IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Украйна (4) презареждане

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Искат да кажат че северния поток не е натоварен заради самите европейци??????????
    И всички глупости на юрисконсулта и готвача са били пунта мара, така ли става????????
    Баш тъи .....
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
      Интересното е че брукселските зелки третират по различен начин, СП, ЮП и Украинската ГТС... И трите трасета са договорени преди ТЕП, следователно магистралните газопроводи от границата на ЕС и в ЕС, трябва да се ползват по един и същи начин и от трите трасета...
      Максов,

      затова се нервя. Недей сравнява реални неща с виртуални.

      Няма ЮП, няма АЕЦ Белене, няма петролопровод Бургас-Алексодруполис.

      Набийте си го в кофите!!

      И не манипулирайте.

      Кажи сега ( без понятието ЮП ) кое е различно от страна на ЕС? ( ако може без лафчета за хапчета и т.н. )

      Коментар


      • Интересна иконографика за газта

        http://ria.ru/infografika/20140520/1007463277.html

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
          Не знам каква е статията но бих желал да прочетете последните абзаци
          http://bulgarian.ruvr.ru/2014_08_01/...a-primka-7040/
          "- Сега т.н. „трети енергиен пакет” позволява Русия да пълни газопроводите, които се разклоняват от магистралната тръба на „Северен поток”, не повече от половината. Ако Брюксел отмени това съвършено нелепо решение, „Газпром” ще може да пълни газопровода „Северен поток” с толкова газ, колкото им трябва да европейците, за да си решат всички проблеми.
          Искат да кажат че северния поток не е натоварен заради самите европейци??????????
          И всички глупости на юрисконсулта и готвача са били пунта мара, така ли става????????
          Интересното е че брукселските зелки третират по различен начин, СП, ЮП и Украинската ГТС... И трите трасета са договорени преди ТЕП, следователно магистралните газопроводи от границата на ЕС и в ЕС, трябва да се ползват по един и същи начин и от трите трасета...

          Коментар


          • Не знам каква е статията но бих желал да прочетете последните абзаци
            http://bulgarian.ruvr.ru/2014_08_01/...a-primka-7040/
            "- Сега т.н. „трети енергиен пакет” позволява Русия да пълни газопроводите, които се разклоняват от магистралната тръба на „Северен поток”, не повече от половината. Ако Брюксел отмени това съвършено нелепо решение, „Газпром” ще може да пълни газопровода „Северен поток” с толкова газ, колкото им трябва да европейците, за да си решат всички проблеми.
            Искат да кажат че северния поток не е натоварен заради самите европейци??????????
            И всички глупости на юрисконсулта и готвача са били пунта мара, така ли става????????

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
              Маранди, прав си за турците и за турския език. Мога да потвърдя от личен опит в най-източните части, където масовото организирано образование (разбирай турцизиране) достига едва сега при Ердоган, племенното деление си съществува и до днес. И не говоря за нетюрки като кюрди, асирийци, сирийци, араби (има цели области населени с такива), но си има огузи, тюркмени и др. подобни, които си се гордеят, че не са турци... В Диарбекир например, в хотела ми имаше две момчета на рецепция, които след като ни питаха, какви сме, бяха много горди да ни съобщят: Беним тюркмен. (повториха го около 5 пъти с особена гордост)...ако не се лъжа по официална статистика само тюркмените са около 2% от населението в Турция, в действителност са много повече (в Диарбекир са втори след кюрдите).
              Кандид,

              аз не ви пиша глупости - а, това, че се гавря с родните БГ матрьошляци е друга тема.

              Бил съм и в Турция, персонал навсякъде ме питаше откъде си. Викам: "Комшу, Булгар." - ухилен до уши.

              Накрая като си тръгвах - 2-3 момчета от персонал се разплакаха. Искаха ми телефони и сие за връзка.
              -------------------

              Нямах време да обикалям из нормалните хора, че бяхме 5 двизди комплекс и ни охраняваха като побъркани. Яхта парти 30 км и кратка спирка на некъв пазар да си купим по нещо. През останалото време 10 дни си само в комплекса си. Яко ги е шубе от атентати.

              Живот и здраве - пак ще отида и ще гледам да поразпитам хората, но тогава няма да имам протекции - нали се сещаш
              Last edited by marandi; 02.08.2014, 00:23.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                У викепедия пише, че българите са южнославянски народ. Верно ли е или не е верно! Щото ако не е верно, Да земем да престанем да цитираме ВИКИТУ

                Българи
                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...B0%D1%80%D0%B8

                Българите са южнославянски [52][53][54] балкански народ (етнос),[55][56][57], чийто майчин език е българския
                Това е лингвистично деление. Да лингвистично българите принадлежат към езиковото семейство на южните славяни...

                Етнически тепърва има да се доказва какви сме, генетиката е за това...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                  У викепедия пише, че българите са южнославянски народ. Верно ли е или не е верно! Щото ако не е верно, Да земем да престанем да цитираме ВИКИТУ

                  Българи
                  http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...B0%D1%80%D0%B8

                  Българите са южнославянски [52][53][54] балкански народ (етнос),[55][56][57], чийто майчин език е българския
                  Има един бутон "едит" в Уики-то.

                  Натискаш го и вече може да редактираш, ако имаш права - там напиши директно, че Българите са незаконните копелета на Путьо докато ходел да опъва дъщерите на Поляци, Холандци и т.н.

                  Това е по теорията на оня плевенски селтик Пешо, дето ходел да опъва чужди дочки.

                  Пиши ги, че са Джуджев произход направо и после удари жица в Министерството да си оправите учебниците по История за децата.

                  Че им е малко досегашната простотия, която учат. Сега па "славяни" ....

                  Ужаст ...

                  Коментар


                  • Маранди, прав си за турците и за турския език. Мога да потвърдя от личен опит в най-източните части, където масовото организирано образование (разбирай турцизиране) достига едва сега при Ердоган, племенното деление си съществува и до днес. И не говоря за нетюрки като кюрди, асирийци, сирийци, араби (има цели области населени с такива), но си има огузи, тюркмени и др. подобни, които си се гордеят, че не са турци... В Диарбекир например, в хотела ми имаше две момчета на рецепция, които след като ни питаха, какви сме, бяха много горди да ни съобщят: Беним тюркмен. (повториха го около 5 пъти с особена гордост)...ако не се лъжа по официална статистика само тюркмените са около 2% от населението в Турция, в действителност са много повече (в Диарбекир са втори след кюрдите).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                      Можеш да разбиваш нещо само във собствения си виртуален свят .....честно казано почти не ти чета глупостите предполагам и повечето други съфорумци правят така ......
                      Аз го сложих в нежелани потребители и да ти кажа много съм рахат

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                        Аз знам къде съм бил и какво съм видял, а интернет,...........
                        Питай завършилите уикипедия
                        У викепедия пише, че българите са южнославянски народ. Верно ли е или не е верно! Щото ако не е верно, Да земем да престанем да цитираме ВИКИТУ

                        Българи
                        http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...B0%D1%80%D0%B8

                        Българите са южнославянски [52][53][54] балкански народ (етнос),[55][56][57], чийто майчин език е българския

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          Можеш да разбиваш нещо само във собствения си виртуален свят .....честно казано почти не ти чета глупостите предполагам и повечето други съфорумци правят така ......
                          Чиляк предполага - Господ разполага

                          П.П. Дряновската интелегенция е ясна със средните заплати от по 3000$/месец в Русия

                          Счупи тъпомера, но продължавай, ако искаш. Демек сестра ти и мъжът й вземат 6000$/месец? Така ли?

                          Или е родила 1-2 деца и Путьо и дал 10к $ на парче? ( след второто ). И ти си си помислил, че толкоз им месечните заплати. Ърмм ..?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение

                            Думам ти дъще, сещай се снахо. Т.нар. ви Отоманска империя е същия "балон" като т.нар. Руска империя

                            За момента съм деликатен - но ако държиш мога да ти разбия всички матрьошки от детството, в които си вярвал.

                            После ще трябва да се самоубиваш и затова не го правя
                            Можеш да разбиваш нещо само във собствения си виртуален свят .....честно казано почти не ти чета глупостите предполагам и повечето други съфорумци правят така ......
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              Аз знам къде съм бил и какво съм видял, а интернет,...........
                              Питай завършилите уикипедия
                              Сега разбра ли защо те наричам Вальо Тъпото като оня плевенски бег?

                              Продължаваш да твърдиш нелепости, че в Солун има терминал за втечнен газ като оня. Няма терминал там.

                              П.П. Нарочно не ти казвам и на какво се вика терминал - защото после плевенския бег, ще започне да копира мен и да вика - казах ли ти.

                              Демек - той ще тръгва да "учи" мен, както го прави нон-стоп. Докато разбере, че през Босфор не минават танкери и взе да ми вика - че той ми бил казал на мене.

                              Стойте си прости БГ матрьошките - така е най-добре за всички!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                                Марандито ти с всеки изминал ден все по-вече истерясваш. Споко бе човек психичното
                                здраве е много важно,ще получиш инсулт или инфаркт да кълнеш и проклинаш тоя
                                или оня.
                                ИЗКУСТВЕНОТО СЪЗДАВАНЕ НА ТУРСКИЯ ЕЗИК

                                Днешният книжовен турски език е създаден при управлението на Ататюрк през 20 в. Той въвежда нови думи от тюркските езици - и тюркски говор.

                                "Османският език - официалнен в империята - е с лексика от около 70% арабски и персийски заемки. Към 19 век той започнал силно да се отличава от разговорните диалекти. Тогава се оформя новоосмански език - по-близко до разговорната реч и с много заемки от западноевропейските езици.
                                Ататюрк учредява Турската езикова фондация, която имала за задача да замени арабските и персийски заемки с нови турски еквиваленти."

                                Днес казваме, че езиците на някои от бившите съветски републики приличат на турския, а всъщност е обратното - той прилича на тях. Партията на Ататюрк използва именно тези езици за основа на книжовния "турски език".
                                ------------------------------------------------------------------

                                Ако искаш ще ти поразкажа за създаването на т.нар. "руски" език? Ърмм ...?

                                Започна ли да вдяваш как всички ви крадат от БГ Историята или още си семпъл и не зацепваш?

                                Две измислени "империи" се наговорили да го раздават добрия/лошия и за целта обрали културата, езика и историята на поробеното население - и си ги предписали за техни
                                Last edited by marandi; 01.08.2014, 23:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X