IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За някои български туроператори

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • С риск отново да те засегна, понеже явно не можеш или не искаш да ме разбереш, ще ти го обясня по трети начин ...

    Изцяло съм несъгласен с тезата ти "Във всяко стадо си има мърша" ... БГ черноморието е един мега-кенеф ... и изключенията (така наречените 20 добри места) само потвърждават правилото ...

    И най-важното ... в БГ на морето на изключително много места си даваш парите с отвращение, къде поради лошо качество, къде поради лош сървиз ...

    А самото Черно Море е просто една полумряла сероводородна мега-локва ... пълна с водорасли, планктони, фекалии и гадости (на някои места дори застрашава живота ти) ...

    Кое било работа на туроператорите? Те да проверяват?

    хаха

    Да ходят да мерят колибактериите във водата ли? Или да уволнят 3/4 от некадърните нископлатени сервитьори? Кво трябва да направят?

    8)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vajvaj
      Първоначално изпратено от Parmy
      Във всяко стадо си има мърша.За огромно мое съжаление мършата по нашите курорти е в изобилие и от това страдат всички.Ако ми позволиш един съвет: Преди да отидеш някъде на почивка,провери къде отиваш,в какъв хотел при какви условия и т.н. Гарантирам ти ,че има и много хубави хотели с качествен персонал.Влязал си в долнопробна кръчма ...??? кой ти е крив че влизаш там?! Бил си в гаден хотел...??? насила ли ти го натрапиха този хотел?! Проверявайте къде отивате предварително и точно тук е ролята на туроператорите,дали си я вършат или по точно дали искат да я вършат е друг въпрос...По турските курорти е препълнено с гадни и мизерни хотели и кръчми,но има и много хубави всичко е въпрос на избор,ЦЕНА и информация.Поздрави
      Оф, мислех, че няма да се налага да се обясняваме много, много, ама на! Май нема да стане.

      Първо, хотела беше проверен! Двама мои приятели са били в него преди две години и се заклеват, че сървиза е бил на ниво и кухнята е била качествена. Я да те питам теб ти как проверяваш хотел, който миналата година е бил добър, а тази, поради липса на качествен персонал не става е туристическа хижа? Мисля, че ти казах, че за десет дни се смениха пет "сервитьорчета".

      Второ, в тази държава ЦЕНАТА НЯМА НИЩО ОБЩО С КАЧЕСТВОТО, поне що се отнася до туристическите услуги. Цената е това, което можеш да вземеш от някой баламурник за ТОЗИ сезон.

      Трето, аз съм турист, а не шибаното ФБР, даже не съм и НРС (Национална разузнавателна служба) и не мога да проучвам дали тази седмица хотела е добър или собственика е мръднал до София.

      Четвърто, в долнопробното кръчме спрях да хапна на път за Варна и последното нещо на този свят, което ще взема да правя, е да проучвам крайпътните кръчмета в които спирам инцидентно. Дадох го за пример, защото, я пак да повторим, ЦЕНАТА НЯМА НИЩО ОБЩО С КАЧЕСТВОТО!

      Та за стадото и мършата по принцип си прав, ама тук нещата опират до екарисаж в който по случайност е попаднала жива овца...
      Ами аз точно за това ти казах,че това е работа на туроператорите,обаче те явно в момента са заети с по важни неща.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от AfterDark
        Първоначално изпратено от Parmy
        Първоначално изпратено от AfterDark
        Колега, няма да отида по чисто географски съборажения ...

        Все пак ще съм ти благодарен, да ми кажеш кои са тези места ...

        Може пък и да си отменя резервациите за яхтата, Санторини, Парос и т.н.

        8)
        Виж сега яхтите не ги отменяй,защото това е друг вид почивка,аз просто изказвам мнение,че и по нашето черноморие има добри места,но все пак е важно каква е идеята за почивката...за яхти лукс и т.н. мисля че има приемливи условия в 2 хотела в Балчик /в момента не се сещам за имената/.По на север Диневи създадоха условия за яхтен туризъм но не знам какви са условията.Със сигурност няма да е по добре от Санторини и Пасос но все пак е някаква алтернатива.
        Parmy,

        Ще ти кажа нещо за да разбереш, че долу не съм се заял, а изказвам лично мнение ...

        Санторини не ме кефи особено ... ходя там веднъж на 2 години заради едни сбирки ... островът е уникален (обективно погледнато) и хората ахкат по залезите ... мен това не ме интересува ... просто тази година ще заведа и детето и жената да го видят ...

        За Парос ... имам оферта за 150Е на човек ... 4 нощувки със закуска и в хотел на самия плаж на Науса и транспорт с ферибот от Пирея ... по средата на юли ... и не я търси в интернет ... няма да я намериш ...

        Трябва да бия 1600км до Варна и ще успееш да ми предложиш нещо по-добро ли?

        Яхтата (GPS, радар, 10-местна, ток, бойлер, аларма за дълбочина и дрън-дрън) ми излиза по 36Е на ден на човек ... ще ходя на 4 острова ... пак не я тръси тази цена в интернет ... няма да я намериш ... какво викаш братя Диневи ще ми предложат нещо по-добро?

        И по-добре да не ти пускам снимки на любимите ми плажове, че свят ще ти се извие ...

        Това, че ти живееш на морето, имаш времето и контактите да си намериш добрите места е лично твое постижение ... но повечето ти добри места ... не могат хич да се сравняват със средиземноморието ... ама хич ...

        8)

        П.П. Това ти го написах за да знаеш, че не е номера да обясняваш на някой заблуден/прецакан софиянец колко е яко при вас и какъв балък е той защото не знае къде да ходи, опитай се да се аргументираш в същата насока на човек, който живее на долното море и му кажи как не знае къде да ходи и трябва да идва при вас ... да видим какво ще излезе ...
        Първо да ти кажа,че нито ти предлагам нещо,нито ти продавам...не знам защо остана с такова впечатление.Засегнах темата по принцип и вобще не съм търсил сравнения и заяждане.Снимките си ги спести тъй като няма да ме изненадаш с нещо което не съм виждал,камо ли свят да ми се завие...мисля че не си прочел внимателно какво съм написал и си си изградил погрешно впечатление,ама карай,желая ти всичко най хубаво и приятни почивки

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Parmy
          Във всяко стадо си има мърша.За огромно мое съжаление мършата по нашите курорти е в изобилие и от това страдат всички.Ако ми позволиш един съвет: Преди да отидеш някъде на почивка,провери къде отиваш,в какъв хотел при какви условия и т.н. Гарантирам ти ,че има и много хубави хотели с качествен персонал.Влязал си в долнопробна кръчма ...??? кой ти е крив че влизаш там?! Бил си в гаден хотел...??? насила ли ти го натрапиха този хотел?! Проверявайте къде отивате предварително и точно тук е ролята на туроператорите,дали си я вършат или по точно дали искат да я вършат е друг въпрос...По турските курорти е препълнено с гадни и мизерни хотели и кръчми,но има и много хубави всичко е въпрос на избор,ЦЕНА и информация.Поздрави
          Оф, мислех, че няма да се налага да се обясняваме много, много, ама на! Май нема да стане.

          Първо, хотела беше проверен! Двама мои приятели са били в него преди две години и се заклеват, че сървиза е бил на ниво и кухнята е била качествена. Я да те питам теб ти как проверяваш хотел, който миналата година е бил добър, а тази, поради липса на качествен персонал не става е туристическа хижа? Мисля, че ти казах, че за десет дни се смениха пет "сервитьорчета".

          Второ, в тази държава ЦЕНАТА НЯМА НИЩО ОБЩО С КАЧЕСТВОТО, поне що се отнася до туристическите услуги. Цената е това, което можеш да вземеш от някой баламурник за ТОЗИ сезон.

          Трето, аз съм турист, а не шибаното ФБР, даже не съм и НРС (Национална разузнавателна служба) и не мога да проучвам дали тази седмица хотела е добър или собственика е мръднал до София.

          Четвърто, в долнопробното кръчме спрях да хапна на път за Варна и последното нещо на този свят, което ще взема да правя, е да проучвам крайпътните кръчмета в които спирам инцидентно. Дадох го за пример, защото, я пак да повторим, ЦЕНАТА НЯМА НИЩО ОБЩО С КАЧЕСТВОТО!

          Та за стадото и мършата по принцип си прав, ама тук нещата опират до екарисаж в който по случайност е попаднала жива овца...
          При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Parmy
            Първоначално изпратено от AfterDark
            Колега, няма да отида по чисто географски съборажения ...

            Все пак ще съм ти благодарен, да ми кажеш кои са тези места ...

            Може пък и да си отменя резервациите за яхтата, Санторини, Парос и т.н.

            8)
            Виж сега яхтите не ги отменяй,защото това е друг вид почивка,аз просто изказвам мнение,че и по нашето черноморие има добри места,но все пак е важно каква е идеята за почивката...за яхти лукс и т.н. мисля че има приемливи условия в 2 хотела в Балчик /в момента не се сещам за имената/.По на север Диневи създадоха условия за яхтен туризъм но не знам какви са условията.Със сигурност няма да е по добре от Санторини и Пасос но все пак е някаква алтернатива.
            Parmy,

            Ще ти кажа нещо за да разбереш, че долу не съм се заял, а изказвам лично мнение ...

            Санторини не ме кефи особено ... ходя там веднъж на 2 години заради едни сбирки ... островът е уникален (обективно погледнато) и хората ахкат по залезите ... мен това не ме интересува ... просто тази година ще заведа и детето и жената да го видят ...

            За Парос ... имам оферта за 150Е на човек ... 4 нощувки със закуска и в хотел на самия плаж на Науса и транспорт с ферибот от Пирея ... по средата на юли ... и не я търси в интернет ... няма да я намериш ...

            Трябва да бия 1600км до Варна и ще успееш да ми предложиш нещо по-добро ли?

            Яхтата (GPS, радар, 10-местна, ток, бойлер, аларма за дълбочина и дрън-дрън) ми излиза по 36Е на ден на човек ... ще ходя на 4 острова ... пак не я тръси тази цена в интернет ... няма да я намериш ... какво викаш братя Диневи ще ми предложат нещо по-добро?

            И по-добре да не ти пускам снимки на любимите ми плажове, че свят ще ти се извие ...

            Това, че ти живееш на морето, имаш времето и контактите да си намериш добрите места е лично твое постижение ... но повечето ти добри места ... не могат хич да се сравняват със средиземноморието ... ама хич ...

            8)

            П.П. Това ти го написах за да знаеш, че не е номера да обясняваш на някой заблуден/прецакан софиянец колко е яко при вас и какъв балък е той защото не знае къде да ходи, опитай се да се аргументираш в същата насока на човек, който живее на долното море и му кажи как не знае къде да ходи и трябва да идва при вас ... да видим какво ще излезе ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от AfterDark
              Колега, няма да отида по чисто географски съборажения ...

              Все пак ще съм ти благодарен, да ми кажеш кои са тези места ...

              Може пък и да си отменя резервациите за яхтата, Санторини, Парос и т.н.

              8)
              Виж сега яхтите не ги отменяй,защото това е друг вид почивка,аз просто изказвам мнение,че и по нашето черноморие има добри места,но все пак е важно каква е идеята за почивката...за яхти лукс и т.н. мисля че има приемливи условия в 2 хотела в Балчик /в момента не се сещам за имената/.По на север Диневи създадоха условия за яхтен туризъм но не знам какви са условията.Със сигурност няма да е по добре от Санторини и Пасос но все пак е някаква алтернатива.

              Коментар


              • Колега, няма да отида по чисто географски съборажения ...

                Все пак ще съм ти благодарен, да ми кажеш кои са тези места ...

                Може пък и да си отменя резервациите за яхтата, Санторини, Парос и т.н.

                8)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от AfterDark
                  Първоначално изпратено от Parmy
                  Първоначално изпратено от vajvaj
                  Пич, не ви знам вътрешните взаимоотношения, но знам, че преди 10 минути се прибрах от Българското Черноморие. Не бях стъпвал там 5 години и сега много точно и нагледно си припомних всичките причини за това.
                  1. Цените са БЕЗУМНИ!!! В долнопробна кръчма салата от зеле и моркови струва петарка, "Капрезе"-то представлява 1 дървен безвкусен домат с настъргано краве сирене, а когато попитах за моцарела, отговора беше: "Моца-какво". А да и имаше обилно количество чесън на прах върху доматчето. Та МОЦА-КАКВОТО струваше 8 кинта. За 10 дена "почивката" на тричленното ни семейство излезе 2 бона. За тези пари, приятелю, щяхме да си изкараме райски в Анталия.

                  2. Сървиза е под всякаква критика. Абе за това май трябва да въведат отделно понятие. За 10-те дена в които бяхме на морето само в ресторанта на хотела се смениха 5 души, кой от кой по-некадърни. Последния с едната ръка носеше виното, а с другата си чешеше задника. Едната "камериерка" нахълта в банята за да сменя кърпите докато пикаех. Погледна ме и започна да нарежда, че така и били ЗАПОВЯДАЛИ... и ги смени женицата, ей така, докато си пикаех.

                  3. Цялото черноморие прилича на нещо, което котката тайно е донесла в къщи. Май по-грозно нещо в живота си не съм виждал, а аз съм пообиколил много от т.нар. страни от третия свят. Баси, това дето го видях сега и за осми свят не става.

                  И накрая като се прибирах, чух по някакво радио реклама, че трябвало да почивам в България. Ето, сега гордо мога да заявя: АЗ ПОЧИНАХ В БЪЛГАРИЯ! НАПРАВЕТЕ И ВИЕ КАТО МЕН! БЪЛГАРИЯ Е НАЙ-ДОБРОТО МЯСТО В КОЕТО ДА ПОЧИНЕШ!
                  Във всяко стадо си има мърша.За огромно мое съжаление мършата по нашите курорти е в изобилие и от това страдат всички.Ако ми позволиш един съвет: Преди да отидеш някъде на почивка,провери къде отиваш,в какъв хотел при какви условия и т.н. Гарантирам ти ,че има и много хубави хотели с качествен персонал.Влязал си в долнопробна кръчма ...??? кой ти е крив че влизаш там?! Бил си в гаден хотел...??? насила ли ти го натрапиха този хотел?! Проверявайте къде отивате предварително и точно тук е ролята на туроператорите,дали си я вършат или по точно дали искат да я вършат е друг въпрос...По турските курорти е препълнено с гадни и мизерни хотели и кръчми,но има и много хубави всичко е въпрос на избор,ЦЕНА и информация.Поздрави
                  Хахаха!

                  Я ми кажи на кое ЯКО И ГОТИНО място да отида на БГ черноморието?

                  Където има хубаво море, плажове, вода, кръчми и цени?

                  Хаха!

                  Плащам си салатата по 5-7Е и пак няма да отида на БГ черноморието и 2 лв. да струва ...

                  В БГ се ходи на море само заради курви и алкохол ... друга причина не може да има ...

                  Виж ... планините са друга история ... ама това море ... просто не е море ...

                  8)
                  Ами колега мога да ти кажа 20 места ,но с такова поведение и настройка,където и да отидеш няма да ти хареса така че ще ти го спестя.Жив и здрав

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Parmy
                    Първоначално изпратено от vajvaj
                    Пич, не ви знам вътрешните взаимоотношения, но знам, че преди 10 минути се прибрах от Българското Черноморие. Не бях стъпвал там 5 години и сега много точно и нагледно си припомних всичките причини за това.
                    1. Цените са БЕЗУМНИ!!! В долнопробна кръчма салата от зеле и моркови струва петарка, "Капрезе"-то представлява 1 дървен безвкусен домат с настъргано краве сирене, а когато попитах за моцарела, отговора беше: "Моца-какво". А да и имаше обилно количество чесън на прах върху доматчето. Та МОЦА-КАКВОТО струваше 8 кинта. За 10 дена "почивката" на тричленното ни семейство излезе 2 бона. За тези пари, приятелю, щяхме да си изкараме райски в Анталия.

                    2. Сървиза е под всякаква критика. Абе за това май трябва да въведат отделно понятие. За 10-те дена в които бяхме на морето само в ресторанта на хотела се смениха 5 души, кой от кой по-некадърни. Последния с едната ръка носеше виното, а с другата си чешеше задника. Едната "камериерка" нахълта в банята за да сменя кърпите докато пикаех. Погледна ме и започна да нарежда, че така и били ЗАПОВЯДАЛИ... и ги смени женицата, ей така, докато си пикаех.

                    3. Цялото черноморие прилича на нещо, което котката тайно е донесла в къщи. Май по-грозно нещо в живота си не съм виждал, а аз съм пообиколил много от т.нар. страни от третия свят. Баси, това дето го видях сега и за осми свят не става.

                    И накрая като се прибирах, чух по някакво радио реклама, че трябвало да почивам в България. Ето, сега гордо мога да заявя: АЗ ПОЧИНАХ В БЪЛГАРИЯ! НАПРАВЕТЕ И ВИЕ КАТО МЕН! БЪЛГАРИЯ Е НАЙ-ДОБРОТО МЯСТО В КОЕТО ДА ПОЧИНЕШ!
                    Във всяко стадо си има мърша.За огромно мое съжаление мършата по нашите курорти е в изобилие и от това страдат всички.Ако ми позволиш един съвет: Преди да отидеш някъде на почивка,провери къде отиваш,в какъв хотел при какви условия и т.н. Гарантирам ти ,че има и много хубави хотели с качествен персонал.Влязал си в долнопробна кръчма ...??? кой ти е крив че влизаш там?! Бил си в гаден хотел...??? насила ли ти го натрапиха този хотел?! Проверявайте къде отивате предварително и точно тук е ролята на туроператорите,дали си я вършат или по точно дали искат да я вършат е друг въпрос...По турските курорти е препълнено с гадни и мизерни хотели и кръчми,но има и много хубави всичко е въпрос на избор,ЦЕНА и информация.Поздрави
                    Хахаха!

                    Я ми кажи на кое ЯКО И ГОТИНО място да отида на БГ черноморието?

                    Където има хубаво море, плажове, вода, кръчми и цени?

                    Хаха!

                    Плащам си салатата по 5-7Е и пак няма да отида на БГ черноморието и 2 лв. да струва ...

                    В БГ се ходи на море само заради курви и алкохол ... друга причина не може да има ...

                    Виж ... планините са друга история ... ама това море ... просто не е море ...

                    8)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vajvaj
                      Пич, не ви знам вътрешните взаимоотношения, но знам, че преди 10 минути се прибрах от Българското Черноморие. Не бях стъпвал там 5 години и сега много точно и нагледно си припомних всичките причини за това.
                      1. Цените са БЕЗУМНИ!!! В долнопробна кръчма салата от зеле и моркови струва петарка, "Капрезе"-то представлява 1 дървен безвкусен домат с настъргано краве сирене, а когато попитах за моцарела, отговора беше: "Моца-какво". А да и имаше обилно количество чесън на прах върху доматчето. Та МОЦА-КАКВОТО струваше 8 кинта. За 10 дена "почивката" на тричленното ни семейство излезе 2 бона. За тези пари, приятелю, щяхме да си изкараме райски в Анталия.

                      2. Сървиза е под всякаква критика. Абе за това май трябва да въведат отделно понятие. За 10-те дена в които бяхме на морето само в ресторанта на хотела се смениха 5 души, кой от кой по-некадърни. Последния с едната ръка носеше виното, а с другата си чешеше задника. Едната "камериерка" нахълта в банята за да сменя кърпите докато пикаех. Погледна ме и започна да нарежда, че така и били ЗАПОВЯДАЛИ... и ги смени женицата, ей така, докато си пикаех.

                      3. Цялото черноморие прилича на нещо, което котката тайно е донесла в къщи. Май по-грозно нещо в живота си не съм виждал, а аз съм пообиколил много от т.нар. страни от третия свят. Баси, това дето го видях сега и за осми свят не става.

                      И накрая като се прибирах, чух по някакво радио реклама, че трябвало да почивам в България. Ето, сега гордо мога да заявя: АЗ ПОЧИНАХ В БЪЛГАРИЯ! НАПРАВЕТЕ И ВИЕ КАТО МЕН! БЪЛГАРИЯ Е НАЙ-ДОБРОТО МЯСТО В КОЕТО ДА ПОЧИНЕШ!
                      Във всяко стадо си има мърша.За огромно мое съжаление мършата по нашите курорти е в изобилие и от това страдат всички.Ако ми позволиш един съвет: Преди да отидеш някъде на почивка,провери къде отиваш,в какъв хотел при какви условия и т.н. Гарантирам ти ,че има и много хубави хотели с качествен персонал.Влязал си в долнопробна кръчма ...??? кой ти е крив че влизаш там?! Бил си в гаден хотел...??? насила ли ти го натрапиха този хотел?! Проверявайте къде отивате предварително и точно тук е ролята на туроператорите,дали си я вършат или по точно дали искат да я вършат е друг въпрос...По турските курорти е препълнено с гадни и мизерни хотели и кръчми,но има и много хубави всичко е въпрос на избор,ЦЕНА и информация.Поздрави

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vajvaj
                        Пич, не ви знам вътрешните взаимоотношения, но знам, че преди 10 минути се прибрах от Българското Черноморие. Не бях стъпвал там 5 години и сега много точно и нагледно си припомних всичките причини за това.
                        1. Цените са БЕЗУМНИ!!! В долнопробна кръчма салата от зеле и моркови струва петарка, "Капрезе"-то представлява 1 дървен безвкусен домат с настъргано краве сирене, а когато попитах за моцарела, отговора беше: "Моца-какво". А да и имаше обилно количество чесън на прах върху доматчето. Та МОЦА-КАКВОТО струваше 8 кинта. За 10 дена "почивката" на тричленното ни семейство излезе 2 бона. За тези пари, приятелю, щяхме да си изкараме райски в Анталия.

                        2. Сървиза е под всякаква критика. Абе за това май трябва да въведат отделно понятие. За 10-те дена в които бяхме на морето само в ресторанта на хотела се смениха 5 души, кой от кой по-некадърни. Последния с едната ръка носеше виното, а с другата си чешеше задника. Едната "камериерка" нахълта в банята за да сменя кърпите докато пикаех. Погледна ме и започна да нарежда, че така и били ЗАПОВЯДАЛИ... и ги смени женицата, ей така, докато си пикаех.

                        3. Цялото черноморие прилича на нещо, което котката тайно е донесла в къщи. Май по-грозно нещо в живота си не съм виждал, а аз съм пообиколил много от т.нар. страни от третия свят. Баси, това дето го видях сега и за осми свят не става.

                        И накрая като се прибирах, чух по някакво радио реклама, че трябвало да почивам в България. Ето, сега гордо мога да заявя: АЗ ПОЧИНАХ В БЪЛГАРИЯ! НАПРАВЕТЕ И ВИЕ КАТО МЕН! БЪЛГАРИЯ Е НАЙ-ДОБРОТО МЯСТО В КОЕТО ДА ПОЧИНЕШ!
                        Добро утро Колумб
                        Не е съвет за покупко-продажба на акции

                        Коментар


                        • напълно прави сте и двамата

                          още много може да се говори ............ но няма смисъл
                          НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                          Коментар


                          • Пич, не ви знам вътрешните взаимоотношения, но знам, че преди 10 минути се прибрах от Българското Черноморие. Не бях стъпвал там 5 години и сега много точно и нагледно си припомних всичките причини за това.
                            1. Цените са БЕЗУМНИ!!! В долнопробна кръчма салата от зеле и моркови струва петарка, "Капрезе"-то представлява 1 дървен безвкусен домат с настъргано краве сирене, а когато попитах за моцарела, отговора беше: "Моца-какво". А да и имаше обилно количество чесън на прах върху доматчето. Та МОЦА-КАКВОТО струваше 8 кинта. За 10 дена "почивката" на тричленното ни семейство излезе 2 бона. За тези пари, приятелю, щяхме да си изкараме райски в Анталия.

                            2. Сървиза е под всякаква критика. Абе за това май трябва да въведат отделно понятие. За 10-те дена в които бяхме на морето само в ресторанта на хотела се смениха 5 души, кой от кой по-некадърни. Последния с едната ръка носеше виното, а с другата си чешеше задника. Едната "камериерка" нахълта в банята за да сменя кърпите докато пикаех. Погледна ме и започна да нарежда, че така и били ЗАПОВЯДАЛИ... и ги смени женицата, ей така, докато си пикаех.

                            3. Цялото черноморие прилича на нещо, което котката тайно е донесла в къщи. Май по-грозно нещо в живота си не съм виждал, а аз съм пообиколил много от т.нар. страни от третия свят. Баси, това дето го видях сега и за осми свят не става.

                            И накрая като се прибирах, чух по някакво радио реклама, че трябвало да почивам в България. Ето, сега гордо мога да заявя: АЗ ПОЧИНАХ В БЪЛГАРИЯ! НАПРАВЕТЕ И ВИЕ КАТО МЕН! БЪЛГАРИЯ Е НАЙ-ДОБРОТО МЯСТО В КОЕТО ДА ПОЧИНЕШ!
                            При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

                            Коментар


                            • За някои български туроператори

                              „Спряхме да предлагаме летни почивки на българското Черноморие, както и други големи български туроператори“, каза за Investor.bg Гриша Костов от Алфатур. Според него причините за това са комплексни и в резултат на фактори като отлив на български туристи, високи цени за местните туроператори, както и некоректност от страна на някои хотели.

                              По думите му хотелите правят отстъпка за чуждите туроператори до 50%, а за българските – само 10%. Като причина за това той посочва, че хотелите гледат на българите като на туристи „втора ръка“ и резервен вариант.

                              Костов е категоричен, че се наблюдава много голям отлив на български туристи от морските ни курорти. Една от причините е презастрояването, както и строителните обекти, които макар и замразени, остават грозна гледка, коментира той.

                              Това сочат и резултати от анкета на Investor.bg. На въпроса „Ще ви откаже ли презастрояването по българското Черноморие от почивка там това лято?“ 42% от участниците отговарят „Да, ще почивам извън България“, а други 18% избират „Да, ще почивам на друго място в страната“. Това прави общо 60 на сто от анкетираните, като участниците са общо 1985.

                              Общо 14% няма да се откажат от почивка по нашето Черноморие, защото са на мнение, че не навсякъде е презастроено. Също толкова смятат да летуват там въпреки презастрояването. 9% няма да почиват, а 3% още не са взели решение.

                              Определено в сравнение с изминалия летен сезон се наблюдава известен спад в интереса на българските туристи към родното Черноморие, коментираха резултатите от анкетата и от Он Травел. Причината е комплексна: относително високи цени, презастрояване, замърсяване, недобро качество на обслужване вследствие на липсата на квалифициран персонал.

                              От агенцията обаче не смятат, че има тенденция към намаляване на предлагането на почивки на българското Черноморие от страна на българските туроператори.

                              Сред причините за отлива на български туристи е и несигурността в резервациите, защото някои хотели потвърждават резервациите само седмица преди почивката, като изчакват първо доколко ще се напълнят с чуждестранни туристи, казва още Костов.

                              „Освен всичко останало, разходите на четиричленно семейство само за чадъри и шезлонги са между 48 и 60 лв. на ден. Почти никъде извън България няма такива такси, освен на няколко публични плажа в Турция“, добави той.

                              Така за поредна година българските туристи масово са насочват към Турция и Гърция.

                              Според Он Травел Турция е предпочитана предимно поради предлагането на настаняване на база All inclusive с добро качество и цена, а Гърция - поради близкото разстояние, пътуването със собствен транспорт и възможността клиентите да не са обвързани с продължителност на престоя, който при груповите пътувания е фиксиран.

                              За това лято от Алфатур пък регистрират над 100% ръст на резервациите за Анталия спрямо миналата година.


                              Позволявам си да коментирам горната статия поради изумителното безочие на въпросния г-н / и се надявам Инвестор да е изкарал някоя кинта от ПР/
                              1. В този бранш малко или много съм от 1995г.
                              2.Видял съм какво представляват множество знайн и незнайни български тур оператори
                              3.Тази есен съм правил оферта след запитване за агенцията на г-н Костов
                              Любима тема БЪЛГАРСКИТЕ ТУР ОПЕРАТОРИ
                              1.Г-н Костов: Да уточним за какво иска отстъпка г-н Костов - български тур оператор продаващ български хотели от офиси в българия - той не ангажира стаи предварително , не организира пътуване , самолет , застраховка ил каквото и да е , Не той иска да му пазите стаи до една седмица преди настъпване на датата без да поеме ни най малка отговорност за заетоста им , ако осигури заетост въпросния г-н иска освен 10% които му дава хотела и още нещо без да покрива риска които поема хотела за краткия срок след отказа му да остане с празни стаи
                              2.Г-жа Стефка /забравих коя си/ тур оператор "Стефани"/надявам се вече фалирала/ - договорени незаети и неплатени стаи в много хотели в района на Приморско , Китен , и тн. което е платила го плаща на следващата година
                              3.Г-н Петко Николов - туоператор Паркам холидейс /работи главно на чешкия пазар/ - по прякор лъжливия Петко - плащанията за изминалия сезон получени от клиентите вероятно март-април хотелиера с много късмет и настояване получава на следващата година март-април , въобще не споменавам резервирани незаети и неплатени стаи
                              4.Г-н Бисер Николов - ген. представител на Болкан Холидейс за Чехия и Словакия , работил паралелно за собствена и не се знае за коя още сметка , известно време председател на комитета по туризъм /или нещо такова министерско/ в същото време разследван за неплатени суми по договори сумати народ /давали сме показания в следствието в София/
                              И хилядите знайни и незнайни мераклии за пари на чужд гръб дето се и обиждат ако не им дадеш доброволно парите си

                              За информация на г-н Костов и такива като него ОПЕРАТОРИ - последните 2 години най-много резервации ми изпраща онлайн базиран тур оператор , и след това директни клиенти от миниатюрния ми сайт . От 25лв. нощувка мога ти дам 50% отстъпка просто трябва да я заслужаваш - плати авансово 120 дни на пълно-празно и си готов. Преди да си поискаш г-н Костов трябва да се замислиш какво предлагаш срещу това.
                              Съветвам всички които смятат да пътуват , почиват , или каквото и да е търсете в нета и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО директни контакти или малки агенции - като платиш 20 или 200лв да очакваш да те обслуват за толкова а не за половината.
                              Айде да му е хайрлия на Г-на в мармарис.
                            Working...
                            X