IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Тракатрак, наистина не се знае, но аз съм по склонен да вярвам на генетиката ни..Около 40% гени на траки и румънците са така..Нали и даките са нещо такова..И цяла Северна Гърция е така..Въпроса е дали генетиката ще се вземе или езика..
    Уффф, Кире!
    Какво сме се захванали за тази пуста генетика /тя е един от кошмарите ми, когато сънувам, че отново се явявам на изпит/
    Вярно е, че тази наука е относително точна, стига да имаш необходимия материал и база за сравнение. Съгласи се и ти, че взетите ДНК проби от 800 български мъже в никакъв случай не могат да бъдат чак такъв крайъгълен камък за произхода на българския етнос. Още повече, че не може да бъдат направени сравнения с гения материал на древните славяни. Те, както вероятно ти е известно, са драсвали клечката на покойниците си.
    Казвала съм и ще се повторя - език се придобива, религия се налага, а гени се унаследяват.

    И какво от това, какви гени циркулират из тялото ни !? За твоят дядо от Плевенската дивизия или за моят от Шипченския полк, това имало ли е значение, когато са тръгнали да я проливат същата тази кръв по бойните полета за чест и слава на България!? Гените са си гени, езика си е език - важно е съзнанието, важно е ти като какъв се възприемаш. И за какво си готов да положиш костите си в земята.
    Ела сега да те черпя едно питие в Кръчмата.
    Last edited by tnm; 04.05.2018, 15:56.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      А с нашите братя мюсюлмани от Волжка България как седят нещата. Или е неудобна тема. Бяло, зелено и червено дали случайно присъства в гербовете и знамената на Волжка България , Татарстан, нашата България и Унгарците.

      Те са от ранносредновековното разделяне на волжско-донските българи (кубратовата Велика България), които преди това са били из Кавказ и са имали държава и там. По-късно се омешват допълнително с тюрките, че и монголите. Някъде бях чел, че в Крим до Десети век е имало български поселения. Запазването на българския етноним до днес се дължи именно на разделилите се при напора на хазарите волжско-донски българи. При малко повече късмет, вместо Московия можеше да има Велика Болгария от Пасифика до Атлантика. Макар и в Московията българите да имат голям принос.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

        А с нашите братя мюсюлмани от Волжка България как седят нещата. Или е неудобна тема. Бяло, зелено и червено дали случайно присъства в гербовете и знамената на Волжка България , Татарстан, нашата България и Унгарците.

        Що да е неудобна, напротив, много си е удобна даже. Там има един огромен проблем - че са част от Русия, екс СССР и това е прочината да са тема табу за нашата историография в продължение на 45 години, та и до днес - все пак немалка част от сегашните професори са си чисти комунисти по душа

        А бяло, зелено ич ервено има и Италия Ма да не отплесваме - Булгари не случайно се наричат така...
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Ми братчеди сме, макар че те са генетично към фините, нали затова се наричат угрофински племена. Будапеща е много красив град, а и Унгария е единствената друга страна в европа, която е заобиколена от собствения си народ - точно като нас То и печенегите са ни братчеди - пацинак-баджанак е връзката, изобщо много неща има неясни и неизказани (скрити) в миналото ни, дано някога го разбулим!
          А с нашите братя мюсюлмани от Волжка България как седят нещата. Или е неудобна тема. Бяло, зелено и червено дали случайно присъства в гербовете и знамената на Волжка България , Татарстан, нашата България и Унгарците.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            Тракатрак, наистина не се знае, но аз съм по склонен да вярвам на генетиката ни..Около 40% гени на траки и румънците са така..Нали и даките са нещо такова..И цяла Северна Гърция е така..Въпроса е дали генетиката ще се вземе или езика..
            Така е, но има дискусия дали това мнозинство са заварените от българите траки, ромеизирани вече или българите и траките (пелазгите) са от един супернародностен масив като различни дялове от него се развиват по свой път - гети, даки, скити, сармати, та дори аланите. Същото за древната Балхара в Централна Азия. А е възможно някои от славянските племена като антите отчасти или напълно да са със скитски (български) произход, че и митичните хиперборейци. А освен това има яко омешване по върховете с туркоалтаите. Но винаги съм твърдял, че местното население твърде трудно изчезва, така че в голяма степен сме наследници на пелазгите. Макар че генетичните изследвания все още не могат да систематизират миграциите и етногенезисите. Все пак дават допълнителна гледна точка.
            Last edited by Trakatrak; 04.05.2018, 14:17.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Груйче, къде са сега печенегите ..Те претопени ли са..Имало ги е през средните векове и са били добри войни..
              Смазани са в битката при Левунион, а след това претопени някъде по балканските краища. Според някои допускания, шопите са с предци печенези, ама дали е така - кой да ти каже, обаче шопите са си шопи - шашав народ
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Тракатрак, наистина не се знае, но аз съм по склонен да вярвам на генетиката ни..Около 40% гени на траки и румънците са така..Нали и даките са нещо такова..И цяла Северна Гърция е така..Въпроса е дали генетиката ще се вземе или езика..

                Коментар


                • Груйче, къде са сега печенегите ..Те претопени ли са..Имало ги е през средните векове и са били добри войни..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    За това си прав, така е, в техните вени има много българска кръв, Ама чак пък славянобългари, по-скоро българо-славяни, все пак ние сме държавнотворческия апарат в Първата българска империя, а не някакви си славяни, които са пушечно место и жените им го играят коврите на ханските вечеринки. Ние сме съюзници в Аварския хаганат, а там на славяните е гледано точно като на роби за разплод, то не случайно са и асоциациите слави-склави (демек роби) и серби-серви(т.е. пак роби).

                    За Румъния е друга бира, там те си принзват, че са българи, ама ни викат "културата Дриду" - де копнеш из Влашката долина, все Дриду излиза, пък и те самите унгарци в Гестата си го пишат, че там е имало българи и власи

                    Колкото до асмите маджари - аз ги уважавам, и то много ги уважавам - ние сме единствените 2 народа, които са се появили след доминацията на първия Рим в Европа, изобщо не на мястото си, и сме се задържали тук. Те трябва да са ни благодарни, че сме ги посмачкали при Етелкьоз, демек около Днепър, та им се е поналожило да емигрират на запад, иначе сега щяха да са украинци Но пък и те здраво са ни млатили и изобщо, доста войни е имало между нас и тях. Хубав народ - като им кажа, че Буда е била техният град, а Пеща - нашия и Дунав ни е бил граница и те ме гледат, пък проверят после и викнат "егершегерзее". Те са и единствените, които помнят чий е бил Бялград, и до днес си му викат Нандор фехервар (демек Белият град на българите), а не Београд и прочие сърбизми, които не малко българи позлват.

                    Голям народ са унгарците - онова при Мохач 1521 е било битка, а не чикиджийските истории на Косово поле, истинска битка. И досега в Будапеща можеш да видиш Унгарско-турския парк на приятелството, нищо че турците са ги владели век и половина. Друг манталитет, горе-долу като да сравниш наш Бай Хой и Орбан - различни планети просто
                    Все още не знаем какво точно представляват българите от античността и дали имат верно връзка с мирмидонците. Но аз съм склонен да мисля, че те не са напълно външни, чужди на Балканите. Но 6-7 век размножилите се източноцентралноевропейски племена, които по-късна са наречени славяни, ни изпреварват и доста плътно заселват голяма част от полуострова. Особено по линията Морава - Вардар - Пелопонес. Та всички се съобразяват с тях и гледат да ги асимилират. Гърците трябва ги наричаме славоелини. Сърбите и хърватите славоилири. А маджарите са войнствен народ, но усядането им и тях ги разпуска.
                    https://www.youtube.com/watch?v=0W3Tg6Jmq00
                    https://www.youtube.com/watch?v=mdIgp1davEY
                    https://www.youtube.com/watch?v=PhyD6osK9zQ
                    https://www.youtube.com/watch?v=iEAj4lwX00Q
                    https://www.youtube.com/watch?v=RXKbSDtHY5k
                    Last edited by Trakatrak; 04.05.2018, 14:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      Браво Груйче , подкрепям за маджарите.. Не е случаен факта, че са градивен елемент на Австроунгарската империя...А някои казват , че сме били заедно- братовчеди при хуните на Атила..
                      Ми братчеди сме, макар че те са генетично към фините, нали затова се наричат угрофински племена. Будапеща е много красив град, а и Унгария е единствената друга страна в европа, която е заобиколена от собствения си народ - точно като нас То и печенегите са ни братчеди - пацинак-баджанак е връзката, изобщо много неща има неясни и неизказани (скрити) в миналото ни, дано някога го разбулим!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                        Буда и сега е наш....
                        Га си прав, прав си
                        Ама съм се объркал в бързината - Буда е високата част, тя е унгарската, Пеща е нашата, долу в ниското АМа пък хубав каламбур - получи ти се!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          За това си прав, така е, в техните вени има много българска кръв, Ама чак пък славянобългари, по-скоро българо-славяни, все пак ние сме държавнотворческия апарат в Първата българска империя, а не някакви си славяни, които са пушечно место и жените им го играят коврите на ханските вечеринки. Ние сме съюзници в Аварския хаганат, а там на славяните е гледано точно като на роби за разплод, то не случайно са и асоциациите слави-склави (демек роби) и серби-серви(т.е. пак роби).

                          За Румъния е друга бира, там те си принзват, че са българи, ама ни викат "културата Дриду" - де копнеш из Влашката долина, все Дриду излиза, пък и те самите унгарци в Гестата си го пишат, че там е имало българи и власи

                          Колкото до асмите маджари - аз ги уважавам, и то много ги уважавам - ние сме единствените 2 народа, които са се появили след доминацията на първия Рим в Европа, изобщо не на мястото си, и сме се задържали тук. Те трябва да са ни благодарни, че сме ги посмачкали при Етелкьоз, демек около Днепър, та им се е поналожило да емигрират на запад, иначе сега щяха да са украинци Но пък и те здраво са ни млатили и изобщо, доста войни е имало между нас и тях. Хубав народ - като им кажа, че Буда е била техният град, а Пеща - нашия и Дунав ни е бил граница и те ме гледат, пък проверят после и викнат "егершегерзее". Те са и единствените, които помнят чий е бил Бялград, и до днес си му викат Нандор фехервар (демек Белият град на българите), а не Београд и прочие сърбизми, които не малко българи позлват.

                          Голям народ са унгарците - онова при Мохач 1521 е било битка, а не чикиджийските истории на Косово поле, истинска битка. И досега в Будапеща можеш да видиш Унгарско-турския парк на приятелството, нищо че турците са ги владели век и половина. Друг манталитет, горе-долу като да сравниш наш Бай Хой и Орбан - различни планети просто
                          Буда и сега е наш....

                          Коментар


                          • Браво Груйче , подкрепям за маджарите.. Не е случаен факта, че са градивен елемент на Австроунгарската империя...А някои казват , че сме били заедно- братовчеди при хуните на Атила..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                              Повече от половината верно са ни братя, щото са посърбени славянобългари. Поморавието и Срем са далеч от центъра на Българската империя и когато тя се разпада изпадат под чужда зависимост. Също както Седмоградско и долините на север от Долния Дунав. Та там сега е Румъния. Все сме бракя с тези, ама те братята се посбиват.
                              За това си прав, така е, в техните вени има много българска кръв, Ама чак пък славянобългари, по-скоро българо-славяни, все пак ние сме държавнотворческия апарат в Първата българска империя, а не някакви си славяни, които са пушечно место и жените им го играят коврите на ханските вечеринки. Ние сме съюзници в Аварския хаганат, а там на славяните е гледано точно като на роби за разплод, то не случайно са и асоциациите слави-склави (демек роби) и серби-серви(т.е. пак роби).

                              За Румъния е друга бира, там те си принзват, че са българи, ама ни викат "културата Дриду" - де копнеш из Влашката долина, все Дриду излиза, пък и те самите унгарци в Гестата си го пишат, че там е имало българи и власи

                              Колкото до асмите маджари - аз ги уважавам, и то много ги уважавам - ние сме единствените 2 народа, които са се появили след доминацията на първия Рим в Европа, изобщо не на мястото си, и сме се задържали тук. Те трябва да са ни благодарни, че сме ги посмачкали при Етелкьоз, демек около Днепър, та им се е поналожило да емигрират на запад, иначе сега щяха да са украинци Но пък и те здраво са ни млатили и изобщо, доста войни е имало между нас и тях. Хубав народ - като им кажа, че Буда е била техният град, а Пеща - нашия и Дунав ни е бил граница и те ме гледат, пък проверят после и викнат "егершегерзее". Те са и единствените, които помнят чий е бил Бялград, и до днес си му викат Нандор фехервар (демек Белият град на българите), а не Београд и прочие сърбизми, които не малко българи позлват.

                              Голям народ са унгарците - онова при Мохач 1521 е било битка, а не чикиджийските истории на Косово поле, истинска битка. И досега в Будапеща можеш да видиш Унгарско-турския парк на приятелството, нищо че турците са ги владели век и половина. Друг манталитет, горе-долу като да сравниш наш Бай Хой и Орбан - различни планети просто
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                За мен за онези времена най- мъжки и последователно се държат маджарите..Другите са васали за едно поколение и после заличаване...За сърбите съм съгласен, че са били верни васали във войните за превземане на Балканите , а и не само.. Най виновни са ромеите, че са отказали на Папата уния и това е довело до края на империята им..
                                Маджарите верно наследяват хуните, та и аварите и тормозят половин Европа подобно на викингите. Много са им имали страх, дори след като се християнизират. При това са католици и се внедряват в западноевропейската цивилизация, която от новото хилядолетие е в подем, а източната запада. Особено след разделната 1054. Но пред турците и те клякат. Османците възстановяват обхвата на Източен Рим от шести век, та дори го надхвърлят. Не бива да се самобичуваме, че турците са ни завладели. Това е било магистралното направление на историята за оная епоха. Селджукските турци - монголотюрките - османските турци. Уви, Балкано-Анатолия все е на пътя им и е ключова за региона, пък е и взаимообвързана като коридор в целостта му.

                                Коментар

                                Working...
                                X