Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Политика (архив до 04.03.2015 г.)
Collapse
Заключена.
X
X
-
kat123
Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
Сега нали вдяваш каква беля сториха на 11 ноември 1989 г. любимите ти превратаджии от БСП? Обрекоха на съсипия не само армията, ами опоскаха като марокански скакалци цяла България.
Как мислиш, ако не беше преврата щеше ли въобще да става дума за НАТО?
Народен съд за БСП! В геена огнена да горят, дано!
Жалко, много жалко, че простите хорица си въобразяват, че като гласуват за разбойниците от БСП, ще върнат Татовото време. Няма да го върнат, за огромно съжаление, само правят да става още по-лошо!
Коментар
-
Брюксел опроверга Драгомир СтойневЙотингер за "Южен поток":Правото на ЕС се отнася и за българските териториални води!
19:17 на 24 апр 2014,
Европейската комисия е загрижена от предложените промени в българското енергийно законодателство заради изричното изключване от третия енергиен пакет на Европейския съюз на т. нар. морски газопровод, определени като тръбопровод извън ЕС с част, преминаваща през Общността. Това заявиха от канцеларията на еврокомисаря по енергетиката Гюнтер Йотингер, цитирани от БТА.
Правото на ЕС се прилага за инфраструктура под юрисдикцията на Общността, а това включва българските териториални води и българските специални икономически зони. Според Еврокомисията директивата се отнася за целия проект и не може да се прави оценка само на сухопътната част от "морския газопровод" (доколкото се предвижда първите два километра от газопровода на българска земя - от морето до компресорната станция - да бъдат извън обхвата на законодателството на ЕС).
В началото на април мнозинството в парламента одобри на първо четене промени в Закона за енергетиката. С внесените от депутатите Явор Куюмджиев и Таско Ерменков текстове се дава ново определение за "морски газопровод". Целта е морската част на "Южен поток", която навлиза на 24 км в българска територия (териториални води и суша), да има правен статут все едно че не стъпва на европейска територия.
Освен това Еврокомисията е загрижена изобщо за междуправителственото споразумение на България с Русия за "Южен поток", подобно на останалите споразумения по този проект.
Държавите от ЕС, част от проекта "Южен поток", упълномощиха комисията да започне разговори с Русия, за да разработи оперативни правила за газопровода, съобразени със законодателството на ЕС. Тези правила, подготвяни от работна група, следва да послужат за основа на предоговарянето на междуправителствените споразумения, допълват от екипа на Йотингер.
Ако "Южен поток" бъде изграден в нарушение на европейското право, например при обществените поръчки или работи в разрез с правилата на ЕС, например с третия енергиен пакет, Еврокомисията ще предприеме необходимите мерки, за да може общностното право да бъде приложено, заявяват от кабинета на еврокомисаря.
По-рано днес Йотингер се срещна с българския министър на икономиката и енергетиката Драгомир Стойнев, за да разговарят по темата. "Може би за съжаление на опозицията, която желае поредният проект за България да бъде прекратен, това няма да се случи. "Южен поток" е важен не само за България, но и за Европа", каза след срещата Стойнев. "Комисарят Йотингер изрично заяви, че както Русия, така и "Газпром" е важен партньор за Европа, а също и че този проект е важен за доставките на газ за континента", коментира още той.
http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_..._otnasia_i_za/Last edited by коки; 24.04.2014, 20:39.Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Катарската телевизия "Ал Джазира" с док. филм за ....http://www.aljazeera.com/programmes/...190187685.htmlВсичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaronQ: Как би изглеждала една Нормална Република България за тези стотици хиляди българи ?
A: Като една държава с фактически Морал, Ред, Законност, Справедливост.
Като Франция, Германия, Швейцария ...
Q: Защо множеството от тези българи идват да се лекуват в България?
A: Не знам! На мен ми удържат здравни, плащам си и за допълнителна здравна осигуровка. Така че в аптеката въобще не плащам, а при лекаря понякога плащам, но след 3 дни ми връщат почти 100%.
Q: Защо не приберат родителите си при себе си, а са ги зарязали тук ?
A: Оставили ги в България ??? Не може да бъде !!!
2. Изключението потвърждава правилото.
3. Факт ! Не ми е известен случай в който преуспелите българи да са прибрали родителите си или други възрастни и болни роднини при себе си. Предпочитат да изпращат парички разчитайки на курсовата разлика и ППС .
Коментар
-
Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнениеСтамби вашия човек в Плевен го гепиха с подкуп.Друг ваш човек в Русия погледни какви ги говори...
http://www.investor.bg/centralna-i-i...171167/?page=3
Коментар
-
Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнениеСтамби вашия човек в Плевен го гепиха с подкуп.Друг ваш човек в Русия погледни какви ги говори...
http://www.investor.bg/centralna-i-i...171167/?page=3
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaronКолега енергетик, за щастие, от 32 години животът ми не зависи от това - кой ще спечели на изборите.
Вълнувам се само заради приятелите си, които все още са там, и заради стотиците хиляди българи, които биха се върнали веднага в една Нормална Република България
Още един въпрос - защо множеството от тези българи идват да се лекуват в България или не приберат родителите си при себе си, а са ги зарязали тук ? Мога да измисля и още, ама поне на тези ми отговорете.
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaronЗа кого ще гласувате на Евроизбори 2014?
ГЕРБ 35% (956/2755)
Реформаторския блок 28% (779/2755)
ПП Зелените 5% (151/2755)
Друг 6% (159/2755)
Независим кандидат 4% (97/2755)
Коалиция за България 4% (115/2755)
Атака 8% (210/2755)
ДПС 1% (16/2755)
България без цензура 6% (179/2755)
НФСБ 1% (25/2755)
Коалиция КОД (НДСВ заедно с Илиана Раева) 0% (8/2755)
АБВ 2% (60/2755)
Коментар
-
Стамби вашия човек в Плевен го гепиха с подкуп.Друг ваш човек в Русия погледни какви ги говори...
http://www.investor.bg/centralna-i-i...171167/?page=3Last edited by Бате Пешо; 24.04.2014, 18:17.
Коментар
-
Българският дневен ред.
Антоний Гълъбов
Off News
Пет седмици след „референдума” и анексирането на Крим Европа вече е в предизборна кампания. Руската стратегия провокира дълбоко разместване на пластове в европейската политика.
Европейският съюз е най-мощната световна сила. Икономиката на 28-те страни-членки превъзхожда всички останали страни. В този смисъл, изправена пред заплаха от страна на регионална сила, каквато е и ще остане Руската федерация, Европа е предизвикана да заема своето място на глобален фактор. Основният проблем, който ЕС трябва да започне да решава, е мобилизирането на огромния капацитет на съюза.
Казано по друг начин, европейският проект, възникнал като израз на разумна, дясна политика, беше олевяван прекалено дълго. Настояването за все по-голяма и детайлна общностна регулация е ляво решение на общите ни проблеми. Днес европейските граждани трябва да решат дали искат да продължат в тази посока или са готови да изберат активно сътрудничество, насочено към постигането на устойчиво развитие.
Нямаме съгласие относно стратегическата цел, към която трябва да се движи България през следващите години. Единствената смислена насока в момента е задълбочаване на евро-атлантическата ни интеграция. Срещу агресивната стратегия на Кремъл България може единствено да търси форми на все по-отчетливо позициониране в европейското пространство. Макар и това да не е висока национална цел, задълбочаването на интеграцията ни е необходимо условие за постигане на конкретни резултати. Вместо това сегашните управляващи предпочетоха да оставят България в неопределена позиция спрямо конфликта, давайки ясни сигнали на Русия, че страната ни възприема зависимостта си като непреодолим фактор.
Истинският проблем не е само в почти тоталната ни енергийна зависимост спрямо Русия. Съветизацията като стратегия на колонизиране винаги се е развивала в два основни сектора – енергетика и сигурност. От времето на лениновата формула за „електрификация и съветска власт” почти нищо не се е променило. И до днес в цяла Централна и Източна Европа, в целия бивш съветски лагер, руското влияние е осезаемо именно в енергетиката и сигурността. Всички други следи от съветската колонизация биха могли да бъдат преодолени много по-лесно, отколкото тази дълбока и трайна зависимост.
За щастие България разполага с достатъчно възможности в следващите две-три години да намали съществено зависимостта си спрямо руските газови доставки. Това можеше и трябваше да се случи още преди седем години, когато ЕС отдели средства за изграждането на интерконекторни връзки с Турция, Гърция и Румъния. Пред заплахата на Русия да използва тръбопроводите си като различен вид оръжие в традиционната си гео-политическа игра България трябваше да гарантира собствената си независимост.
Това не беше направено от управлението на тройната коалиция и продължава да бъде пренебрегвано от правителството Орешарски. Как се нарича управление, което подлага на риск независимостта на една страна?
Единственото стратегическо решение в тази насока бе взето от управлението на ГЕРБ по отношение на изследването на българския участък „Хан Аспарух” в Черно море, като не допусна Газпром до този проект. Оптимистичните предварителни оценки за потенциала на находището, в средносрочен план могат не само да освободят България от руската зависимост, но и да осигурят възможности за български износ. Но, за да се случи всичко това след няколко години, още днес, незабавно, България трябва да реализира стратегически важните проекти за ограничаване на едностранната ни зависимост.
Вместо това правителството отново декларира готовност за изграждането на Южен поток. Няма по-голям абсурд от това България да заяви, че независимо от общата европейска политика, ще продължи да строи Южен поток с аргумента, че това щяло да осигури работни места. Решения със стратегически характер не могат да бъдат подчинени на търсенето на незабавен ефект. Още по-малко, ако те са в противоречие с националните интереси на България.
Задълбочаването на евро-атлантическата ни интеграция преминава през увеличаване на свързаността в рамките на НАТО и ЕС. Про-руската пропаганда насърчава комплексите ни за периферия, за малка страна, зависеща от волята на митичните Велики сили. България не е периферия, най-малкото защото живеем в свят, в който не съществува един център. Но страната ни остава относително изолирана спрямо все по-големия брой съюзи, споразумения и междуправителствени договори, които в своята цялост изграждат капацитета на Европа за развитие. България не заяви и не предприе никакви действия за включването си в различни регионални и секторни инициативи.
Изборите за Европейски парламент няма да дадат незабавен отговор на дълбоката политическа криза, в която се намираме. Но те могат да бъдат начало на истински публичен дебат относно стратегическите ни цели и средствата за тяхното постигане. Бъдещето на страната ни, повече от всякога, зависи от избора на българските граждани.
Коментар
-
Объркан съм, някой може ли да ми помогне?
Объркан съм. Преди няколко седмици на Запад ни казваха, че окупирането на правителствени сгради в Украйна е нещо хубаво, че хората, които го правят, са „продемократични” протестиращи - така ги наричаха политическите ни лидери и журналистическият ни елит.
Сега, едва няколко седмици по-късно, ни се казва, че хората, окупиращи правителствени сгради в Украйна, не са „продемократични“ протестиращи, а напротив, „терористи” и „сепаратисти”.
Защо окупацията на правителствени сгради в Украйна бе много хубаво нещо през януари, а много лошо през април? Защо употребата на сила от властите срещу протестиращите бе абсолютно неприемлива през януари, а е приемлива сега? Повтарям: объркан съм. Някой може ли да ми помогне?
http://glasove.com/blitz/35881-obyrk...-da-mi-pomogne
Объркан съм, някой може ли да ми помогне?
2014-04-23 12:51:27 | Прочитания: 25443 | Коментари: 43 Принтирай Изпрати
Автор: Нийл Кларк
Нийл Кларк е журналист, писател и блогър, живеещ и работещ в Англия. Яростен противник на неоконсервативната военна пропаганда, убеден в непосредствено належащата ляво-дясна антивоенна коалиция. Негови коментари и анализи редовно се публикуват в The Guardian, Daily Telegraph, The Times, Daily Express, Sunday Express, The Spectator и много други. Многократно награждаваният му блог може да бъде посетен на адрес http://www.neilclark66.blogspot.com/.
Коментар
-
Спаха ли от НАП, когато проверяваха Цветанов, или са извършвали престъпление по служба с цел прикриване на обективната истина?! Пропуските на проверяващия екип са очевидни и драстични!
http://www.zadkulisite.com/post-63
Коментар
Коментар