IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Опожаряването на Вашингтон http://investments.dir.bg/_wm/librar...-na-vashington
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Сините камъни
      Канонизират Серафим Соболев за светец, Софийски чудотворец

      Богучачарският архиепископ Серафим Соболев, чийто гроб се намира в криптата на храма "Николай Мирликийски", известен като Руската църква в столицата, ще бъде канонизиран.



      При обсъжданията духовниците се обединили около идеята, че паметта на Серафим трябва да се чества в деня на неговата кончина, на 26-и февруари и той ще се нарича Свети Серафим, архиепископ Богучарски, Софийският чудотворец.

      Още приживе по молитвите на светията са ставали много чудеса, а след смъртта му и до днес хиляди хора посещават гроба му в криптата на Руския храм в София и отправят към него своите молитви.
      На теб съм ти казал за хистори да не шпрехаш, понеже си пълен смях!

      Сега остава да кажеш от кого е бягал тоя "светец" Серафим, набеден за белогвардеец, че чак духнал в Софето.

      От кого е бягал, бре? От хубавия "православен" жизнь в Манголия предполагам ... Ърмм?

      П.П. По същата пача логика хвани сега едно афганистанче, иракчанче, сирийче и ги направи "светци" бре, объл. Да'е ... малоумната пасмина, дет' се пръкна ...
      Last edited by Andi11; 11.02.2016, 09:55.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
        Няма нищо вечно. От приложената статия се вижда колко е ветровито покрай полуострова. Но има два народа, които бая са се задържали там - гърците по пристанищата и скитите (българите) във вътрешността. Макар по-късно нашенци да се омешват с тюрки и монголи, те все още са там сред кримските татари. Православните българи от Дунавска България са заселени по-късно и повечето са изселени 1944 към Казахстан и Приуралието заедно с част от кримските татари. Част от тези българи се завърнаха полулегално в Крим след разпада на СССР, но не бяха добре приети. А именно изгнанието от Крим остава последния нереабилитиран епизод от сталинските депортации именно поради стратегическото значение на полуострова
        Колкото до гърците, те повечето се изселват през ХХ век към Гърция.
        Опять двойка, направо ми писна от БГ краставичарите, пардон "историчарите" ...

        Крим е изконно БГ територия, доказана многократно, която е владяна и управлявана близо хилядолетия.

        Всякакви лайсни за поляци, немци, татари/османци, манголци/рушнаци е пълен смях и ти би трябвало да го знаеш най-добре, а не да се правиш на чапнат с мокър парцал през темето

        П.П. Изведи годините кой колко време е управлявал Крим! И ще разбереш колко си смешен ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
          Такъв въпрос не съществува. Крим е част от държавната територия на Украйна.
          Няма нищо вечно. От приложената статия се вижда колко е ветровито покрай полуострова. Но има два народа, които бая са се задържали там - гърците по пристанищата и скитите (българите) във вътрешността. Макар по-късно нашенци да се омешват с тюрки и монголи, те все още са там сред кримските татари. Православните българи от Дунавска България са заселени по-късно и повечето са изселени 1944 към Казахстан и Приуралието заедно с част от кримските татари. Част от тези българи се завърнаха полулегално в Крим след разпада на СССР, но не бяха добре приети. А именно изгнанието от Крим остава последния нереабилитиран епизод от сталинските депортации именно поради стратегическото значение на полуострова
          Колкото до гърците, те повечето се изселват през ХХ век към Гърция.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 77 Разгледай мнение
            Такъв въпрос не съществува. Крим е част от държавната територия на Украйна.

            Коментар


            • Чий трябва да е Крим?
              Ако още не сте изядени от световната финансова олигархия – просто още не ви е дошъл редът.

              Коментар


              • Руският имперски флот обстрелва бреговете на Варна, февруари 1916 г. (оригинално надписана - Руския флот бомб. Варна 1916)

                http://www.lostbulgaria.com/?p=5838

                Коментар


                • Войната и парите http://newsline.bg/20140/voynata-i-parite/
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • На днешната дата през 1871 г. Васил Левски пише писма до Филип Тотю в Одеса и Панайот Хитов в Белград, с които кани двамата войводи да се включат дейно в работата на Вътрешната революционна организация.

                    Коментар


                    • Първият в света фючърсен пазар http://newsline.bg/19948/parviyat-v-...charsen-pazar/
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Сините камъни
                        Теб по те бива в историята, но има ли изобщо време, в което да не говорим за режим, за терор!

                        Моите и двамата прадядовци са загинали във войните в началото на миналия век, единият от тях, връщайки се от първата война, прави дарение огромна медна камбана за църквата с надпис.
                        Когато идва комунизма, брата на дядо ми я скрива, а когато идва демокрацията пак я връщат на мястото и.
                        До седмица, циганите я крадат!....................

                        Прадядо ми не се връща жив след като заминава втория път...

                        Иначе , не мога да си изкривя душата, по нашите села се правеха много сборове.
                        Страхотно време!
                        Целите родове се събираха, братовчеди, лели, вуйчовци, ядене, курбани, салати, лимонади!.... Колкото и властта да е била комунистическа, да е имало изкривяване на същността на социализма, провалил се според мен, точно заради наличието на партия, та, пак се знаехме!
                        Имало е и спокойни времена. Дори на традиционно размирните и разбойнически Балкани. Например при Петър І, синът на Симеон І. Но компенсирането впоследствие е зловещо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                          http://glasove.com/categories/vytres...voenniya-svyat
                          Тайната история на следвоенния свят
                          Авторите на „Сивия вълк“ (Сивия вълк. Бягството на Адолф Хитлер, Саймън Дънстън , Джерард Уилямс) ще шашнат читателя (разбира се, не много подготвения), и то нееднократно. Първо, те уверено твърдят: „… В края на Втората световна война Адолф Хитлер, най-големият злодей в историята, е избягал от Германия и е прекарал остатъка от живота си в Аржентина, неговият заместник в партията райхслайтер Мартин Борман ами Хайнрих Мюлер - шеф на Гестапо и ключова фигура в разработване на плана „Окончателно решаване на еврейския въпрос“, също избегнали наказанието и се присъединили към него в Аржентина. Не по-малко важен е фактът, че Америка и Великобритания са помогнали на стотици бивши нацисти да избягат, като учения, ракетен специалист Вернер фон Браун, садиста есесовец Клаус Барби, известен като Лионския касапин. В следвоенните години двамата са работели за правителствени служби на САЩ, на останалите просто им позволили да избягат от съдебно преследване и да се заселят в различни отдалечени кътчета на планетата.“

                          интересна статия, за книгата не знам
                          Жорж Перек "Животът. Начин на употреба." Същият сюжет 40 години по-рано.

                          Коментар


                          • http://glasove.com/categories/vytres...voenniya-svyat
                            Тайната история на следвоенния свят
                            Авторите на „Сивия вълк“ (Сивия вълк. Бягството на Адолф Хитлер, Саймън Дънстън , Джерард Уилямс) ще шашнат читателя (разбира се, не много подготвения), и то нееднократно. Първо, те уверено твърдят: „… В края на Втората световна война Адолф Хитлер, най-големият злодей в историята, е избягал от Германия и е прекарал остатъка от живота си в Аржентина, неговият заместник в партията райхслайтер Мартин Борман ами Хайнрих Мюлер - шеф на Гестапо и ключова фигура в разработване на плана „Окончателно решаване на еврейския въпрос“, също избегнали наказанието и се присъединили към него в Аржентина. Не по-малко важен е фактът, че Америка и Великобритания са помогнали на стотици бивши нацисти да избягат, като учения, ракетен специалист Вернер фон Браун, садиста есесовец Клаус Барби, известен като Лионския касапин. В следвоенните години двамата са работели за правителствени служби на САЩ, на останалите просто им позволили да избягат от съдебно преследване и да се заселят в различни отдалечени кътчета на планетата.“

                            интересна статия, за книгата не знам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Сините камъни
                              Аз с един македонец си "хортувах" и стигнахме до заключението, че докато се караме, кой кой е, на Балканите ще заприказваме на английски!

                              А Инвестор е скръб голяма, ама , инструкции!
                              А мен един македонец преди много години се опитваше да ме убеди, че няма начин да нямам македонски корени. Обясних му, че родата е живяла само в хабитата. Е ..., дядо ми е воювал из македонско и може и да имаме кръвна връзка
                              От страната на баща ми традициите винаги са се спазвали. Кръщаваме, женим и правим опелото в една и съща църква от векове. Докато беше жива баба ми, по празниците всички й се стоварвахме на главата.
                              Сега тормозим братчедката, че е по-оправна. Събира ни по кръчми и ресторанти с цел напиване, че да видим фторите си и пръкналите се вече трети братчедчета
                              Освен родата, понаглеждаме развитието и на съседните джинсове, щото и без това навремето сме се женили 20 - 30 семейства помежду си
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Сините камъни
                                В нашия град има цял квартал изселници от Беломорска Тракия.
                                До преди едно две поколения, са си поддържали даже и роднинските връзки, знаели са се.
                                Днес, някои дори не са чували за дедите си откъде са дошли.
                                Потомък съм...За жалост е така...Огромни за сегашните мащаби родове с по 9 - 12 деца са се пръснали по страната и не се знаят първите, а камо ли далечните си братовчеди...

                                Преди време един безродник ме беше засегнал с нещо на тази тема, аз отвърнах и ми изтриха поста...Така се ядосах, че 3-4 месеца не отворих Инвестора....
                                За тази загуба на родова памет спомагат и управляващите и техните слуги - НПО платени соросоидни прос...тки.

                                Коментар

                                Working...
                                X