IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
    Ами ей така да обявиш българите за стопроцентови иранци, просто защото не те кефи да са поне отчасти тюрки, угро-фини или други... това много напомня Петър Добрев или предшественика му Димитър Съсълов.

    А професионалист се нарече сам ти
    Не съм обявявал никой за никакъв, а споделих изводите от по-нови проучвания, някои от които още не са публикувани поради липса на средства.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от TeholBedict Разгледай мнение
      Не съм чувал за тези „учени“, не сме ги изучавали в СУ, а и освен това вече посочих източника си на информация. Не знам какво искаш да кажеш с „г-н Професионалист“ , но „да“ завършил съм археология и имам доста стаж по специалността. Участвал съм активно в 6 археологически сезона (всеки от които поне по 6-7 месеца), също така съм работил и като археолог в музей...
      Ами ей така да обявиш българите за стопроцентови иранци, просто защото не те кефи да са поне отчасти тюрки, угро-фини или други... това много напомня Петър Добрев или предшественика му Димитър Съсълов.

      А професионалист се нарече сам ти

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
        А иначе г-н Професионалист, явно си привърженик на "тезите" на Съселов и Петър Добрев (които имат учудващо сходен подход към науката със Скопските историчари)....
        Не съм чувал за тези „учени“, не сме ги изучавали в СУ, а и освен това вече посочих източника си на информация. Не знам какво искаш да кажеш с „г-н Професионалист“ , но „да“ завършил съм археология и имам доста стаж по специалността. Участвал съм активно в 6 археологически сезона (всеки от които поне по 6-7 месеца), също така съм работил и като археолог в музей...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от TeholBedict Разгледай мнение
          Всъщност това „пропукване“ в наложените хипотези е много добре защитено в трудовете на доц. д-р Стефка Ангелова (лека й пръст, отличен преподавател и археолог) още преди 10 години. Тя доказа по неоспорим начин ирано-сарматския произход на прабългарите, основавайки се изключитлено на археологически находки, голяма част от които произхождат от селища, проучвани от самата нея. Просто нашите историци (тези, които пишат учебниците) трудно възприемат новите тези и до последно носят бремето на минали светила като проф. Златарски, Гюзелев и др. и също така много често пропускат археологията като източник на доказателства, облягайки се предимно на писмени извори. Тази грешка просължава да се допуска и днес, независимо че за разлика от писмените извори археологическите находки не са пречупени през субективната призма на някой автор от древността. Общо взето в научните среди през повечето време се води война коя теория да бъде възприета вместо да се изгради една обща, обоснована както на писмени извори, така и на археологически.
          Някога да ти е хрумвало, че археологията подлежи на субективно тълкуване. Така както за нас черната излъскана керамика на културата "Дриду" е доказателство за нейния (пра)български характер, така за мамлигите същата се тълкува като доказателство за наличието на проторумънци в 7-8 век, поради сходствата и с късноримски артефакти от Панония...
          А "откритието" на т. нар. "Втори Мадарски конник" изобщо не е ново, а достатъчно добре известно. По-скоро нашия Мадарски конник и този в Афганистан имат общ първообраз в Сасанидски Иран, който (о, каква изненада) се намира между двете култури...
          А иначе г-н Професионалист, явно си привърженик на "тезите" на Съселов и Петър Добрев (които имат учудващо сходен подход към науката със Скопските историчари)....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            http://svetovnizagadki.com/otkriha-m...-v-avganistan/


            Откриха още един Мадарски конник в Афганистан
            Наложените хипотези за произхода на българите се пропукват, смята иранистът доц. д-р Иво Панов.

            Според доц. д-р Панов планината Памир, в чиито скали е изсечен конникът, вероятно е прародина на българското племе.

            :
            Всъщност това „пропукване“ в наложените хипотези е много добре защитено в трудовете на доц. д-р Стефка Ангелова (лека й пръст, отличен преподавател и археолог) още преди 10 години. Тя доказа по неоспорим начин ирано-сарматския произход на прабългарите, основавайки се изключитлено на археологически находки, голяма част от които произхождат от селища, проучвани от самата нея. Просто нашите историци (тези, които пишат учебниците) трудно възприемат новите тези и до последно носят бремето на минали светила като проф. Златарски, Гюзелев и др. и също така много често пропускат археологията като източник на доказателства, облягайки се предимно на писмени извори. Тази грешка просължава да се допуска и днес, независимо че за разлика от писмените извори археологическите находки не са пречупени през субективната призма на някой автор от древността. Общо взето в научните среди през повечето време се води война коя теория да бъде възприета вместо да се изгради една обща, обоснована както на писмени извори, така и на археологически.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от TeholBedict Разгледай мнение
              Вие сте просто невероятни...въртите, сучите и все на едно и съущо място забивате. Най-добре зад всяка тема във форума да се напише „(Политика)“.
              Не мога да разбера, защо се опитваш да ни вмениш вина, задето комунизма влезе в историята с варварщината и простотията си.

              Комунистите да си носят вината за зверствата си. Всичко, което е по старо от 20 години е история !!!
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • http://svetovnizagadki.com/otkriha-m...-v-avganistan/


                Откриха още един Мадарски конник в Афганистан
                25/11/2013 | Публикувано в Любопитно, Наука, Свят, Централни | Оставете коментар

                конник 1Наложените хипотези за произхода на българите се пропукват, смята иранистът доц. д-р Иво Панов.

                Българска експедиция откри “двойник” на Мадарския конник в Северен Афганистан, пише на челно място в. “24 часа” като се позовава на публикация в новия брой на “Списание 8″.

                Едно от шокиращите открития е, че конникът се нарича Мадара.

                В Афганистан имало и местности Шумен и Варна, а учените са записали легенди за героя Ходжа Болгар. Над 800 думи с еднакво звучене и значение са открити в българския и фарси, официалния език на Иран. И до днес в региона за красавиците се казвало, че “са хубави като българки”, а фолклористите чертаели паралели между местните ритми и българската народна музика.

                Наложените хипотези за произхода на българите се пропукват, смята иранистът доц. д-р Иво Панов. Не можем да твърдим, че са хуни – монголоидността не им е присъща, не би трябвало да ги сродяваме и с тюрките, казва участникът в експедицията “Българи-прародина”, проведена в края на 2008 г.

                Според доц. д-р Панов планината Памир, в чиито скали е изсечен конникът, вероятно е прародина на българското племе.

                :

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Amsterdamm Разгледай мнение
                  И аз ще помоля за същото. Благодаря!
                  Напълно съм съгласен (като професионалист в историята)

                  Коментар


                  • Вие сте просто невероятни...въртите, сучите и все на едно и съущо място забивате. Най-добре зад всяка тема във форума да се напише „(Политика)“.

                    Коментар


                    • Освен на ръководни постове във ВУЗ-те, агентите на ДС и Разузнавателното управление на Генералния щаб на БНА не са пропуснали да се настанят и на директорски постове в средните училища в страната. Вижте какво показва решение на комисията по досиета от проверката за принадлежност към комунистическите тайни служби в средните училища в България - в информацията на desebg.com.> http://desebg.com/index.php?option=c...rticle&id=1561
                      Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        коки, ще ме прощаваш, но явно не си много на ти с историята, та в нея има едно основно неписано правило и то е, че крайни оценки не се дават за събития, от които не са изминали поне 100 години, поради огромния субективизъм, а историята, макар и субективна, се стреми да е поне малко точна наука!!! Затова и постовете ти от последната страница са доста не на място
                        Намерете си някъде лекцията на проф. Андрей Пантев "Гледните точки в историята" или "Субективния поглед върху историята". Много е интересна! Аз съм я слушал на живо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                          мечо, ти на колко години си брат? Макар понякога да разсъждаваш като пубертет, съм на 100% убеден, че си над 20 - ти история ли си вече? Песента ти изпята ли е? Па макар и пряко-демократично-революционна
                          Хайде стига толкова спам, наистина има прекалено много други теми за оспамване и мястото на подобни постове не е тук.
                          Добре, и какво излиза, че тук нямаме право да пишем за разстрелите на 30 000 българи от комунистите, след като взеха властта през 1944 година ли ???

                          И това ли е съвремие ???
                          Баба ме научи на много неща.
                          tnm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Груйо. Не си прав. Всичко което е с повече от 20 годишна давност е история. Това, че на правителството му се клатят краката, не означава, че трябва да се заключат всички теми !!!
                            мечо, ти на колко години си брат? Макар понякога да разсъждаваш като пубертет, съм на 100% убеден, че си над 20 - ти история ли си вече? Песента ти изпята ли е? Па макар и пряко-демократично-революционна
                            Хайде стига толкова спам, наистина има прекалено много други теми за оспамване и мястото на подобни постове не е тук.
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
                              Груев при положение ,че КДС или за краткост ДС е част от миналото на историята в периода 1925-1990 г ми се стува ,че точно тук е мястото да се пускат архиви касаещи същата.
                              коки, ще ме прощаваш, но явно не си много на ти с историята, та в нея има едно основно неписано правило и то е, че крайни оценки не се дават за събития, от които не са изминали поне 100 години, поради огромния субективизъм, а историята, макар и субективна, се стреми да е поне малко точна наука!!! Затова и постовете ти от последната страница са доста не на място
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Пичове/Пички, моля, не превръщайте и тази тема, която би следвало да е за най-великите българи и да ни дава повод за оптимизъм, в поредния махленско-политически парцал!!!!
                                В противен случай ще помоля модито да я заключи
                                Груйо. Не си прав. Всичко което е с повече от 20 годишна давност е история. Това, че на правителството му се клатят краката, не означава, че трябва да се заключат всички теми !!!
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X