IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    Колега Nachev, не се коси! На повечето представители на физически по-силната част от човешкия род им действам по този начин - губят говор и картина в мое присъствие /шегувам се/.

    П.П. Понеже се почувствах пофалена, отивам да те черпя едно питие в Кръчмата.
    У тая ваша преФалена кръчма - нещо там сепаренца, туй-онуй, намират ли се

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

      Колежке, ток ми мина по кожата при четене на този текст. Респект!
      Пък ако се окаже, че е твой авторски - направо ще онемея. Сорри, слабо се познаваме, проблемът може да е мой.

      Провокираш ме благородно да кажа нещо, което ме е впечатлило сериозно.
      За това прочетох в новата книга на Райчев, но той самият казва, че го е взел от някакво изследване на Иван Кръстев. Няма значение източникът, вероятно и проверката на алгоритъма на изчисленията не е от първостепенна важност, но твърдението беше, че:
      При водените от Англия войни в процентно отношение загиналите синове на лордове са повече от загиналите синове на простолюдието.

      Знам, че може да се задават много допълващи въпроси или да се клати назидателно пръст
      Анализът е също важен, но баш днес май не ми е до него.
      Колега Nachev, не се коси! На повечето представители на физически по-силната част от човешкия род им действам по този начин - губят говор и картина в мое присъствие /шегувам се/.

      П.П. Понеже се почувствах пофалена, отивам да те черпя едно питие в Кръчмата.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Обобшила си всичко в 2 изречения -колко много ни липсва аристокрацията, заменена от селската парвенющина. Народ без водачи е обречен на обезличаване, а ние, за съжаление, вървим с бодри крачки точно в тази посока... Дано греша, така ще възпитам и децата си, макар че те ще са бели лястовици на фона на милионите, закърмени с мисълта - бягай, мама, от тази кочина, тук, в България, е ад, ходи да миеш чинии на Запад. Срамно и жалко, но толкова реално.
        Е, моят дивак нали заради това остана на учи вишу у България. Защото аз самата съм възпитана така, а и доста поколения преди мен.
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

          Не е баш така. Смятам, че трябва да се извиним на българските поданици (граждани), за да изискваме лоялност от тях. Макар да е малко късно. А извинението трябва да само в нравствена проекция.
          Извинение навътре - ДА!

          Навън - виж ми отговора към Грую

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Начев, с подобно изказване на първия министър той директно си призна вина - що си я признава, като уж никой не му я е искал? Затова говоря за двойните стандарти - българинът е откърмен с едно чувство, че е второ качество човек - всички са преди него. Мани там руснаци или американци, пред които някои разтварят бузи като за световно, погледни съседите:

            - мамалигите - доскоро ги смятахме порсто за мангали, но вече ги броим за първо качество хора, че даже и къде на шега, къде на майтап разни хора от северозапада се запътиха да правят аншлус с тях
            - маляките - е, те са даже боготворени - родни коври с радост раждат малки малячета, а преди 100 години са били просто скапани паликарета, които сме презирали
            - србе на врбе - тук стокхолмският синдром е в апогея си - тези свинари до такава степен са обожествени, че чак се плаша за нацията ни. А имам сърбин за съсед, който твърди, че е безкрайно учуден, когато у нас му кажат, че в Сърбия било по-добре
            - манафите - за тях си мълча, щото така е рекъл премиера, а преди 100 години просто сме ги размазали
            - и останаха само "макетата", но скоро сигурно и тях ще издигнем в култ

            Е, няма как народ, който е пълен с комплекси, ти да му вкарваш още, и да очкавап аз да ръкопляскам, просто няма как да се получи, Вярвам, че може би ще разбереш позицията ми, а може би не
            С много от казаното съм съгласен, но по отношение на вината и Борисов - не!
            Никой нищо не е признавал. Телевизия Сител (нали няма нужда да ти обяснявам кой дава парите там) го питат след изказването: Господин Борисов, чакахме от Вас поне една дума - извинявайте!, толкова ли ви беше трудно да кажете тази единствена дума?!
            Отговорът на Борисов е остър, почти груб: с тези провокации бъркате адреса, вървете да ги правите на друго място, не тук!

            Не те подканям за аплодисменти.
            Всеки, който има и най-малка представа от Балканска история, веднага ще заяви, че някакви едностранни извиненния от когото и да било към когото и да било, са нещо напълно нереалистично, глупаво, контрапродуктивно.

            Работа може да свърши една Балканска конференция, на която участват и парламентите на всички страни ии тези парламенти ратифицират н а място едно решение, че веднъж и завинаги се решава, че страницата на миналото е затворена и е забранено да се връщаме към него.
            Като гаранция за спазване на взетото решение, страните се задължават да внесат в натура и като обвързващи ангажименти всичките си монетарни резерви в централната банка на някаква трета страна.
            А си отвориш устата, гориш!
            И тук зациклих, че не мога да се сетя, коя да е тази трета страна ??
            Помагай

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              Грую, продължаваш да безчинстваш!
              Подвеждаш братството, че някой и плеидирал, че ние дължим и сме длъжни да с еизвиним.
              За протокола: в нито един момент никой от опонентите ти, включая моя милост, не сме твърдяли подобно нещо.
              Дадох положителна оценка на акта на изразяване на скръб и хуманна съпричастност към жертвите и човешкото страдание.
              До онзи ден ми звучеше напълно нереалистично, че ще съм в състояние да изрека положителни думи за премиера - ама на!! и това се случи.
              Не е баш така. Смятам, че трябва да се извиним на българските поданици (граждани), за да изискваме лоялност от тях. Макар да е малко късно. А извинението трябва да само в нравствена проекция.

              Коментар


              • Ето и за Съни двата реда - Съни, принципно съм съгласен с почти всичко, което си написала, трябва време, трябва мислене, трябва свобода, трябва да загърбим миналото, само че защо все ние трябва да правим първата крачка и да се извиняваме? Сръбски земи има ли у нас? А български в Сърбия? Знаеш ли колко народ разменяме при Моллов-Кафендарис с маляките - горе-долу 5:1 в наш ущърб, а "гръцките територии" у нас са поне 10 пъти по-малко (анклави разни около Мелник, Пловдив и морето) от нашите в Северна Гърция. Този плакат знаеш ли го? Защото няма аналог у нас:

                За разрението на тракийците да говоря ли? Да си чула ответни мерки да е имало срещу турското население у нас? Ние извинихме ли се за Възродителния (единственото смислено нещо на комунягите - лично мнение) - извинихме се, турците извиниха ли се за безкрайните кланета - ми не?

                Та когато говорим за прошка и помирение, то при нея има 2 страни - не става само едната да дава, а другата да се прави на ударена и да минава между капките. Никой не отрича зверствата и от наша страна - имало ги е - и ахряните, и топличката буна, и в драма. Но да си говорим защо и как са се случили, а не ние само да се извиняваме и да си вкарваме чувство на вина.

                Лирично отклонение - бях на 10-на години и тъкмо бях чел за зверствата на сърбите в Македония, съответно питам прадядо ми (Бог да го просто, голям човек беше), а той вика - бе така е, ама знаеш ли комшията какви ги е вършил в Сърбия през войната (първата световна). Е, точно този манталитет ми идва он топ, точно за него говоря, затова съм рязък и звуча като последна инстанция.

                Защото преклонената главица сабя нивгаш не се сече е основна наша поговорка, но другата е - новрите никой не ги обича, само ги еве, а ние все сме от страната на булката, че и угризения имаме, ако понякога сме поискали и ние да се възползваме. Но пасаран!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                  Грую, продължаваш да безчинстваш!
                  Подвеждаш братството, че някой и плеидирал, че ние дължим и сме длъжни да с еизвиним.
                  За протокола: в нито един момент никой от опонентите ти, включая моя милост, не сме твърдяли подобно нещо.
                  Дадох положителна оценка на акта на изразяване на скръб и хуманна съпричастност към жертвите и човешкото страдание.
                  До онзи ден ми звучеше напълно нереалистично, че ще съм в състояние да изрека положителни думи за премиера - ама на!! и това се случи.
                  Начев, с подобно изказване на първия министър той директно си призна вина - що си я признава, като уж никой не му я е искал? Затова говоря за двойните стандарти - българинът е откърмен с едно чувство, че е второ качество човек - всички са преди него. Мани там руснаци или американци, пред които някои разтварят бузи като за световно, погледни съседите:

                  - мамалигите - доскоро ги смятахме порсто за мангали, но вече ги броим за първо качество хора, че даже и къде на шега, къде на майтап разни хора от северозапада се запътиха да правят аншлус с тях
                  - маляките - е, те са даже боготворени - родни коври с радост раждат малки малячета, а преди 100 години са били просто скапани паликарета, които сме презирали
                  - србе на врбе - тук стокхолмският синдром е в апогея си - тези свинари до такава степен са обожествени, че чак се плаша за нацията ни. А имам сърбин за съсед, който твърди, че е безкрайно учуден, когато у нас му кажат, че в Сърбия било по-добре
                  - манафите - за тях си мълча, щото така е рекъл премиера, а преди 100 години просто сме ги размазали
                  - и останаха само "макетата", но скоро сигурно и тях ще издигнем в култ

                  Е, няма как народ, който е пълен с комплекси, ти да му вкарваш още, и да очкавап аз да ръкопляскам, просто няма как да се получи, Вярвам, че може би ще разбереш позицията ми, а може би не
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    +1
                    Точно - евреите от новоосвободените земи за военен трофей на завоевателя (в случая на нацистите) и ние нямаме думата, защото не сме водили война нито срещу Югославия, нито срещу маляките. Чак вина за периода 1940-43 аз не виждам, а и наистина не разбирам това безкрайно тъпо чувство на българина вечно да търси вина в себе си, да е задължен на някой, да се счита за роб и т.н. Когато Сърбия ни се извини за зверствата в Македония, когато Гърция ни се изивини за първия концентрационен лагер в Европа - Трикери, населен с бъларска интелицения от Солун и Беломорието, когато Турция ни се извини за кланетата през 1913, тогава ние ще се извиним за убийството на сръбския крал в марсилия, за драмското "въстания" или за възродителния процес - а, чакай, за последното май и целувки имаше...

                    Та така - интернационализмът често ми идва в повече (дори и когато го наричат глобализъм - все тая ляв или десен), затова и се боря за повече национално самочувствие, което няма как да дойде с постоянни извинения, обяснения, че сме роби, насилници и т.н. Апропо, много голямо браво на Президента (истински мъж във всеки смисъл на думата) за цялостната му позиция по въпроса окоо 3-ти март, а и не само за нея. Ако направи партия, от каквато отчаяно се нуждаем, ще гласувам с чиста съвест за него!
                    Грую, продължаваш да безчинстваш!
                    Подвеждаш братството, че някой и плеидирал, че ние дължим и сме длъжни да с еизвиним.
                    За протокола: в нито един момент никой от опонентите ти, включая моя милост, не сме твърдяли подобно нещо.
                    Дадох положителна оценка на акта на изразяване на скръб и хуманна съпричастност към жертвите и човешкото страдание.
                    До онзи ден ми звучеше напълно нереалистично, че ще съм в състояние да изрека положителни думи за премиера - ама на!! и това се случи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Обобшила си всичко в 2 изречения -колко много ни липсва аристокрацията, заменена от селската парвенющина. Народ без водачи е обречен на обезличаване, а ние, за съжаление, вървим с бодри крачки точно в тази посока... Дано греша, така ще възпитам и децата си, макар че те ще са бели лястовици на фона на милионите, закърмени с мисълта - бягай, мама, от тази кочина, тук, в България, е ад, ходи да миеш чинии на Запад. Срамно и жалко, но толкова реално.
                      Ако "ще миеш чинии на Запад", то и тук за друго сигурно не ставаш (не ти конкретно, не ме разбирай погрешно).
                      Но е ФАКТ, че каквото и аналогично да правиш на Запад, вместо ТУК е все по-добре.....за съжаление.

                      Иначе и двамата сте прави за липсата на аристокрация и замяната и с най-гнусната прослойка от населението, ОБАЧЕ в последните 70 години, а НЕ ПРЕДИ 600 години!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                        В полите на Балкана, недалеч от Трявна има малко миньорско градче, което се казва Плачковци. Според легендата, там се е състояло сбогуването на Патриарх Евтимий с търновци и хората от близките села и колиби, преди да потегли на своето заточение към Македония. На същото място се случила и раздялата на семействата - подбиран по богатство, сан и външен вид, цветът на българския род бил разпратен в различни краища на империята. Били дни на плач. Риданията на хора, които се разделяли с духовният си водач и близките си се чували надалеко и не заглъхвали с дни. И нарекли мястото Плачковци.
                        Обезкръвени откъм владетел, аристокрация и духовенство, които се явяват като стълбове на държавността, на българите предстояло да изживеят мрачни и тягостни години. Смазани, пречупени, без самочувствието на господари на земята си, без водачи ... Не само физически завладени от могъща империя, но и морално потиснати, обезверени.
                        Годините минавали и с всяка измината, все повече сме се отдалечавали от спомена за великото си минало. Забрави ли сме да се държим достойно, като предците си. Вярно, с освободителните борби и войните, които сме водили в най-новата си история, българският народ е припомнил за славата си. Но политиците ни ..., без връзка с аристокрацията и духовенството, без в кръвта им да тече капчица от кръвта на хората, които са направили България велика, без да са възпитавани с мисли на владелци и пазители на тази земя ...!? Не изпитват срам да се извиняват за волни или неволни прегрешения.
                        Какво да кажем за Турция и Гърция!? Наследници са империи и политиците им се държат като такива - не дължат извинение на никого за стореното.
                        Жалко за нас.


                        Колежке, ток ми мина по кожата при четене на този текст. Респект!
                        Пък ако се окаже, че е твой авторски - направо ще онемея. Сорри, слабо се познаваме, проблемът може да е мой.

                        Провокираш ме благородно да кажа нещо, което ме е впечатлило сериозно.
                        За това прочетох в новата книга на Райчев, но той самият казва, че го е взел от някакво изследване на Иван Кръстев. Няма значение източникът, вероятно и проверката на алгоритъма на изчисленията не е от първостепенна важност, но твърдението беше, че:
                        При водените от Англия войни в процентно отношение загиналите синове на лордове са повече от загиналите синове на простолюдието.

                        Знам, че може да се задават много допълващи въпроси или да се клати назидателно пръст
                        Анализът е също важен, но баш днес май не ми е до него.
                        Last edited by nachev; 14.03.2018, 12:37.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          В полите на Балкана, недалеч от Трявна има малко миньорско градче, което се казва Плачковци. Според легендата, там се е състояло сбогуването на Патриарх Евтимий с търновци и хората от близките села и колиби, преди да потегли на своето заточение към Македония. На същото място се случила и раздялата на семействата - подбиран по богатство, сан и външен вид, цветът на българския род бил разпратен в различни краища на империята. Били дни на плач. Риданията на хора, които се разделяли с духовният си водач и близките си се чували надалеко и не заглъхвали с дни. И нарекли мястото Плачковци.
                          Обезкръвени откъм владетел, аристокрация и духовенство, които се явяват като стълбове на държавността, на българите предстояло да изживеят мрачни и тягостни години. Смазани, пречупени, без самочувствието на господари на земята си, без водачи ... Не само физически завладени от могъща империя, но и морално потиснати, обезверени.
                          Годините минавали и с всяка измината, все повече сме се отдалечавали от спомена за великото си минало. Забрави ли сме да се държим достойно, като предците си. Вярно, с освободителните борби и войните, които сме водили в най-новата си история, българският народ е припомнил за славата си. Но политиците ни ..., без връзка с аристокрацията и духовенството, без в кръвта им да тече капчица от кръвта на хората, които са направили България велика, без да са възпитавани с мисли на владелци и пазители на тази земя ...!? Не изпитват срам да се извиняват за волни или неволни прегрешения.
                          Какво да кажем за Турция и Гърция!? Наследници са империи и политиците им се държат като такива - не дължат извинение на никого за стореното.
                          Жалко за нас.


                          Обобшила си всичко в 2 изречения -колко много ни липсва аристокрацията, заменена от селската парвенющина. Народ без водачи е обречен на обезличаване, а ние, за съжаление, вървим с бодри крачки точно в тази посока... Дано греша, така ще възпитам и децата си, макар че те ще са бели лястовици на фона на милионите, закърмени с мисълта - бягай, мама, от тази кочина, тук, в България, е ад, ходи да миеш чинии на Запад. Срамно и жалко, но толкова реално.

                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            +1
                            Точно - евреите от новоосвободените земи за военен трофей на завоевателя (в случая на нацистите) и ние нямаме думата, защото не сме водили война нито срещу Югославия, нито срещу маляките. Чак вина за периода 1940-43 аз не виждам, а и наистина не разбирам това безкрайно тъпо чувство на българина вечно да търси вина в себе си, да е задължен на някой, да се счита за роб и т.н. Когато Сърбия ни се извини за зверствата в Македония, когато Гърция ни се изивини за първия концентрационен лагер в Европа - Трикери, населен с бъларска интелицения от Солун и Беломорието, когато Турция ни се извини за кланетата през 1913, тогава ние ще се извиним за убийството на сръбския крал в марсилия, за драмското "въстания" или за възродителния процес - а, чакай, за последното май и целувки имаше...

                            Та така - интернационализмът често ми идва в повече (дори и когато го наричат глобализъм - все тая ляв или десен), затова и се боря за повече национално самочувствие, което няма как да дойде с постоянни извинения, обяснения, че сме роби, насилници и т.н. Апропо, много голямо браво на Президента (истински мъж във всеки смисъл на думата) за цялостната му позиция по въпроса окоо 3-ти март, а и не само за нея. Ако направи партия, от каквато отчаяно се нуждаем, ще гласувам с чиста съвест за него!
                            В полите на Балкана, недалеч от Трявна има малко миньорско градче, което се казва Плачковци. Според легендата, там се е състояло сбогуването на Патриарх Евтимий с търновци и хората от близките села и колиби, преди да потегли на своето заточение към Македония. На същото място се случила и раздялата на семействата - подбиран по богатство, сан и външен вид, цветът на българския род бил разпратен в различни краища на империята. Били дни на плач. Риданията на хора, които се разделяли с духовният си водач и близките си се чували надалеко и не заглъхвали с дни. И нарекли мястото Плачковци.
                            Обезкръвени откъм владетел, аристокрация и духовенство, които се явяват като стълбове на държавността, на българите предстояло да изживеят мрачни и тягостни години. Смазани, пречупени, без самочувствието на господари на земята си, без водачи ... Не само физически завладени от могъща империя, но и морално потиснати, обезверени.
                            Годините минавали и с всяка измината, все повече сме се отдалечавали от спомена за великото си минало. Забрави ли сме да се държим достойно, като предците си. Вярно, с освободителните борби и войните, които сме водили в най-новата си история, българският народ е припомнил за славата си. Но политиците ни ..., без връзка с аристокрацията и духовенството, без в кръвта им да тече капчица от кръвта на хората, които са направили България велика, без да са възпитавани с мисли на владелци и пазители на тази земя ...!? Не изпитват срам да се извиняват за волни или неволни прегрешения.
                            Какво да кажем за Турция и Гърция!? Наследници са империи и политиците им се държат като такива - не дължат извинение на никого за стореното.
                            Жалко за нас.



                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              +1
                              Точно - евреите от новоосвободените земи за военен трофей на завоевателя (в случая на нацистите) и ние нямаме думата, защото не сме водили война нито срещу Югославия, нито срещу маляките. Чак вина за периода 1940-43 аз не виждам, а и наистина не разбирам това безкрайно тъпо чувство на българина вечно да търси вина в себе си, да е задължен на някой, да се счита за роб и т.н. Когато Сърбия ни се извини за зверствата в Македония, когато Гърция ни се изивини за първия концентрационен лагер в Европа - Трикери, населен с бъларска интелицения от Солун и Беломорието, когато Турция ни се извини за кланетата през 1913, тогава ние ще се извиним за убийството на сръбския крал в марсилия, за драмското "въстания" или за възродителния процес - а, чакай, за последното май и целувки имаше...

                              Та така - интернационализмът често ми идва в повече (дори и когато го наричат глобализъм - все тая ляв или десен), затова и се боря за повече национално самочувствие, което няма как да дойде с постоянни извинения, обяснения, че сме роби, насилници и т.н. Апропо, много голямо браво на Президента (истински мъж във всеки смисъл на думата) за цялостната му позиция по въпроса окоо 3-ти март, а и не само за нея. Ако направи партия, от каквато отчаяно се нуждаем, ще гласувам с чиста съвест за него!
                              Става реч за недопустимо дискриминационно отношение към български поданици от небългарски произход по време на войната. Това и досега дава основание на някои от тях да се държат антинационално и противообществено, обвинявайки ни в дискриминация. Може да е неприятно да се разчистват авгиеви обори, но трябва да се свърши и тая работа.
                              П.п. Република Турция няма общо с кланетата от 1913 и 1915 и това им дава възможност да се измъкват по терлици. Все пак са правоприемник на империята, та затова вече столетие ги натискат да поемат отговорност, ала те се извъртат.

                              Коментар


                              • На Съни ще отговоря по-късно, тъй като сега ме заливат със задачи и няма да мога - качественото мнение заслужава поне старание за качество и от моя страна
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X