двайс-трийс кинта, и то не в прерията. Напримес в Лонг Айлънд а доста по-еФтино от ситито.
                          За Ню Йорк и Джързи, де.

                          Ама, то приятелчето сам живееше и предполагам заради това. Ходи бачка, спи и пак. 3 месеца и се прибира после цяла година тук да си харчи.

                          Коментар


                          • Ей, тук долу-горе са очертали основните моменти добре за Южен пАток:

                            --------------------------------------

                            България може да бъде енергийно независима от Русия

                            http://offnews.bg/news/%D0%98%D0%BA%...8F_315944.html
                            ---------------------------------------

                            Или накратко - има 500 млрд. куб.м. в Черно море и 500 млрд. от шистов газ.

                            При консумация в момента в БГ от едва 3 млрд. куб.м. годишно - имате собствена газ за около 200 години напред, дори да се качи консумацията на 5-6 млрд.к.м./годишно.
                            --------------------------------------

                            Нямам представа клептоманите ви колко рушвет са дали/взели, че продължават да натискат за тоя пАток.

                            Досега можехте да си вадите спокойно от Черно море + интерконекторите с комшиите и сте готови.
                            Last edited by X_Y; 06.07.2014, 10:14.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              А, бе и аз се учудих, понеже имам приятели там и викат 30$/месец сметки нормално им вървят за ток.

                              Накрая на бележката със сметката - ако има по-евтин доставчик от тях в момента му дават телефон и ако решиш да се местиш да се свържеш.

                              Те като се приберат тук се хващат за главата какво дране ни правят. Че ти и наглеят кат' Пацо Фалца, ако сме искали. Дет' го питам чувал ли е за ел. уреди, които да издържат от 180 до 250 волта променлив ток. Аз лично не съм?

                              Ами, не искаме - внос от чужбина и ще е по-евтино - всички на борсата и толкоз. Както за газ - така и за ток.
                              Бе в Ню Йорк тока е скъп, има места дето плащат по двайс-трийс кинта, и то не в прерията. Напримес в Лонг Айлънд а доста по-еФтино от ситито.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                                Тук е наопаки, ток се харчи лятото, зимата е на газ отоплението
                                А, бе и аз се учудих, понеже имам приятели там и викат 30$/месец сметки нормално им вървят за ток.

                                Накрая на бележката със сметката - ако има по-евтин доставчик от тях в момента му дават телефон и ако решиш да се местиш да се свържеш.

                                Те като се приберат тук се хващат за главата какво дране ни правят. Че ти и наглеят кат' Пацо Фалца, ако сме искали. Дет' го питам чувал ли е за ел. уреди, които да издържат от 180 до 250 волта променлив ток. Аз лично не съм?

                                Ами, не искаме - внос от чужбина и ще е по-евтино - всички на борсата и толкоз. Както за газ - така и за ток.

                                Коментар

                                Working...
                                X