IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение

    Предлагам Инвестор.бг да ви инициира тема -на русия с любов и да си пишете колкото искате, хвалете се колко сте велики,красиви ,умни.
    А модераторите да се грижат да не я полазват българи.
    Миомов , защо не предложиш и още една тема - на сащ с любов ... "А модераторите да се грижат да не я полазват българи."

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

      Българската история е в тясна зависимост с историята на СССР. Досега. А филмчетата ги пуснах, за да може и антисъветчиците да се изявите в по-нормален план.
      Предлагам Инвестор.бг да ви инициира тема -на русия с любов и да си пишете колкото искате, хвалете се колко сте велики,красиви ,умни.
      А модераторите да се грижат да не я полазват българи.
      http://milom.blog.bg/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
        Да прекръстим темата - история на ссср
        Българската история е в тясна зависимост с историята на СССР. Досега. А филмчетата ги пуснах, за да може и антисъветчиците да се изявите в по-нормален план.
        Last edited by Trakatrak'; 11.02.2018, 20:20.

        Коментар


        • Да прекръстим темата - история на ссср
          http://milom.blog.bg/

          Коментар


          • https://www.youtube.com/watch?v=Ut4OvMJlstY От бандита до вождя. Рассекреченные секретные архивы показали правду!

            Коментар


            • Трудно се излиза от следвоенна мизерия без заеми по план Маршал. И двете страни на споровете е хубаво да се запознаете с филмчето. Жизнь в СССР после войны.В цвете.

              https://www.youtube.com/watch?v=_PcQH5CO7ks

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                От страната на баща ми - дълголетници. От едната проклетия живеят над осемдесет години.
                От майчина страна и те около осемдесетте, но там пък наблягат на близнаците
                Лелите ми са близначки. Иначе баща ми и малкия му брат ги навъртяха около 90. Така че генът здрав, но опасни сблъсъците с разни айдучки под габъра и глогинката. Те са най-малките деца и най-дълго живеят. Но едно братче умира на шест месеца, а сестричка на 17 години от пневмония. Винаги съм се чудел на профаните, които обвиняват Маркс, например, че не си гледал семейството, та му измирали децата. По онова време и в кралските семейства така са измирали. Имало е и здрави, които повече живеели. Тогава естествения подбор повече работа имал. Хубаво е да се поназнайва историята, че да не се ръсят големи глупости.
                Last edited by Trakatrak'; 09.02.2018, 21:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                  А с тая нашта мафия няма управия.
                  В грешка си, но - Поздравявам те с думи на Александр Керенский :

                  ...Человеческий род гораздо меньше страдал от духа мятежа, чем от бесконечного терпения, с которыми народы выносили бремя дурного управления!..
                  Източник : Речь в Государственной Думе 15 февраля 1917 года(по стенограмме заседания)




                  Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                    От всичката прарода съм сварил само за две години баба ми Дона, на която съм кръстен. Другите много по-рано измрели. Медицината направи голям скок, та живеем в изключително време.
                    От страната на баща ми - дълголетници. От едната проклетия живеят над осемдесет години.
                    От майчина страна и те около осемдесетте, но там пък наблягат на близнаците
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение

                      Няма бягство от Отговорност! Ти като Историк знаеш,че Ленин и нашия Кимон са действали с трицифрен брой Хора,което при сегашната ниска база е практически невъзможно.....Не разбрах кои Великани,освен "североизточните варвари" са помагали на България и ще трябва да чета постовете надолу.
                      Хеееее, имало е революционна обстановка. Ония отгоре не могат, тия отдолу не щат да търпят. А с тая нашта мафия няма управия.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        Родена съм в годината, през която е починал. Явно не му е достигнало времето.
                        От всичката прарода съм сварил само за две години баба ми Дона, на която съм кръстен. Другите много по-рано измрели. Медицината направи голям скок, та живеем в изключително време.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          Бащата на баща ми се е бил в Балканската, Междусъюзническата и Първата. Тати е изтърсака на семейството. Дядо е бил на възраст когато баща ми се е родил.
                          Бащата на майка ми се е бил при Драва. Баба го изпраща с едно руло от заешки кожи в раницата и със заръката да се върне жив. Кожите му служели за постеля или завивка. Казвал е, че благодарение на тях е оцелял.
                          Изтърсака при децата на дедо и баба е бил тоя, де оцелява при Драва. Но баща ми 1945 идва да учи в София, после весел ергенски живот и се жени късно. Аз съм изтърсака дори при първите бравчеди. Най-малкият, тринайстият.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                            Как пък не те изял докато си била малка и крехка?
                            Родена съм в годината, през която е починал. Явно не му е достигнало времето.
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                              Дядо ми (тук дано Чичи не чете, че ще ме състари съвсем и скъса от майтап) се е бил в Балканската и ПСВ с два ордена За храброст Втора и Трета степен. 1912 г. минава от армията на ген. Иванов през тила на турците към армията на Радко Дмитриев и прави съгласуване на операцията. Вероятно са били в нападение, та се е наложило да прибяга през османлиите. Това му единия орден. Европейската пък е в кавалерията в Добруджа. После и на Солунския фронт. 1923 като земеделец участва и в Септемврийския метеж. Пребиват го от бой и го захвърлят. Някви го намират, увиват го в овча кожа и го спасяват. А наште не знаят къде е докато не се освестил. След това 1928 Чирпанското земетресение срутва селото. Правят нова къща. Добре че умрял към края на 40-те, щото и тая къща отнесена в началото на 50-те от голямо наводнение. Междувременно чичо ми, най-малкия му син, се бие при Драва при немското настъпление. Като видял зор и се прави на умрела лисица, та го подминават и се измъква. Но първи братовчед на баща ми загива там. Сложна е българската история! Бог да прости българите от старата епоха. Ний се оказахме келемета и съсипахме напълно България. Макар че аз не смятам у мен да е отговорноста за това. Други са съсипниците.
                              Бащата на баща ми се е бил в Балканската, Междусъюзническата и Първата. Тати е изтърсака на семейството. Дядо е бил на възраст когато баща ми се е родил.
                              Бащата на майка ми се е бил при Драва. Баба го изпраща с едно руло от заешки кожи в раницата и със заръката да се върне жив. Кожите му служели за постеля или завивка. Казвал е, че благодарение на тях е оцелял.
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                                Макар че аз не смятам у мен да е отговорноста за това.
                                Няма бягство от Отговорност! Ти като Историк знаеш,че Ленин и нашия Кимон са действали с трицифрен брой Хора,което при сегашната ниска база е практически невъзможно.....Не разбрах кои Великани,освен "североизточните варвари" са помагали на България и ще трябва да чета постовете надолу.

                                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                                Коментар

                                Working...
                                X