IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българската революция

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от goro Разгледай мнение
    ами, доколкото знам в щатите фалираха над 200 банки. само европа се неолайняри!

    по принцип - за държавата съм съгласен - тя е абсолютно необходимо условие за свободен пазар. но коя държава?

    не мисля, че познавам дълбоко идеите на чикагската школа за да взимам отношение по теоретични проблеми. като практик и работещ човек гледам на нещата по резултатите.

    в европа не беше приватизиран бизнеса - някои бизнеси си приватизираха държави или части от тях
    фалира дребните . а едрите??????????

    Коментар


    • Първоначално изпратено от all_trader2 Разгледай мнение
      ... Неoлиберализмът в БГ почна да се въвежда от Костов ...
      Ама човек, какъв неолиберал е Костов. Костов и капитализъм, все едно свиня и космос. Че той още помня като пишеше в Работничско дело, жена му е член на партията, а с Муравей даваха план на данъчните за глобите за деня!
      Тук никога не е имали капитализъм в оня вид който има на запад, а за неолиберализъм пък въобще да не говорим.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от all_trader2 Разгледай мнение
        .... ако беше свободен пазар - ЩЯХА ДА ОСТАВАТ БАНКИТЕ ДА ФАЛИРАТ . що говорите разни измислици?
        ами, доколкото знам в щатите фалираха над 200 банки. само европа се неолайняри!

        по принцип - за държавата съм съгласен - тя е абсолютно необходимо условие за свободен пазар. но коя държава?

        не мисля, че познавам дълбоко идеите на чикагската школа за да взимам отношение по теоретични проблеми. като практик и работещ човек гледам на нещата по резултатите.

        в европа не беше приватизиран бизнеса - някои бизнеси си приватизираха държави или части от тях

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ivan80 Разгледай мнение
          За съжаление мнозинството са невежи и не разбират, че няма как държавата да помага. Не е работа на държавата да "помага" на бизнеса, защото това е невъзможно. Държавата не трябва да пречи!

          Който не ме разбира, обаче иска да ме разбере - да чете тази книга [PDF, DOC]. Защото няма смисъл да преразказвам всичко.

          Невежите обвиняват за "кризата" липсата на регулации. И не разбират, че в същност проблемите са в резултат на неадекватните регулации, а не на тяхната липса!
          това са пълни глупости . кризата дойде именно от липсата на регулации . щото ако някой в Амерка реглуираше Уол Стрийт тая криза никога нямаше да се случи . приемете че държавата е небоходим иконмически играч в една икономика - НЯМА КАК ДА СЕ МИНЕ БЕЗ НЕЯ . да не говорим ,че се оказа ,че правитеслтвото играе с банките , което си е чиста проба корупция и не е никакъв свободен пазар . ако беше свободен пазар - ЩЯХА ДА ОСТАВАТ БАНКИТЕ ДА ФАЛИРАТ . що говорите разни измислици?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            Сега ще дам един пример със САЩ, кото макар да не са също цвете за мирисане, са светлинни години пред нас.

            Титлата "най-мразена компания" в края на 19 и началото на 20 век печели "Стандарт ойл".
            Всъщност за опасността от монополите предупреждава дори още Ейбрахам Линкълн който казва, че там където има монополи и картели демокрация няма!
            В 1911 година със съдебно решение "Стандарт ойл" е разбита на 34 отделни компании.

            Не една, не две.. не 3-4-5, а 34 ... Дори да се направи картел, нали ви е ясно колко ще е трудно 34 компании да се разберат помежду си за цените на петрола

            И ако в България имаше не 3, а 10 мобилни оператори, 30-50-100 доставчици на ток, с либерален пазар, нали ви е ясно, че тия цени днес ще са ни смешни?
            Така както монополните цени на М-тел в 90-те години, когато само таксите започваха от 40 лева нагоре са ни смешни днес.
            Джей , ама те всички са преди нас ние сме толкова жалки ,че не ми се говори.....

            САЩ бяха световна сила . в момента наблюдаваме западането на една империя именно защото и те въведоха неолиберализма и си съсипаха икономиката . не може да правиш пълна дерегулация и да оставиш банките да правят какво си искат . нали видяхте всичките какво стана? ако продължават така Щатите отиват към фалит . засега единственото , което ги спасява е далорът , тъй като е световна резервна валута , в момента , в който чуждите банки спрат да купуват облигациите им ,че стане чудо..... това е резултатът от финансилизирането на една иконмика .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould;105907117

              [B
              Защото неолиберализъм и монопол са абсолютно несъвместими понятия! [/B]
              не знам какво имаш предвид под неолизберализъм . ти си доста начетен човек , ако нямаш държава която да съблюдава за картели и монополи точно това ще получиш от неолиберализма . а в БГ държавата прави точно обратното - тъй като са подкупимни се създават монополи и картели като стой та гледай

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                Асен е абсолютно прав, че тук никога не е имало неолиберализъм !

                [/B]

                тук не съм съгласен с теб . досега винаги съм бил съгласен с над 90% от твойте мнения само че тука бъркате жестоко . Неилиберализмът в БГ почна да се въвежда от Костов , където фактически започна голямото разгравбане на БГ-то и преди това имаше , но бяха предимно вътрешни фактори.
                след това полтиката на неолиберализъм примесена с продажност и далавери беше продължена от всички правителства без изключение дори от лявото на Станишев , който въведе абсурдния плосък данък .
                всяка една силна държава през историята е била смесица от държавни и частни предприятия .... няма успешна държава която да е само централизирана или само частна . Неолиберализмът е провалена иконмическа доктрина и точно заради нея стана кризата . тотално объркана . класическите икономисти са имали предвид под свообден пазар точно обратното на това , което се случва днес- пазар освободен от монополи, банкови лихви и икономическата рента , т.нар. безплатен обяд от наема на земята , монполни цени и т.н. идеята е била монополите да са държавни и за да може да стимулират ниски цени , което да доведе до ниски разходи за живота и правенето на бизнес . Неолибералистите от Чикаго и желязнатан лейди оплескаха всичко с някаква погрешна догма за свободен пазар , която е абсуррдна. сега като са големи тарикати Англия що е пред фалит ? понеже приватизирах всичко и си финансилизираха иконмиката до неузнаваемост ......
                това е не е свободен пазар - жалка пародия е . престанете с тези промивки за свободен пазар . омръзна ми да слушан глупости .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                  съни,търгваш да правиш бизнес в сащ и бг.сравнение:
                  рентваш идустриялна площ ,която в сащ е по евтина от бг,но да приемем,че са с една цена.после купуваш машини,като теглиш заем за 1 милион ...... в сащ машините ще са по евтини от бг, отделно и ддсто в сащ е между двойно и тройно по малко от бг, но да приемеме,че пак са равни....
                  в сащ имаш лихва от 5% ,в бг имаш лихва от 15 % .......
                  накрая на годината изкраваш 100 000 $ .
                  в сащ лихвата се води разход-тя се приспада от печалбата ..... . кво се получава:
                  в бг - 100 000 $ трябва да платиш 10% данък = 10 000 $ .
                  в сащ данъка е прогресиван-в случая е към 30% ,НО:
                  50 000 $ лихва се приспада от печалбата и накрая трябва да плащаш данък върху 50 000 $ ,което при прогресивен данък е към 25 % или в крайност в сащ ще изкараш чисто след данъци към 38 000 $ .
                  са да видим в бг:
                  изкарваш 100 000 $ ,но лихвата ти е 150 000$ .... вътре си 50 000$ - не само нищо не си изкарала,но и си вътре ...... обаче на всичкото отгоре трябва да платиш и 10 000 $ данък на НОИ ,защото те не броят лихвата като разход!
                  ето ти как в бг с абсурдни закони можеш да си вътре и дори да дължиш данъци! в цизилизацията няма такова нещо - когато си вътре не само не дължиш данъци,но могат и да ти върнат пари от НОИ,ако минали години си плащала данъци!
                  ето ти го бг абсурда-първо неконкурентна икономика и цена на парите,която прави бизнеса безсмислен ,за разлика от сащ и второ феодално робовладелски закони,където дори и да си вътре, пак дължиш на дянков пари!
                  друг пример-амортизация и депришиейшън ( обезценка) :
                  ти си диструбутор и имаш 10 минивана:
                  изкарваш 100 000 $ ,но минивановете се обезценят по два начина- амортизация и години... една кола й пада цената с годините и с навъртяните километри:
                  при 4000 $ годишна обезценка, на 10 вана имаш 40 000$ приспадане от таксите .... или плащаш данък само на 60 000 $ .... хватката е,че с тези 60 000$ АКО купиш още 1 ван,тогава НЕ ПЛАЩАШ НИКАКВИ ДАНЪЦИ!
                  в бг:
                  изкарваш 100 000 $ ,не ти се признава амортизацията за разход, купуваш миниван ,които също не ти се признава за инвестиция и накрая плащаш 10 000$ на НОИ !!!!!
                  ето ти как в сащ и ЕС данъците са в пъти по високи,но в крайност в бг плащаш мноооого по големи данъци!

                  за тва се получава,че много чужди фирми в бг ще са "вътре" постоянно- защото предпочитат да си прехвърлят печалбите в държавте ,където "ужким" имат по големи данъци ....... а бг е с най големите данъци, тия 10% са популизъм ,защото нито можеш да приспаднеш амортизация,нито реинвестиция,нито лихвени разходи!
                  Можеш ли да пуснеш счетоводните записвания за двата примера/наши и техни/....да видим, че извода дето си направил е верен !??

                  Коментар


                  • Сега ще дам един пример със САЩ, кото макар да не са също цвете за мирисане, са светлинни години пред нас.

                    Титлата "най-мразена компания" в края на 19 и началото на 20 век печели "Стандарт ойл".
                    Всъщност за опасността от монополите предупреждава дори още Ейбрахам Линкълн който казва, че там където има монополи и картели демокрация няма!
                    В 1911 година със съдебно решение "Стандарт ойл" е разбита на 34 отделни компании.

                    Не една, не две.. не 3-4-5, а 34 ... Дори да се направи картел, нали ви е ясно колко ще е трудно 34 компании да се разберат помежду си за цените на петрола

                    И ако в България имаше не 3, а 10 мобилни оператори, 30-50-100 доставчици на ток, с либерален пазар, нали ви е ясно, че тия цени днес ще са ни смешни?
                    Така както монополните цени на М-тел в 90-те години, когато само таксите започваха от 40 лева нагоре са ни смешни днес.
                    Last edited by Jay Gould; 30.03.2011, 20:03.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                      абе мен не ми се разводнява,ти бъркаш,че в момента имаш неолиберализъм и за тва са проблемите,а всъщност проблемите в последното десетилетие станаха,защото тва е АНТИнеолиберализъм, демек-протекционизъм!
                      За съжаление мнозинството са невежи и не разбират, че няма как държавата да помага. Не е работа на държавата да "помага" на бизнеса, защото това е невъзможно. Държавата не трябва да пречи!

                      Който не ме разбира, обаче иска да ме разбере - да чете тази книга [PDF, DOC]. Защото няма смисъл да преразказвам всичко.

                      Невежите обвиняват за "кризата" липсата на регулации. И не разбират, че в същност проблемите са в резултат на неадекватните регулации, а не на тяхната липса!

                      Коментар


                      • Асен е абсолютно прав, че тук никога не е имало неолиберализъм !

                        Ние никога не сме имали такъв. Самата дума се обявява за мръсна дума както от комунисти, така и от монополно-картелисти, като вторите се опитват да вменят, че правят именно това, докато всъщност правят точно обратното. Да бе, да!

                        В България никога не е имало дори дясна партия за нелиберална да не говорим пък въобще.

                        Разните му СДС, ДСБ, ГЕРБ това са монополно-картелни партии, а ДПС са национал-картелна. Тоест, ако някой е имал поглед върху фирмите на Ахмед Доган и на ДПС въобще, то там въобще българи не се назначават на работа. Никакви, без изключения! Давам за пример веднага веригата пицарии "Морско конче" зад която стои ДПС. Там при кандидатстване за работа те виждат какъв си и ако си българин си аут дори да си супер специалист. Същото е и във фирмата на Доган за недвижими имоти която има клонове в цялата страна. В тази компания няма нито един българин. Нито един.
                        За БСП пък да не говорим. Там са яко омесени комунисти с омраза към либерализма въобще, до останалата част - "искаме да ме капиталисти, ама да сме само наши хора."

                        Какво всъщност са правили всички тези монополно-картелни организации на власт от последните 22 години?

                        За всички тези години те се опитват да смажат какъв да е частен бизнес извън техните редици! Всичко което не е създадено от тях и за тях. Както каза преди години Петьо Блъсков - "Не може то всеки да си прави фирми и да си работи! Ние ще правим бизнес, а останалите ще работят и ще плащат на нас!"

                        Как например бе ликвидирана конкуренцията в бизнеса с даване под наем на филми?!

                        Въведе се лиценз от 3000 или 4000 лева (чудно защо ) и така към 10 000 малки фирмички отпаднаха от пазара, а към 20 000-30 000 човека останаха без работа.
                        Разбира се това удари веднага и бизнеса на тези които разчитаха да правят пари от това, но това не им дойде на ума.

                        Същото е с аптеките, бизнеса с недвижими имоти на който се опитаха да сложат ръка когато се усетиха, към 2006 година, че са изтървали кокала.. всички тези производствени или търговски фирми, които ги дразнят понеже не са от техни хора.

                        Сега се готвят да се ударят всички малки магазинчета, за да ходят хората да пазаруват само в големите хипермаркети и моловете които са построили.
                        Само във Варна от властта сега се готвят за закриване над 23 000 обекта!!! Вярвайте ми това го знам от сигурен източник и е само въпрос на време!
                        Представете си в тия 23 000 обекта колко човека работят, колко човека се хранят и всички те ще идат на улицата.
                        И всичко това се прави под благовиден предлог - Така искат от ЕС, а в ЕС въпреки че е пълно също с всякакви идиоти дори не са чували за това.

                        Някой например да се запита как така в Париж има 30 000 малки семейни фурнички? Как в Атина има 12 000 малки фурни, а в София не? Забравих кой актьор от САЩ му пращат със самолет пресни хлебчета от Париж за да закуси! И как никой в ЕС не иска да закрива малките фурни, обаче тук Миро Зелето казва - Ще им ебем мамата на тия всичките! И ни лъже, че това го били искали от ЕС. И закриват и закриват, а тук пилешките глави между които и много съфорумци дори не се сещат да попитат - Абе какво става. Докато не дойде и техния ред да ги наредят на дръвника

                        Питате как се ебава майката на бизнеса с Интеренет зали? Много е лесно.
                        "Ние разрешаваме зали, но на всеки 6 компютъра искаме да има по 1 тоалетна!"
                        А, де?!

                        Всъщност точно липсата на какъв да е неолиберализъм е голяма причина за катастрофалната безработица у нас.
                        Освен нея липсата и на всякакъв антимонополен контрол.
                        Но точно липсата на едното докарва монополите и е ясно защо не само никой не иска да ги контролира, а и защо стои зад тях.

                        Както goro написа: ....По скоро изроден и прикрит олигархизъм.

                        Защото неолиберализъм и монопол са абсолютно несъвместими понятия!
                        Last edited by Jay Gould; 30.03.2011, 19:48.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от goro Разгледай мнение
                          Асене, че нали затова го наричам неолайняризъм я!
                          Ама още по малко ще го нарека "протекционизъм с нотки на социален капитализъм".
                          По скоро изроден и прикрит олигархизъм.
                          За да спасят дебелите задници на европата е.ават мамата на дребния и средния бизнес тук и същевременно с това прокламират либерални (в началото на миналия век либералните идеи са леви идеи) идеи. От там - неолайняризъм!
                          напълно съгласен с теб.......
                          тва което става в ЕС е абсурдно...... да имаш единна валута,а ДЦК да се емитират поотделно и да се третират с различна цена е меко казано малоумие,което доведе до надпревара,която държава да емитира повече спрямо другите и да използва парите за своята икономика.......
                          от там европечатницата бълна такава парична маса,че дори в бг по чукарите почнаха да се строят петзвездни хотели и "спа " КУРорти....
                          кулминацията бе дубай,където тоя абсурден строителен балон се смяташе,че е финансиран с петролни долари,а като дубай тръгна да преструктурира,се оказа,че дори там всичко е финансирано от евро банки!
                          да не говориме за експозицията на евробанкерите върху щатския имотен маркет с "инструменти" ,които евробанкерите в момента казват,че ги купували ,без да ги разбират....
                          и сега нямаме нито една фалирала банка в ЕС,но за това пък имаме евро държави ,които от под 50% дълг към БВП,в момента имат по 200 - 300 % ......... пълен фарс , и въпреки всичко до ден днешен нищо не се предприема.... освен СПАСЕНИЕ чрез трупане на дълг......

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            Асене, извинявай, но изобщо не схванах мисълта ти за облагането или не на реинвестираната печалба с примера ти за ЧЕЗ. Как така тя си изкарвала печалбата в Чехия и я облагала там при по-високи данъци, но после реинвестирала тук....

                            А българското данъчно законодателство верно има много кусури, но аз не ги виждам в посочените от теб.
                            Факт е, че корпоративния данък печалба е 10%, данък дивидент 5 %.
                            В повечето страни ДП се движи между 30-40%.
                            Облагането на доходите на физически лица също е едно от най-ниските.
                            Отделно многобройните данъчни преференции(доколко са икон.оправдани е друга тема) - някъде бях чела стигат над 500млн годишно.
                            Има и преотстъпване на корпоративния данък до 60% при опр.условия за земеделски производители, ускорена данъчна амортизация при някои инвестиции, свързани с енергийната ефективност и др.

                            А за нулев данък при реинвестиция аз се сещам само за Естония.

                            Сответно не съм съгласна с теб за това, че протестите били насочени към грешното място.
                            Закони тук има, както в Чехия, както в Русия и т.н.
                            Това, че някой не ги спазва и се възползва от монополното си положение с помощта на държавата не прави неговите действия регламентирани и законни.
                            Ок, става малко на принципа:"думам ти сине, сещай се снахо", но в държава на обвързани политически интереси с капитала и това е начин.Стъпка по стъпка.
                            Защото, ако Лукойл източва Нефтохима, ако навсякъде свързаните му фирми печелят за сметка на държавата и нас потребителите и възползвайки се от положението си същият има наглостта да продава едни много скъпи горива у нас, то протестите ще бъдат срещу него. А политиците ще бъдат принудени да чуят исканията на тези протести, ако не искат задълбочаването им.
                            Разбра ли идеята?
                            съни,търгваш да правиш бизнес в сащ и бг.сравнение:
                            рентваш идустриялна площ ,която в сащ е по евтина от бг,но да приемем,че са с една цена.после купуваш машини,като теглиш заем за 1 милион ...... в сащ машините ще са по евтини от бг, отделно и ддсто в сащ е между двойно и тройно по малко от бг, но да приемеме,че пак са равни....
                            в сащ имаш лихва от 5% ,в бг имаш лихва от 15 % .......
                            накрая на годината изкраваш 100 000 $ .
                            в сащ лихвата се води разход-тя се приспада от печалбата ..... . кво се получава:
                            в бг - 100 000 $ трябва да платиш 10% данък = 10 000 $ .
                            в сащ данъка е прогресиван-в случая е към 30% ,НО:
                            50 000 $ лихва се приспада от печалбата и накрая трябва да плащаш данък върху 50 000 $ ,което при прогресивен данък е към 25 % или в крайност в сащ ще изкараш чисто след данъци към 38 000 $ .
                            са да видим в бг:
                            изкарваш 100 000 $ ,но лихвата ти е 150 000$ .... вътре си 50 000$ - не само нищо не си изкарала,но и си вътре ...... обаче на всичкото отгоре трябва да платиш и 10 000 $ данък на НОИ ,защото те не броят лихвата като разход!
                            ето ти как в бг с абсурдни закони можеш да си вътре и дори да дължиш данъци! в цизилизацията няма такова нещо - когато си вътре не само не дължиш данъци,но могат и да ти върнат пари от НОИ,ако минали години си плащала данъци!
                            ето ти го бг абсурда-първо неконкурентна икономика и цена на парите,която прави бизнеса безсмислен ,за разлика от сащ и второ феодално робовладелски закони,където дори и да си вътре, пак дължиш на дянков пари!
                            друг пример-амортизация и депришиейшън ( обезценка) :
                            ти си диструбутор и имаш 10 минивана:
                            изкарваш 100 000 $ ,но минивановете се обезценят по два начина- амортизация и години... една кола й пада цената с годините и с навъртяните километри:
                            при 4000 $ годишна обезценка, на 10 вана имаш 40 000$ приспадане от таксите .... или плащаш данък само на 60 000 $ .... хватката е,че с тези 60 000$ АКО купиш още 1 ван,тогава НЕ ПЛАЩАШ НИКАКВИ ДАНЪЦИ!
                            в бг:
                            изкарваш 100 000 $ ,не ти се признава амортизацията за разход, купуваш миниван ,които също не ти се признава за инвестиция и накрая плащаш 10 000$ на НОИ !!!!!
                            ето ти как в сащ и ЕС данъците са в пъти по високи,но в крайност в бг плащаш мноооого по големи данъци!

                            за тва се получава,че много чужди фирми в бг ще са "вътре" постоянно- защото предпочитат да си прехвърлят печалбите в държавте ,където "ужким" имат по големи данъци ....... а бг е с най големите данъци, тия 10% са популизъм ,защото нито можеш да приспаднеш амортизация,нито реинвестиция,нито лихвени разходи!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от all_trader2 Разгледай мнение
                              малко ти се разводнява понятието неолиберализъм и от там малко общи приказки казваш .
                              Неолиберализмът е иконмическа доктрина изработена от Чикагските момчета на Фридман или т.нар. монетаристи . Те залагат на пълното блокиране на участието на държавата в иконмиката на една страна , което разбира се е пълна утопия - държавата е необходим и основен икономически играч в една икономика . Светата троица на неолибералистите е -
                              1. Пълна приватизация на всичко що е държавно
                              2. Тотална дерегулация на банки и капитали и на каквото и да било - те викат на това свободен пазар , но е жалка пародия на свободния пазар тъй като ако няма държава се създават монополи и картели
                              3. Орязване на социалните разходи на държавата

                              това се случи в БГ . Планът Ран-Ът не е нищо повече от неолиберална иконмическа политика изнасяна от Вашингтноският консенсус и МВФ .
                              а да забравих и като 4та точка - въвеждането на абсурдния плосък данък , който ествесвено не облгадетеслтва никой друг освен богатите и води до силно поляризиране на бедни и богати . това са резултатите не енолиберализма , всички ги виждаме в БГ , а от кризата в Америка е ясно ,че и там не работи . така че няма бананова държава или не БГ както и Латинска Америка се опитват години наред да се спасят от този провален иконмически модел .
                              почна при Тачър в Англия презв 79-ва и при Рейгън през 80-та в Америка . сега и англо-санксонския модел на финансов капитализъм е пред разпад именно заради доктрината на неолиберализма......
                              абе мен не ми се разводнява,ти бъркаш,че в момента имаш неолиберализъм и за тва са проблемите,а всъщност проблемите в последното десетилетие станаха,защото тва е АНТИнеолиберализъм, демек-протекционизъм!
                              неолиберализма НЕ тръгва от англия,а от сащ,като англия следват така наречената рейгънономика. не е тачър и рейгън,а е рейгън и тачър
                              и рейгън отпърво е бил обвиняван и обществеността в сащ е била против това,което прави-на пръв поглед е бил неразбран .....
                              и точно от либералите- не бъркай неолиберализма като ляво движение,защото има думичката либерал , което е асоциация с лявото .... неолиберализма е десен икономически подход.
                              проблемите в ЕС в момента са колосални,но се крият , германия и франция бяха неолиберални преди да се направи ЕС и си бяха мноооого добре , с обединението в ЕС сега са обеднели в пъти ...... защото от икономически неолиберализъм , ЕС се превърна в политически либерализъм със икономически протекционизъм....... компании като еърбъс ,които бяха на печалба и носеха доходност на акционерите , се превърнаха в прахосмукачки на данъци на ЕС данъкоплатеца - тва е протекционистка политика- обратното на неолиберализъм.в ЕС имаш тотална намеса навсякъде,което води до лобизъм- събират се парите на ЕС данъкоплатеца и после лобисти се борят да изсмучат по голямо финансиране за техните хора- тва не е неолиберален модел ,където паричната дистрибуция е спрямо колко си добър,а е дистрибуция на това,колко връзки имаш при барзоу!
                              аз ако съм добра банка в ЕС и плащам 40% данък на печалбата си, вместо да плащам 20% , другите 20 % ЕС ще ги дадат на съседната банка,която вместо да фалира и аз да я купя , с моите пари ще им ги дадат на тях като помощ.... тва не е неолиберализъм, тва е абсурдизъм! в ЕС в момента ебават майката на професионалистите и с техните пари спасяват идиотите ....... и само гледай до кво ще доведе тоя модел в бъдеще...
                              а за това,че в ЕС професионалистите са мнооого по малко от идитите, данъците върху професионализтите не стигат за спасяването на идиотите,съответно държавите трупат някви колосални дългове,което също няма нищо общо с неолиберализъм!
                              в ЕС имаш бягство от неолиберализма към протекционизъм и сега тепърва ще се плаща за това! в сащ имаш на 300 фалирали банки ..... и по добрите банкери изкупуват банките на банкерите идиоти,които остават на улицата ..... ей тва е неолиберализъм!
                              в ЕС нямаш фалирала банка,въпреки,че 2007 точно кризата почна с 2 немски банки,които влезнаха в инсолвънси!
                              неолиберализма е строй , в който трябва да си професионалист ,а не аматьор! например в ирландия ,където банките бяха полу държавни , като се освободиха от регулирането им , топ идиот банкерите им се самоубиха точно за петилетка.... защото почнаха да трупат дългове,които ги вкарваха в тухли и бетон,защото са учили,че имота е актив- същото като в бг ..... и вместо да се възползват от паричната маса и да израстнат икономически чрез инвестиции в нови технолигии и индустрия,идитите станаха фараони тип варненските пирамиди.....
                              неолибералния модел иска професионализъм- тва е нов тип икономика,а идиоти,които не правят разлика между счетоводен актив и икономически актив няма как да успеят ........
                              с други думи, банкери със феодално мислене ,няма как да оцелеят в пазарна икономика и отворени капиталови маркети......
                              но и тва не е толкова голям проблем- просто трябва да фалират, хората финансирали тези банки да пият една студена вода и оцелелите банкери да поемат банките на банкерите идиоти! обаче тва в ЕС е най големия проблем,който тепърва ще релфектира- нямаш смяна на собственост- дори обратното - професионалните банки в момента плащат за спасяването на банките идиоти,вместо да ги превземат! тва е стимулиране на глупостта и скопяване на професионализма!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                                .........
                                другия момент,където е неправилното данъчно облагане в бг- на пръв поглед ти се вижда,че е малко,но НЕ Е! в бг реинвестицията на печалбата се облага с данък....... в цивилизацията или не се облага,или се облага с минимален...
                                за тва повечето чужди компании в бг ще са на "загуба" .....
                                пример- ЧЕЗ изкарва 300 милиона,които иска да ги реинвестира в бг. ако обяви печалбата в бг,ще трябва да плати 30 милиона данък.... за тва вкарва бг дружеството си в преразход,обявява тази печлба в чехия,където данъците са много по високи,но после реинвестира парите в бг- тези пари не се облагат с данък......
                                та тва са счетоводни трикове,поради абсурдните бг данъчни закони,но тва не значи,че акционерите им в чехия са преебани,както съветскобългарския модел на "корпоративен " бизнес .......
                                с други думи- тези пари не се крият и разпределят тайно между мажоритарите,както става в бг и русия,тези пари са нищо повече от счетоводна игра за по добри данъчни облекчения
                                Асене, извинявай, но изобщо не схванах мисълта ти за облагането или не на реинвестираната печалба с примера ти за ЧЕЗ. Как така тя си изкарвала печалбата в Чехия и я облагала там при по-високи данъци, но после реинвестирала тук....

                                А българското данъчно законодателство верно има много кусури, но аз не ги виждам в посочените от теб.
                                Факт е, че корпоративния данък печалба е 10%, данък дивидент 5 %.
                                В повечето страни ДП се движи между 30-40%.
                                Облагането на доходите на физически лица също е едно от най-ниските.
                                Отделно многобройните данъчни преференции(доколко са икон.оправдани е друга тема) - някъде бях чела стигат над 500млн годишно.
                                Има и преотстъпване на корпоративния данък до 60% при опр.условия за земеделски производители, ускорена данъчна амортизация при някои инвестиции, свързани с енергийната ефективност и др.

                                А за нулев данък при реинвестиция аз се сещам само за Естония.

                                Сответно не съм съгласна с теб за това, че протестите били насочени към грешното място.
                                Закони тук има, както в Чехия, както в Русия и т.н.
                                Това, че някой не ги спазва и се възползва от монополното си положение с помощта на държавата не прави неговите действия регламентирани и законни.
                                Ок, става малко на принципа:"думам ти сине, сещай се снахо", но в държава на обвързани политически интереси с капитала и това е начин.Стъпка по стъпка.
                                Защото, ако Лукойл източва Нефтохима, ако навсякъде свързаните му фирми печелят за сметка на държавата и нас потребителите и възползвайки се от положението си същият има наглостта да продава едни много скъпи горива у нас, то протестите ще бъдат срещу него. А политиците ще бъдат принудени да чуят исканията на тези протести, ако не искат задълбочаването им.
                                Разбра ли идеята?
                                Last edited by съни(тя); 30.03.2011, 15:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X