IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Груйо. Не си прав. Всичко което е с повече от 20 годишна давност е история. Това, че на правителството му се клатят краката, не означава, че трябва да се заключат всички теми !!!
    мечо, ти на колко години си брат? Макар понякога да разсъждаваш като пубертет, съм на 100% убеден, че си над 20 - ти история ли си вече? Песента ти изпята ли е? Па макар и пряко-демократично-революционна
    Хайде стига толкова спам, наистина има прекалено много други теми за оспамване и мястото на подобни постове не е тук.
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
      Груев при положение ,че КДС или за краткост ДС е част от миналото на историята в периода 1925-1990 г ми се стува ,че точно тук е мястото да се пускат архиви касаещи същата.
      коки, ще ме прощаваш, но явно не си много на ти с историята, та в нея има едно основно неписано правило и то е, че крайни оценки не се дават за събития, от които не са изминали поне 100 години, поради огромния субективизъм, а историята, макар и субективна, се стреми да е поне малко точна наука!!! Затова и постовете ти от последната страница са доста не на място
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Пичове/Пички, моля, не превръщайте и тази тема, която би следвало да е за най-великите българи и да ни дава повод за оптимизъм, в поредния махленско-политически парцал!!!!
        В противен случай ще помоля модито да я заключи
        Груйо. Не си прав. Всичко което е с повече от 20 годишна давност е история. Това, че на правителството му се клатят краката, не означава, че трябва да се заключат всички теми !!!
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Пичове/Пички, моля, не превръщайте и тази тема, която би следвало да е за най-великите българи и да ни дава повод за оптимизъм, в поредния махленско-политически парцал!!!!
          В противен случай ще помоля модито да я заключи
          Груев при положение ,че КДС или за краткост ДС е част от миналото на историята в периода 1925-1990 г ми се стува ,че точно тук е мястото да се пускат архиви касаещи същата.
          Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
            Пичове/Пички, моля, не превръщайте и тази тема, която би следвало да е за най-великите българи и да ни дава повод за оптимизъм, в поредния махленско-политически парцал!!!!
            В противен случай ще помоля модито да я заключи
            И аз ще помоля за същото. Благодаря!

            Коментар


            • Пичове/Пички, моля, не превръщайте и тази тема, която би следвало да е за най-великите българи и да ни дава повод за оптимизъм, в поредния махленско-политически парцал!!!!
              В противен случай ще помоля модито да я заключи
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Днес, 18 ноември 2013 г., се навършват 24 години от първия свободен митинг, проведен след принудителното оттегляне на Тодор Живков от власт на 10 ноември 1989 г. Той събира над 100 000 души на площада пред храм-паметника „Св. Александър Невски” и се смята за един от най-многолюдните в България след краха на комунистическия режим. Това е първата свободна публична проява на част от активистите на различни организации, определяни от режима като „неформални”, призоваващи от 1988 г. насетне за повече гласност и преустройство в НРБ. Мнозина от участниците в него са членове на БКП, изключени за различни дисидентски прояви. Вижте повече в публикацията на desebg.com.> http://desebg.com/2011-01-06-11-55-2...11-18-09-00-08
                Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                Коментар


                • Комунисти - главорези убиват без съд и присъда интелектуалеца Райко Алексиев

                  През зловещата 1944 г. на днешния ден без съд и присъда е убит от комунистическите главорези известният карикатурист и фейлетонист Райко Алексиев.

                  С жлъчния си и саркастичен хумор Райко Алексиев си създава немалко врагове. В последните дни преди Деветосептемврийския преврат той е многократно предупреждаван от свои близки да напусне страната, а кумът на семейството Никола Мушанов го снабдява с дипломатически паспорти. Алексиев обаче отказва да повярва, че е в опасност и твърди:

                  „Аз не съм политик. Аз съм показвал грешките на политиците, мъчил съм се с моите карикатури да осмея това, което вършат някои политици и е вредно за народа. Аз нямам пари в чужбина. Плащал съм редовно данъците си. На всекиго съм услужвал и съм давал с двете ръце. На никого не съм взел нищо и не съм напакостил. Аз не съм плъх, та да напускам кораба, когато той потъва”.

                  Непосредствено след преврата завърналият се от Чамкория в София Алексиев е арестуван от комунистическия главорез Лев Главинчев като „враг на народа“. Основните обвинения са заради карикатури на Сталин и именно те стават причина на да бъде пребит до смърт на 18 ноември 1944 година в София заради карикатура на Сталин. Една от версиите е, че един от физическите убийци на известния интелектуалец е Георги Боков, дългогодишен председател на СБЖ по времето на Тодор Живков и баща на червените функционери Филип Боков и на шефа на ЮНЕСКО Ирина Бокова.

                  През март 1945 година Алексиев е осъден посмъртно заради „антисъветска“ и „прогерманска“ пропаганда от така наречения Народен съд по Дело №6, по което са подсъдими 101 писатели, художници, журналисти, включително някои вече убити. Имуществото му е конфискувано в полза на държавата, а книгите му са забранени. След смяната на комунистическия режим в страната през 1989 година Райко Алексиев е реабилитиран. Съюзът на българските художници отваря галерия „Райко Алексиев“.

                  В артистичните среди Алексиев остава популярен с псевдонима Фра Дяволо.

                  През 1932 г. основава седмичния вестник „Щурец“. Райко Алексиев сам рисува всичките му карикатури, сам пише статиите, фейлетоните и хумористичните миниатюри, като се грижи и за разпространяването му. „Щурец“ се списва в дома на художника до последния брой от 8 септември 1944 г. Тиражът му от 50 000 през всичките 12 години го държи на челно място сред родните печатни издания. Още първият брой се разграбва толкова бързо, че се налага авторът му да го допечатва.Елин Пелин, Ангел Каралийчев, Димитър Подвързачов, Димитър Талев, Стоян Чилингиров, Георги Райчев, Тома Измирлиев, карикатуристите Илия Бешков и Стоян Венев стават редовни сътрудници на „Щурец“. Вестникът не пропуска брой дори по време на Втората световна война.

                  Няколко от героите стават нарицателни: Генчо Завалията — тип на преследван от злополучията нещастник, Гуньо Гъсков — глуповат, но практичен младеж, Нане-Гето — шоп одумник, Отец Тарапонтий — практичен духовник.

                  Дати като днешната не трябва да бъдат забравяни, защото са свидетелство за мракобесието на един режим, чиито наследници и днес управляват България без да са се покаяли за престъпленията си.

                  Коментар


                  • Сайтът desebg.com публикува досието на ректора на Университета за национално и световно стопанство (УНСС) проф. Стати Статев. Миналата седмица Ранобудните студенти поискаха оставката му заради отношението му към колегите им от УНСС, окупирали зала там. Вижте тук > http://desebg.com/2011-01-06-11-41-2...11-13-16-22-18 как проф. Статев е приел да служи на репресивния апарат на БКП и каква информация и срещу кого е донасял!

                    Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                    Коментар


                    • Към имената на политическите затворници Илия Минев, Харалан Попов, Борис Арсов, Георги Заркин, Володя Наков и Стефан Вълков – героични примери, олицетворяващи съпротивата срещу комунистическия режим зад решетките, можем да прибавим още две имена – на Васил Узунов – Чирпански и Хайг-Арам Пилигян. Тази неделя в електронната библиотека на desebg.com > http://desebg.com/2011-01-06-11-54-1...11-03-11-54-30 ви представя книгата, която е съхранила паметта за техния героизъм в затворите на комунистическа България „Светците ги съдят” на Никола Алтънков.

                      Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                      Коментар


                      • Сайтът desebg.com публикува строго секретен документ на Шесто управление на ДС http://desebg.com/vi/1496-2013-10-19-17-13-48 , от който се разбира тактиката на Държавна сигурност към българските турци преди насилственото им преименуване през 1985 г. В документа се предлага да се вербуват лидери в неформални групи, на основата на зависимост или материална заинтересованост (срещу заплащане). При неуспех Шесто предлага към подобни обекти да се подхожда с внедряването на агенти в такива групи, които „с целенасочени наши мероприятия да се утвърди като неин лидер”.
                        Силата на свободата е в смелостта да казваш истината. Смелостта е двигателя на развитието и нейната липса е предпоставка на регреса.

                        Коментар


                        • БРАВО КОКИ- ХУБАВА ПУБЛИКАЦИЯ

                          Коментар


                          • Иван Хаджийски: Съвестта в България е по-евтина от кило бяла халва

                            На 4 октомври 1944 г. най-добрият познавач на българската душевност Иван Хаджийски загива нелепо като разузнава на кота 807 на връх Висока чука, при Власотинци, Сърбия, при сражение с елитната хитлеристка SS дивизия „Принц Ойген”. Дори и на фронта усилено работи на над третия том от уникалното си изследване „Бит и душевност”. След войната ръкописът изчезва.

                            Да си спомним какво ни завеща Хаджийски:
                            В малко ли случаи у нас една съвест може да се купи по-лесно, отколкото половин килограм бяла халва с орехи? Защото не е въпрос само за даване, на пари: трябва известно усилие, за да се разсече онова жилаво бездушно вещество.

                            Не може да се откаже по-нататък, че общественият ни и културен живот е в значителна мяра под знака на посредствеността и полуинтелигенцията, чиито токсикации са едно от най-гадните явления у нас. Посредствеността поради особените стопански условия, в които живеем, е принудена да прави кариера на всяка цена, с всички средства, при което бездарността и хищничеството, тъпотата и нахалството, подлостта и низостта преливат в една хармония на истинско безсрамие.

                            Малко ли са случаите, когато организуваните единни фронтове на посредствеността (едничката възможна бойна форма) са убивали с най-непростени средства всяка глава, която ги е поставяла в сянка и ги е изобличавала не с друго, а с простия факт на съществуванието си, с това, че е установила един по-висок мащаб? Нима не е известна силата на тази посредственост: нагаждането към всеки терен, без всякакъв вкус за лично достойнство?

                            Колко политици у нас са политици, понеже ги не бива за нищо друго; които, след като сами са се убедили, че не са в състояние да оправят собствените си работи, са добили кураж да оправят работите на цяла България? Колцина от нашите общественици гледат на обществената си кариера не като на едно по-тлъсто или по-постно дробче? Нима не е вярно: когато някой се похвали, че работи в благотворително дружество, ние го питаме със съответно смигване: – Е, пада ли нещо?
                            faktor.bg
                            Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                            Коментар


                            • http://www.liveleak.com/view?i=f54_1337075813

                              Коментар


                              • Докъде е затънала България , да не може да отдаде почит и разяснение за обстоятелствата за убийството на един от най- големите българи от близкото столетие.Срам и позор .Българското правосъдие приключва без резултат “случая Георги Марков”(видео)> http://offnews.bg/index.php/239579/b...-georgi-markov
                                Last edited by коки; 09.09.2013, 22:21.
                                Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                                Коментар

                                Working...
                                X