IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Украйна (2)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron
    Това, което си написал на русофилски език, го превеждам на български:
    Българите имаха късмет. Приеха ги в НАТО, дори в ЕС. Ако НАТО не беше влязло в България, тази държава щеше да се присъедини не само към "южен поток", а и към "Евразийское экономическое сообщество", с официални руски и български език, гледайки към Европа и света през крив макарон
    КЪСМЕТ!!!!!

    Ако българите нямаха тоя "късмет", то можеше да имаме втора АЕЦ още преди 15 години. И сега токът щеше да бъде 10 ст с ДДС и нямаше да го спират на бедните и да живеят като през 19ти век на свещи.
    Отоплението щеше да е на газ по 300 долара, а не на дърва и въглища както през Средновековието.
    Ако нямахме този шибан натовски "късмет" то България можеше да запази значителна част от промишлените предприятия и нямаше да се налага инженерите да карат таксита или да ходят да берат портокали в Гърция. Нямаше бългавките да се специализират да мият италиански, германски и гръцки задници!
    Ако нямахме този "късмет" сега в България безработицата щеше да е под 5% и българските плодове и зеленчуци щяха да са добре дошли на руския пазар. Нямаше българи да ровят в кофите за храна.

    Да ти го натаковам на "късмета" натовски!
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
      Очарован съм - значи съм ти липсвал

      Ето един добър коментар от Украйна


      Алиса Сопова: Повечето украинци се надяват страната да запази териториалната си цялост

      http://www.focus-news.net/news/2014/...-tsyalost.html


      Повечето украинци се надяват страната да запази териториалната си цялост. Това каза пред Радио „Фокус“ Алиса Сопова, главен редактор на отдел „Новини” в донецкия вестник „Донбас“.


      По думите и основното, което отличава хората в Крим и тези в останалите източни райони на Украйна е това, че там не разглеждат сериозно присъединяването към друга държава. „В Донецка област няма такъв масов стремеж на хората за присъединяване към Русия. Има известно общо недоволство, има известни съмнения как ще постъпва новата власт, която няма донецки корени. Но на това да се присъединим към друга страна, към друга държава, тук на практика никой не гледа сериозно. Това е основното нещо, което ни отличава от Крим“, каза Сопова.

      http://www.focus-news.net/news/2014/...postradal.html

      САЩ са дали 5 милиарда долара за подкрепа на демокрацията в Украйна..
      Я го коментирай това.....
      Или защо твоя Дневник още не го е пуснал и дали ще го пусне изобщо...
      А колко са се окозили американците унас...
      Или изследване на Украйна ,че 68 % от жителите на Крим подкрепят единна Украйна....преди три месеца..
      Същото е и в Южна Украйна...
      всичките ще гласуват към русия ... с тамошните заплати и пенсии а ще Оставят шляхтичите .......Барозу и Обама да ги храни...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Стамболов Разгледай мнение
        Алиса Сопова: Повечето украинци се надяват страната да запази териториалната си цялост
        Не е достатъчно само да се надяват. Трябва и да се борят! Трябва да държат агресивния военнен блок нато вън от Украйна! Ако нато успее да влезе в Украйна, с тази държава е свършено.
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
          Да заместим Стамболов.....
          Очарован съм - значи съм ти липсвал

          Ето един добър коментар от Украйна


          Алиса Сопова: Повечето украинци се надяват страната да запази териториалната си цялост

          http://www.focus-news.net/news/2014/...-tsyalost.html


          Повечето украинци се надяват страната да запази териториалната си цялост. Това каза пред Радио „Фокус“ Алиса Сопова, главен редактор на отдел „Новини” в донецкия вестник „Донбас“.


          По думите и основното, което отличава хората в Крим и тези в останалите източни райони на Украйна е това, че там не разглеждат сериозно присъединяването към друга държава. „В Донецка област няма такъв масов стремеж на хората за присъединяване към Русия. Има известно общо недоволство, има известни съмнения как ще постъпва новата власт, която няма донецки корени. Но на това да се присъединим към друга страна, към друга държава, тук на практика никой не гледа сериозно. Това е основното нещо, което ни отличава от Крим“, каза Сопова.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Битката русофили-русофоби ще обърка евроизборите
            Битката е между свободните и самостоятелно мислещи хора и зомбираните от МакМедиите хамериканофили.
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Битката русофили-русофоби ще обърка евроизборите
              Tруд
              24.03.2014 09:18

              Проф. Васил Проданов

              Три причини правят малко вероятна единна позиция към Русия и присъединяването на Крим на днешния Консултативен съвет при президента:

              * няма европейска страна, в която да има такова единство между парламентарните сили;
              * предстоят европейски избори и всяка партия формира поведението си и според очакванията за подкрепа от съответни групи избиратели;
              * позициите са много поляризирани - от заклеймяващия Русия и искащ санкции Плевнелиев до “Атака”, която не признава правителството в Киев, но признава референдума и се противопоставя на санкции.

              Разбирателство по този въпрос няма не само у нас, а и в Европа и Америка. Изследване на “Пю рисърч център” показва, че в съотношение две към едно американците са против въвличането на САЩ в конфликт, свързан с Украйна. Бизнесът също е против. В Германия ГСДП винаги е била по-русофилски настроена и демонстрацията на твърд тон срещу Русия може да прехвърли нейни избиратели към лявата партия. Прагматичната Меркел също си прави своите сметки, имайки предвид силната взаимозависимост на двете икономики. Във Франция Мари льо Пен получи в добавка допълнително хиляди русофилски настроени избиратели, заявявайки, че подкрепя референдума в Крим, имайки така надеждата да бъде първата сила в евроизборите. А Оланд е с рекордно нисък рейтинг и агресивността към Русия допълнително ще го смачка политически.

              В България обаче това влияние ще бъде вероятно по-голямо отвсякъде другаде в Европа. Ще играе роля не само традиционното разделение между леви и десни партии и избиратели, но и разграничението между русофили и русофоби, което не е било така значимо през последните 24 години. Днес в България русофилските настроения са по-силни откогато и да е през последния четвърт век и събитията в Крим ги изкараха на повърхността. Това не е случайно. Страната ни притежава четири специфики, които я правят не само цивилизационно най-близка от всички страни в ЕС до Русия, но и най-заинтересована от ставащото между нея и Украйна. Ние сме единствената едновременно славянска и православна страна в ЕС, степента на икономическата ни зависимост е много силна и сме с най-голямо малцинство в Украйна.

              Българите са най-големите русофили в Европа. Това показват данните от международното изследване “Трансатлантически тенденции 2008”, проведено в 12 европейски страни и САЩ. На въпрос какви чувства изпитват към дадени страни, като се използва скала, според която 100 означава “много топли”, а 0 - “много студени”, общият резултат на анкетираните българи е 66. Година по-късно, през февруари 2009 г., национално представително изследване на “Галъп” дори след разочарованието от газовата криза, когато има съмнения дали Русия ни отговаря с взаимност, показва, че 62% от българите са русофили и говорят за положителната роля на Русия за България и за това, че е в интерес на страната да се сближаваме с нея. Русофили са главно по-възрастните, привържениците на БСП, самоопределящите се като леви. Най-силно искащи разграничаването ни от Русия са хората, които се определят като десни и центристи, но дори и сред тях тази нагласа не е преобладаваща.

              Две години след това ново международно проучване “Трансатлантически тенденции 2011” показва пак, че българите са най-големите русофили в ЕС - близо 88% имат положително отношение към Русия, докато средният показател за Европа е 50%. Само 10% не харесват Русия. Същевременно българите заедно с румънците имат най-позитивно отношение и към ЕС - 90%.

              А на проведено допитване на агенция “Фокус” с въпрос “Трябва ли България да признае резултатите от референдума в Крим?”, от общо гласували вчера сутринта 2527 души положително отговарят 67,43%, а отрицателно - само 28,77%. До самото изследване има интервю на Ангел Найденов, който заявява категорично, че не може да се признаят резултатите от референдума и така влиза в очевиден конфликт с онези 67,43%, които смятат обратното. Сред тях безспорно са и избирателите на БСП, от които той очаква да гласуват за кандидатите на неговата партия на предстоящите избори.

              Безспорно в най-сложна ситуация е БСП като основна управляваща партия. За разлика от другите три лидерски партии в парламента, в които лидерът резюмира обща позиция, тя както обикновено се тресе от противоположни мнения, като балансът между тях се променя с развитието на ситуацията в Брюксел.

              В изказвания и действия на нейни представители в правителството и в парламента откриваме поне шест различни сигнала, изразяващи противоречивостта на ситуацията. Първо - участие в учения на НАТО близо до руските брегове и на наша територия, възприемано като сигнал срещу Русия. Второто - посещението на Вигенин в Киев, тълкувано като признание и подкрепа на съществуващата власт там.

              Трето - твърденията, че отделянето на Крим е нелегитимно. Четвърто - твърденията, че се подкрепя ЕС за санкции срещу Русия. Пето - твърденията че България ще бъде посредник, че сме против икономически санкции и ще искаме компенсации. Шесто - крайното русофилство на нейни депутати и коалиционни партньори, категорично признаващи присъединяването на Крим към Русия.

              Положението се усложнява и от това, че при тройната коалиция през март 2008 г. тя призна независимостта на Косово, а сега при сходен прецедент говори за нелегитимността на референдума в Крим.

              В същото време изследване на “Маркет Линкс” през 2013 г. показва, че като десни избиратели се определят 32,8% от българите, а като леви 26,9%. Оттук следва, че значителна част от десните избиратели също са русофилски настроени. Позицията на ястреби, демонстрирана от лидерите на десните партии у нас, също може да им създаде проблеми с тези десни русофили. Бойко Борисов, който има интуиция за това, започна да играе двойна игра, подавайки сигнали в различни посоки, за да може да привлече избиратели и от едната, и от другата посока. Хем хвали Вигенин за посещението му в Киев, за да откъсне русофилски избиратели от БСП, хем казва, че е за “Южен поток” и се опитва да прикотка Местан на своя политическа територия.

              Разделението не е само вътре в БСП, но и между различни партии. За липсата на разбирателство допринася и променящият се радикално геополитически баланс на силите. Българските партии май ще трябва да излязат от 24-годишната политика на либерален универсализъм, на “истинските цивилизационни ценности” на новия “голям брат”, който е прав във всичко и ние с блясъка в очите на Соломон Паси се присъединяваме към неговите “коалиции на желаещите”, пригласяме му послушно в признаването на Косово и какво ли още не...

              Няма съмнение - разделението русофоби-русофили ще засилва своята роля в политическия ни живот и преформатирането на политическото пространство.

              Да заместим Стамболов.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                http://www.focus-news.net/news/2014/...postradal.html

                САЩ са дали 5 милиарда долара за подкрепа на демокрацията в Украйна
                22 Април 2014 | 05:08 | Агенция "Фокус"
                Вашингтон. Помощник държавният секретар на САЩ по въпросите на Европа и Евразия Виктория Нюланд потвърди в интервю за CNN, че Вашингтон е отделил 5 милиарда долара за подкрепа на демокрацията в Украйна.
                Тези средства бяха похарчени за подкрепа на стремежа на украинския народ към по-силно и демократично правителство”, заяви Нюланд, като при това подчерта, че САЩ „определено не са отпускали пари за подкрепа на Майдан”, който се е получил спонтанно.

                Превод и редакция: Гергана Тенева

                къде са тролчетата да пишат как щатите купуват и изнасят "демокрация..."
                С нетърпение чаках някой да зададе ресорния въпрос а колко са дали за нашата демокрация.......

                Коментар


                • http://alterinformation.wordpress.co...7/93419506906/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                    Ама Лорде, вече се установи че руснаците ще загубят война срещу САЩ за 6 часа, а срещу цялото НАТО за 4 часа!
                    Защо не вземете да питате дурузята в масква имат ли и други оръжия освен тея от щейсетте дет' ги фалиш тук?
                    Факи ка точтто се установи това , гледа на кристална топка или хвърля боб.....или просто звездите ти го говорят ?
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • http://www.focus-news.net/news/2014/...postradal.html

                      САЩ са дали 5 милиарда долара за подкрепа на демокрацията в Украйна
                      22 Април 2014 | 05:08 | Агенция "Фокус"
                      Вашингтон. Помощник държавният секретар на САЩ по въпросите на Европа и Евразия Виктория Нюланд потвърди в интервю за CNN, че Вашингтон е отделил 5 милиарда долара за подкрепа на демокрацията в Украйна.
                      Тези средства бяха похарчени за подкрепа на стремежа на украинския народ към по-силно и демократично правителство”, заяви Нюланд, като при това подчерта, че САЩ „определено не са отпускали пари за подкрепа на Майдан”, който се е получил спонтанно.

                      Превод и редакция: Гергана Тенева

                      къде са тролчетата да пишат как щатите купуват и изнасят "демокрация..."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                        Ама Лорде, вече се установи че руснаците ще загубят война срещу САЩ за 6 часа, а срещу цялото НАТО за 4 часа!
                        Защо не вземете да питате дурузята в масква имат ли и други оръжия освен тея от щейсетте дет' ги фалиш тук?
                        Факи това човек да живее в друг свят е опасно.Ти явно си объркал света на компютърните игри с реалния.Не излизай от дупката щото навън бият не наужким и не може с един бутон да придобиеш нов живот.В реалността няма клавиш escape.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Факушкa Разгледай мнение
                          Ама Лорде, вече се установи че руснаците ще загубят война срещу САЩ за 6 часа, а срещу цялото НАТО за 4 часа!
                          Защо не вземете да питате дурузята в масква имат ли и други оръжия освен тея от щейсетте дет' ги фалиш тук?
                          Докато чисти нужниците ли сметна времето?
                          Или панираните морячета, дето стар руски самолет ги накара да се подрискат лично ти го съобщиха?
                          Или пуши много тази смяна?

                          Руководители британской разведки предупреждали премьера своей страны Дэвида Кэмерона, что не стоит вводить войска на Украину, так как это может спровоцировать колоссальную эскалацию конфликта.

                          Оригинал статьи: http://russian.rt.com/article/28741#ixzz2zZYzP6Sm
                          Last edited by robert; 22.04.2014, 04:01.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            По офицерска необходимост от обмяна на опит се срещнах с поне 10 офицери от Източна Европа да ги запитам защо НАТО категорично отказва да се намеси с Украйна и истерично обявява, че негови войск няма да стъпят на украинска територия???????????
                            Предвид военнолюбивият привкус на НАТО в исторически план, това ми стана доста интересно и реших да напиша есе в рамките на научноизследователския институт на алинаса. Беше прието много добре , дори наградено, след като почти налучках, че НАТО, не разполага с установки подобни на РСЗО "СМЕРЧ" 300мм. и с далекобойност 90км., които се оказа, че са разположени в огромни количества на източната граница на Украина!!!!!!!!!!!!! Те са способни да направят лунен пейзаж за много дълго време до източния бряг на р. Днепър! Всички западни военни експерти изпадат в тих ужас от възможността да се сблъскат със "Смерч".Един подполковник от ВВС на шести американски флот дори сподели, че Виетконг, ще бъде като приказка за лека нощ за всеки американски войн, в сравнение с ада Смерч който би изсипал огън и жупел над цяла Украйна и ПВО на Россия което ще унищожи цялото ВВС на САЩ в Средиземно море за десетилетия!
                            Ама Лорде, вече се установи че руснаците ще загубят война срещу САЩ за 6 часа, а срещу цялото НАТО за 4 часа!
                            Защо не вземете да питате дурузята в масква имат ли и други оръжия освен тея от щейсетте дет' ги фалиш тук?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение

                              Знаех си аз, че др. Путин ще помисли за мен/нас/ българските православни християни не прозападни гейове - майданцъй! Почвам зверска имотна диверсификация, ще продам апартамент в София, ще купя такъв в Симферопол и вила във Варна.

                              От КРЫМА и до Енисея
                              http://rutube.ru/video/809cc6f8cec1d...20361a6678343/

                              Пп. В Крим има 3 официални езика, руски, украински и татарски! Пример за демокрация

                              Коментар


                              • По офицерска необходимост от обмяна на опит се срещнах с поне 10 офицери от Източна Европа да ги запитам защо НАТО категорично отказва да се намеси с Украйна и истерично обявява, че негови войск няма да стъпят на украинска територия???????????
                                Предвид военнолюбивият привкус на НАТО в исторически план, това ми стана доста интересно и реших да напиша есе в рамките на научноизследователския институт на алинаса. Беше прието много добре , дори наградено, след като почти налучках, че НАТО, не разполага с установки подобни на РСЗО "СМЕРЧ" 300мм. и с далекобойност 90км., които се оказа, че са разположени в огромни количества на източната граница на Украина!!!!!!!!!!!!! Те са способни да направят лунен пейзаж за много дълго време до източния бряг на р. Днепър! Всички западни военни експерти изпадат в тих ужас от възможността да се сблъскат със "Смерч".Един подполковник от ВВС на шести американски флот дори сподели, че Виетконг, ще бъде като приказка за лека нощ за всеки американски войн, в сравнение с ада Смерч който би изсипал огън и жупел над цяла Украйна и ПВО на Россия което ще унищожи цялото ВВС на САЩ в Средиземно море за десетилетия!

                                Коментар

                                Working...
                                X