IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой да ми припомни как се правеше игнор на даден потребител, защото туморът, ако не го изрежеш навреме, има вероятност да увреди цялото тяло! Това ще ми е първи игнор за толкова години във форума - срещал съм всякакви малоумници, някои даже са били Мунчо-вци, разсмивали са ме с глупостите си, прехвърлял съм цели чаршафи, копи-пейст от някои хора, даже веднъж един потребител създаде специална програмка за блокиране на потребители, и пак не съм я ползвал, но идиотията, която се лее в момента във форума, при това в една от малкото интелигентни теми, само защото модературата не озаптява един, на когото баща му някога окупирал майката, като освободил разни телесни сокове, вместо да си ги пази за себе си, и тя, понеже го приела за окупатор, а не за освободител, взела, че дала на света един френски заден план на картина, демек гал фон, ми идва много, дори и за дивия ми балкански вкус.
    П.С. И не хранете трола!
    Благодаря!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

      Добър ден.
      Като специалист, бих казал, това че аз не оценявам дадена книга няма почти никакво значение, но когато и Google не я оценява, авторът трябва да се замисли защото това е обективен признак доколко хората се интересуват от книгата му.

      Може и да не съм те оценил правилно. Не съм си го поставял и за цел.

      Гледам, че се радвате на най-голяма популярност в някаква Виртуална кръчма май. Да наричаш окупацията освобождение ми се струва прекалено черен хумор обаче, който съседите ни не знам дали биха понесли с усмивка.

      Вие да не сте от мозъчния тръст на Каракачанов? Направи ми впечатление, още не е научил, че историята със съчките на Кубрат е пълна измислица, Дрънкаше за Македония, че искали да му я отнемат. Ей така става често бой, от глупост.

      Може ли да ти задам доста личен въпрос. Съжалявали ли сте някога, че сте учили история? Съученици и познати, от най-интелигентните отидоха да учат история. Но после като се позапознах малко с историята, дори и за мене е видимо, че едва ли са очаквали да учат това с което са се сблъскали. Аз се ориентирах към точните науки и мисля, че съм имал просто късмет. Едва ли съм бил толкова осъзнат на 18 за да го отчета като проницателност. Но си мисля, че ако трябваше да уча някои неща по история щях да избягам на първата година.

      Ето пък бонус и от мене. Бях в Скопие лятото точно по протестите за името. Пред парламента имаше повече полиция отколкото цивилни, а повечето от цивилните бяха чужденци сеирджии като мене. Та на 300м от там, под прозореца на стаята ми имаше този камък. Трябва май да се свали и увеличи за да се прочете историята с "българския окупатор"
      Сърбите,гърците ,румънците и турците са окупатори на българси земи и население.В 680 г българите на кан Кубер заемат териториите на Беломорска
      Тракия и Македония.Границата с гърците е била при Лариса,тогава не е имало сърби,румънци,руснаци и украинци е нямало даже .http://gepard96.blog.bg/history/2011...edoniia.837027
      Last edited by Grosss; 16.01.2019, 13:18.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
        Не знам защо не можеш да намериш в нета данни за книгите, които е написал Арахната!?
        Добър ден.
        Като специалист, бих казал, това че аз не оценявам дадена книга няма почти никакво значение, но когато и Google не я оценява, авторът трябва да се замисли защото това е обективен признак доколко хората се интересуват от книгата му.

        Може и да не съм те оценил правилно. Не съм си го поставял и за цел.

        Гледам, че се радвате на най-голяма популярност в някаква Виртуална кръчма май. Да наричаш окупацията освобождение ми се струва прекалено черен хумор обаче, който съседите ни не знам дали биха понесли с усмивка.

        Вие да не сте от мозъчния тръст на Каракачанов? Направи ми впечатление, още не е научил, че историята със съчките на Кубрат е пълна измислица, Дрънкаше за Македония, че искали да му я отнемат. Ей така става често бой, от глупост.

        Може ли да ти задам доста личен въпрос. Съжалявали ли сте някога, че сте учили история? Съученици и познати, от най-интелигентните отидоха да учат история. Но после като се позапознах малко с историята, дори и за мене е видимо, че едва ли са очаквали да учат това с което са се сблъскали. Аз се ориентирах към точните науки и мисля, че съм имал просто късмет. Едва ли съм бил толкова осъзнат на 18 за да го отчета като проницателност. Но си мисля, че ако трябваше да уча някои неща по история щях да избягам на първата година.

        Ето пък бонус и от мене. Бях в Скопие лятото точно по протестите за името. Пред парламента имаше повече полиция отколкото цивилни, а повечето от цивилните бяха чужденци сеирджии като мене. Та на 300м от там, под прозореца на стаята ми имаше този камък. Трябва май да се свали и увеличи за да се прочете историята с "българския окупатор"

        Attached Files
        Last edited by fon; 16.01.2019, 12:51.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

          Всеки може да напише книга. Важно е колко хора ти я четат и какви са. Ако са нещо като тангриани, значи по-скоро си психопат отколкото писател. И каква е тази книга дето и Google не може да я намери?

          По съм учуден, че трябва да ти се обяснява защо трябва да сме в добри отношения със съседите си. Това нормално ли е? А случайно да се съмняваш при любопитството си, че е добре хората като се срещнат да си казват "Добър ден"? Или ти им казваш "добър ден" ама като ги подминеш си казваш "дано получи инфаркт след 100 метра"? А добре ли е човек да е агресивен или само към гърците се счита за положително качество?
          Добър ден, fon /вежливостта преди всичко/!

          Не знам защо не можеш да намериш в нета данни за книгите, които е написал Арахната!? Все пак ти си специалист при боравенето с такъв тип информация. Аз бих могла да ти помогна, но уважаемият писател не ми е делегирал такива права.

          Добрите съседски взаимоотношения в повечето случаи се основават на взаимна търпимост, проява на разбиране и умението да правиш отстъпки, които в никакъв случай не трябва да са в ,ущърб на националния интерес.

          На Балканите гореспоменатото има по-скоро пожелателен характер. Твърде дълго сме живели в конфликти, прекроявали сме граници, предначертавали сме карти и сме местили хора от едно място на друго. На този къс територия от Европата има много, много история и съвсем малко философия. Та, в тази връзка, възпитанието изисква уважение към другите, а знанието, образованието и информираността - себе уважение, като личност и принадлежност към определена общност.

          П.П. Психологическият профил, които си ми направил е повърхностен, да не кажа детински. Смятам, че човек на твоята възраст може повече. И още нещо - аз съм любознателна, а не любопитна.



          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            На коя граница да спрат? Сегашната ли? Е, тогава и Одрин немаше го вземем. Не знам, математик, а всяква липса на логика. Затова пък разпален. Просто не трябваше да му обръщаме толкова внимание. И то съвсем доброжелателно. Оня хитрец Груича пак се оказа най-прав. Дали от уискито му идва тоз английски усет към недоразуменията?
            " ... Захарта е за кафето, цигарите са, за да не се разваля вкусът на кафето без цигара, а писмото е за това, че съпротивата ви е безсмислена. Пет месеца вие се сражавахте безупречно, но сега дойде време да се предадете, защото на Чаталджа цялата ви армия е блокирана ..."
            Това е намерено в пакет оставен от българските войници за турския аскер.

            Дядо ми, както съм разказвала, е бил войник в Дели Алай /Лудия полк/ и на тема "Одринската битка" съм рязко чувствителна

            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
              Мълчи, бре!!! Издал си двете, три книги, написал си няколко статии, начертал си няколко карти-марти и се мислиш за голямата работа. Пък и историк на всичкото отгоре ... Ама не е като да си работил в БАН.
              Всеки може да напише книга. Важно е колко хора ти я четат и какви са. Ако са нещо като тангриани, значи по-скоро си психопат отколкото писател. И каква е тази книга дето и Google не може да я намери?

              По съм учуден, че трябва да ти се обяснява защо трябва да сме в добри отношения със съседите си. Това нормално ли е? А случайно да се съмняваш при любопитството си, че е добре хората като се срещнат да си казват "Добър ден"? Или ти им казваш "добър ден" ама като ги подминеш си казваш "дано получи инфаркт след 100 метра"? А добре ли е човек да е агресивен или само към гърците се счита за положително качество?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Мълчи, бре!!! Издал си двете, три книги, написал си няколко статии, начертал си няколко карти-марти и се мислиш за голямата работа. Пък и историк на всичкото отгоре ... Ама не е като да си работил в БАН.

                Поне едно сносно обяснение да беше дал, защо нашите войници не са ударили спирачките на границата, ами взели та се сурнали по инерция на брега на Бяло море. Мъка, мъка, мъка ...
                На коя граница да спрат? Сегашната ли? Е, тогава и Одрин немаше го вземем. Не знам, математик, а всяква липса на логика. Затова пък разпален. Просто не трябваше да му обръщаме толкова внимание. И то съвсем доброжелателно. Оня хитрец Груича пак се оказа най-прав. Дали от уискито му идва тоз английски усет към недоразуменията?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                  Още един умник!

                  През XVIII, XIX и в началото на XX век по-голямата част от населението на Солун е еврейско. В Солун има еврейски печатници и училища. Едни от най-големите индустриални предприятия в Османската империя са притежание на местни евреи. Александър Синве („Les Grecs de l’Empire Ottoman. Etude Statistique et Ethnographique“), който се основава на гръцки данни, в 1878 година пише, че в Солун живеят 15 000 гърци.[7] В „Етнография на вилаетите Адрианопол, Монастир и Салоника“, издадена в Константинопол в 1878 година и отразяваща статистиката на мъжкото население от 1873 година, Солун е посочено като град с 15 000 домакинства и 5716 жители мюсюлмани, 3390 българи и 2352 гърци.[8] Според статистиката на Васил Кънчов („Македония. Етнография и статистика“) в началото на XX век общият брой на населението на Солун е 118 000 души, от които 10 000 българи, 26 000 турци, 16 000 гърци, 55 000 евреи, 2500 цигани и 8500 други.[9] Районите на север от града обаче са били предимно български. Мнозинството българи живеят в квартал Тирпе с махалите Кукушка, Куфаленска, Саръчка и други.[10] През 1912 година четири български квартала се сдобиват с българи мухтари (махленски кметове).
                  Мълчи, бре!!! Издал си двете, три книги, написал си няколко статии, начертал си няколко карти-марти и се мислиш за голямата работа. Пък и историк на всичкото отгоре ... Ама не е като да си работил в БАН.

                  Поне едно сносно обяснение да беше дал, защо нашите войници не са ударили спирачките на границата, ами взели та се сурнали по инерция на брега на Бяло море. Мъка, мъка, мъка ...

                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                    От мен имаш подкрепа. Демократи сър-агресивна нетърпимост към различно мнение от единствено правилното, тяхното! Колкото е по-жалко настоящето, толкова по безнадеждно ще се вкопчват в миналото талибаните-историци.

                    Провинциализъм и комплексарщина, оставяй ги да си живеят в измислената история. Просто главата не ми го побира, как може някой да си представи Солун българско пристанище
                    Още един умник!

                    През XVIII, XIX и в началото на XX век по-голямата част от населението на Солун е еврейско. В Солун има еврейски печатници и училища. Едни от най-големите индустриални предприятия в Османската империя са притежание на местни евреи. Александър Синве („Les Grecs de l’Empire Ottoman. Etude Statistique et Ethnographique“), който се основава на гръцки данни, в 1878 година пише, че в Солун живеят 15 000 гърци.[7] В „Етнография на вилаетите Адрианопол, Монастир и Салоника“, издадена в Константинопол в 1878 година и отразяваща статистиката на мъжкото население от 1873 година, Солун е посочено като град с 15 000 домакинства и 5716 жители мюсюлмани, 3390 българи и 2352 гърци.[8] Според статистиката на Васил Кънчов („Македония. Етнография и статистика“) в началото на XX век общият брой на населението на Солун е 118 000 души, от които 10 000 българи, 26 000 турци, 16 000 гърци, 55 000 евреи, 2500 цигани и 8500 други.[9] Районите на север от града обаче са били предимно български. Мнозинството българи живеят в квартал Тирпе с махалите Кукушка, Куфаленска, Саръчка и други.[10] През 1912 година четири български квартала се сдобиват с българи мухтари (махленски кметове).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                      Мисля, че е крайно време да се сложи край на тази идиотска ситуация. Каквото било, било. Говорим за факти само отпреди 80-100 години, които не могат да се оспорват и са видими на интернет от всекиго вече. Историята трябва да се подчини на фактите и изобщо да не ни противопоставя като съседи повече. Някой паметник, някое извинение и затваряме тази страница. Какви са тия примати по форуми, България на три морета и две земни кълбета, какъв е този идиотизъм? Аз де факто се оказвам малцинство в тази група и този форум. Кога успя да се разрастне този идиотизъм у нас до тези размери? Това ли е да си българин - да си тъп, прост, злобен, завистлив и АГРЕСИВЕН?
                      От мен имаш подкрепа. Демократи сър-агресивна нетърпимост към различно мнение от единствено правилното, тяхното! Колкото е по-жалко настоящето, толкова по безнадеждно ще се вкопчват в миналото талибаните-историци.

                      Провинциализъм и комплексарщина, оставяй ги да си живеят в измислената история. Просто главата не ми го побира, как може някой да си представи Солун българско пристанище

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        И не разбрах как са се озовали българските войски в Солун през 1913г? По история съм имал все шестици в елитно училище. И по аритметика, която според тебе е някаква по-нисша наука. Сега нищо не мога да си спомня какво учехме по въпроса. Останало ми е в главата само, че гърците и всичките ни съседи тогава са били много лоши и се обединили срещу нас. Не знам, случайно ли съм запомнил това или целта на великата история дето сме изучавали е било да остави само това в главата ми? Не, не бих дал и два лева за да ме ограмотяваш на историята си, ако това намекваш.

                        Абсолютно съм съгласен, че някои наши окупационни войски са завършили много трагично. Все пак какво са правили в Солун и кой ги е пратил там? А как са реагирали историците ни тогава? Понасъсквали ли са по-примитивните с някакви историики извадени от цялата картинка и доукрасявани с измислци? Иначе ако днес срещна гръцки войски примерно при Перник едва ли ще се съобразя много и с международните конвенции, които не знам дори какви са били 1913-та.
                        По време на Балканската война, да не я изкараш и нея несправедлива, българските армии се спускат на юг и окупират (освобождават) териториите от Черно море до Вардар, от Цариград до Солун. Българската кавалерия първа влиза в Солун, но комендантът на града пресреща гърците и се предава на тях. В града остава българско поделение, което в началото на Междусъюзническата война е избито от гърците. Преди злополучният й за нас край гърците не претендират за споменатите от теб Драма, Сяр и Кавала. Дори предлагат линия на подялба, по която Воден и Лерин също се отстъпват на България. Фердинанд настоява за Солун, защото неговото пристанище е най-удобно за излаз на Бяло море. Това му изяде главата.
                        П.п. Не се изхвърляй пред реална публика с подобно отношение към опонентите, че ще те бият някъде. Напълно заслужено. Добронамерен съвет.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                          Таа па си мисли, че може храчи. Така се е стиснала, че гръцмулят и дори това не изпущя. Слаба ракия си, Како!
                          Както не веднъж съм споделяла, радвате се на взаимност, господине. И на споделени дълбоки чувства

                          П.П. Този коментра беше за Кръчмата. Моля за извинение дежурния модератор!
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            Аз съм работил в БАН в Института по техническа кибернетика и то по време на соца. Не виждам за какво са ти моите статии и име. И на въпросния Антон Иванов не виждам името тук пък и Google нищо не връща за "Антон Иванов историк", май не е много известен. Това което се говори тук е повече от долно и примитивно. Жалко е, че може от СУ историци да имат подобно поведение. Всъщност за нашата история мнението ми е много ниско, но за тия поне от СУ имах някакво по-високо мнение до момента. Приемаха ги трудно, какво са учили после и какво са правили с тях не знам.

                            С твойта логика двама гърци днес могат да влязат у дома ти и да избият семейството ти. Това което се говори в тукашната група си е направо на границата на психическо заболяване. Ако гърци са правили гнусотии у нас никой, ама никой не ти пречи фактите да се изнесат публично, да се дискутират и популяризират. Нямаш никакво право да посягаш на тяхната памет. Такива, че преди 100 и 1000 години някой ти направил мръсно на не знам си кой от дедите ти и ти имаш право на каквото си поискаш спрямо него сега е чиста злоба и признак на психическо заболяване. Това не се нарича "причинно-следствена връзка", ами "тотално скъсване с реалността" и виждам как ще имаме още много проблеми със съседите ни заради подобно примитивно поведение. За радост не очаквам война. Доволно си пътувам и по Гърция и по Македония и съм бил навсякъде по Балканите, пък вие си се пържете тук в своя собствен сос, злоба, примитивизъм и някои фобии в главите ви.
                            Щото обичам да съм информирана А относно двамата гърци, които могат да влязат и да избият семейството ми - имам две гладкоцевни пушки и една карабина с оптика. Ще срещнат як отпор от моя страна. Това в кръгът на майтапа.

                            Факти, оказа се, колегите са ти изнесли доста - желание да има да ги прочетеш. При теб се получава, че плачеш на чужд гроб, без да посетиш на родата си. Което, естествено си е твое изконно право. Само не ни пречи и ние да упражняваме нашето такова.

                            И не си мисли, че аз тая някаква неприязън към гърците, защото видиш ли, някой някога преди 100 или 1000 години е правил мръсно на дедите ми . Произлизам от семейство с определен статут / дервенджии/, което никоя власт не си е позволявала да тормози. Та поради това във възпитанието ми е заложено непокорство, нетърпимост и непоносимост към хора, които се опитват да изкарат българите по-черни от дявола.

                            П.П. Много ти харесва тази думичка "примитивен". Почти нямаш коментар без да я споменеш.


                            Last edited by tnm; 15.01.2019, 16:57.
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение
                              Какво е ставало в Солун в 1913 НЕ СЕ изучава по история. Аз лично научих от една книга на Алистър МакКлийн. Там родителите на един от героите(грък) беше убит от българите през 1913г. Така, че не се чудете. Историята е това което пише в учебниците а не това което се е случило. Затова всяка държава си пише учебниците по определен начин. Специално се поготвят кадри за това. Примерно агент Гоце е бил готвен за такъв. Даже е написал някакъв угоден на Партията труд за Македония. Проблемът обаче е, че дори да прочетете учебниците на съседните страни, пак нищо няма да разберете защото и те са писни по същия начин. Може в WikiPedia e последната надежда.
                              Мисля, че е крайно време да се сложи край на тази идиотска ситуация. Каквото било, било. Говорим за факти само отпреди 80-100 години, които не могат да се оспорват и са видими на интернет от всекиго вече. Историята трябва да се подчини на фактите и изобщо да не ни противопоставя като съседи повече. Някой паметник, някое извинение и затваряме тази страница. Какви са тия примати по форуми, България на три морета и две земни кълбета, какъв е този идиотизъм? Аз де факто се оказвам малцинство в тази група и този форум. Кога успя да се разрастне този идиотизъм у нас до тези размери? Това ли е да си българин - да си тъп, прост, злобен, завистлив и АГРЕСИВЕН?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от male4ko Разгледай мнение
                                OMG, тоя (fon) е неспасяем... Точно като развален грамо(fon)..
                                Някой може ли да ми каже, учили ли сме по история, че българските войски са се разхождали интензивно наоколо след 41г с помощта на войските на Хитлер и Мусолини. Защото не си спомням, пък може да съм си бъркал в носа на този урок. Ако не сме учили, редно ли е да е така? Щото мойта нежна душа не може да търпи някакви си гадни гърци и македонци да ни изписват върху паметниците си днес като "български окупатор". Външно защо мълчи? Веднага да се намеси с ноти да се премахнат паметниците. Или мълчи само пред българите. То милиони българи пътуват до там и ги виждат тези паметници.

                                Коментар

                                Working...
                                X