IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво всъщност иска българина

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Наскоро един приятел ми разказва как е в Щатите, ето накратко:
    1. Нямаш Гражданска отговорност –> фиш за 1000 долара.
    2. Караш пил –> арест за 24 часа - > съд до 2-3 седмици-> тАкси на адвокат и глоба, разходите ти стигат до 7000 долара. Вписва ти се в досие, до което имат достъп работодателите -> не си намираш добра работа.
    3. Вдигаш шум след 22 часа -> идва патрулка, до около 3 минути. Първи път – предупреждение, втори път – глоба 300 долара, трети път – белезници, арест, съд. Излиза ти към 1500 долара.

    Да вземем за пример какво става, докато стигнем до офиса сутрин.
    1. Камионът на фирмата за събиране на боклук кара пред теб и се чудиш как да я заобиколиш.
    2. Заобикаляш поне 3 – 4 буса спрели на аварийни в дясно и зареждат магазинчета.
    3. Заобикаляш поне 3 – 4 коли спрели на аварийни в дясно я за цигари, я за вестник или кафе.
    4. Поне 2 – 3 „тарикати” ти отнемат предимството.
    5. Гледаш да не бутнеш пешеходци, които минават на червено.

    Всеки има някакво оправдание, всеки ще ти каже „Ами кога да го направя, няма къде да спра”

    Това е само илюстрация. Мисълта ми е, че нашата ценностна система също се нуждае от корекция. Живей така, че да не пречиш на другите. Обаче когато някой нарушава реда ние самите трябва да му потърсим сметка. Ето, все още се говори по мобилен телефон докато се шофира. Говедо ли е такъв шофьор, че не разбра, че става опасен за околните? Ами ако трябва да стоят хора с фотоапарати по кръстовищата и да ги снимат. 50 лева глоба, 25 за този който е направил снимката...
    Продават ти развален салам -> отиваш с касовия бон и продукта в РИОКОЗ - > прави се проверка -> глоба 300 лева, вземаш 150.
    Виждаш паркирал като говедо -> викаш КАТ, ама те идват за 5 минути-> глоба 20 лева, вземаш 10.

    И да не вземаш пари, няма значение. Като не търпим простащината, като не търпим да ни правят на балами за всички ще е по добре. Обаче трябва да разберем, че „Те” сме „ние”. Защото на изнервената служителка в общината, моят магазин й продаде вкиснало сирене, защото пък аз не го върнах на доставчика, като ми го донесе почти в края на срока на годност, защото на него голяма верига му го върна, като непродадено, защото той не я съди, че не си изпълнява договора. Да не продължава, че ще стане отегчително.

    Е, може ли да излизат млади хора и да казват „Искаме да се повишат пенсиите и заплатите”. А откъде пари? За пенсиите е пълен батак. Вместо всеки, във всеки един момент да знае: пенсионирам се на 60 пенсията ми ще е 200 лв (примерно) пенсионирам се на 64 ама съм се осигурявал на 400 лева, ами пенсия 150. Откъде да дойдат тези пари за пенсия? Нали са моите пари, които съм отделял? После се смята средна продължителност на живота и или съм на далавера или плащам пенсия на някой, който ще ме надживее.

    Живеем в полу-социализъм, това е истината. Спомням си различни шефове на държавни дружества, да вземем БДЖ за пример. Казва човекът “Линиите са нерентабилни, трябва да ги закрием” Излизат 20 човека и протестират, че нямали друг транспорт. Ама аз защо трябва да плащам от моите данъци едно левче, че 20 човека да се возят на влак? Няма поръчки във ВМЗ Сопот, ама защо аз да плащам заплатите с моите данъци? Това е животът - борба за оцеляване. Гадно е, ама като не можеш да си намериш друга работа просяк ли трябва да станеш? Да просиш от всички останали чрез държавата. И то не да просиш ами да изискваш. И какви са тези глупости: държавата продава Булгартабак, ама трябвало да се изкупува тютюн, или да се запазят 3000 работни места. Каква икономика е това? Икономика е, че ще купуват тютюна, ако им пасва, ако е хубав, че сега ще уволнят 1000 човека, но след две години, когато си стъпят на краката, ще назначат 1200. А не да фалират и да няма въобще работа.

    Един познат ми казва: „Те шефовете направиха РМД, после увеличиха капитала и за нас стана безсмислено да участваме.” Като го питам защо не направихте нищо ми казва, „Ми то не можеше, щяха да ни уволнят, не се събрахме достатъчно хора, не разбрахме.” Кой е виновен питам? Овчарят като не си пази кошарата кой му е виновен? Все чакаме на държавата да ни вдигне гащите. Докога така?

    И сега какво ще направим? 1000 човека не могат да изберат 5 да ги представляват. Хвърляйте ези тура. Толкова ли е сложно. 1000:2=500:2=250:2=125:2~62:2=31:2~15:2~7. Със седем хвърляния можеш да ги избереш тези представители. И всичко ще е честно. Ма нямало да иде бай Иван при президента. И какво от това? Ако не изберем някой, тогава никой няма да иде просто.

    Да се вземаме в ръце, в сърце и в ум и да развием усет към ежедневната справедливост. Аз лично това искам и ще работя, за да го постигна.

    Коментар


    • Българинът иска ПОЛИТИЧЕСКИ И УПРАВЛЕНСКИ БОРД след безобразията на фалиралата политическа хунта от последните 23 години, по примера на ВАЛУТНИЯ БОРД, след фалита на финансовата система през 1996/7 год.!
      Last edited by LUBIMEC 13; 23.02.2013, 10:17.

      Коментар


      • Българинът иска да живее като човек в собствената си страна !!!!
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Искат промяна и достоен живот!!!
          http://selfielifes.com

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nedev75 Разгледай мнение
            Гледайки вече цяла седмица несвързаната членоразделителна реч на един куп субекти наречени нежно от медиите протестиращи смятам че картинката която вилнее в нета описваща това кото става е самата истина.
            Какви сте вие?-Българи
            Какво искате?-Не знаем
            Кога го искате?-Веднага
            Обаче майтапа на страна и така като навържа словата на мои познати, клиенти, писания в нета-блогове и форуми достигам до следния извод, какво всъщност иска българина.На първо място по възможност кратко фиксирано раборно време.От 8.30 до 17.00 с почивка която може да я направим поне 1 час.Да не се кара шефа ако закъснеем 15-20 мин или си тръгнем малко по раничко също 15-20мин.Дълга отпуска поне 30 дни и ако може слетите празници да не се отработват.Разбира се след 17.00 никой за нищо да не ги търси, а събота и неделя е прстъпление ако го занимаят с работа.
            Разбира се тази работа трябва да е лека, да не се носи отговорност, да няма напрежение и стрес и ако се обърка нещо да е виновен друг, разбира се шефа или работодателя.С тази си работка да няма никакъв проблем да се покриват сметките за ток, вода, телефони (разбира се най-нови модели Айфон на Епъл) бензин на воля да си караме количката, 2 пъти най-малко в годината почивки на море и балкан, да се изучат децата, нова кола(по възможност Джипка, защото и шефа изедник има такава), апартамент, вила и разбира се още един апартамент (който стои заключен) да има като порасне детето.Отделно да остават за спестяване някой лев, ресторанти, кинце, пиано бар, нови дрехи, уреди клас А, италиански мебели, защото като дойдат гости да ахнат и завидят колко сме добре.
            Какво иска друго българина-Разбира се ПЛОСЪК данък да няма!Като го питаш как да се диференцира, всички казват богатите, т.е ако той взема 880лв. , да се вдигне за тези които вземат над 1000, ако взема 1200, за тези които вземат от 1500 нагоре и т.н. и т.н.
            Извинявам се ако си обидил някой, но това е голата истина.
            За мен откритието съм го направил преди повече от десет години
            За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

            Коментар


            • Какво всъщност иска българина

              Гледайки вече цяла седмица несвързаната членоразделителна реч на един куп субекти наречени нежно от медиите протестиращи смятам че картинката която вилнее в нета описваща това кото става е самата истина.
              Какви сте вие?-Българи
              Какво искате?-Не знаем
              Кога го искате?-Веднага
              Обаче майтапа на страна и така като навържа словата на мои познати, клиенти, писания в нета-блогове и форуми достигам до следния извод, какво всъщност иска българина.На първо място по възможност кратко фиксирано раборно време.От 8.30 до 17.00 с почивка която може да я направим поне 1 час.Да не се кара шефа ако закъснеем 15-20 мин или си тръгнем малко по раничко също 15-20мин.Дълга отпуска поне 30 дни и ако може слетите празници да не се отработват.Разбира се след 17.00 никой за нищо да не ги търси, а събота и неделя е прстъпление ако го занимаят с работа.
              Разбира се тази работа трябва да е лека, да не се носи отговорност, да няма напрежение и стрес и ако се обърка нещо да е виновен друг, разбира се шефа или работодателя.С тази си работка да няма никакъв проблем да се покриват сметките за ток, вода, телефони (разбира се най-нови модели Айфон на Епъл) бензин на воля да си караме количката, 2 пъти най-малко в годината почивки на море и балкан, да се изучат децата, нова кола(по възможност Джипка, защото и шефа изедник има такава), апартамент, вила и разбира се още един апартамент (който стои заключен) да има като порасне детето.Отделно да остават за спестяване някой лев, ресторанти, кинце, пиано бар, нови дрехи, уреди клас А, италиански мебели, защото като дойдат гости да ахнат и завидят колко сме добре.
              Какво иска друго българина-Разбира се ПЛОСЪК данък да няма!Като го питаш как да се диференцира, всички казват богатите, т.е ако той взема 880лв. , да се вдигне за тези които вземат над 1000, ако взема 1200, за тези които вземат от 1500 нагоре и т.н. и т.н.
              Извинявам се ако си обидил някой, но това е голата истина.
            Working...
            X